Sayfa 4 / 12 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 168 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yalnız insan Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa ŞAHİN
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    turkiye

yalnız insan

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    evet umuttan bende bir çok arkadaşımdan dudum. kanal içi cihaz çok avantajlı ve güzel.

Üye
    tarum 41 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:01
    Yaşadığı Yer
    dunya

tarum 41

arkadasllar bende aldım kanal içi ama kullanamadım hava aaldıgı zaman ses yapıyor çıkardım

Üye
    celikof Avatarı

Son Giriş
    05.09-2014
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul

celikof

mehmet bey,

ben 7 yıldır hansaton activo 700 CIC kanal içi cihaz kullanıorum. artık değiştirmeyi düşünüyorum. kadıköy' de tavsiye ettiğiniz yeri not aldım ama istanbul maltepe'de de gidebileceğim bir yer tavsiye edebilir misiniz? cihazımı özellikle anadolu yakasında merkezleri olmadığı için değiştirmek istiyorum. alırken de tavırlarından hoşlanmamıştım işitme merkezinin. doğum yaptım, 1 yaşında bebeğim var, sırf cihaz ayarı için gidip gelmem çok zor oluyor. trafik malum. bir de evime yakın olsun, istediğim zaman ayar yaptırabileyim istiyorum. marka olarak öneride bulunmuyorsunuz ama yine de sorayım. yeni cihazımı ne marka almalıyım? iki kulağımda da 3 yıldır çınlama var. gebelik ve emzirme nedeniyle ilaç da alamıyorum. bu ara iyice arttı gibi. doğumdan sonra az duyar oldum. önerileriniz var mıdır bu konuda? çınlama önleyen cihazlara bakındım ama bilgim çok sınırlı kafam karıştı. ne seçeceğimi bilemiyorum. kaybım çift taraflı ama şimdilik tek kulağıma cihaz kullanıyorum. son testimi bulursam göndermeye çalışırım buraya. yakında doktora gideceğim zaten, orada test yaptırırsam cihazı almadan o testi paylaşıp yardım almak isterim sizden. yardımcı olabilir misiniz?

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Mehmet Akşit

Marmara Üniversitesi Hastanesi Odyoloji Kliniğine gidebilirsiniz. Hem işitme testinizi yaparlar hem de uygun cihaz önerirler. Ebru Hanım, Marmara Üniversitesi Odyoloji Bölümünde doktora yapıyor. Telefonla konuşursanız belki yardımcı olur.
    Geçmiş olsun.

Üye
    celikof Avatarı

Son Giriş
    05.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

celikof

Mehmet Akşit;

orası da kadıköyde değil mi? yani marmara üniversitesi hastanesi. bakmadan sordum kusura bakmayın. ben evime yakın diye maltepe üniversitesi hastanesine gitmeyi düşünüyordum. orada da odyoloji varmış. ama dediğiniz yer daha güvenilirse oraya gideyim. özel hastaneye gitme sebebim, bebekle yalnız hafta içi devlet hastanesine gidemiyor olmam. özel sigortam var ondan da yararlanmak istiyorum. sizce ne yapmalıyım?

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Mehmet Akşit

Marmara Üniversitesi Hastanesi Pendik'te. Size yakın sayılır. Odyoloji bölümü çok iyidir.

Üye
    celikof Avatarı

Son Giriş
    05.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

celikof

mehmet bey merhaba,

cihaz önermediğinizi biliyorum ama aşağıda testimi gönderiyorum. ne tür bir şey almam sizce uygun olur? çınlama önleyici şeyler gerçekten işe yarar mı? bir de ben yemek yerken tv yi konuşmayı çok zor anlıyordum. sizin cihaza ikinci bir delik tavsiye ettiğinizi gördüm. benim bu sonuçlarıma göre böyle bir şeye gerek var mıdır? iki kulağıma da cihaz alacağım için işitme merkezine gitmeden önce fikirlerinizi almak istedim. şimdiden teşekkürler.

testimi ekleyemiyorum. bi şartı mı var bunun acaba?

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Mehmet Akşit

Odyogramı eklemek için sitenin tecrübelilerinden yardım isteyebilirsiniz.

shukufe

c
    I Inlama onleyen diye cihaz olmaz. cinlamayi bastirmak Icin ses uretiyor devamli. bende merak etmistim, eski phonak nadia cihazimda varmis, odyometrist Isguzarlik yapip bana Iyilik yapmis ben soylemeden. Ilk o zaman gordum bu seyin Ise yaramadigini. o cinlama bastiran seslerde cinlamaya benziyor, konusmayi anlamak Icin dikkat ediyoruz ya o zaman Ilk oseslere odaklaniliyor konusmayi anlamami bozuyordu birkac gunde hemen gidip kapattirttim. cinlama onleyen diye masal bos Is bence

Üye
    celikof Avatarı

Son Giriş
    05.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

celikof

boyutunu da küçülttüm ama ekler gibi yapıp dosya seçilmedi diyor. yardım edebilir misiniz?

sağol shukufe. bana da mantıklı gelmiyo zaten. o yüzden sordum. çınlama var zaten. ikinci bi sese ihtiyacım yok. ona zor alıştım 3 yılda ))

onlar kim tanımıyorum ki

shukufe

test yuklemeye bende bilsem doctor beye yollayacagim ama

Üye
    celikof Avatarı

Son Giriş
    05.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

celikof

ya knuşma panelinden resim ekle demek istedim. ekletmiyor. ekler gibi yapıyor ama sonra kayboluyor. önceki ekleyenler nasıl eklemiş ki acaba?

http://i.hizliresim.com/zRblV9.jpg

mehmet bey ekledim, bakabilir misiniz acaba? siteden bu şekilde eklememi söylediler. umarım olmuştur.

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Mehmet Akşit

Kulak arkası için: Kulak kalıbına 1.5 mm vent açtırın. Sert kalıp yaptırın. Çift mikrofonlu cihaz kullanın
    Kulak içi için 1 mm vent açtırın.

Üye
    celikof Avatarı

Son Giriş
    05.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

celikof

çok teşekkürler. bu vent benim daha iyi duymamı sağlayacak değil mi? kulak içi alacağım. çünkü ona alıştım. belki ileri yaşlarda kulak arkasına geçerim. bu vent kulağı telefonla kapattığımda bazen oluşan ıslık sesini de önler mi? ona feedback mi deniyor bilmiyorum da cihazı avucunuza aldığınızda çıkan ses var ya, bazen onu duyuyorum. kalıp gevşediği için sanırım. bir de burada forumlarda 6 ayda bir kalıp yenilenmesi söylenmiş. ben hiç kalıp yenilemedim şimdiye kadar. 7 yıl kullandım. bakıma götürdüğümde cila yapıyorlardı bu yetiyordu. sizce sürekli kalıp yenilenmeli mi?

marka söylememişsiniz ama ben gene de sorayım? duysel' den randevu aldım. gereksiz yere çok pahalı bir cihaz almak istemiyorum. bütçemi çok zorlayarak iki cihaz alacağım zaten. uzun süre de kullanmak istiyorum.

bana ilk teşhis konduğunda da sol kulağa cihaz demişlerdi, işitme cihazı sağ kulağıma verdi. yıllardır öyle kullandım. sebep sorunca o kulağım daha kötüymüş o yüzdenmiş. bir de nasıl olsa ileride ötekine de takacaksınız demişlerdi. şimdi ikisine de alacağım ama bu işin mantığı nedir? ben yıllardır yanlış kulağıma cihaz kullandığım için mi çınlamam çıktı acaba? yoksa her işitme kaybı olanın çınlamayla tanışması kaçınılmaz mı?

kulak arkası için yazdığınız sert kalıp çift mikrofon olayı kulak içi için geçerli mi? değil mi?

shukufe

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kulak cinlamasinin cihaz kullanmayla alakasi yoktor
    kulak ici cihazlar tek mikrofon olur
    cift mikrofon cihazlar konusmayi daha guzel anlatiyor. kulak arkasi cihazlar gozunuzu korkutmasin. o kadar minyatur kabak cekirdegi gibi kucultmusler artik. bide eski cihazlar kadar dayanmaz kulak ici cihazlar. ben olsam minnacik kulak arkasini dert etmeden guzel duyduguma sukrederdim.

Sayfa 4 / 12 İlkİlk 12345678 ... SonSon