1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 8 / 12 İlkİlk ... 456789101112 SonSon
Toplam 168 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

satlas

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    evet bu bilgiye ihtiyacımız var

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Mehmet Akşit

Kanal içi cihazların kalıp özellikleri ile kulak arkası cihazların kalıp özellikleri aynı değildir.
    Kanal içi cihazlarda örneğin CIC'lerde cihazın olabilecek maksimum ve minimum uzunluğu üretici firma tarafından belirlenir.
    CIC'ler gereğinden uzun veya kısa yapılırsa, istenilen kazancı sağlamaz. Fazla kısa yapılırsa ayrıca mikrofon/hoparlör yerleşimi doğru yapılamayacağı için ötme sesi yapar.
    Firmaların teknik servisleri yeterliyse, CIC'nin hangi boyda üretileceğini/monte edileceğini bilmesi gerekir.
    Örneğin CIC mikrofonu kulak kanalının 2 mm içine yerleştirilecek şekilde üretilmiştir. Hoparlör ise kanalın 1. boğumu ile 2. boğumu arasında olmalıdır. Bu nedenle kanal içi cihazlarda kalıp izi mümkün olduğu kadar derin alınmaya çalışılır. Böylece kanal yapısı ve boğumların yeri doğru olarak anlaşılır.

shukufe

satlas, senin bu starkeyi akilli telefonla ayar verebiliyordun aklimda kaldigina gore bu artirma azaltma isi frekanslara goremi yoksa duz ses yukseltmemi.
    benim aldigim chilinin tekerlegi var bununla ancak sesleri azaltiyosun yada yukseltiyosun. ama bu pratikte istedigin gibi olamiyor.
    aldigimda odyocunun ayaklarina kapanacak kadar sevindim valla elektrik dugmesini kapatirken naidanin kulagimin kokunu kaziyan sesini duymayinca ama iste insan bir iyiyi bulunca bir iyilik daha istiyo.
    1bucuktayken sesler bana yetiyo yuksekligi kadinlarin cocuklarin konusmasini anliyorum ama erkek konusma seslerini duymuyorum, odyocu 2bucukta dursun dediydi o zamanda anahtar singirtisi gibi oluyor seslerin guzelligi bozuluyor. erkek konusma seslerini aliyosun ama.
    nasisa guzel ses olmasada kulagimi acitmadan kullaniyorum diye seviniyorum ama ikinci bi daha gideyimde sunun pes sesleri 2bucuktan tiz seslerinide 1bucuktan ayarlatayim dediydim.
    odyocunun cani istemedi galiba. starif edincede sen o pes sesleri duymuyorsun dedi. ac numarayi kullan dedi ayar yapmadi.
    bu starkeyi telefonla frekanslari ayri ayri yukseltiliyorsa elime para gecince alirim diye bi hayal kurabilirmiyim. kendi odyocum kendim olurdum

satlas

Mehmet Akşit;-
    değerli görüşleriniz için teşekkürler...

shukufe;
    şöyle hiza edeyim dediğin gibi telefonda tiz sesi ayrı artırayım bas sesi ayrı artırayım.maalesef mümkün değil
    ama şu şekilde mümkün 5 program var 1 programı tiz ağırlıklı program yap sonra kendi telefonundan bu programı 3 defa yükseltip kısabilirsin.
    2.programı bas ses ağırlıklı yap ondan sonra telefonundan 3 defa sesi artırıp kısabilirsin.bunu programlarla çoğaltabilirsin.kendi odyoma aynen bnde senin gibi sormuştum şimdilik bu yöntem dedi ama starkey labr.kendi odyon kendin ol tarzında bir çalışmaları varmış yakındır o günler dedi.

shukufe

o da iyiymis. iyi kotu ayarlanabilecek. ama tam degilmis simdiki halde. ben cihazimdan tekerlegi cevirerk memnunum . ama tabi tekerlek ikibir cevirilince bozulursa hic canim istemiyor odyocu odyocu cihaz aramak.olsun bu chili 7 bin sukur.
    is benim odyo kagidina hastaneden hemen yapistiriyorlar koklear takilmis total diye. bende bunu yirtiyorum aklimca sagir oldugumu sakliycam. odyocular basliyo niye yirttin diye. bidaha o yollara dusersem fotokopide hile yapcam yirtiksiz kagitlan o zaman is belki daha iyi olabilir. alnina cok ileri diye yazilirsa mecbur katlanacagiz. biride zil sesini sen duymazsin demezmi. oysa iyi ayar olursa daha dusuk cihazlarla bile duyuyorum ben bu zil seslerini. bi kabahatim ters duymak.
    bu starkey insallah bu kendi odyonu kendin yap diye cikaracagi cihazlarda biz cok ileri isitme kayiplilari es gecmez, bu nimetlerden bizde faydalanabilir insallah.

Üye
    Angarali Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    04.10-2014
    Saat
    23:52
    Yaşadığı Yer
    ankara

Angarali

Selamlar iyi akşamlar sag kulakta 65 sol kulakta 61 işitme kaybı var Kulak içi bir cihaz düşünüyorum gittiğim yerde By24p nano24p aria24p the best24p bu cihazları önerdiler.. iki kulaktada eşit ölçüde işitme kaybı oldugu için tek cihaz yeterli dediler bu konuda bilginize ihtiyacım var yardımcı olabilirmisiniz ?

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Mehmet Akşit

Angarali,
    Gittiğin yeri değiştir. Çünkü, "iki kulakta da eşit ölçüde işitme kaybı olduğu için tek cihaz yeterli" değildir. Belli ki işlerini iyi bilmiyorlar.
    Cihazı her iki kulağında birden dene. Sonra karar ver. Selis'e de uğramanı öneririm.

Üye
    Angarali Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    04.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

Angarali

numunenin karsısına gittim.. isim yazmak sakıncalımı bilmiyorumda siser di gittiğim yer.. konustugum kişi aynı zamanda işitme engelliler öğretmeniymiş türkiyede ekonomik sıkıntıdan dolayı tek kullananlar cok dedi memnun olanlarda cok dedi

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Mehmet Akşit

Tek kulağına pahalı bir cihaz alacağına, iki kulağına daha ucuz iki cihaz almanı öneririm.
    Ama ayar yapacak uzmanın cihazdan iyi anlaması gerekiyor.
    Bazıları bilir bilmez konuşuyor... İşitme cihazından yakınanlar memnun olanlardan daha fazla!..

shukufe

ben 2500 lira verip bide isitmemi kotulestirdim bu isbilmez takimindan olanlar yuzunden haram zikkim olsun. paraya acidim ama kulagimi anahtar singirtisi yapana lanet ettim. sakin ola ben odyometritim diyene inanmayin. diplomali bile olsalar bazilari cihaz kakalamaktan para uytmekten baska bisey bilmiyo selis iyidir.

Üye
    Angarali Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    04.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

Angarali

peki o dediginiz yerler nerede var ankarada ?

shukufe

ankara mithatpasada. ben oticon aldim simdi onlardan 2000 liraya verdiler. birde satarken hemen yallah parayi aldik dmediler. cihaz kullandigim halde cihazi nasil bakcagimi bile tarif ettiler. cihazlari cok kiymetli ki bozulmasin diye cok memnunum.onlar resoundda satiyor, senin isitme kaybina iyi olur onlar bide cok saglam oluyor resoundlar eski cihazim resounddu, ondan iste bence. benim kaybime yetmedi resound.

Üye
    sedatgedik Avatarı

Gerçek Adı
    sedatgedik
    Son Giriş
    23.11-2016
    Saat
    13:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

sedatgedik

ben kullandım 1 yıl ve ölümle burun buruna geldim. hava almadığı için felç geçirdim olaya bak doktor bana %14 yaşama şansın var ameniyat olursan olmazsan %0 yaşama şansın var dedi. kulaklarınızın hava alıp almaması çok önemli özellikle yaz aylarında zorlanırsınız... doktorunuz bilir gelede tabiki...

Üye
    Angarali Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    04.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

Angarali

Vallahi kararsız kaldım simdi ben motosiklet kullanicisiyim ayni zamanda motor kullanmami engellemeyecek bir cihaz istiyorum.. Oticonun kulak içi cihazı mevcutmu cepten girdigim için bakma imkânın olmadı..

shukufe

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    maksadini istegini pek anlamis degilim gizlilik maksadiyle diyosan butun markalarin kulak ici olani vardir. motor sesi rahatsiz etmesin diyeyse amma phonaka yaklasma diyim.

Sayfa 8 / 12 İlkİlk ... 456789101112 SonSon