Sayfa 9 / 12 İlkİlk ... 56789101112 SonSon
Toplam 168 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Angarali Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    04.10-2014
    Saat
    23:52
    Yaşadığı Yer
    ankara

Angarali

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Aslında hem gizlilik hem de devamlı kask çıkarıp taktigim için kaskı çıkarıptakarken rrahatsız etmeyecek bir cihaz olursa isimi kolaylaştırırdiye ddüşünüyorum..

satlas

mehmet bey kanal içi cıc cihaza ventil 1mm hava kanalı açıldıktan sonra tekrar cihaza odyo ayarı gerektirirmi ? ayrıca cihaza ventil hava kanalı açıldı diye ıslık sesi otmesin diye feedback önleyeyici yazılım tekrardan çalıştırılmalımı?yazılım çalıştırma derken cihaz sessiz ortamda kendi kendine tırt biip gibi15-20 saniye kendini test edip ıslık sesini bastırma.ventilden sonra tekrar bu uygulamayı istermi ?

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    01:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Mehmet Akşit

Vent açıldıktan sonra, prensip olarak her iki uygulamanın da yapılması gerekiyor. Ama işitmede sorun yoksa, cihaz da feedback yapmıyorsa, ayarları yeniden yapmaya da gerek yoktur.

satlas

hocam size bir soru daha sormak istiyorım cıc cihazımın kulak içine sokup çıkartırken tuttuğumuz sapın oynaması sorun olur mu? Yani demek sitediğim sap hem kendi çevresinde boşlukta dönüyor hem 1-1,5 mm ileri geri boşlukta gidip geliyor.cihazın içinden baktım sapı ileri geri inttirdiğim zaman cihazın içinnde sapın nereye gittiğini göremedim sanırsam belli bir yuvanın içinde kalıyor sadece.ama endişem cihazın içindeki montoj elemanlarına zarar vermesi sizce bir zararı olurmu ?değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    01:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Mehmet Akşit

Herhalde misinadan bahsediyorsun (Bazı CIC cihazlarda, pil yuvası açılarak takma-çıkarma aracı olarak kullanılabiliyor). Misinanın oynaması önemli bir sorun değil. Çok rahatsız oluyorsan, Japon yapıştırıcı ile yapıştırabilirsin. Ama çok dikkatli olman lazım. Japon yapıştırıcı çok akışkandır. Yüzeye dağılırsa diğer parçaları da yapıştırır! Hele mikrofona girerse çok üzülürsün. Önce bir kürdanın ucuna azıcık al, sonra misinanın dibine sür.

satlas

Mehmet Akşit;

Yok hocam rahatsız etmiyor sadece eendişem ileri geri gittiği için misinanın arka ucu cihazın içindeki diğer parçalara değip zarar vermesinden çekindim

beyoglubeyy

ben de cıc işitme cihazı kullanıyorum, yeni başladım. sol kulaklık avcumun içine aldıktan beş saniye sonra ötüyor ve ötmeyi kesiyor. sağ kulaklık, hiçbir şekilde ötmeyi kesmiyor, öte öte takıyorum. nedeni ne olabilir?

satlas;
    şimdiii, öncelikle merhabalar. satlas, bu cihazı o kadar övdün ki, ben üye olamamıştım bir türlü foruma, okuya okuya, satın aldım. soracaklarımı soramadım tabi. bu güne kaldı . telefonla, yıldız yıldız, doksandokuz, kare kare yaptıktan sonra, 2 ye basıp ses açıyorum, 8 e basıp ses kısıyorum. tizdi, bastı kimse bi şey söylemedi. odyocu arkadaşı çok sevdim, çok iyi niyetli buldum. ama galba başka tarif ne onun aklına geldi, ne de sormak benim aklıma, bu ayarı açıklamalı bana yazabilirmisin?. ya da başkaca tuşlara yanlışlıkla basıp cihazınn ayarlarını karıştırmış olmayalım. ne bileyim,, dial-up mantığıyla çalışıyor ya, belki yanlışlıkla, sıfıra basınca da tam kapıyordur... ikinci sorum da şu, avuç içine alınca sessiz ortamda ötüyor bir müddet, sen bilgilisin bu konuda mesajını okumuştum, ayar yapıyor, feedback , ötme, ıslık için diye yazmışsın. iyi de, sol kulak için olan ötüyor susuyor. sağ kulak için olan, bir dakikadan fazla beklediğim halde susmuyor, öte öte takıyorum onu da . belki mehmet akşit hocam da biliyordur?

satlas

telefonla sadece 2 yıldız yapıca bağlantı gerçekleşir ve bağlantı sesi çıkar.ilk önce cihazda program seçersin mesala benimki 4 program 6 tuşuyla program ileriye atlar 4 tuşuyla ise program geriye atlar.2 ile ses açılır 8 ile ses kısılır.0 ile cihaz kapatılır.reset atma işi pil çıkarıp tekrar takılır.avucun içinde benmkide ötüyor.ama kulakta kesinlikle ötmemesi lazım.cihaz kalıbı doğru alınmamış olabilir.ayrıca cihaz ilk ayarında birkez feedback programı çalıştırım ıslık sesini kaldırmaları gerekir bunu sessiz ortamda yapıyorlar.

beyoglubeyy

teşekkürler satlas ve mehmet akşit hocam. forumdaki diğer arkadaşlara da selamlar saygılar.
    satlas, 4 ve 6 tuşlarından bahsedilmedi, program ileri geri atlama nedir. ya da 2 tuşu ile ses ne kadar açılabiliyor. ya da 8 ile ne kadar kısılabiliyor. yani 8 e basa basa cihazı tamamen kapatabilirmiyiz. yoksa, bizim işitme ayarlarımız yüklü olan cihazımızda, belli oranda mı bir oynaya yapabiliriz.

satlas, şimdi sen yazınca farkettim. 1,2,3 diye programları sıralıyor cihaz. ancak, hangi program nedir ne değildir hiç bilmiyorum. zahmet olmazsa biraz açıklarmısın?

satlas

kardeş cihazı alırken niye sormadan aldın insan bir ön araştırma yapar birazda sende kabahat burdan anlatmayla olmaz verimli neyse elimden geldiğince anlatayım

cihazın ilk aldığında odyo sana 4 program yapar sen bu programları 4-6 tuşları ile değiştirirsin örnehin 1 bip sesi konferans yaparsnın yani sesi yüksek ayarlatırsın.2 bip sesi gürülütülü ortama ayarlatursın gürültü baskılama fazla ol telefondan 4 tuşuna basarsın ilk önce 1 bip oter birkez 4 tuşuna basarsın 2 bip yapar gürültülü ortam programına geçer.bu boyle 5 programa kadar ayar çekersin her programıda 2 tuşuyla sesini açarsın bu en fazla 2 kademe açar yetiyorda zaten 8 tuşu sesi kısar en fazla 2 kademe kısarsın zaten limit doldumu bi bip bip 3 kez otüyor.birde googlede cihazın kullanma kılavuzu vardı detaylı anlatım olması lazım

beyoglubeyy

sağol satlas. ben cihazı, odyomla, ilk gittiğim kişiden satın aldım. satan kişi, bana çok güven verdi. inandım, güvendim. yanıldın mı dersen, hayır yanılmadım. gerçekten dürüst, iyi niyetli birisi. ama nihayetinde o da bir odyometrist ve mesul müdür. teknik servis elemanı değil. cihazın distiribütörü değil. benim kaygım, satan kişiyle değil, cihazın güvenirliği ile ilgili. evet eksiklerim var haklısın, ama madem burası bir bilgi paylaşım ve destek platformu, sanırım aynı cihazları kullanıyoruz, o nedenle sana danışıyorum, deneyiminden istifade etmek için. sen nasıl mehmet akşit hocama danışıyorsan. bunalttıysam kusura bakma. yardımların için de teşekkür ederim

satlas

nasıl söz o bunaltmak nasıl kelime tabi ki soracağız bir birimize burada bildiklerimizi paylaşalım.sanırım kendimi yanlış ifade ettim benim demek istediğim o kadar para vermişin keşke orada pratik yapaydın.burada anlatmaktan daha verimli olurdu.böyle bir görüntu verdiysem özür dilerim.foruma çok sık giremiyorum.bana memurmaasmutemeti@gmail.com dan ulaşabilirisiniz

kullanma kılavuzunu googlede araştırdım bulamadım en iyisi firmadan isteyin.çok detaylı anlatım var orada.

beyoglubeyy

satlas;

teşekkür ederim.

Üye
    bdo Avatarı

Gerçek Adı
    Burcu
    Son Giriş
    10.11-2014
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    Yalova

bdo

Merhaba Mehmet Akşit bey,

Burada yazılanların hepsini okuduktan sonra bende siteye üye olup sizinle konuşmak istedim. Daha önce kişilerin testlerine göre cevap yazarak yardımcı olduğunuzu gördüm. Bende otoskleroz hastasıyım. Geçen sene Ağustos ayında sol kulağımda işitmemi kaybettiğimi anlamamla bu hastalıkla tanıştım. Geçen sene ameliyat olacağım derken bir takım işler sonucunda erteledim. Bu sene eylül ayında bir anda sağ kulağımda da işitme kaybı meydana geldi. Şuan gerçekten duyma konusunda sıkıntılar yaşıyorum. İstanbul'da gittiğim bir doktor ameliyat ile düzelemeyeceğini ve işitme cihazı kullanmam gerektiğini söyledi ve orada artık sağ kulağımda da işitme kaybı olduğunu öğrendim. Oysaki ben sol kulağımdaki işitme kaybının ilerlediğini ve bu nedenle duymakta zorluk çektiğimi düşünüyordum. Benim için kabullenmek biraz zor oldu. Daha sonra Bursa'da bir profesöre gittim. Bu doktorda ameliyat ile duymamın düzeleceğini fakat şuan beklemem gerektiğini söyledi(6 ay veya 1 sene). Bekle dediği ender hastalardan olduğumu ve kireçlenme olayının artması gerektiğini söyledi. Bu bekleme döneminde işitme cihazı kullanmamı önerdi.

Geçen gün artık işitme cihazı denemeye karar verdim. Denediğim cihazların markası siemensti. Ben hep kulak arkası model kullanacağımı düşünmüştüm fakat bana ordaki bayan kulak içini kullanmalısın dedi. Ben hayatımda işitme cihazı görmediğimden kulak arkası modellere kulak kalıbı yapıldığını bilmiyordum ve internetten gördüğüm kadarıyla hep incecik bir boru ile kulağa takıldığını gördüm. Açıkçası kulak kalıbını görünce acaba kulak içi bir işitme cihazımı almalıyım diye tereddütte kaldım. Bu nedenle sonuçlarıma göre bana yardımcı olabilirmisiniz?Ben Yalova'da oturuyorum. Burada 2 tane işitme cihazı satan yer var. Birine gittim. Ama ben diğer markaları da denemek istiyorum. Bu nedenle bana önerebileceğiniz Bursa'da veya İstanbul'da yerler var mı? Sitedeki herkes gibi bende fotoğraf ekleyemiyorum (yetkim yokmuş). Bu nedenle yazı ile yazmaya karar verdim.

Sağ Sol
    Kemik: 18db 13db
    Hava: 40db 52db

Konuşmayı alma eşiği (500-2000 Hz.)
    Sağ:45db Sol:55db

Speech Discrimination
    Sağ :%96 (85db)
    Sol:%96 (95db)

Umarım bu bilgilerle bana yardımcı olabilirsiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Sanırsam bu şekilde ekleyebildim
    resim1:
    https://www.dropbox.com/s/wnn4jrsc8gfw4hu/o1.JPG?dl=0

resim2:
    https://www.dropbox.com/s/ga0larwzyhnx7hp/o2.JPG?dl=0

resim3:
    https://www.dropbox.com/s/187ujz6at2a4mte/o3.JPG?dl=0
    Konu bdo tarafından değiştirilmiştir (10.11-2014 Saat 19:00 ).

satlas

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu seviyede işitme kaybı az bence kullanmasanızda olur diye düşünüyorum.
    Zorluk çekiyorum derseniz kulak arkası önermem kesinlikli Cıc alın hayli hayli yeter starkey x seri cıc öneririm bursada şubeleri var.

Sayfa 9 / 12 İlkİlk ... 56789101112 SonSon