Konu Kapatıldı! + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 8 / 22 İlkİlk ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... SonSon
Toplam 318 mesajın 106-120 arasındakiler
İşitme cihazları ve işitme sorunları ile ilgili herşeyi sorabilirsiniz
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

vision

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    merhaba HUNSAL

DAHA önceki yazılarımı okursan sanırım istediğin cevabı almış olursun. 90 desibel bir işitme kaybın var her markanın sana uygun bir cihazı mutklaka vardır. ben kesinlikle tek marka tavsiye etmiyorum en az 3 marka cihazın denemesini yap.tek yapman gereken cihazları denemen ve fiyatlarını karşılaştırıp beğendiğin bir modeli almandır.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: vision
    ne marka cihaz kullandığının bir önemi yok hangi markaya gidersen git sana uygun bir cihaz bulabilirsin.
    en ucuzundan en pahalısına kadar tüm markalarda sana uygun işitme cihazı vardır.ve hepside iki yıl garantilidir. birine karar vermeden önce dikkat etmen gereken öncelikle fiyatı sonrada garantisidir.
    uygun fiyat ve işitme kaybına uygun cihazı bulduktan sonra teknik servis hizmetlerini araştır. tamire verdiğinde kaç günde tamir edileceğini hangi arızaların garanti kapsamında hangilerinin garanti dışında olduğunu ve tamir ücretlerinin fiyatlarının ne kadar olduğunu yazılı olarak al.sana bu yazıyı imzalayarak veren kişinin o firmanın yetkili kişisi olduğunu gösteren bir belgede almayı unutma.yoksa ilerde bir gün sana imza veren kişinin çalışan eleman olduğunu ve firma adına böyle bir belge imzalama yetkisinin bulunmadığını duyarsın. :lol:
    sana bu bilgileri istediğin şekilde yazılı olarak veren firmanın cihazını dene fiyat olarak hangi marka uygunsa o markanın cihazını satın al.
    satıcıyla aranızda yazılı satış sözleşmesi bile yapabilirsin.

ayrıca çok yüksek rakamlar ödemenede gerek yok.sırf vitrinine estetiğine şıklığına bakarak karar verme
    aşağıda tavsiye ettiğim firmalardan çok daha ucuza kaliteli cihazlar alabilirsin.analog, trimerli,yarı dijital,programlanabilir,cep tipi, gözlük tipi işitme cihazlarına hiç para verme .
    %100 dijital işitme cihazı al.en az 2 kanal 3 program 8 bantlı cihaz iste cep telefonu ile konuş. gürültüsüne hışırtısına alışırsın cihaz alışma süresi vardır sözlerine inanma.bilgisayardaki programı sende seyret hışırtı ve gürültüyü nasıl azaltıp çoğalttığına bak.proğramları nasıl seçeceğini öğren.cihazı nasıl kullanacağını ve nasıl koruyacığını öğren
    2 kanal tek proğramlı cihazlara para verme

tavsiye ettiğim firmaların adresleri
    phonomed işitme cihazı(türk malı)
    http://www.phonomed.com/tr/bayi.asp?il=34
    earnet;audibel;anaton;helix(çeşitli ülkeler)
    http://www.siser.com.tr/iletisim.asp
    acon;royaltone(alman malı)
    http://www.digimer.com.tr/irtibat.htm

vision

merhaba shukufe

gümaşın ankara şubesi test yapmadığını bende senin yazın üzerine arayarak öğrendim. gerçektende test yapmıyolarmış. şok oldum. bir distribütör firma nasıl olurda test yapmaz odyometrist çalıştırmaz hayret dogrusu.

bu durumda testi dışarda başka bir işitme merkezinde yaptırman ve yine mecburen gümaşın ankara şubesinde program yaptırman gerekir.testi yaptırmak için ankarada medikoses firmasında odyometrist dlek hanım var. dilek hanım kendisine güvenebileceğim bilgili ve tecrübeli bir odyometristtir. tel: 0 312 2298502-03 dir.
    gümaşın diğer bayilerine göre yine en iyi programı ankara şubesi yapar.ankara şubenin yapamadığı testi onun bayilik verdiği diğer bir bayiide ancak ankara şube gibi yapar.

sana bu konuda fazla yardımcı olamıyacağım için üzgünüm. sende artık birinci gümaşın cihazı ile kazandığın tecrübelerle; ikinci cihazı nasıl alacağını anlamış oldun.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

Online Odyoloji İşitme cihazları

Selam arkadaşlar,

Ben yaklaşık 12 yıldır İşitme cihazları sektöründe çalışan bir odyometristim, işitme cihazları ile ilgili sıkıntılarınızda bilgi ve tecrübelerimle, vaktim oldukça size yardımcı olmaya hazırım.

Sağlıkı ve mutlu günler dilerim.

divanespartacus Re: İşitme cihazları

vision ve senin gibi uzmanları sitede görmek sevindirici teşekkürler Online Odyoloji

vision

merhaba online odyoloji
    aramıza hoş geldin. nihayet bir odyometristimizde oldu sonunda. ben her ne kadar kendime diplomasız odyometrist :lol: desemde aramızda diplomalı bir odyometristin bulunması çok daha güzel olacak.

senden tek ricam tek bir markanın reklamını ve çalıştığın iş yerinin reklamını yapmadan insanlara faydalı olmandır.

gelişin kutlu olsun.

haydi kolay gelsin.

Online Odyoloji Hoşbulduk :)

Merhaba Divanespartacus ve Vision,

Misafirperveliğiniz için teşekkür ederim

Buraya giriş amacım çalıştığım firmanın ve sattığımız işitme cihazlarının reklamını yapmak değildir. Sadece severek yaptığım bu meslekte daha fazla imsana yardımcı olabilmek isterim.

Mutluluklar

mavizaman

vision
    selam daha önce 38db davasına devletin maliyeti karşılamadığını söylediklerini belirtmiştim.
    bugün eskişehir özel sakarya hastanesine göründük baba oğul(benim sinüzit içindi)
    testte 48db çıkmış babamın :lol:
    doktor "sa kulak için dijital kanal içi" önerdi buna bağlı olarak bizi hansaton markasının bayisine yönlendirdi. :wink:
    orada kanal içi cic modellerinden dynamic cic modelini tanıttılar.
    devletin muhtemelen 600ytlsini karşılayacağını kabul ederek 1200ytlye cihazı verebileceklerini söylediler. 600ü bizden(6x100) çıkacakmış.
    bu marka alman malıymış.
    sizin görüşleriniz nelerdir Hansaton markasıyla ilgili?

not: kulaklarımındaki ağrıyı yazmıştım buraya doktorada söylediğim de kulaklarımın içinin temizlenince bu sorunun kalmayacağını söyledi ve sıvıyla temizlme yaptı senede 1 de kuru temizleme yaptırmamın iyi olacağını söyledi.
    kulağında ağrı olanların aklında bulunsun. :wink:

tinme

Siemens DIGITRIM 12 P için 1200 YTL para ödedik.

Bana çok fazla geldi, parasından öte model eski gibi.
    75 DB, 2 programlı

çok canım sıkıldı
    ben daha kapsamlı birşey olsun istiyordum ama....

shukufe

:lol: cok kolay mete bedavacilik isitme cihazi alicak olursan cihaz satan yelerde yapiyorlar ama eline vermiyorlar bunu bil
    ben bilemezdim guvenmezdim cihaz satilan yerlerde yapilanlara vision hocamizin yazisindan once

vision

sevgili mavizaman

dediğim gibi eğer bir kişi söylenenleri iki defa tekrarlatıyorsa televizyonu çok yüksek sesle dinliyorsa ve bu kişiye test yapılıpta 35 db kayıp bulunuyorsa bu testte bir yanlışlık olduğu belliydi.
    madem eskişehirdesin eskişehirde meltem işitme var meltem hanım çok iyi bir odyometristtir.işini hakkıyla yapan birisi.hangi markalarla çalışıyor bilmiyorum ama meltem hanımdan 600-800 ytl arasında iyi bir kanal içi cihaz alabilirsin.böylece hiç farkta ödemezsin.ayrıca eskişehirde tanıdığım duyu işitme bahadır kızılırmakta var.oda size cihaz temin edebilir.
    hanseton markasına gelince bir çok işitme cihazı markaları birbirine çok yakın özelliklere sahiptir sözümü tekrarlamak istiyorum. kötü değildir. ama hansetonun satıcı ağı çok geniş değildir.problem yaşarmısın hayır yaşamazsın. ama sana tavsiyem doktor hanseton tavsiye etti diye hanseton almak zorunda değilsin. en az 3 farklı marka denemesi yapın. hansetonuda dene diğerlerinide dene kararını ver.hanseton satıcısı ile iyi pazarlık yaparsan 800 ytl ye kadar düştüğünü göreceksin.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: tinme
    Siemens DIGITRIM 12 P için 1200 YTL para ödedik.

Bana çok fazla geldi, parasından öte model eski gibi.
    75 DB, 2 programlı

çok canım sıkıldı
    ben daha kapsamlı birşey olsun istiyordum ama....
    saten ödemişsin parayı. artık yapacak bir şey kalmamış. tecrübe kazanmış oldun.600-800 ytl arasında da aynı cihazı başka bir bayiden satın alabilirdin.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: metehandro
    vision selamlar...kulak zarı ameliyatlısıyım..sol kulakta önemli işitme kaybı var...ahraz gibiyim bazen...zor duyuyorum...ha hu diyorum...anlama problemi yaşıyorum...bi beleş test yapmak mümkünmüdür...odiometri testi...yani sizde bana göre bişeylerr olabilirmi...ssklıyım...fiyat uygunsa nakitde alabilirim...yeterki eski stilde şeyler olmasın...selam saygılar...yani bana ne uygulanabilir diye bi fizibilite çalışması yapmanızı rica ederim...

537 335 22 33..
    hangi ildesin.doktora işitme cihazı için gittinmi? kulak zarı tamamen sıfır mı? bir işitme testi yaptırdın mı?hiç işitme cihazı denemesi yaptırdın mı?

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: shukufe
    :lol: cok kolay mete bedavacilik isitme cihazi alicak olursan cihaz satan yelerde yapiyorlar ama eline vermiyorlar bunu bil
    ben bilemezdim guvenmezdim cihaz satilan yerlerde yapilanlara vision hocamizin yazisindan once
    sevgili shukufe
    bu işitme cihazını bizden alırsan testini bedava yaparız diyen testi yapıp ama test sonucunu hastanın eline vermeyen firmalara sende benim gibi çok kızıyorsun. sana bu işitme testinin firmaya maliyeti 0,10 kuruş olduğunu bunun 0,05 kuruşu bir adet A4 kağıt diğer 0,05 kuruşunun da cihazın tükettiği elektirik olduğunu söylesem heralde bu sektördekileri tam düşman olursun.olayın bir boyutu böyle ama firmacı olarak firma haklarınıda savunmam lazım. sonuçta firma o testi yapan odyometriste en az 1500 ytl maaş veriyor iş yeri kirası ve diğer carii giderleri var.bunları o firmanın aylık yaptığı test sayısına bölersen alınan 30-60 ytl arasındaki test ücretinin normal olduğunu kabul edersin sanırım.

shukufe

vısıon hocam gene musaade
    kulak amelıyatı olanlara bılhassa mete sıze tavsıyem
    zar ıcın tekrar tekrar amelıyattan elınızden geldıgı kadar kacın
    koklear ımplanttan once bır kere koklear ımplanttan sonra 4 kere amelıyat oldum kulak cınlamaları sabrımı tuketme derecesıne geldıgı oluyor
    okuyup arastırdıgıma gore cok amelıyat gecıren kulaklarda bu olabılıyormus
    hocam fırmalarda haklı ısını dogru yapanlara kızılırmı kulagım ısıtmeye baslayınca sıze anlatamam sebep olan odıoya o an ıcımden ılık ılık aglama gıbı bır duygu selı odıometras ıcın allahtan en ıyı dıleklerımı dılıyorum
    nerdeyse para degıl canımı bagıslıyacak gıbı oluyorum
    hıc ses duymadan yasamak o kadar zorkı ben cok zorlanıyorum ne kadar cok dıkkatlı gozumu 4 acarak konusulanları anlasamda ısımı yaparken etrafımda hayatın ınsanların kostugunu anlamadan bıle olsa sız duyanlar ımkanı yok anlıyamazssınız
    odıo dunyası olmadan bızler ne yapardık
    cok tesekkur ederım odıo dunyası ıyıkı ıyıkı var

Online Odyoloji Digitrim 12P

Merhaba Tinme,

Siemens Digitrim 12P olarak almış olduğunuz işitme cihazi;

1- Siemens değildir, bu cihazın markası A&M 'dir, fakat Siemensin Türkiye temsilcisi bu markayı Siemens temsilciliğine başlamadan evvel sattığından, halen bu markanın satışını da sürdümekte.

2- Bu cihazın elektonik işlemcileri dijitaldir, fakat bilgisayarla programlanan türde yani tam olarak kullanan hastanın odyogram sonucuna göre ayrıntılı bir bilgi girişi bu cihazın işlemcisine girilmiyor.

3- A&M Digitrim 12P cihazınız tek kanallı bir cihaz ve 2 programlı dediğiniz sadece normal Mikrofon ve Telecoil programı var ki, bu Telecoil programı artık bütün işitme cihazlarında standart olarak var olduğundan ve Türkiyede pek işe yaramadığından, bu cihazınız tek programlı sayılır.

4- Üzgünüm ama bu cihazın özellikleri göz önüne alındığında fiyatı yüksek, fakat yinede bu cihaz ülkemizde bu fiyata satılmakta.

Yukarada saydığım olumsuzluklara rağmen, aldığınız işitme cihazı söylediğiniz işitme değerlerine uygun görünüyor, hatta 100dB lik kayıplara kadar bu işitme cihazı önerilebilir.

Ayrıca cihazınızın bütün işlemcileri dijitaldir.
    - Gürültü önleyici mikrofon sistemine sahibtir buda size k0onforlu bir ses sağlar
    - Dijital olarak çalışan feedback önleyici sistemi vardır ki, cihazın kendisinden kaynaklanabilecek ıslık sesine benzer ötme seslerini önler
    -Ses tonunu ayarlamak için, trimerleri vardır bunlarla sesi inceltip kalınlaştırabilirler(ince ses ayarı yaparlar)
    - Tek kanallı ve Mikrofon Telecoil programı vardır.

Örneğin son zamanlarda gaztelerde sık sık ilanı geçen ve 599,00YTL olan Oticon marka işitme cihazını alsaydınız her yönden daha üstün kalite ve standartta bir işitme cihazı almış olacaktınız, bunun yanında yine bu fiyat aralığında (600-1200YTL)çok daha gelişmiş teknoloji kullanan işitme cihazlarını Phonak, Widex, Oticon ve Siemens gibi uzun yıllardır dünya çapında ve Türkiye'de kendini ve kalitesini kanıtlamış markalardan alabilirdiniz.

Geçmiş olsun, iyi günler

Online Odyoloji Vision'u tanıyalım

Merhaba arkadaşlar,

Daha bu siteye ilk geldiğimde Vision'la hiç tanışmadığımız halde, sanırım Vision benim buraya üye olmamdan rahatsız oldu ve ben daha hiç birrşey yazmadan beni yargılayıp çalıştığım firmamın reklamını yapmamak için uyardı. Halbuki bu siteye ilk girdiğimde onun ve diğer arkadaşların yazılarını incelemiştim ve kendisinin aslında satışını yaptığı ve bağlantıda olduğu firmaların reklamlarını yaptığını gördüm ayrıca çaktırmadan şurdaki şu odyometrisi tanıyorum, hangi cihazı sattını bilmiyorum diyerek sizleri aslında ticari ilişkiler içinde olduğu ve sattığı cihaz markalarının temsilcilerine yönlendirdiğini gördüm.

Şimdi tekrardan beni tanımadan ve kendi endişelerini bastıramadığından yine beni yargılayıp özelden bana şu aşağıdaki yazıyı gönderdi, sizce neden bunu bana gizli ve özelden yazdı bir düşünün.

Benim idis'ten veya başka bir firmadan olmam neyi değiştirecek, baştada belirttiğim gibi ben buraya firmamı temsil etmek ve reklam için gelmedim.

Arkadaşlar ben mesleğimi seviyorum, sürekli olarak kendimi geliştirmeye çalışıyorum yurt dışında da odyolojide ve işitme cihazlarında neler oluyor diye www.haltlyhearing.com , www.hearinglosseducation.com , www.audiology.org ve www.audiologyonline.com gibi sitelere üyeyim ve bunları takip ediyorum ve bu bilgilerimi paylaşarak ülkemdeki insanlara daha fazla yardımcı olmaya çalışıyorum sadece.

Ben burada sadece kendimi temsil ediyorum arkadaşlar, inanmayanlar muhatab olmasınlar.

Yorum sizindir, iyi günler.
    • Kimden: vision
      Kime: Online Odyoloji
      Tarih: 14.08.2008, 10:22
      Konu: selam
      slm online odyoloji

birkaç hafta önce idis farklı bir isimle siteye birini üye yapacağını ve site üyelerini bilgilendirmek için bir eleman görevlendireceklerini yazmıştı. ben buna çok sevinmiştim.sanırım o kişi sizsiniz.
      ama açtığınız forumda kendinizi tanıtırken türkiyenin lider parakende firmalarından biri olduğunuzu söylemeniz sizin idisten biri olduğunuzu deşifre ediyor gibi geldi bana. site üyeleri sizin idisin elemanı olduğunuzu anlayabilirler.bence bu türkiyenin parakende lider firmalarından biri kelimesini düzeltmen lazım.
      anlasınlar sorun yok diyorsanız bencede bir sorun yok.eğer siz idisin elemanlarından bir değilseniz ve ben öyle anlamışsam lütfen hakkınızı helal edin yanlış anlamış olabilirim özür dilerim.

benim yazılarımı okursan site üyelerinin benim kim olduğumu bilmediklerini göreceksin. bende sizin kendinizi tanıtmadan deşifre etmeden insanlara faydalı olacağınıza inanıyor teşekkür ediyorum

meopius

İmplant için kullanılan Meders Cihazları hakkında bilgileriniz varmı?
    Cihazın ses ayarından hiç memnun değilim. Defalarca ayar yaptırmama rağmen yeterli sonuç alamadım.

Ne öneriyorsunuz...

divanespartacus Re: Digitrim 12P

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    merhaba odiyometrist arkadaşım ben bu siteyi tesadufen buldum ve vision arkadaşınverdiği bilgilerden inanılmaz derecede faydalandım ve şunuda belirtmek isterim vision marka ve cihaz ismi veriyo olabilir ancak ben bunların art niyet taşımadığına inanıyorum kaldıki hemen her markanın adam gibi cihazlarını kişilere öneriyor bence. içinde bulunduğun sektör insanların eksikliklerinden yeterince bilgi vermeden haksız kazanç sağlamaya oldukça müsait bir sektör ve burada vision arkadaşın verdiği bilgileri okuduktan sonra bunu daha net görebildim. diyelimki ( ki inanmadığımı yenileyeyim visionun bu niyette olduğuna) vision takiyeli yönlendirme yapıyor olsun bu kadar bilgiyi cömertçe verin ve sadece hakknıızı alın bizde neye niçin ne kadar ödediğimizi bilelim sizin önerdiğiniz firmaylada çalışırım ben şahsen.bu idis yada başka bir firma olabilir önemli olan bizlerin ihtiyaçlarını (bilgi ve cihaz) karşılamaktır. ki idis hakkında yaptığım eleştiriye vision ilk eleştiriyi veren kişiydi.
    Kısacası burada sizin bize vision gibi yardımcı bilgiler vermenizi isterim yada yapıcı eleştiri yapmanızı sizin yaptığınız bana dedikodu ve çirkin bir davranış gibi gözüktü.Biz diğer insanlardan yeterince negatif eleştiri ve yük ediniyoruz zaten burada pozitif elektirige ihtiyacım var benim ve yapıcı eleştiri ve kullanılacak bilgiye . bunları dikkate alacağınız ümidi ile saygılar...

Konu Kapatıldı!
Sayfa 8 / 22 İlkİlk ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... SonSon

Başlığın Etiketleri

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye