Sayfa 4 / 11 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 161 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    femmy Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2012
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    kayseri

femmy

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    çalışabilir ifadesini işaretleten varsa yazabilirmi arkadaşlar nasıl bir yol izlediğini

BelginCan

Evet "Çalışabilir" ifadesini yazdıran varsa bize nasıl bir yol izliyeceğimizi anlatirsa seviniriz...

Üye
    femmy Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri

femmy

kayseri il milli eğitimle görüştüm sürekli raporu olsun yeter dediler çalışabilir falan o sadece öğretmenlik için deniyor

BelginCan

Sorunda bu zaten "Çalışabir" Çalışamaz" ibareleri ve sürekli ibareleri boş bırakılmış...

by_jee

Özürlü Sağlık Kurulu raporlarında “Çalışamaz” ifadesi bulunan raporların dışındaki diğer raporların onaylanması gerekmektedir.

Arkadaşlar gayet net bir açıklama Milli eğitimdekiler neden sorun çıkarıyor anlamış değilim.
    Forumdaki yazıları okuyunca Milli eğitime gidesi gelmiyor insanın

Üye
    femmy Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri

femmy

İlgi : 22/04/2010 tarihli yazı.
    Bakanlığımızca 2010 yılı içerisinde istihdam edilecek özürlü personele ilişkin ilgi yazıda yönelttiğiniz sorular aşağıda cevaplandırılmıştır.
    1- Adaylardan talep edilecek sınav ücretleri Merkezi sistem sınavları yasa ve Yönetmelikleri çerçevesinde Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi tarafından belirlenmektedir. Adaylardan gelen talepler göz önünde bulundurularak daha önceden 110 TL (Yüz onTL) olarak belirlenen sınav ücreti, Bakanlığımız Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ve Devlet Personel Başkanlığınca birlikte yeniden değerlendirilerek yeni bir karar oluşturulacaktır.
    2. Özürlü Personel istihdamı yapılmasına yönelik çalışmalarda, her kurum istihdam edeceği özürlü personel için öğrenim şartlarının da içerisinde yer aldığı özel şartları belirler. Bakanlığımızca da yapılacak olan özürlü istihdamında atama yapılacak kadro durumları değerlendirilerek öğrenim şartı belirlenmiştir.
    3. Tüm unvanlara başvuruda bulunacak adayların sağlık kurulu raporlarında çalışabilir ifadesinin yer alması aranmayacaktır.
    4-6. Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmelik ilk defa devlet memurluğuna atanma yapılmasına ilişkindir. Bu nedenle söz konusu Yönetmelikte bu hususta yeni bir düzenleme yapılması halinde başka kurumda çalışan veya ayrılanların başvuruda bulunmaları mümkün olabilecektir.
    5- Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 6'ıncı maddesinin (d ) bendindeki "Öğretmenliğe ilk defa atanacaklar bakımından başvuruların ilk günü itibariyle kırk yaşından gün almamış olmak" hükmü gereği 40 yaşından büyük adaylar öğretmenlik için başvuruda bulunamazlar. Memur ve hizmetli kadrolarına atanacaklar için üst yaş sının getirilmemiştir.
    7. Özürlülük Ölçütü ve Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek SağlıkKurulu Raporları Hakkındaki Yönetmelik hükümleri doğrultusunda düzenlenen sağlık kurulu raporunun alınması ve belirlenen diğer şartlarında taşınması halinde başvuru yapılabilir. Konuyla ilgili kılavuza htpp://www.meb.gov.tr , http//personel.meb.gov.tr adreslerinden ulaşılabilir.
    8. Bakanlığımızca istihdam edilerek özürlü personelin sınav tarihi ve sınav saati aynı olduğu için.
    Öğrenim durumları itibariyle iki unvana başvuru yapabilecek adaylar yalnızca bir unvan için başvuruda bulunabilirler.
    9. Mevzuatında. aksine bir düzenleme yapılmadığı takdirde özürlü personel istihdamı yapılabilmektedir.
    10. Özürlü Sağlık Kurulu Raporunda "çalışamaz" ifadesi bulunmadığı takdirde atama yapılması mümkün olabilecektir,
    Bilgilerinizi arz ederim.

Necmettin YALÇIN Bakan a.
    Genel Müdür

BelginCan

İlgi : 22/04/2010 tarihli yazı.
    Bu yazı tarihinden sonra başka bir yazı açıklandı biliyorsunuz.

28/04/2010
    ÖZÜRLÜ PERSONEL ALIMI BAŞVURULARINA İLİŞKİN YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER

Üye
    femmy Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri

femmy

bu lokman ayva ya verilen cevap çelişen bişey yok yazılarda içeği aynı

by_jee

Yani illa çalışabilir yazmasına gerek yok

Üye
    femmy Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri

femmy

benim yaşadığım ilde ki milli eğitim istemiyor zaten gerek yok yazı açık dedi

Üye
    quanzm Avatarı

Son Giriş
    08.03-2012
    Saat
    17:36
    Yaşadığı Yer
    adana

quanzm

Özürlü Sağlık Kurulu raporlarında “Çalışamaz” ifadesi bulunan raporların dışındaki diğer raporların onaylanması gerekmektedir burdaki yazının onaylanması anlamı bence milli eğitim müdürlüğünün onaylaması denmek istenmiştir bende yarın gitcem dur bakalım neler olcak yazılar beni çok korkuttu inşallh sorun çıkmaz.

BelginCan

Lokman Ayva'nın yazısında 3. maddede böyle yazıyor inşallah bir sorun çıkmadan hallederiz...

3. Tüm unvanlara başvuruda bulunacak adayların sağlık kurulu raporlarında çalışabilir ifadesinin yer alması aranmayacaktır.

tsira08

herkese merhaba ben sosyal bilgiler son sınıf öğrencisiyim okul yaz okulunda bitecekk yukarıda açıklama yapılmış sanırımm okuldan son sınıf öğrencisi olduğuna dair belge almak gerekiyormuş atama sırasında da diploma doğru anlamışım sanırsam dha fazla açabilecek olan var mı bu konuyu? üniv okuyorum son sınıfta birkaç ay yüüzünden öğretmen kadrosunu kaçırmak istemiyorum

ticet77

yaz okulunda bitecekse zaten sınav sonucu temmuz gibi belli olacak 8. ayda da okulla işin kalmaz çıkış belgesi verirsin diploma eline geçene kadar

Üye
    femmy Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri

femmy

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kayseri m.e.m yanda ki okula almış başvuruları anlaşılan epey giren olacak

Sayfa 4 / 11 İlkİlk 12345678 ... SonSon