1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 7 / 12 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon
Toplam 168 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

shukufe

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    cihazi almadiysen. oticondan sasma.ama ben mehmet bey degilim. oticonun sesleri yumusak.
    bide gonca sennaroglu odyolog. muayenehanesi var. o da oticon satiyor. bende ondan almak istedim. levent beyin sekreterinden sordum. buyuklere satmiyoruz. kucuklere satiyoruz. gamze hanim kucuklere uyguluyor demisti. simdi aklima geldi cihazi ondan ailrsaniz gamze hanim cocuklar icin daha iyi olur.

Üye
    karet Avatarı

Son Giriş
    07.09-2014
    Saat
    23:15
    Yaşadığı Yer
    çorum

karet

Malesef cihazın pazarlığını yaptık .kalıp alındı .Çorumdan alın kalıp falan değişiyormuş ankaraya gidip gelmen sıkıntı olur dediler.tanıdık birisinin önerisiyle satıcıya gittik.Siemens ve phonak satıyormuş.bebekde phonak ı önerdi .Cihazların ikiside aynı para q70up q70sp. ikisinden birisine karar verip ins. pazartesi taktıracağız.Anlamadığımız için seçemedik.

shukufe

sp ile up arasindaki fark up olani pes seslerde biraz daha yuksek veriyormus. fiatlar farketmez. sen parani vermediysen kalip parasi verirsin cayarsin. ama parani verdiysen alamzsin onu alacaksin. noropatilerde daha cok egitimle ilgileniliyormus. hatta BAZILARINA CIHAZ TAKMIYORLARMIS, DUZELENLERI OLUYORMUS. MEHMET BEY BISEY DEMEDI BU KONUDA AMA AKLINDA OLSUN.

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Mehmet Akşit

Nöropatiye bağlı işitme kayıplarında, özellikle çocuklarda işitme kaybı miktarı hakkında net bilgi elde edilemiyor ne yazık ki.
    Eğer Mehmet Yaralı'nın önerdiği cihazlar arasında skyq70 sp veya skyq70 up varsa her hangi birini alabilirsiniz. up, sp'ye göre daha güçlüdür. Ama güçlü demek, her zaman iyi demek değildir. Çocuğunuzun işitme kaybı miktarı kesin olarak bilinseydi, uygun işitme cihazı modelleri de daha kesin olarak belirlenmiş olurdu.
    Benim çocuğunuz hakkında vereceğim öneriler gerçekçi olmayacağından, her hangi bir değeri de olmayacaktır.

shukufe

isin otoritesinde olanlarin isine karisilmaz ama ben olsam sp up gibi yuksek ses veren cihazlari kullanmazdim cocukta.
    cunku yuksek seslerle isitme kaybi duzelemez. genede moklu degnek. o yana koysan olmuyo bu yana koysan olmuyo. allah bebeciklerin kulaklarini korusun. icimi en yakan bu cocuklar.

Üye
    gastauskas87 Avatarı

Gerçek Adı
    akın
    Son Giriş
    24.10-2016
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    izmir

gastauskas87

Mehmet Akşit;

mehmet bey ıyı gunler ben ızmır ekol işitme cıhazlarından bı tane 6 kanallı dıye tabır edılen kanal ıcı cıhaz aldım ama memnun degılım onerebılcegınız en ıyı marka ve adres

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Mehmet Akşit

Akın,
    Şair Eşref'te Renk İşitme var. Şafak bey'i bulun. Odyogramı ve kullandığınız cihazı gösterin.
    Geçmiş olsun.

satlas

Mehmet Akşit;

hocam peki cıc kanal içi cihazın pil kapağı biraz gevşek olması ıslık sesine sebep olurmu ?

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Mehmet Akşit

Olmaz. Kapak gevşekse, olsa olsa sesin kesilmesine neden olur.

satlas

Hocam son bir sorum olacak bu cihaza ilk kalıp alındığında cihaz uzun geldi.tıraşlanıp boyu kısaltılmak üzere ve hava kanalı yoktu ventil açılmak üzere tekrar servise gönderildi.servisten geldi cihazda şiddetli ıslık sesi vardı.incele sonucunda ventil hava kanalın içeriden kırık olduğu anlaşıldı neysekim cihaz tekrar servise gitti.sonuç olarak yeni kalıp alımadı hep aynı cihaz üzerinde oynandı.sorum şudur.o kadar tıraşlandı yok boyu kısaltıdı.ventil kırıldı yamandı.cihaz montaj bağlantı elemanları cihazın içine ne kadar sağlıklı stabil biçimde tutunabilir.ben cihazımdan memnunum ama cihaz 30 gün iyi çalışırken 2 gün sapıtıyor.üstelik cihaz bilgisayarda arıza kayıtta hiç bir şey gorunmuyor.cıhaz cıc modeldir

Bu kadar oymaya rağmen cihaz yeni kalıp yapılıp öyle montaj yapılsaydı.daha sağlıklı olmazmıydı.

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Mehmet Akşit

Bence de yeni kalıp alınıp, cihaz yeniden monte edilmeli.
    Yanlış bilmiyorsam, Starkey'in teknik servisi değişti. Cihazı aldığın bayiden rica et cihazı yeni kalıba monte etsinler.

Üye
    karet Avatarı

Son Giriş
    07.09-2014
    Saat
    23:15
    Yaşadığı Yer
    çorum

karet

Hocam Ankaradayken otikon chili sp7 almayı düşünüyordum.Sp5 ile bir teste yaptılar.çocuk pek tepki vermedi .Gerçi teste tepki vermesi gerekiyor mu onuda bilmiyoruz recd mi öyle birşeydi.Memlekette phonak sky q70 ler pediatrik ,şöyle iyi vs dediler.Yarın takacaklar herhalde.Hayırlısı bakalım.

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Mehmet Akşit

Chili'ler için bir ara kampanya vardı: İDİS mağazaları, İmplant adayı çocuklara SGK ödemesi dahilinde 2 adet Chili 5 veriliyordu. Bir araştırın isterseniz.

satlas

Hocam bugün şubeye gittim.yeniden kalıp alınmaya karar verildi.aynı zamanda cihazım uzundu boyuda kısaltılmaya karar verildi.hocam sorum şudur kısa cıc cihaz uzun cıc cıhaza nazaran daha azmı ıslık sesine sebep olur?. Ayrıca cihazın boyu neye göre karar verilir ?

shukufe

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    benim bildigim uzun kalip pes seslerde kaybi cok olanlarda kullanilir. otmeyle alakali degildir. yalniz tis seslerin galiba 4000 frekansta cok olmasi otme yapar. bunu mehmet beye soyletmek icin az kivranmadim sana belki yazar. bu sayede bende muradima ererim

Sayfa 7 / 12 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon