Sayfa 2 / 21 İlkİlk 12345612 ... SonSon
Toplam 302 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    103
    Verilen Beğeniler
    26
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sayın Havva_vuu,

Bu söylediğiniz durumların hepsi için işitme cihazı verilebilir. Odyo testi yapılıp yararlanacağı kanaatine varılırsa neden verilmesin? İşittiğini anlamama sorunu az işitmeye bağlıysa işitme cihazıyla sorunu büyük ölçüde düzelir.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki işittiğini anlamama sorununun az işitiyor olmaktan başka bir nedeni olabilir mi?

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Metepe bey, iki türlü çınlama sesi var biri sürekli biri ara sıra olur ve şiddetli olur. Sanırım sürekli olan sessizlikten kaynaklanıyor kişi sürekli biyerlerden ses alabilirse o çınlama sesi gitmez mi?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

havva hanim isitme cihaziyla anlama maalesef herkeste tam olmuyor
    ben kucuklugumden beri hep anlamam azdi o zamanlar dijital cihazlar yoktu analog cihazla hic hic anlamadim konusmalari
    koklear implanti aldirdiktan sonra dijital cihazla dudak okuyarak yani agiza yuze dikkat ederek daha guzel anliyorum
    isitme cihazi sesleri yukseltiyor dudak okumaya yardim ediyor cok ileri isitme kaybinda
    isitme kaybi azsa isitme cihaziyle herseyi anlar bence

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    103
    Verilen Beğeniler
    26
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Havva_vuu Mesajı Gör
    Peki işittiğini anlamama sorununun az işitiyor olmaktan başka bir nedeni olabilir mi?
    İşitme eşiği ve ayıretme eşiği farklı şeylerdir. Az işitme nedeniyle insan duyduğunu anlayamaz. Ama bazı durumlarda yeterince işitse de duyduğunu anlayamaz. Özellikle küçük yaşlarda gelişen işitme kayıplarında sonradan cihaz kullansa da ayırdetme güçlüğü olur. Ama hayatı boyunca normal işitip sonradan yaşlılığa vs. bağlı işitme kayıplarında genellikle cihazla anlama iyidir. Çünkü bu tür kayıplar belli frekanslarla sınırlıdır.

Hatta bu tür kişiler ilginç şekilde sizin yanınızdakine fısıldadığınız şeyi duyar, yüzüne yüksek sesle söylediğinizi anlamayabilir.

Sonuç olarak, işitme cihazının işe yarayıp yaramayacağına karar vermek için odyo testi yapılması zorunludur. Ancak onun sonucuna göre bir şey söylenebilir. Biz şimdi faraziyeler üstüne konuşuyoruz.

İşittiğini anlayamama başka nedenlerle de oluşur ama bunlar beyin kanaması, mikro kanamalar veya kireçlenme, bunama, doğuştan veya küçük yaşta işitme kaybı vs. gibi beynin yapısını doğrudan engelleyen nedenlerdir.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Mesut. Mesajı Gör
    Metepe bey, iki türlü çınlama sesi var biri sürekli biri ara sıra olur ve şiddetli olur. Sanırım sürekli olan sessizlikten kaynaklanıyor kişi sürekli biyerlerden ses alabilirse o çınlama sesi gitmez mi?
    Söylemeye çalıştığım şey ortada gerçekten çınlayan bir şey olmadığı, beynin bu sesi yarattığıdır. Aksi halde sizin çınlayan kulağınıza bir mikrofon sokup biz de o sesi duyardık.

Şimdi bu sorun yetersiz veya hatalı sinir iletiminden kaynaklanıyor. Yani beyne düzgün veri gitmiyor. Beyinde eldeki yetersiz/hatalı veriden olmayan sonuçlar çıkartıyor.

Bunun bir benzeri ampüte hastalarında olur. Örneğin hasta olmayan ayağının tabanının kaşındığını veya ağrıdığını hisseder. Çözümü oldukça zor konulardır. Çünkü sorun doğrudan beynin hatalı veri işlemesiyle ilgilidir. Örneğin bu durumda ne yapacaksınız. Olmayan ayağı tedavi edemezsiniz ki. Ya sinir yollarını onarmanız, ya da beyinde hatalı çalışan yeri düzeltmeniz gerekir. Beyin ise şimdilik bu tür mikro müdahalelere izin vermeyecek kadar karmaşık yapıdadır.

Belki ileride bir gün....

Üye
    Aslı* Avatarı

Gerçek Adı
    Aslı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evet bu tür sorunları duymuştum ancak neden olduğuna dair bir fikrim yoktu. Aydınlatıcı oldu. Kendimi House dizisinde gibi hissettim

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim hepinize.. Neyin ne olduğunu anlamak için odyo testi şart anladım.. Amaaa asıl sorun kişiyi işitmediğine ikna edebilmek ve işitme cihazı kullanmaya razı edebilmek ki bu en zoru.. Şu bazen kısık sesle konuşulanı anlıyor olmak meselesi insana sorunu olmadığını düşündürüyor galiba..

Üye
    Aslı* Avatarı

Gerçek Adı
    Aslı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben önce kulak içi cihazla başladım. şu an kulak arkası kullanıyorum. şimdilik bir sıkıntı yok. doktorlar daha fazla ilerlemez merak etme dediler ama ben yine de korkar oldum..

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aslı;

İşitme cihazının modeli yani kulak içi ya da kulak arkası olması senin tercihin mi? Yoksa işitme sorununun azlığı ya da çokluğuna göre mi belirleniyor bu? Mesela kulak içi işitme cihazı ile kulak arkası işitme cihazının arasında ne gibi bir fark var? Sesleri alma kalitesiyle alakası var mı yani?

Üye
    Aslı* Avatarı

Gerçek Adı
    Aslı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

pek tabi, olmaz mı.. 17 yaşında işitme cihazı kullanmaya başladım. o zaman yapılan işitme testine göre kulak içi cihaz yeterlidir dendi. fakat yıllar içinde işitme kaybım fazlalaştı. tekrar test yaptırdım. doktorlar kullandığım cihazın düşük kayıplar için olduğunu, ihtiyacımı karşılamayacağını söylediler. kulak arkası cihaz önerdiler. yani önce işitme kaybının ne kadar olduğuna bakılıyor. hangi cihazın senin için uygun olacağı, test sonucunda belli oluyor zaten. tam hatırlayamıyorum ama benimki en son 100 db falandı sanırım. daha da ilerlemez umarım...

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aslı;

İnşallah ilerlemez canım, teşekkür ederim sorularımı cevapladığın için..

Üye
    Aslı* Avatarı

Gerçek Adı
    Aslı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Çok sağol. Ne demek, rica ederim

Üye
    pasam Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    12:24
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam cannan arkadasımbu kulak cınlama konusunu ılk ben actım burda cevap bulamadım ben ankaradayım burda gazi hastanesıne gıttım işitme testi yaptılar pek bırsey cıkmadı 2 ay sonraya randevu verdıler gıttım yıne kulagıma kulaklık takım degısık sesler verdıler hangı ses cınlamaya benzıyor dıye benzeyen ses vardı onu belırledık o sesı etkısız kılacak yuksek dercede bır ses verdıler hışırtı yuksek ruzgar sesı gıbı bu sesı bana vuespı karta yuleyıp bana verdı hoca o sesı hergun 5 defa 5-10 dakıka arası bılgısyara takıp kulaklıkla dınle dedı ve 3 ay sonra yenıden gel dedı su an denıyorum o ses den sonra cınlama gecıyor 5 dakıka kadar boyle dınlıye dınleye ses yok olacakmış bakalım bende kulak cınlaması cok yuksek hele yatarken sesızlık ortamda daha cok oluyor butun dınledıgın seslerı muzık seslerını cok ac hoparloru çınlama tedavısı olan hastaneye gıt her hastanede bu tedavı yok

Üye
    cannan Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    18.05-2016
    Saat
    22:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar hepinize teşekkur ederim. Yazdıklarınızı okudum metepe oldukca açık yazmışsınız. Paşam o tedaviyi hiç duymadım sana iyi gelirse bizlerde uygularız. Benim kulagımdakiseste duyma kaybından oluştu bir çok tedavi denedim, oksijen tedavisi, lzer vs..
    ilk zamanlar çokdu uyamıyodum dayanmak imkansızdı şükür şimdi o kadar degil ama hiç gitmiyor. Vücut yorulunca uykusuz kalına yada görültül ortamda ses artıyor. ALLAH kimselere vermesin inanın zor hele o ses yuksekse piskolojı falan kalmıyor insanda.

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    EsEsEsEs
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:56
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Baş dönmesi ile birlikte başladı dimi sizde de arkadaşlar ? Halil abi o yöntemi hiç duymamıştım etkisi olurmu ki ya .

Sayfa 2 / 21 İlkİlk 12345612 ... SonSon