Sayfa 2 / 12 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 168 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

shukufe

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bu basinc etkisi benim deneyimim ama dogrumudur yanlismidir
    nadiayi ayarlatirken gurultu onleme iyi degil sokakta araba gecerkenki gurultuleri kismasini rica etmistim odyocudan bi kisti ki arabalar gecerken basinc o kadar arttiki kulagim patliycak zannettim araba gurultusu olmayan yerlerdede konusmayi az duydum nedense
    kopresyon fazla sikilirsami olurki

çamlıca

Naida cihazlarımı artık müzik programıyla kullanıyorum. Şimdilik. İşitme testi yaptırıp tekrar ayarlattıracağım.

Müzik programı daha doğrusal bir ses veriyor. Ayrıca müzik programında frekans kaydırma kapalı. Frekans kaydırma özelliğine alışmıştım ancak bu özelliğin anlamama katkı sağlamadığını fark ettim . Hatta benim gibi yüksek frekanslarda işitmesi mevcut olanlar kullanmamalı. Bu konuda beni Mehmet Bey yönlendirdi. Bir dahaki ayarlatmada frekans kaydırmayı tüm programlarda kapattıracağım.

shukufe

kendi satmadigi cihaza tum programlari uygulayacak odyocu bulabilirmisin
    gecen bende bi elden gecireyimde diye baska birine gittiydim cunku pesin 2500 liraya yazik bide siemens iyi ama bozulursa cihazsiz gunler zor diye
    olmadi kenarda duruyor artik cevremde sagirmi yok isteyene veririm phonak diye

çamlıca

cihazı arya işitmede ayarlatmayı denediniz mi? Size gürültü programını daha düzgün ayarlamaları gerekiyor.

satlas

Doktor bey cihaza 2mm delik açıldı artık basınç yapmıyor ayrıca ses daha kaliteli geliyor.ayrıca yeni cihaz alacak arkadaşlara tavsiyem bütün bilindik cihazları denedim x serisi gibi doğala yakın ses veren görmedim.cihazımdan çok memnunum fakat doktor bey ıslık sesi olayını tam ayarlattıramadım.mesala cihazın sesini bir kademe yükselttiğim zaman ıslık sesi başlıyor.normal ses seviyesine dondu mu ıslık kesiliyor fakat ses yükseltme olayını sessiz bir odada yaparsam ıslık sesi ötmüyor.ayrıca cep telefonu ile konuşurken sesler kaliteli ve anlaşılır.fakat telefonu kulağıma çok yaklaştırmamam gerek yoksa ıslık yapıyor.oysaki önceki eski model cihazımda telefonu kulağıma yapıştırırdım ötme yapmazdı peki yeni teknoloji cihazımında otmemesi gerekmezmi

shukufe

iste burda kulak arkasi neden kullaniliyor
    isitme cihazinizin gucu yetmemesinden kaynaklaniyordur diyorum sizin kaybiniza

satlas

Gücü ile alakalı olduğunu sanmıyorum feedback yönetimi ile öne geçilebilir belki

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    01:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Mehmet Akşit

Mikrofona ulaşan bazı sesler, cihaz tarafından yükseltilip, hoparlörden çıkıp tekrar mikrofona ulaşırsa feedback yapar.
    Bu sesler genellikle 2000 ile 4000 Hz arasındaki seslerdir.
    Kanal içi cihazlara vent çapına bağlı olarak, yüksek frekanslı sesler fazla açılmışsa feedback'e neden olabilir.
    Elinizi, telefonunuzu vb. kulağınıza fazla yaklaştırdığınızda, kalıbın kenarlarından sızan sesler tekrar mikrofona girdiği için feedback'e neden olurlar.
    Sessiz ortamlarda feedback azalır. Çünkü çevrede cihazın yükselteceği sesler çok hafiftir.
    Bazı gelişmiş dijital cihazlarda, feedback kesici özellikler oldukça iyi performans gösterebiliyor. Ama tüm dijital cihazlarda aynı özellik bulunmuyor.
    Hemen hepsinde feedback önleyici sistemler var ama, birçoğu teknolojik olarak artık eskimiş durumda.

satlas

peki starkeyin x 110 serisindedki feedback yazılımı sizce ıslık sesini engellemelimi feedback tanıtımı şöyle yapmış ?
    This leading technology ensures wide fitting ranges and a fast response to more complex feedback. With up to 28dB of added stable gain*, PureWave Feedback Eliminator makes open ear fittings an option for more patients than ever before.

https://starkeypro.com/products/hearing-aids/x-series

d
    eğerli yorumlarınızı bekliyorum.

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    01:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Mehmet Akşit

Feedback için nasıl bir yöntem kullandıklarını açıklamıyor.
    Reklam özelliğinde bir tanıtım yazısı o.
    Referans verdiği makale 2010 yılında yazılmış. Bu durumda en iyi ihtimalle 2009 yılı teknolojisi.
    Esas problemlerden biri, Starkey'in Türkiye'de yeni bir organizasyon çalışması içinde olması.
    Eski organizasyon dağıldı. İthalat ve teknik destekte bazı sıkıntılar yaşanıyor.
    Cihaz alırken bu tür şeylere de dikkat edilmesi gerekiyor, maalesef.

çamlıca

Feedback engelleme teknolojileri az da olsa ses kalitesini etkiliyor bence.

satlas

Bu konuda haklısınız.adam gibi bir firma çıkıp starkey kalitesinin hakkını veremedi.starkey hakkettiği değerine umarım bir gün kavuşur.şuan piyasa kanal içi cihazların en güçlüsü starkeyde ayrıca doğala en yakın ses starkeyde yumuşak bir sesi var.kullanıcıları bir alıştımı bir daha bırakamıyor bu yumuşak sesi

shukufe

cihazindan memnunsan icin rahat olsun satlas
    yilbasinda okudugum bi haberde ORNEKMED sahibi emin ornek turkiye distruboru olmus ki daha onceleride bu sahisindi bu starkey
    iyide organizasyonlar filan duzenliyorlardi eskiden
    aman zaten cihazi iyi ayarlattimi gerisini hangi firma ustleniyor dogrudurst bari onu yapmislar iste gule gule gule kullan

satlas

Açıkçası ornekmeddende umudum yok bursada tek bayii var koca şehirde bir bayi olur mu.gerçi teknik servisleri hızlı 4 günde yapıp yolluyorlar

shukufe

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sahimi valla gel ankaraya bogulursun adim basi isitme cihazi saticisi su halde bi cros ugruna su phonaka takildigima yaniyorum gitti pisipisine 2500 lira pesin param enayiligime doymayayim 3 ayima maloldu neyse insan gibi bi cihaz aldimya sonunda uyanip bunada sukur

Sayfa 2 / 12 İlkİlk 123456 ... SonSon