Sayfa 6 / 12 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon
Toplam 168 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

shukufe

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    senin videk o kadar ahim sahim diil bana gore otme yapan cihazlar ikinci sinif gorurum ben
    o kadar sikayet ettigim naida bile hic otmemisti.

Üye
    celikof Avatarı

Son Giriş
    05.09-2014
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul

celikof

olabilir, ebru hanım onu tavsiye etti ben de onu aldım ne bileyim. moralimi bozdun açıkçası. bu hafta tekrar gideceğim sorarım bu naida yı. her cihazın bir negatif yönü var işte. artık değiştiremem zaten. ötme dışında çok memnunum. duymadığım bir sürü ses duyuyorum. yağmurun sesi, buzdolabının sesi gibi ) bir de benim aldığım model en sıkıntılı en beğenmeyen insanların bile beğendiği bir modelmiş.

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Mehmet Akşit

celikof,
    Feedback can sıkıcı ama çözümü kolay bir problemdir. Aldığınız cihaz da gayet iyi bir cihazdır. Kafanızın karışmasına da moralinizin bozulmasına da hiç gerek yok.
    Sizin işitmenizle başkalarının işitmesi bir birini tutmaz. Arkadaşlar bu farklılıkları hesaba katmadan yorum yapıyorlar.

shukufe

uhhh simdi cok sasirttiniz beni doktor bey niye tutmazmis agir isitenle hafif isitmede otme sesi biz cok ileri isitme kayiplilar otme sesi duymuyordur derseniz buna hic inanmayacagim. kotu analoglari bi tanin nasi otuyo o feedback. hatta sumo dmyi otuyo diye begenmemistim ben vakti zamaninda. celikofun dedigi buzdolabi sesini, yagmur sesini, klimanin sesini sizden daha iyi duyuyorum sagir sinifindan olsamda
    uleeeeyt vakti zamaninda kokleaR TAKTIRIPTA ALDIRDIK DIYE odyometristler bile ver ediyo sesler yuksek desekte bu sagir diyeodyolog beyimizde feedcacki duymuyos sandimine

Üye
    celikof Avatarı

Son Giriş
    05.09-2014
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul

celikof

çok teşekkür ederim mehmet bey. ben de cihazımın iyi olduğunu düşünüyorum açıkçası. daha önce bu kadar iyi duymuyordum çünkü. gerekirse yeniden kalıp yaparız demişti ebru hanım. yarın gideceğim, venti küçültmeleri için cihazı bırakacağım. sonrasında ne olacak bakacağım. gene öterse süngerden başka şansım yok sanırım, yani vent olacak ama ben kullanamayacağım değil mi? sizin öneriniz nedir?

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Mehmet Akşit

Ebru hanım bu işi şöyle veya böyle ama sizin memnun olacağınız bir şekilde çözecektir. Bu konuda rahat olun.

shukufe

is odyocuda mehmet beyin dedigi celikcigim oticon sumo dm yi bana hocasini n direktifiyle uygulayan yamaktan oldugunu okuya okuya ogrenmistimde bi seyinin kisilmasini ogrenemedigimden mehmet beyin agzindan laf almaya ugrasiyorum. o da inat ettikce ediyor nedense

Üye
    karet Avatarı

Son Giriş
    07.09-2014
    Saat
    23:15
    Yaşadığı Yer
    çorum

karet

22 aylık oğlumuzda abr sonucu 90 db de 5.dalga yok cm var demiş. nöropati .cihaz olarak phonak skyq70 sp veya skyq70 up önerdiler implanta gidebilir dediler hangi cihaz bizim için uygun olur acaba bugün alacaz inş.

shukufe

noropati teshisini koyana guveniniz varmi. birkac doktora elinizde imkan varsa cok iyi bir odyologa gitmelisiniz.
    uzgunum ama benim dedigime cok guvenmeyin genede.
    notopatili hastalara degil isitme cihazi koklear implant bile pekte fayda saglayamadigini okumustum. onlar ses duyarmsta sesleri ayiramazmis.
    ama o teshisin cok iyi guvenilir olarak yapilmasi gerek.belki sizin noropati teshisi yanlis olabilir.dogrusunu cani isterse mehmet bey yazar.

Üye
    karet Avatarı

Son Giriş
    07.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum

karet

sağolun .ABR yi hacettepede mehmet yaralı bey yaptı .cihazla takip edelim dedi .çocukta cp de var.satıcılar cihaz olarak phonak skyq70 sp veya skyq70 up iyi dediler.rıc,fitting ranj kanal sayısı v.s. bir sürü cihaz bir sürü özellik kafamız karıştı.

shukufe

cihaz sizin isinizi daha kolaylastirir ama satici derken iyi birine gidin. teshisinizin dogrulugundan eminseniz cihaza dort elle sarilip kokleara bakmayin. cunku ise yaramadan olan seslerde kaybolur. bide obur hastaliginiz hakkinda bilgim yok. engelli biri omur boyu koklear implant gibi mastafli birseyi yuklemeyin bence. siz alirken iyi ama. kendine kalinca bari duydugu seslerden olmasin. ric kanal.ozellik simdilik sizi cok mesgul etmesin. cocuklara bitek kulak arkasi kalipli kullanilir.insallah iyi duyar bebeginiz.

Üye
    karet Avatarı

Son Giriş
    07.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum

karet

teşekkürler. türkçesi oğlumuz çok tatlı bir spastik.phonak skyq70 sp veya skyq70 up ikisininde fiyatı aynı ama kazanımları galiba farklı QUEST Platformu İşitme Cihazları - Phonak Türkiye değerleri bu linkte

satlas

X serisi starkey cıc cihazım bugün ses gitti ses yerine hafif bir ıslık sesine bıraktı.1 saat sonra tekrar denedim.bu sefer cihaz çalıştı.fakat arka planda yine belli belirsiz ıslık sesi devam ediyor.hatta mikrofon girişini parmağımla kapattığım zaman ses yerine yine ıslık veriyor.normalde bunu yaptığımda ne ses ne ıslık gelirdi.acaba sorun mikrofondamı yoksa hoparlordemidir?

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Mehmet Akşit

karet,
    Mehmet Yaralı işini iyi yapan bir odyologtur. Hangi cihazı alacağınızı firmalardan öğrenmeyin. Gidin Mehmet Yaralı'ya sorun. Önerdiği cihazlardan birini alın.

satlas,
    CIC cihazlarda hoparlör yerinden oynamışsa veya hoparlör lastiği kopmuşsa, mikrofon deliğini kapatsanız bile cihaz öter. Tamirden sonra, mutlaka mikrofon deliğini kapatarak cihazın ötüp, ötmediğini kontrol edin. Bunu yaparken cihazın kazancını maksimuma getirtin (Cihaz kısılırsa ötme sesi duyulmayabilir. Ama bu cihazın doğru çalıştığı anlamına gelmez).

Üye
    karet Avatarı

Son Giriş
    07.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum

karet

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mehmet Akşit hocam ,mehmet bey otikon chili ,phonak sky q 70 ler v.s. değerleri iyi cihazlar dedi cihaza kendiniz karar verin alın dedi.biz çorumda oturduğumuz için memleketten alalım dedik. çorumdan hafta içi salı hacettepe çocuk nörolojiye giderken cihazları taktırıp mehmet beye de gösterelim istiyoruz .Ayarına bakalım demişti.Mehmet beye sorma imkanımız olmadığı için forumlara bakarken Allah başka bir uzman Mehmete Mehmet Akşit beye rast getirdi.Bizde ona sorduk bakalım hayırlısı QUEST Platformu İşitme Cihazları - Phonak Türkiye
    shukufe nin dediği gibi dogrusunu cani isterse mehmet bey yazar.Teşekkürler

Sayfa 6 / 12 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon