Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 28 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benim problem şu şekilde arkadaşlar..
    tanı: bilateral ileri derecede snik(H91)
    sağ kulak:500hz:70db, 1000hz:80db, 2000hz:95db, 4000hz:100db
    sol kulak:500hz:75db, 1000hz:85db, 2000hz:90db, 4000hz:55db
    benim kulak kanallarım çok dar.. siemens kanal içi yapılmıştı fakat 2 hafta sonra kanal darlığı nedeniyleymiş arıza yaptı oysa öyle memnundum ki seslerin kuvvet ve netliğinden... audio service markadan kesinlikle memnun kalmadım.. oticon chili yi denedim ama sesler çok yankılı geldi..phonak nadia V için iyi deniliyor sitede deneme fırsatım olmadı daha ama o da pahalı deniliyor.. starkey nasıl sizce? benim eski cihazlarım lisound marka ben hala o cihaz ile duyuyorum kanal içi aslında orta kayıplara göre ama yine de şuan günlük hayatımı bu cihaz ile idare ediyorum..
    lütfen yardımcı olun.. hangi cihaz diye düşnmekten kafayı sıyıracağım...

Üye
    LORD_55100 Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

valla bacım senin yazılarına bir kaç gündür şahit oluyorum ama biraz sen bu konulara çok takıyorsun gibime geliyor. Birkeç sefer bu şikayetine dair forum başlıkları görmüştüm de... cevap veren arkadaşlar sana yardımcı olmaya çalışmışlar ama sen biraz takıntı haline getiriyon gibi. Kızma yani bacım Soruna gelince en starkey kullanıyorum ve çok ta memnunum. istediğin zaman istediğin ses ayarlarına format attırıp ücret almıyor.Ayrıca yanılmıyorsam 5 ay da pil vermişti. bir ara öyle kampanyası vardı. Nys umarım sorununu en yakın zamanda çözersin. saygılar...

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lord 55100
    elbette ki kafama takacagım bu konuyu.. alacağım cihazı yıllarca kullanmak için alacağım.. kaçtır denediğim cihazdan memnun kalmadım ve maalesef ülkemizde her iadede bizlerden para kesiliyor.. ayrıca benim ölçüm sonucuma göre yapılan ayar nedense bana çok düşük geliyor.. chilli nins esi yüksekti ama onda da çok yankı vardı.. istediğim gibi bir cihaz hala bulamadım o nedenle takıyorum bu kadar.. takmayayım da ne yapayım..
    kgokçe
    elbette ki sağlık önemli olan ama emekli maaşı olan biri için fiyatta oldukça önemli..

Üye
    LORD_55100 Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Anlamadığım ben hiç öyle fazla cihaz değiştirmedim ve ücret ödemedim de babamın emeklisinden yararlandım. Tabii en son alalalı 6 sene oluyor. Şimdi sistem nasıldır bilmem ama her aldığm cihazı hep uzun seneler kullandım. Şimdi kulak içi işitme cihazları çok iyi diyorlar ve memuriyet hayatıma başladığım şu günlerde bir müracaat edip, deneyecem. Sistem nasıl çalışıyor bilmiyorum ama starkey şuanda benim bildiğim tekel firma diye biliyorum; ondan da çok menunum özellikle dijital işitme cihazları daha iyi bana göre yani...
    Saygılar...

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gökçecim ben değil babam emekli..

lord 55100
    ben de 5 sene önce kanal içi işitme cihazı aldığımda devletin ödediği fiyat daha yüksekti.. şuan devlet net 315tl ödüyor.. ben de önceliğimi kanal içiden yana kullanmak istiyorum fakat kulak kanallarım dar olduğu için ve kaybım oldukça ileri olduğu için kanal içi yapılamıyormuş.. senin kaybın kaç acaba?

Üye
    Olric Avatarı

Son Giriş
    18.01-2012
    Saat
    20:43
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üzülerek söylemeliyim ki, her iki kulakta(bilateral) çok ileri derecede sensörinöral(sinirsel) işitme kaybınız var. Bu ileri derece kayıptan dolayı hangi cihazı kullanırsanız kullanın elde edeceğiniz verim sınırlı olacaktır. Maksimum verim elde etmek için kulak arkası (BTE) güçlü bir işitme cihazı kullanmak zorundasınız. Kanal içi cihaz kullanmanız maalesef mümkün değil. Daha öncede belirttiğim gibi kaybınızı karşılayacak hem de bütçenize uygun dijital kulak arkası cihazlar ( Oticon Chili, Phonak Naida III, Widex Senso P38 ve diğerleri ) var. Son olarak şunu belirteyim, Oticon Chili ile Phonak Naida III arasında ciddi bir fiyat farkı bulunmamakta Widex Senso P38 de kaybınıza uygun fakat fiyatı hakkında bir bilgim yok.

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

olric
    geçen günlerde oticon chiliyi denedim fakat bana çok yankılı geldi sesler.. sağ kulağım ameliyatlı teflon piston var kulağımda yıllardır sağ kulağımda cihaz kullanmadığım halde sesleri sanki sadece sağa takılan cihazdan aldım.. sanki soldaki cihaz kapalı gibiydi sürekli.. bir türlü ayarlayamadılar.. bu da bende bir soru işareti bıraktı ister istemez.. o yüzden de kararsız kaldım.. phonak nadia yı da denemk istiyorum.. bu arada widex i de denerim mutlaka.. hangisi ses ve maddiyat olarak uygunsa ona karar vereceğim artık.. bu arada ince hortum ile kulak içine kalıp yapılması seslerin netliğine olumsuz etki eder mi sence? bir bilgin var mı?

Üye
    esgok Avatarı

Son Giriş
    27.05-2015
    Saat
    23:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Sanırım işitme kaybınız oldukça ilerlemiş size Starkeyin power plus serisini öneririm yurt dışında çıkmış fakat
    Türkiyeye 2012 de gelicekmiş.Aşağıda linki var inceliyebilirsin
    StarkeyPro: X Series Power Plus BTE

Birde böyle bir video var sıvı kalkanı işitme cihazlarında standart olarak kullanılacakmış güzel bir uygulama artık cihazlar sıvıdan etkilenmiyecek.

Starkey HydraShield 2 Technology - YouTube

Üye
    Olric Avatarı

Son Giriş
    18.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Orta ve hafif dereceli kayıplara göre üretilmiş cihazlar için ince hortum kullanılmakta ama bahsettiğim cihazlar açısından ince hortum kullanılması uygun değil. Cihazı benimseyememiş olmanız gayet normal aktif olarak kullanmaya başladığınızda işitmeniz zamanla cihaza uyum gösterecektir.

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

esgok
    verdiğin linkleri inceliyorum hemen..
    olric
    benimseme kısmını ince kalın hortum olayı için mi söylüyorsun yoksa sesin yankılı gelmesi olayından dolayı mı söylüyorsun anlayamadım kusura bakma...

Üye
    Olric Avatarı

Son Giriş
    18.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sesin yankılı gelmesini kastettim. En iyi sonuç için bundan sonraki deneyeceğiniz cihazları kalın hortum ve kulağınıza uygun bir kalıpla deneyin.

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

denediğim oticon chili zaten kalın hortumdu fakat kalıp kendi kalıbım değildi ama kulağıma uygun kalıpları denediler ellerinde olan.. ses çok yüksekti yükseklik olarak harikaydı fakat sesin yankılı olması ve konuşmaları çok net anlamamam bende soru işareti bıraktı..

Üye
    tolga4878 Avatarı

Gerçek Adı
    tolga
    Son Giriş
    12.08-2012
    Saat
    12:10
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gamze meraba ben kanal ici işitme cihazı aldım benim sağ total sol %57 kayıp sol kulağıma AURORA 22 CIC model siemens kullanıyorum gayet memnunum ne cınlama ne ugultu işitmiyorum istersen bu modeli dene derim bu cihazın her türlü ayarını ücretsiz yaptırıyorum cünkü kulagım sesleri alıştıkca cok hassas ayarları oluyor tabi kulagın kayıp oranına göre ayarlar degişiyor bide bu cihasın fiyatı 1200 tl lira bunun 400 lirasını devlet karsılıyor

Üye
    Olric Avatarı

Son Giriş
    18.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yüksek kaybınızdan dolayı mutlaka ki zaman zaman anlamama problemi olacaktır. Cihaza adaptasyon süresi sonrasında anlamama problemi biraz azalacaktır.

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tolga4878
    benim kaybım 85-90db civarlarında olduğu için kulak içi olmuyormuş.. üstelik kulak kanallarım da dar.

olric
    5 senedir kullandığım bu cihaza öylesine alıştım ki bunu netliğini arıyorum illa..bunun açılacak sesi kalmadı maalesef yoksa yeni cihaz almazdım.. 5 sene önce orta kayıptı kulaklarım şimdi ise çok ileri derecede.. biliyorum kulak arkaları ile kulak içi cihazların sesleri aynı değil.. ama yine de netlik arıyor insan...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon