+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 23 mesajın 1-15 arasındakiler
İşitme cihazı için hangi marka model tavsiye edersiniz? Sağ 85 sol 107.
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

hulya06 İşitme cihazı için hangi marka model tavsiye edersiniz? Sağ 85 sol 107.

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi
    Selam arkadaşlar, ben phonak analog işitme cihazı kullanıyorum sağ 85 sol 107 diğital cihaz almayı düşünüyorum ve araştirirken hangi markayı önerirsiniz

bluex

Yine mutlaka phonak tavsiye ederim. Phonakta ileri derece kayıplar için dünyada tek olan bir model olan naida v tavsiye ederim. Naida V ileri derecede işitme kayıpları için dünyada son teknolojiye sahip tek cihaz. Eşdeğeri yok. 16 kanallı. 5 programlı ve en önemliside 5 programın otomatik geçiş yapması. Ayrıca neme karşı dayanıklılığı olan tek cihaz. Bir de özellikle çocuklar, gençler ve öğrenciler için en önemli özelliği yüksek frekanslarda duyulmayan sesleri s,ş,j gibi frekans sıkıştırması yaparak duyulabilen aralığa taşıması. Bu konuşmayı anlamada çok önemli fark yaratıyor.
    phonak hakkında daha çok bilgi almak isterseniz İstanbul ve Ankarada yerleri açıldı. Kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.
    İstanbul tel: 0216-3459020
    Ankara tel: 0312-4354090

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

DuyguB

Gaes markasından digital analog var onu tavsiye ediyorum ben aldım ve çok memnunum..
    Senin işitme kaybın baya ilerde o yüzden digital analog var onu bi dene farkını görüceksin..
    Her istedigin markayıda dene aceleci olma..

bluex

Artık dünyada tamamen dijital cihazlar kullanılıyor. NE yazık ki ülkemiz diğer avrupa ülkeleri tarafından hala eski teknolojiler için bir nevi çöplük gibi görüldüğünden eski modeller Türkiyede satılmaya çalışılıyor. İyi ve net bir işitme için ben kesinlikle bu konuda çalışan birisi olarak dijital cihaz öneriyorum. Mutlaka deneyerek cihaz alın ve bilinen markalardan şaşmayın derim.

__X__

asıl önemli olan marka model değil sizin deneyip beyendiğinizdir.

bluex

Deneyip beğenmeniz tabii ki çok önemli ben de bunu tavsiye ediyorum. Fakat deneyip beğendikten sonra unutmamanız gereken şey şu: Bir arıza ya da memnuniyetsizlik durumunda birini bulup bulamayacağınız. SAtın aldığınız cihaz firması size sonrasında servis garantisi verebilmeli. Aldığınız cihaz hemen 3 ay sonra arıza vermemeli. (ortalık çin malı ucuz cihaz dolu) Sorununuz olduğunda karşınızda muatap bulabilesiniz. Bugün git, yarın gel denmemeli. Sonrasında zaten tamir olmuyor, siz yeni cihaz alın diyerek kandırılmamalısınız. Bu yüzden bilinen markaları gezin, deneyin, sonra karar verin diyorum.

shukufe

sevgili bluex
    beni korkuttunuz acikcasi cin mali isitme cihazlari diye
    ben 2 yil once danovox resound canta 780 d almistim her ne kadar programin oturmasina kadar epeybi uzuntu ceksemde cihazin ses kalitesini denedigim hicbir markaya degismem simdiki halde cok memnunum cin maliymis benim isitme cihazimda
    aldigim firmadan iyi bi hizmet hic ummuyorum cihaz olarak hic sorun cikarmadi masallah 2 yildir ya bozulursa diye aklim cikiyor
    cok dikkatli temiz kullanmaya gayret ediyorum tamircinin eline gecince zaten pek bi iyilik ummuyorum sanki tamire giderse ise yariyomu tamir dedikleriki

bluex

Sevgili Shukufe merhaba
    Cihazınızı söylediğiniz gibi temiz ve dikkatli kullanmaya devam ederseniz daha uzun süre kullanabilirsiniz. Akşamları yatarken kalıplarınızı suyla yıkyıp temizleyin. Kalıplarınızı kirli bırakmayın. Cihazınızıda dikkatli kullandığınız sürece daha çok verim alırsınız. Çin malları konusunda düşüncemi söyledim. Ne yazık ki çok kaliteli olmuyorlar ve servisleride kolay bulunmuyor. Bozulduklarında da kolay tamir olmuyorlar.

hulya06

slm arkadaşlar ben diğital cihazı denerken analog kadar yükses ses çıkmıyor yani sesi yükseltiriz diyorlar ama yüksektmeyi tavsiye etmiyorlar yani diğital cihazlar analog cihazlar kadar yüksek ses çıkmazmiş 15 gün sonra alışırmışım bu doğrumu sizce

__X__

her 15 günde bir artım yapılıyor evet.bu sayede yavaş yavaş alışıyorsun cihaza

bluex

Cihazdan en iyi verimi almanız için çok yüksek seste kullanmayın diyoruz. Analog cihaza alışmış kişiler ne yazık ki dijital cihaza alışmakta biraz zorlanıyorlar. Fakat bu çok uzun sürmüyor genellikle. Eğer dijital cihaz kullanmaya başladığınızda ses bir süre kullandıktan sonra hala size yeterli gelmiyorsa yeniden program yaptırabilir ve sesi biraz daha açabilirsiniz. Yine de size önerilen ayarda kullanmaya çalışmanız en doğrusu olacaktır.

hulya06

arkadaşlar çok teşekkürler yardımcı olduğunuz için ben araştırmaya devam ediyorum hayırlısı bakalım

bluex

Sevgili Hülya06,
    mutlaka deneyerek cihaz al. En azından 3 değişik marka dene. Her markanında varsa işitme kaybına uygun farklı modellerini de dene. Dilerim herşey gönlünce olur ve istediğin sonucu alırsın.

hulya06

slm arkadaşlar sonunda işitme cihazı aldım sıemens,oticon,earnet,phonak,widex,audio service denedim en azından widex ve phonak güzeldi ikisinden birini seçtim phonak naida V up aldım ve bir haftadır kulağımda takıyorum cihaz güzel yani gürültüyü bastırıyor kalabalık yerlerde rahat anlıyorum ama evde olduğum zaman kötü çünkü hışırtı sesleri oluyor sesi kısıyorum açıyorum ayarlıyamadım neyseki alışırım inş 10 gün sonra cihaz için kontrole gideceğim

aykus

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi
    cihaz hayırlısı olsun.hulya hanım. ne kadar aldınız acaba cihazı.benim de işitme kaybı sana yakın bende almayı düşünüyorum yeni cihaz. ssk ne kadar karşılıyor.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye