Sayfa 9 / 21 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon
Toplam 302 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cannan Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    18.05-2016
    Saat
    22:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    garbi paylaşımını okudum sagol kolostrol yok bende ama yinede bi baktırmak gerek teşekkurler

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

cannan bu saate kadar bisey bulamadim ben care diye cinlamaya
    ota cope inanama yariyor derlersede psikolojik olarak hani birseyler yapinca ise yariyormus gibi gorunur
    iste budur ilacida otu copude
    alisacagiiiz alisilmiyor tahammul edecegiz etmidinmiydi zararli sen cikarsin cunku cinlama bizimle

Üye
    cannan Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    18.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım umut dünyası nasrettin hocanın fıkrası gibi ya tutarsa ya iyi gelirse ot çöp bilemezsin ki denemek gerek..

Üye
    cannan Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    18.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ali32 se
    nin kullandığın çörekotu yağını aldım şişeyi yarılamak uzereyim bende memmun kaldım vucuda başka faydalarıda varmış bağışıklık sısıtemını artırıyormuş vs. sizde çınlama tamamen durdumu merak ettim

Üye
    ali32 Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    07.09-2013
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    Burdur
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben kullanmayı bıraktım bilmiyorum doğrumu yaptım ama geçmedi hala devam ediyor bazen geçti gibi oluyor bazende hiç geçmiyecek gibi anlayamadım ....Neden bi tedavi bulunamıyor anlamış değilim bu kadar zormu dur acaba?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

tip bilimi daha oraya gelemedi ali alisacagiz alisilmiyor tahammul edecegiz
    ilac bitki care olsaydi kimse kulagim cinliyor demez doktorlar eczacilar bi suru para kazanirlardi bizlede sevinerek verirdik paralari derdimize drman oldular diye
    kulak cinlamasina care diyen simsarlara aldanmayiniz o alismaya calismak sikayetsiz sabir etmek en iyisi

Üye
    BlueWorld Avatarı

Son Giriş
    03.06-2014
    Saat
    03:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim de kulaklarım 6 aydır cınlıyor birkac ilac kullandım fayda etmedi ama alıştım gibi ilk günler çok zor oluyordu şimdi pek umursamıyorum.yüksek ses ,çay,kahve,peynir vs şeyler cınlamamı arttırıyor.şükür ilk günlerdeki gibi kafaya takmıyorum insan alışıyor sadece çınlamayı düşünmeyin dikkatinizi başka şeylere vermeye çalışın işe yarıyor.anasayfada bu başlığı görünce çınlamam tekrar başladı veya daha önce çınlıyor ben farkına şimdi vardım ,yani unutmaya çalışın cok zor ama yapabileceğimiz de birşey yok

Üye
    cannan Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    18.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne kadar alışmaya calışsanda bazen bi yükseliyo kendini hatırlatoyor bazen azalıyor ben pskolojık diye düşünsemde vücüda baglı birşey diye de düşünüyorum. Duyma kaybıyla beraber cınlama olunca unutamıyorsu blue World sadece çınnama olsa belki unutursun ama konusulanları duymayınca cınnamadan diyi veriyon kendi kendine aklına geliyor yani.

Alı32 ben bir şişe aldım zararı yok bunyeye diye bitirene kadar içecegim bi bakıyorum azalmış bı bakıyom çogalmış yediklerimizle alakalı olsa bende asit yok alkol yok kuruyemiş yok çıkolata yok sigara yok yok da yok yani neden olur bilmiyorum .
    Tıpdada gelişme yok Allahdan başka kımsemiz yok sanırım. çokmu karamsar oldum ne .

Üye
    ahmedd29 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    21.12-2016
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Annemin çınlaması var tansiyon düşüklüğü veya yüksekliği de çınlamayı arttırabiliyor.

Üye
    cannan Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    18.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ever ahmet bey bu nedenlerde cınlamayı etkılıyor ama sanırım benimkisi yada benim gibilerinki tansıyonla alakası yok direk kulakla alaalı

Üye
    jezebel Avatarı

Son Giriş
    16.12-2013
    Saat
    11:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese merhaba. Uzun zamandır dışarıdan okusam da bu forumdaki ilk mesajım.

Çınlama diyemiyorum da, uğultu (motor sesi) bende de var yaklaşık 8 aydır. 7 yaşında orta kulak iltihabı geçirdiğimden beri de işitmem hiç düzgün olmadı sanırım, seviyesi giderek arttı ve şu an kayıp orta derecede görünüyor. Sağlam bir baş dönmesi-bayılma sonrasında gittiğim doktor Meniere teşhisi koydu, ilaç kullanıyorum ama fayda gördüğümü söyleyemem. Cihaz da alacağım yakında, şimdiye kadar bir şekilde idare ettim de anlayamama eşiğim fısıltıyı aştı artık... 2 cihaz denemesinde sinir harbi yaşadım resmen satıcılarla , üçüncü denemeye gitmek için biraz bekliyorum moralim düzelsin diye.

Kendimi şanslı gördüğüm tek konu sesler bir gün bir kulakta diğer gün öbüründe oluyor; hep aynı kulağa yüklenip de yormuyor, arada değişiklik oluyor yani Benim gibi başkaları var mı merak ettim.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

jezebel en iyi cinlama seninmis ugg uggg uggg bu daha iyi benimde iki kulak iki ayri bagiriyo koklear implant cikarilani tiz tiz ziller caliyo o calan zilin akisleride az hafifinden sozde saglam duyuyo dedigim kulaktan cikiyo yani hic duymayan koklear implant cikarilani berbat taaa derinlerden ziller otuyo iste buna fena halde icerlerim bazenmadem duymuyosun bisey neden otersin diye

Üye
    jezebel Avatarı

Son Giriş
    16.12-2013
    Saat
    11:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

E senin de fena değilmiş Shukufe, sana özel senfoni orkestran var bol zilli desene
    (Koklear çıkarılan kulakta çınlama olması garip geldi, bildiğim kadarıyla koklearda iç kulak iptal ediliyor ve bu çınlamadan kurtulmanın son çaresi. Doktor ne diyor bu işe?)

Çınlamada hafif gürültünün yardımcı olduğu söyleniyor. Aşağıdaki bağlantıda (Amerikan Çınlama Derneği'nin; kimsenin ilgilenmediğini görünce çınlama derneği kurmuşlar ve kaynak yaratıp araştırmaları finanse ederek filan çarelerini arıyorlar) değişik sesleri karıştırıp kendinize özel "gürültü" yapabileceğiniz bir program var. Ben uyumaya çalışırken biraz olsun faydasını gördüm; belki başkasına da yardım eder. Oluşturduğunuz ses dosyasını bilgisayara aktarıp istediğiniz zaman dinleyebilirsiniz.

Sound | American Tinnitus Association

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

doktora ilk koklear cikarildigi zamanlar soylediydim bidaha koklear implant takalim dediydi nasi olacaksa hep emara ameliyatlar OLAN BIRINDE koleastotam yuzundenbende kokleara gicikligim yuzunden bida sikayet etmedim koleastotami bakiyo ya 7 yildir
    hafif gurultu bi ise yaramiyo aldigim nadia 5 cihazinda bu gurultu onleme nanesi vardi ziiy ziiiy ziiiy ben cinlama istemiyomki bu tutup benim konusma anlamami resmen caliyo artik kullanmiyorum bu suni gurultuler ise yaramak dursun kulaklari cinlamaya resmen adapte edecek cinlamadigi zaman bile kulak bu cinlaMA CIHAZI SAYESINDE CINLIYCAKamman dursun bari susarsa cinlaMA HABERIMIZ OLSUN

Üye
    ardabasli Avatarı

Gerçek Adı
    arda baslı
    Son Giriş
    25.09-2013
    Saat
    23:59
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben yeni işitme cihazı aldım hem işitme kaybım hem çınlamam vardı cihazla çınlamamı azda olsa rahatsız etmeyecek şekilde baskılayabildiler ama gelin görünki devlet az ödüyor ama cihaz çok bahalıydı onun yerine normal bir iştme cihazı aldım çınlamam devam etsede hiç değilse duymamda sıkıntı olmasın diye

jezebel;
    cihazı yeni aldıgım için araştırma çok yaptım ben önemli olan cihaz modeli seçimi iyi yapmamız gerekiyor ben 8 tane yere gittim satıcıların hepsi kendi malını övüyor ama takıyor fıs ne çınlamamı kesebildi çoğu ne doğru dürüst denedikleri kalıpları kulağıma oturttular. bence yakıın cevrenizden yararlanın cihaz alıp memnun olan varsa oralarda bir yerlere gidin

Sayfa 9 / 21 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon