Sayfa 18 / 21 İlkİlk ... 81415161718192021 SonSon
Toplam 302 mesajın 256-270 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    EsEsEsEs
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Başta çok zor oluyor alışmakta zorlanıyorsun. 10 yıldır çınlamam var alıştım yani unutuyorum bazen çınladığını. Çok yorulduğumda ve stres yaptığımda çınlamam yükseliyor. Düzensiz bir uykuda çınlamayı tetikliyor.

Üye
    mejnun Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Kılınç
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:07
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    2

Kulak çınlamasına oran veriliyor mu?

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    EsEsEsEs
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

@mejnun

çınlamaya oran verilmiyor. kayıp eşiklerine göre oran veriliyor.

Üye
    Muttalip Mutlucan Avatarı

Son Giriş
    22.01-2017
    Saat
    16:22
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tam 35 yıldır he iki kulağımda da şiddetli çınlama,uğultu,şelale gibi sesler var.Hiç bir tedavisini bulamadım.zaten bu durumada alıştım.yapacak birşey yok.Bitkisel tedavi hiç yapmadım.denemekte fayda var.(iki kulak için engelli oranı %30-on yıl önceki rapor)

Üye
    ozcanerkus Avatarı

Gerçek Adı
    kafkas kartalı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bendede çok şiddetli kulak çınlaması var 10 yıldır alışmıştım fakat 1,5 önce bir kaza sonucu omurilik felçli oldum hipotansiyon çıktı felçle birlikte tansiyonum 5-2 kadar düşüyor işte o zaman kulak çınlaması öyle bir hal alıyorki bildiğin kulağımın içimde siren çalıyorlar duyamıyorum kaç doktara gittim ne tansiyona nede kulak çınlamasına ne omurilik felcine nede nörolojik ağrılarıma çare yok çekiceksin diyorlar sabır etmekten başka çaremiz yok inşallah birgün bu rahatsızlıkların dermanını bulunur

Üye
    umrn Avatarı

Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    15:22
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1 ay önce bi anda kulak cinlamam başladı. Doktora gittim ve bAna işitme testi yaptılar. Kulağımda % 40 işitme kaybı olduğunu söyledi. Notropil ampul ve prednol 40 mg ampul beteserc ve b12 vitamini verdi. 10 gün sonra kontrole gittiğimde işitme kaybim % 17 de düştü ve tintus adlı bitkisel bi ilaç verdi Notropil tablet ve beteserc tablete devam ediyorum işitmem şimdi çok iyi cinlamam da beni rahatsız etmeyecek kadar azaldı. Bilmiyorum bu ilaçları kullandınız ama bi faydası olur die paylaşmak istedim.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

umrn mumkunse su tintus bitkisel ilacinizin kutu resmini paylasirmisiniz. gingo bilobayi biliyorum ama bu tintus u bilmiyorum.nootropil kac mg kullaniyorsunuz.

Üye
    umrn Avatarı

Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bitkisel ilacın adı TİNTUS FORMULA eczane özel getirtiyor bi kaç günde 40 tl fiyati var. Notropil ampul 1 gr 12 tane ampul yapıldı. Daha sonra Notropil 800 mg tablet kullanıyorum

Üye
    Muttalip Mutlucan Avatarı

Son Giriş
    22.01-2017
    Saat
    16:22
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili UMRN ; Ben yaklaşık 20 yıldır doktora gitmedim.ilaçda kullanmadım.Daha önceleri Ankara,izmir,Antalya,Burdur ve Isparta da devlet hastanesi,tıp ve özel doktorlara gittim.hatırladığım kadarıyla en son gittiğim doktorlar bunu kabüllenmemi söylediler.Bunun yanında uzun süredir internetten konuyu araştırdım.Bu gün itibariyle kulak çınlamasının tedavisinin olmadığı yönündeydi.Ne kadar zorda olsa artık kendimi alıştırdım.Kapı zili,telefon zili,TV.sesini zor duyuyorum.İşitme kaybı(ODYO-sağ:55 DB/sol:65 DB)7-8 yıldır işitme cihazı kullanıyorum.Engelli oranı:%30 sizin rahatsızlığınız farklı olabilir.Ama yinede sizin ilaçlarıda değerlendirmekte fayda var.Teşekkür ederim.

Üye
    umrn Avatarı

Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çınlama başladıktan sonra 2 gün içinde hastaneye gittim ve kbb doktoru ani işitme kaybı tanısı koydu ve erken tedavinin çok önemli olduğunu söyledi belkide erken tedaviye başladığım için işitme geri döndü

Üye
    cannan Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    18.05-2016
    Saat
    22:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

UMRN bende ani işitme kaybı gecirdim tek farkımız ben dr gec gıtıım ve yapılan tedaviden yanıt alamadım duyma kaybı geri donmedı ve cınnamada kaldı tınarus ve yazdıgın dıger ilaçları kullandım fakat degişiklik yok. Erkentedavı önemli anlayamadım ben ne oldugumu 2 gun gecmişdi ve suan duyma kaybı cınnama ve ben yaşıyoruz

Üye
    strazyevsk Avatarı

Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    20:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tek kulak total diğeri 50 db de bana ne kadar oran verir devlet hastanesi

Üye
    cannan Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    18.05-2016
    Saat
    22:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim kulakda da senın kısıne yakın kayıp var yuzde 23 de dıler ama burda bu konuları daha ıyı bılen arkadaşlar var sıze yardımcı olurlar yuzde 40 olmuyor onu bılıyorum ama Gecmiş olsun bu arada

Üye
    umrn Avatarı

Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ani işitme kaybı

Üye
    Kadiravsar Avatarı

Son Giriş
    30.01-2016
    Saat
    08:00
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba arkadaslar ben aranizda yeniyim benimde neurosensoroyal bir rahatsizligim var 3,sene once ilerlenecegi soylendi fakat ben isitme cihazi kullanmak istemedim muzigi cok yuksek sesle dinlemeyi cok severdim ,malesef hayatima bu hastalik girene kadar lise donemlerinden baslayan bu rahatsizlik sonlarinda tam husran oldu bna girdigim butun isyerlerinden ya atildim yada calisamadim dalga gecen oldu kucuk dusurenler yuzunden bi sure gir cik yaparak çaliştim ve en son univertsiteyi okudum bitirdim cok zor oldu ama bitirdim sonunda en son girdgim is yeri kapaninca askerligimde uzerine geldi. Bundan tam 6gun sonra askere gidecegim ve rahatsizlgim ilerlemis durumda yeni baslayan cinlamalarim var sag kulakta cok fazla solda yeni basladi 1 gun oldu bazen duruyor sesi sol kulagimdaki ama yinede bazi konusmalari ayirt edemiyorum gataya soledim fakat pek olumsuz bisey yok dedi bende ustelemedim.

Aslinda kac gundur dusundugum bir sey var derdi verende allah alanda allah suphesiz .
    Tinnitus arastirmalarima gore ve sizlerin yazdiklarina gore sonuc elde ettim tinnitus kulaktaki tuylerin ,hucrelerin ölmesi ve zarar gormesinden dolayi cinladigini ayrica neurosensoriyal rahatsizliklarin konusulanlarin ayirt edemem sorunu hucrelerin olmesi idi ,bende amerikada bir akrabam yardimiyla bi sirketle konustum kendileri kok hucre tedavisi icin bi urun gosterdi onun kok hucre tedavisini 200,faktorle gelistigini soyledi zarar gormus ölmüş hucreleri hayata gecirebilecegini soyledi . urunu alip kullanmayi dusunuyorum . evet kok hucre tedavisi su an mumkun degil ama bunu kullanip denemeyi dusunuyorum 2.ihtimal ise lazer soft pen kullanmayi dusunuyorum .

Ve kendim bu hastalikdan muzdaribim ,inaniyorum kendime ya bu hastaligi gecirecegim yada bunun caresini bulacagim, ben ne bilim adami nede doktorum ben 23yasinda gencim kulagin anatomisini ogeniyorum bir yolunu bulacagima inaniyorum hic bir hastalik asilsiz sebebsiz nedensiz kalmayacak insallah .yorumlarinizi bekliyorum

Çavuş Kadir Avsardan hepinize selam olsun saygilar

Sayfa 18 / 21 İlkİlk ... 81415161718192021 SonSon