Sayfa 11 / 12 İlkİlk ... 789101112 SonSon
Toplam 168 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    01:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Mehmet Akşit

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Cihazın kontrol edilmesi gerekiyor. Gitmişken kulağını da kontrol ettirsen iyi olur

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Mehmet Akşit

Virgulay,
    Bu miktar işitme kaybında kulak içi cihaz kullanılabilir.
    Ama işitmenizi en az yılda bir kontrol ettirin. Otoskleroz ilerleyen tipte bir işitme kaybına neden olabilir.
    Eğer belli bir aşamada ameliyat olmazsanız, bir süre sonra tedavi şansı kalmaz.
    Hacettepe Üniversitesi'nden Prof.Levent Sennaroğlu'nun fikrini almanızı öneririm.

satlas

shukufe;

başta bende arıza bnde dedim ama eski cic cihazım taktım gayet güzel duyuyorum yeni cıc cihazım eski cihazdan daha yüksek ses veriyordu.düğün havası pek yaramadı.

shukufe

eger davul calinca cihaz bozulacaksa bunda bi is var bencedemirden plastikten seyde canmi varmista
    olsun bozulsun cihaz. amman kulaktaki isitmeye bisey olmasincihazi para bulunca alirsin ama isitmesi kaybedilen kulagi alamazsin.

virgulay

mehmet bey teşekkürler

Üye
    zaf Avatarı

Gerçek Adı
    Zafer Kandemir
    Son Giriş
    23.02-2016
    Saat
    13:13
    Yaşadığı Yer
    izmir

zaf

Merhaba Mehmet Bey,

Annem için kulak içi cihaz almayı planlıyoruz,internetten araştırma yaparken bu forumu buldum ve paylaşımlarınızı gördüm.
    5 yıl önce kulak arkası cihaz almıştı ancak memnun kalmadığı için pek kullanamadı. Cihazın saçına değdiğinde çıtırtı yapmasından rahatsızdı.
    O yüzden bu sefer kulak içi cihazlarla ilgileniyor.
    Geçen hafta yapılan testin raporunu ekte yolluyorum.
    Rapora göre kanal içi cihaz önerir misiniz?
    Ilk danıştıkları yer (si-ser) earnet aria serisi 6sp kulak arkası veya 6s kulak içi(bu modeli kendi sitelerinde bulamadım ama) önermişler.
    Önümüzdeki günlerde maxtone dan randevu alıp gitmeyi planlıyorlar.
    Izmir'de önerebileceğiniz uzman/merkez var mı?

Paylaşımınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
    2016.02.15 Rapor - Kanal içi cihaz alırken dikkat edilmesi gerekenler

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Mehmet Akşit Mesajı Gör
    .

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Mehmet Akşit

İzmir'i pek bilmiyorum. Ama bir kaç şey önerebilirim:

• Kulak arkası da kulak içi de kullanabilir. Kanal çapının genişliği ve kulak salgısının çok olup olmadığına göre karar verilmesi lazım.
    • Her iki kulağa da cihaz denensin. Sağ ve sol hem ayrı ayrı hem de birlikte değerlendirilsin.
    • Kalıpta mutlaka vent açılsın. Kulak arkası cihaz kullanılacaksa 1,5 mm, kulak içi için 1 mm vent açılsın.
    • Kulak arkası kullanılacaksa, kalıp sert malzemeden ve sadece kanal girecek boyutta yapılsın
    • Cihaz markasında değişiklik yapıldığında, ses kalitesindeki fark hastanın hoşuna gitmeyebilir.

Geçmiş olsun.

Üye
    zaf Avatarı

Gerçek Adı
    Zafer Kandemir
    Son Giriş
    23.02-2016
    Saat
    13:13
    Yaşadığı Yer
    izmir

zaf

hizli cevabiniz icin tesekkürler.

shukufe

aaaa kulak arkasi cihaz sacina degdiginde ses yapmasindan sikayet ediyo arkadas kac tane kulak arkasi cihaz kullandim.saclarimisa salmayi severimki ruzgarda ucussun hicte oyle sacim cihaza degdiginde citirti duymadim. odyometristinizde is yokmus veya cihaz dandik analog olabilir.
    taa eskiden ipli cep tipi cihaz kullanan bi amca cok sikayet ederdi,kordonu ceketime surtulunce bagiriyir bu meret diye. o zamanlardan aklimda kalmis.

Üye
    slethern Avatarı

Son Giriş
    29.06-2016
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    kırşehir

slethern

arkadaşlar aramızda phonak exelia art cic kullanan var mı?

Üye
    mcirak28 Avatarı

Gerçek Adı
    MUHAMMET ÇIRAK
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

mcirak28

Merhaba arkadaşlar.
    Beltone markası nasıl.
    Tavsiye eder misiniz

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    EsEsEsEs
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    Başkent

twilight

selamun aleyküm,
    Arkadaşlar 1 ay süren baş dönmesi,dengesizlik sorunu yaşadıktan sonra sabah kalktığımda kulaklarımda ki çınlama müthiş bir şekilde arttı.Duymakta güçlük çektim.psikolojim alt üst olmuştu.kent kbb ve 29 mayıs hastanelerine gittim ama doktorlar malesef buna alışman lazım diyor başka bir şey demiyor.psikolojik tedavi aldım bioenerji falan çınlamam azaldı ama işitme kaybım oldu.orta derecedeki işitme kaybı oldu ileri derecede işitme kaybı. kanal içi işitme cihazında ince sesleri 1500-2000-4000 seviyeleri açtırdım ama cihazdan verim alamıyorum olur olmadık yerlerde cihaz gürültüyü bastırıyor öyle olunca da sesleri hiç algılayamıyorum kestiği için. kulak arkası işitme cihazı işime yarar mı? hangi modeli önerirsiniz parası mühim değil yeter ki sesleri doğal net algılayım .

shukufe

@twilight

once uzuldum isitme kaybinin artmasina. ama belkide duzelebilir.
    olur olmaz yerlerde gurultu bastirip sesleri duyamaminiz isitme cihazinin size yetmedigi anlamina gelmiyor.
    basima geldiginden diyorum.gurultu bastirmasinin ayarini yapamamislar. benimki calgili gurultulu yerlede bozulmus cihaz gibi tinn durur hicbises duyurmazdi
    kulak arkasi tabiiki yarar. sp olanlardan verirler size.
    ben resound diyorum. en memnun oldugum marka. eger cihaz alacaksaniz.
    bu resound markayi satan sitemizdede yazmisti.samet ozyunsel iyi, ustalina guvenebilecegimiz bi odyometrist. mithatpasada YANKI
    ISIYME CIHAZLARIni acmis askerden geldikten sonra. onceleri gaeste calisirdi. bende gidecegim ona bir ama.istersen bi dne

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    EsEsEsEs
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    Başkent

twilight

inşallah düzelir diyecem de benimki sensörnyl işitme kaybı her sene yazın kesinlikle başım döner ardından ufak tefek ataklar geçirirdim. bu sene farklı oldu.odyocu arkadaş ile çok samimiyiz çekinmeden gidip olmamış tekrar yap diyorum ama nafile.kulak arkası artık beni rahatlatır diye düşünüyorum. o yüzden paraya kıyıp en verimli en sağlam cihazı almam lazım.dediğin yere gideceğim çok sağol shukufe hafta sonu cumartesi gitmeyi düşünüyorum istersen beraber gidelim.

satlas

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba Mehmet hocam şuan starkey x serisi cıc kullanıyorum.Cihazı yenilemek istiyorum.Şuan piyasaya Z serisi modeli sürüldü.teknik veriler aşağıdaki gibidir.lakin x serisinin teknik verilerini bulamadım karşılaştırma yapacak olursak z serisi ses çıkışı dahamı güçlüdür.

Yada bu özelliklerde cıc model başka cihaz markası önerebilirmisiniz ?

bb - Kanal içi cihaz alırken dikkat edilmesi gerekenler

Sayfa 11 / 12 İlkİlk ... 789101112 SonSon