+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 26 mesajın 1-15 arasındakiler
Kulağa dişlerin üzerinden ses ileten yeni bir işitme cihazı
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

PRENSES Kulağa dişlerin üzerinden ses ileten yeni bir işitme cihazı

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi

Dişin üzerine yerleştirilen yeni işitme cihazı sesleri çene kemiğinden iç kulağa iletiyor.

Avrupa'da, kulağa dişlerin üzerinden ses ileten yeni bir işitme cihazının kullanımı onaylandı.
    'Soundbite' adı verilen cihaz, sesleri çene kemiği üzerinden iç kulağa iletiyor.
    Cihaz üstte sol veya sağ azı dişin üzerine yerleştiriliyor ve müşteriye özel olarak üretiliyor.

Ancak İngiltere'deki Kraliyet Ulusal İşitme Özürlüler Enstitüsü, cihazın herkese uygun olmayabileceği uyarısında bulundu.

Kemikten iletim
    Bildik işitme cihazları ses düzeyini yükseltmek için havanın iletkenliğinden yararlanırken, Soundbite farklı bir yaklaşımla kemiğin iletim gücünü kullanıyor.
    İlk olarak, işitme güçlüğü çeken kulağın arkasına gürültüyü eleyerek çevredeki sesleri alabilen küçük mikrofonlar yerleştiriliyor.
    Sesler daha sonra, telsiz olarak ağızdaki cihaza aktarılıyor.

Cihaz, dış ve orta kulağı es geçerek, titreşimleri diş ve kemikler aracılığıyla doğrudan iç kulaktaki sarmal tüp olarak tanımlanabilecek olan kohlea bölmesine gönderiyor.
    Bu şekilde tek kulağı sağır olanlar, sesleri iki taraftan da, yani stereo olarak duyma imkanına kavuşuyorlar.

Üretici şirket Sonitus Medical, bu mekanizmanın ameliyat gerekmeden kemiğin iletme gücünü kullanan ilk cihaz olduğunu söylüyor.

Sadece İngiltere'de sağır veya kısmen işitme özürlü olanların sayısı 9 milyonu buluyor.
    Kraliyet Ulusal İşitme Özürlüler Enstitüsü'ne göre, bu kişilerden sadece 6 milyonu işitme cihazına ihtiyaç duyuyor ve bu 6 milyondan sadece iki milyonu işitme cihazı kullanıyor.

Mynet

shukufe

muthiss bir bulus muthis bir cihaz
    bilim nelere kaadir daha neler gorecegiz cok cok tesekkurler prenses iyiki bizleri haberdar ettin oyle sevindim ki
    ama tek kulak duymaliymis tek kulak duyunca o da yetebiliyor iki kulakda duymazsa iste o zaman hapi yutuyosun insanlar sirasinda geri zekali muamelesi yapabiliyorlar alisinca cokta tinnndi:ben bilimden umitliyim daha daha neler yapacaklar duymayan kalmayacak belki tamamen iki kulagida duymayanlari duyuracaklar iste biz gibi koklear implant yaptiranlar simdi hapi yuttu koklear implant ameliyati yapilan kulaga boyle yeni isitme aparatlari fayda etmez cunku koklea bozuluyor
    eger boyle bisi olur yayginlasirsa normal isitme cihazlarini kime saticaklar hazir ellerinde bizler gibi isitme cihazi kullanmaya mahkum isitme kayiplilara yeni yeni cihazlar sursunler ki biraz keselerini doldursunlar

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

shukufe

kemik iletim yoluyla g ozluk tipi cihazlar varmis arkadaslar kullaniyomus yaziyolarya
    bu yeni olani daha gelismis daha sesleri guzel ve anlasilir veriyordur bence
    nicin dersen
    o gozluk tipinde deridden temas ediyor
    bu yeni icat olani direkt kemikten ses iletimi sagliyor bu daha kuvvetli konusmayi daha guzel anlatiyordur bence
    bir mahzuru agimiz hep acik olursa gulunc mevki galiba

forumcu

tek kelimeyle müthiş bir şey. piyasaya çıkmışmı bilgisi olan varmı. bir de kulaklardan birinin duyması gerekiyormuş. benim biri 76 db diğeri 95 kayıp var. benim durumumdaki birine uygun olur mu? ALLAH nelere kadir. bu haberi okuyunca acayip sevindim.

SoundBite işitme cihazı oldukça pratik bir kullanıma sahip.

Sonitus Medical tarafından çıkarılan ağız-içi SoundBite işitme cihazı, diğer cihazlardan farklı olarak diş apartı şeklinde tasarlanmış. Bu cihaz ile genellikle kulak arkasında görmeye alıştığımız işitme cihazlarına tamamıyla yeni bir boyut kazandırıldı. SoundBite arka dişlerinize herhangi bir rahatsızlık vermeyecek şekilde takılarak, ağzınız da görülmemektedir. Cihazın kullanımı oldukça basit ve pratiktir. Ayrıca, Sonitus Medical yetkilileri işitme yetilerini kaybeden insanlara bu cihaz ile yeniden duymalarında yardımcı olabileceklerini vurgulamaktadır. FDA sahibi firma şimdi de tüketicinin güvenini kazanacağı ve ürününü tüm dünyada satışa sunabileceği Avrupa CE tescil onayını da aldığından çok daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor.

İşitme engellilere çok büyük bir çözüm geliyor. İşte karşınızda ağız içerisine yerleştirilen işitme cihazı Soundbite...

Ayrıntıları Okuyun...
    İşitme sorunu olan insanlar için yeni bir teknolojiye imza atıldı. Üretilen bu işitme cihazının normal işitme cihazlarından çok büyük bir farkı bulunuyor. Bu cihaz ağız içerisinde, sol veya sağ azı dişin üzerine yerleştiriliyor ve her kullanıcıya özel olarak üretiliyor. Normal işitme cihazları ses seviyesini artırmak için havanın iletkenliğini kullanırken, Soundbite adı verilen bu eni teknoloji ağız içerisine yerleştirilerek çene kemiğinin iletkenliğinden yararlanıyor. Soundbite adlı işitme cihazının genel çalışma prensibi ise şöyle açıklanıyor;

İlk adımda, işitme sorunu olan kulağın arka kısmına gürültüyü engelleyerek çevredeki sesleri daha anlaşılır şekilde alabilen küçük mikrofonlar yerleştiriliyor. Bu sesler, bu adımdan sonra ağız içerisindeki cihaza gönderiliyor. Cihaz, ses sinyallerini azı diş ve çene kemiği aracılığıyla direkt olarak iç kulaktaki işitme merkezine gönderiyor. Bu şekilde işitme sorunu olan kişiler, hiçbir problem olmadan sesi algılayabiliyorlar. Soundbite cihazının İngiltereli üreticisi Sonitus Medical firması, bu cihazın hiçbir cerrahi müdahale gerektirmeden sadece kemiğin iletim gücünü kullanarak işitebilmeye olanak tanıyan ilk cihaz olduğunu söylüyor. İngiltere Kraliyet Ulusal İşitme Özürlüler Enstitüsü'nün açıklamasına göre ülkede bulunan yaklaşık 9 milyon işitme engelli kişinin 6 milyon'u işitme cihazı kullanmaya ihtiyaç duyuyor ve bu 6 milyon kişi içerisinden 2 milyon kişi işitme cihazı kullanıyor. Bakalım bu yeni teknoloji ile işitme sorunu tarihe karışacak mı, bunu zaman gösterecek.

Sirine

bu işitme cihazı her türlü işitme kaybı hastasına takılsın,kulaktaki cihazları çıkarmaya sebep olsun yinede alıp takmam yani alışkanlığımdan vazgeçemem 1,2.si ise ağzının içinde bir cisim midem bulandı düşünürken bile...

shukufe

SIRINCIGIM TABI ISITME KAYBIN AZ bizler gibi sagir olaydin hepsini takardin
    koklerda kafamizi yardirip koklemizi bozdurduk biz biliyomusun duymak ugruna
    bu cihazida nasi zor olsada ameliyatli olmadigindan bide isitme yollari bozulmadigindan koklera implanta 1000 kere tercih ederim sahsen

...ansızın...

Öncelikle bu müjdeli haberi bizlerle paylaştığın için tşkler sevgili prenses.
    Ameliyatsız uygulanması güzel umut verici.Türkiyeye gelse ve sgk maliyetini karşılarsa yani yüzde 50 falan hiç çekinmeden dener ve memnun kalırsam kullanırım.sgk den umut ise kaplumbağanın kavağa çıkmasına benziyor
    Umarım bu cihaz başağrısına sebep olmuyordur.
    Türkiyeye bir an önce gelmesi için neler yapabilirz bence bunun yolunu bulmalıyız konuşmalıyız..
    Bu arada cihaz takmak istemeyenler ve utandıkları için cihaz takmıyanalarada umut oldu bu yeni ağızdan takılacak olan cihaz.
    İngilteredeki işitme engellerin paralarımı yokmuş ki cihaz kullanmıyorlar yoksa biz türkler gibi vurdumduymaz olduklarındamıdır merak ettim doğrsusu

Sirine

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kgokce Mesajı Gör
    bu iyi güzel de yemek yerken yutup gidiormus midemize... yada cocukların aa sekerrrr diyip masada duran cihazı yutuverir.
    gökçe oynak bişi olmasa gerek bu cihaz sabit duruştur.

shukufe

ansizin ingilterde devlet eliyle isitme cihazi vermez kendi paranla alicaksin ingilizler her ne kadar insan haklari bilmemne modern avrupa olsada lafta kalir
    herne kadar bizim sgk kurumuda sole bi koklatsada eski iktidarlar zamaninda hemen hemen hepsini karsilar gibiydi bu akp yerini kuvvetlendirdikten sonra iste 370 lira gibisini oduyo

ee sizde gokce agziniza takilan bisiyi ole heryere birakamazsiniz dimi hijyen acisindan coluk cocuk oynasin diye

shukufe

bu isitme cihazi dijital sistem kullaniyormus
    12000 hz 250 frekans araliginda isitme sunuyormus google amcamin cevirisine gore
    bu kadar genis frekans araligi olan dijital bir isitme cihazi biliyormusunuz
    ayrica sitede ingilizcesi iyi olan arkadaslar lutfen bizlere bu soundhbite sitesindekileri cevirirmisiniz

uyumsuz_nesne

Benim merak ettiğim yeme içmede ağız içinde oluşan gültüyüde alıyormu ?

...ansızın...

soundbite işitme sistemini satışa sonra, aşağıdaki işlem sistemi almak için bir hasta için tasarlandı. Tedavisi bir Kulak, Burun, Boğaz doktoru (aynı zamanda bir KBB doktoru, kulak burun boğaz uzmanı veya otolog olarak da bilinir) ziyaret ile başlayacak amaçlanmaktadır. Bu ziyaretin ardından, bir sonraki adım, hastanın diş danışmalar için bir Sonitus sertifikalı iş ortağı diş hekimine sevk edilmesi olacaktır.
    ITM (Mouth) İşitme Cihazı Yapımı

Sonitus sertifikalı iş ortağı diş hekiminin rolü diş sağlığı için hastayı muayene ve diş izlenim almak olacaktır. diş gösterim alınır önce, ortak diş hekimi soundbite işitme sisteminin kullanımını önlemek hiçbir ağız ve diş sağlığı sorunları olduğunu temin etmek için hastanın ağız sağlığı ve yapılar değerlendirecektir. diş profesyonel hasta cihaz için iyi uygun olduğuna karar sonra, diş gösterim alınacak ve Sonitus Tıp gönderildi.
    izlenim itibaren Sonitus Tıp maksimum uyum ve rahatlık için ITM yapılan özel (ağızda) işitme cihazı imal edecek. çevresinde ya da üst sol veya sağ arka dişler uygun cihazı, Sonitus Tıp tarafından hastanın bireysel diş ve ağız özellikleri imal edilecektir. Üretim süreci yaklaşık 1-2 hafta sürmesi bekleniyor.
    , Fitting ayarlanması ve soundbite İşitme Sisteminin Kullanılması

tamamlanmasından sonra, ITM cihaz montaj için Kulak, Burun, Boğaz doktor gönderilir. Büyük olasılıkla, in-ofis odyolog hasta için cihaz uyacaktır ve herhangi bir gerekli değişiklikleri yapmak. önemli ayarı uygun bir uyum sağlamak için gerekli olması halinde, hasta ortağı dişçi dönmek gerekir.
    O hasta iki ITMS, kulak arkasında yıpranmış küçük bir mikrofon birimi ve bu bileşenlerin her ikisi için bir endüktif şarj verilecektir bekleniyor. Hekim veya odyolog ve kulak birimi ve ITM aygıtın arkasında hem doğru yerleştirme ile hastaya yardımcı olacak kullanım ve bakım soundbite işitme sistemi için hasta yönlendirmek olacaktır. Hasta, ses ayar bileşenleri şarj ve ITM cihaz temizlik rehberlik edecektir.

Soundbite işitme sistemi sadece dünyanın ilk ve cerrahi olmayan konuşmanın hayat yeniden katılmak ve işitmenin mekansal kulak yeniden birinde sağır çıkarılabilir aslında işitme ve çözüm tasarlanmış ses imperceptibly iletimi yoluyla insanlara yardım dişler. O kulak istihdam köklü bir iç için ses kalitesi sunmak açık, yüksek iletim prensibi denilen kemik. Neredeyse yıpranmış zaman görünmez, soundbite sistemi eklemek için kolay oluşur ve aygıtı kaldırmak ITM (in-the-ağız) işitme - arkasında yıpranmış birim mikrofon küçük bir üst sol veya sağ arka dişler - ve ya yapılmış uygun çevresinde özel bir kulak. dişleri No değişiklikler gereklidir.

Soundbite ™ işitme sisteminin belli belirsiz uzaysal işitme yeteneğini yeniden kazanmak ve yaşam konuşma kavuşmak bir kulak sağır olan insanlara yardım etmek dişleri üzerinden ses iletimi için tasarlanmış dünyanın ilk ve tek cerrahi olmayan ve çıkarılabilir işitme çözümdür.

Sonitus Tıp ™ ilk müzik dünyasının bir öncü geliştirme cerrahi olmayan belli belirsiz bir ses iletimi ile dişler için tasarlanmış çıkarılabilir çözüm iletişim işitme ve. iletim kemik ilkesinin güvenerek üzerine, bu neredeyse görünmez cihaz sağırlık olduğu tek taraflı invaziv bu tür tedavi için işitme bozuklukları gibi-olmayan ve basit bir başlangıçta istediği gibi.
    Sonitus Tıp hastaların çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için tıbbi ve işitme uzmanları için ileri derecede işitme çözümleri sunmayı ilke edinmiştir.

dişler üzerinden ses iletimi için kemik iletim kullanarak ötesinde, soundbite işitme sisteminin önemli yollardan implant demirlemiş bir kemik farklıdır.

Kulak arkasında Birimi

ortamında hastanın kendi kulak, ses tarafından sağlanan doğal akustik yararlanmak engelli kulak kanalında yıpranmış ve BTE bağlı küçük bir şeffaf tüp tarafından açık bir uyum kubbe içinde yer küçük bir mikrofon tarafından alınır için . BTE ses, gürültü iptali için ikinci bir mikrofon ve bunun da diş neredeyse aynı anda her iki cochleae üzerinden algılanamaz titreşim gönderir ITM işitme cihazı için sinyallerinin iletimi için bir kablosuz çip işlemini, dijital sinyal işlemcisi kullanır. Soundbite işitme sistemi fazla 12.000 Hz 250 geniş bir frekans aralığında ses sunmak için tasarlanmıştır.
    ITM (Mouth) İşitme Cihazı

ITM cihaz ve ya üst sol veya sağ arka dişler çevresinde uygun yapılmış, diş herhangi bir değişiklik gerektirmeyen özel kolayca yerleştirilir ve kaldırılır takan tarafından. O kadar BTE ses yayınlar alır elektroniği, sert, düz, şarj edilebilir pil mühürlü, kablosuz bağlantı özelliği ve titreşimli enerji içine bu sinyalleri dönüştüren ufak bir aktüatör içerir. Bu minyatür bileşenlerin tümü hermetik güvenle yıllarca protez yapımında kullanılan bir diş sınıf akrilik içinde mühürlendi.
    Güç Kaynağı

Her iki bileşenler şarj edilebilir piller ile tasarlanmıştır. Bir şarj cihazı da cihazlarda pil şarj etmek için verilir. Şarj cihazı aynı anda birden fazla ITMS yanı sıra doğrudan BTE şarj etmek için bir dock şarj istasyonları olan standart bir elektrik prizine temelidir.

Muzo

bu ne lo tiho tiho )

bu arada yeniden merhaba ben muo ;D

Missbeeanlamadım

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi
    Merhabalar ,ilk kez foruma giriyorum ve okuduğum mesaj beni çok mutlu etti.Eğer herkese anlamadım demiyeceksek koşa koşa alırım,8 yıldır dijital cihaz phonak clara daz fm kullanıyorum,daha 2 ay önce naida V up aldım ,ama yok hala insanlarla iletişim min düzeyde bende ,eğer max a çıkacaksam cihazın kulağımın arkadında yada dişimin içinde olması beni etkilemez

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye