Konu Kapatıldı! + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 5 / 22 İlkİlk 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... SonSon
Toplam 318 mesajın 61-75 arasındakiler
İşitme cihazları ve işitme sorunları ile ilgili herşeyi sorabilirsiniz
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

vision işitme cihazı öneri tecrübe

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    merhaba efe can

seni az kalsın arada unutup gidecektik.

ankaradasın ve kulak arkası dijital cihaz istiyorsun ve ekonomik olsun diyorsun.
    ankarada
    1-medikoses firması size yardımcı olabilir http://www.phonomed.com/tr/bayi.asp?il=06 BU FİRMADA ODYOMETRİST DİLEK HANIM VAR bazı markaların bayisidir. buraya gidersen sana bir kaç farklı marka cihaz uygulaması yapar.çok fazla gezmemiş olursun.ama sadece buraya giderek karar verme.
    2-duysan firması bu konuda size yardımcı olabilir. http://www.duysan.com/iletisim.php BURADA da odyometrist BURHAN bey var oda sana yardımcı olur ama siemens in dijital diye sattıkları A&M MARKA tornavida ile ayarlanan trimerli cihazlarından alma.onlar %100 tam dijital değil. tam dijital cihazlar trimerli olamaz; tornavida ile ayar yapılmaz.sadece ve sadece bilgisayr programı ile ayar yapılır.
    3- starkey firmasıda size yardımcı olabilir. http://www.starkey.com.tr/images/krokiler/ankara.htm starkey FİRMASINDANda isim vermek isterdim ama ankara şubesinde tanıdığım güvenebileceğim biri yok.ama yinede sana yardımcı olacak bişri vardır mutlaka.

eee artık karar senin...

bulnes

Vision arkadaşım starkey'i önerebiliyormusun gerçekten yani ben starkey'in analog cihazını aldım ssk aracılığıyla (mevburen aldım ssk beni buraya yönlendirdi) daha elime alır almaz oyuncak gibi işlenmiş bir işçiliği vardı. Dış muhafazasının plastik dökümlerinde çapaklar ve kapanmayan aralıklar vardı. Zaten kadıköydeki arkadaşlar da öyle ahım şahım yardımcı olmadılar hatta beni sinirlendirdiler.Sanki beni dinlemiyor gibiydiler. Tutturmuşlar biraz daha fazla para verirseniz şu kadar süre bedava bakım hakkı kazanırsınız filan. Ben cihazdan randıman almaya çalışırken bunların derdi daha başka nasıl para alabilirim di.
    Cihazı aldığım günden beride daha da gitmedim oraya. Gitmemde.
    Bir de istanbulda uzun zamandır tanıdığım bir abim var. Kadıköyde kendisi işitme cihazları kalıp çıkartma ve tamiri yapıyor. İnanın hiç kandırmıyor ve iyi iş çıkartıyor. Zaten çevredeki işitme merkezlerin çoğuda ona getiriyormuş cihazlarını. Sağolsun bana çok yardımcı oluyor. Başka bir işitme merkezi mikrofonun bozuk değişmesi lazım dediği mikrofon için (bir kaç sene önceydi) 50 YTL istemişti. O zaman gerçekten iyi paraydı yani. İşte o zaman bu abimizi buldum söktü baktı bir güzel temizledi, terden bazı tellerim yıpranmıştı (çünkü gözümün önünde yapıp verdi, onun için ne yapıp ne yapmadığı hep gördüm) telleri değiştirdi çikilop gibi yaptı ve 10 YTL istedi.O günden beri hep bütün işlerimi o abimde hallediyorum.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

vision

koklear implant konusunda atladığımız küçük ama çok önemli bir not daha eklemek istiyorum. 10 yaşından büyüklerde kesinlikle koklear implantı tavsiye etmiyorum en uygun yaş gurubu 0-6 yaş arası.

ayrıca eğer ulaşma imkanı olan arkadaşlar varsa buradan koklear implant ameliyatı yapan başta sevgili prof.dr.çağlar batman ve onun asistanları ile diğer doktorlarımızıda ulaşıp bu foruma davet etsinler.koklear implant konusunda bizlere bilmediklerimizi anlatmaları veya yanlış bildiklerimizi düzeltmeleri için bu foruma davet edelim.her ne kadar bizler azda olsa bilgi sahibi olsakta onlar bu işin hocaları. koklear implant konusunda onlar ne anlatır ne derlerse bize saygı duymak düşer.
    inşallah bu hocalarımız bilgi isteyen muayenehaneme gelsin demezler. :lol: herşey para demek değil yaa birazda allah rızası için bildiklerimizi bilmeyenlere anlatalım. :lol: demi ama :lol:

shukufe

burnu havada cok para kazanan koklear ımplant montajcılarının bızler gıbı ısıtme cıhazından faydalanan kazanc saglamıyacagı yerlere gelıp kamu hızmetı yapıcaklarını kazancsız ıyılık yapıcaklarını zannedersek yanılmazmıyız: ops:

bulnes

Evet bende pek ihtimal vermiyorum açıkcası.Genel de doktorlarımız en ufak bilgiyi bile gel muayehaneme o bilgiyi vereyim havasındalar.
    Ayrıca internette böyle forumlarda vs. aktif olan hiç doktorda duymadım açıkcası. İnşallah beni yanıltırlar

vision

sevgili bulnes

şimdi senin dediklerine aynen katılıyorum. ama efecana ankarada tek bir firma adresi verseydim bu tamamen reklam olurdu.
    ayrıca starkey firmasının ssk için verdiği modelleri kesinlikle almayın biraz daha fazla para vererek deneyip beğendiğiniz memnun ve mutlu olduğunuz cihazlarını alın diye defalarca yazdım.
    kabul ediyorum belki starkeyi tavsiye etmek hata ama starkeyinde güzel cihazları var. istedimki efecan starkeyin bu güzel modellerinide denesin onlarıda görsün ve ona göre diğer denedikleri ile starkeyi karşılaştırıp aradaki fiyat farklarını kendisi anlasın ve hangisi işine gelirse onu satın alsın.

şimdi biraz sesli düşünmek istiyorum. ve bu sektörde sadece iddaa olarak konuşulan ispatı delili bulunmayan söylentileri sizinle paylaşmak istiyorum.

1-starkey firması ssk ihalesi ile 128 ytl ye ssk lı hastalara cihaz vermek zorunda iken bu hastalardan almaması gerektiği halde fark ücreti aldımı ? almadı mı?

2-bedava verilen bu cihazın yanında işitme cihazı piline ve kulak kalıbına ayrıca para almaması gerekirken ; hastadan pil ve kalıp parası aldımı alamadımı ?

3-bu strakey firması istanbul ssk ya 14.06.2007 ye kadar 128 ve 259 ytl ye fatura ettiği bir cihazı 15.06.2007 den sonra sırf genelge çıktı diye aynı cihazı 800 ytl ye fatura etmedimi ?

4- kimsesiz çocuklar için sadece filiz akınla başlattığı yardım kampanyalarında 400 bin dolar para toplayıp sonrada 1000 çocuğa bu para ile satın aldığı cihazları bedava dağıtıp cihazları 1000 dolara getirmedimi ? ayrıca bu kampanyayı vakıf üzerinden yürüterek vergidende kurtardımı ?(vakıflar vergiden muaftır.)

5-ssk vasıtası ile verilen cihazlara normal garanti verilmesi gerekirken çeşitli adlar altında starkart exstra garanti kartları çıkartıp bu kartları hastalara 100 ytl ye sattılarmı? hatta bazılarına bu kartı almalarını mecburi gibi tuttular mı?.

6-belediyelerle ortak bedava işitme cihazı kampanyaları taramaları düzenleyip çıkan kurumlu hastalara cihaz sattılar ve kurumsuz hastaların bazılarına bedava verirken bazılarınada belediye müteahhitleri aracılığı ile cihazların ücretlerini çıkardılar mı ?

7- NBA ve Starkey İşitme Kurumu, geçtiğimiz yıl ''NBA Europe Live 2007'' kapsamında toplam 1000'in üzerinde çocuğa İstanbul dahil Avrupa'nın toplam 6 kentinde işitme cihazı dağıltılması için ayrıca ikinci bir 400bin dolar bağış aldımı?

8-bağış kampanyaları ile toplanan paralar (ne kadar toplandığını tahmin edemiyorum)ile verilen cihazlar tüm medyada gerçekten bedava veriliyormuş gibi reklamları yapıldı mı ?

tüm bu benim sesli düşüncelerim belki suç teşkil edecek belki ispatlıyamayacağım ama bunları ben söylemiyorum ben iddia etmiyorum.bu sektörde böyle şeyler konuşuluyor diyorum. ispatlamak benim görevim değil bunların hepsi birer iddea. belkide asılsız dedikodular.

ben bu söylentileri duyarak efe can isimli forum üyesine starkey markasını tavsiye etmişim.yanlış mı ettim doğrumu ettim bilmiyorum.bunu starkey firmasının yetkilisi sevgili emin örnek bey bu foruma bir açıklama yazarda bu iddiaları cevaplarsa o zaman yanlışmı doğrumu herkes görür. eğer yanlış yapmışsam bende özürümü dilerim.

bulnes

Evet çok güzel yazmışsın eline sağlık.
    Bazı soruların direkt cevabını ben verebilirim.
    Benden cihaz için extra para istemedi ama kalıp parasını istedi ve aldı.
    Extra garanti içinde istedi ama ben istemediğimden vermedim.Ama o noktada ısrarcı ve kırıcı olduklarından sinirlendirip yıprattılar beni.

Ve tabi ki hemen analoğ olanı almadım farkı vererek iyisini almak istedim.
    Bir kere dedikleri çıkmadı şöyle ki.
    Dijital işitme cihazlarını denediğimde öyle ahım-şahım fark görmedim.Belki dedim bir anlık fark anlaşılmaz zamanla anlaşılır dedim ama cep telefonuyla görüşebilirsin dediler kesinlikle görüşemedim çünkü analoglardaki gibi yaklaştığında cihazda parazitlenme yaptı,normal telefon ile görüşeyim dedim onu da çok zor duydum ve anladım.
    Bilmiyorum artık bana işi bilmeyen arkadaşmı düştü ama o anda hiç dijitale gerek yok diye karar verdim ve analoğu aldım.
    Ama kendim cihaz aldığımda kesinlikle %100 dijital cihaz alacağım orası kesin.
    Şu anda halen starkey işitme cihazı kullanıyorum ama bir yandan da ödüm kopmuyorda değil ha şimdi bozuldu bozulacak diye.

shukufe

vısıon sızden ozur dıleyerek bulnes ıcın yazayım deneyımım var cunku
    ısıtme cıhazına alısmaaaaa koca bır yalan bu alısmak deyımı kulak kalıbı ve cıhaz takmayanlar ıcın cıhaza alısmaktır

bulnes

:lol:
    Doğrudur shukufe,
    Benden başka kimseden bununla ilgili bir duyum alamadığımdan bu yalana kanabiliyordum.
    Ama artık kanmayacağım kesinleşmiş oldu,teşekkürler.

semra çetindağ

istanbul ,izmir,manisa ,civarındaysa ben de visiona giderim bulnes haklısın ,umarım yakın zamanda gerçekleşir hayalin vision sana dua ediyorum ve yardımların içinde teşekkürler....

idis

Sn. Oturan Boğa,

İlginiz için teşekkür ederiz

İdea A.Ş.

bulnes

Merhaba Hoşgeldin İdis arkadaşım,
    Gelmeniz iyi oldu. Bende şimdiye kadar hep analog işitme cihazı kullandım.
    Gazetede sizin 599 YTL lik ilanlarınızı görüp bu forumda konuyu açan benim.
    Dijital işitme cihazı almak istiyorum ama bir deneme de analog cihazlara göre bir fark hissetmediğimden açıkcası para bağlamak istemedim.
    Ama sanırım piyasa artık yavaş yavaş analog cihazları terk etmektedir.
    İmkanlarımız sınırlı olduğundan sizin ilanınız hem fiyat hem de taksit olarak cazip gelmektedir.
    Ben Ümraniye deyim. Sanırım bana en yakın yeriniz Kadıköyde, Cumartesi veya Pazar çalışılıyor mu? Çalışılıyorsa saat kaça kadar, gelip konuşmak ve denemek isterim.
    Saygılarımla

shukufe

ıyı guzel vısıona kızzanda guzel ucuzluk yaptıgınızdan cok sevındık
    genede bız vısıonu cok sevıyoruz ıdıs
    sız bu atlas bt nın kac desıbele kadar ıse yarıycagını bıde kurum odemesız fıat olduguna acıklık getırırsenıs ben ıletısım eksıgınden dolayı sıtemızden okuyup ısıtme kaybıma cevap alırsam sızden samımı bır cevap alırsam derhal merkezınızdeyım ısıtme cıhazımı yenılemek ıcın sevgılı ıdıs

bulnes

Arkadaşlar idis (Bahadır Bey) arkadaşımızla msn ile görüştük ve tanışdık.
    Kendileri Kadıköy'delermiş. Yarın akşam için randevulaştuk. Oticon ile ilgili izlenimlerimi pazartesi günü burada sizlerle paylaşırım.
    Bu iyiliğimi unutmayın bakın, sizin için kendimi öne atıyorum.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

idis

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: shukufe
    ıyı guzel vısıona kızzanda guzel ucuzluk yaptıgınızdan cok sevındık
    genede bız vısıonu cok sevıyoruz ıdıs
    sız bu atlas bt nın kac desıbele kadar ıse yarıycagını bıde kurum odemesız fıat olduguna acıklık getırırsenıs ben ıletısım eksıgınden dolayı sıtemızden okuyup ısıtme kaybıma cevap alırsam sızden samımı bır cevap alırsam derhal merkezınızdeyım ısıtme cıhazımı yenılemek ıcın sevgılı ıdıs
    Oticon marka Atlas BTE model işitme cihazı %100 Dijital kulak arkası bir modeldir. Çıkış gücü 125 dB, kazancı ise 66 dB, frekans aralığı ise 150-5.500 Hz'dir. 4 Frekans bandında programlanabilir, adaptasyon yöneticisi ve feedback yöneticisi gibi özelliklere sahiptir.

Kurumların birleşmesi sürecinde belirsizlik sebebiyle malesef ne kadar geri ödeme yapılacağı konusunda size yanlış bilgi vermek istemem. En son aldığımız bilgilere göre ortalama 600 YTL civarında bir geri ödeme söz konusu. Kurumunuzun en güncel geri ödeme tutarını SGK bölge müdürlüğünüzdeki şahıs/sağlık ödemeleri biriminden edinebilirsiniz.

Bu konuda sürekli sıkıntı yaşanması sebebiyle belirgin bir rakam söylemekten malesef çekiniyoruz. Bu sebeple muhakkak kurumunuzdan öğreniniz.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: bulnes
    Arkadaşlar idis (Bahadır Bey) arkadaşımızla msn ile görüştük ve tanışdık.
    Kendileri Kadıköy'delermiş. Yarın akşam için randevulaştuk. Oticon ile ilgili izlenimlerimi pazartesi günü burada sizlerle paylaşırım.
    Bu iyiliğimi unutmayın bakın, sizin için kendimi öne atıyorum.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
    Bülent Bey, yaşam kalitenizi arttıracak ürünlerimizi sizlere tanıtmak için yarın mağazamızda görüşmek üzere..

Konu Kapatıldı!
Sayfa 5 / 22 İlkİlk 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... SonSon

Başlığın Etiketleri

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye