1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 10 / 12 İlkİlk ... 6789101112 SonSon
Toplam 168 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bdo Avatarı

Gerçek Adı
    Burcu
    Son Giriş
    10.11-2014
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    Yalova

bdo

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba satlas,

Kulak arkası önermediğinizi ve cic önerdiğinizi yazmışsınız. Peki aşağıda yazdığım modellerin farkını biliyormusunuz?Örneğin neden siz cic önerdiniz? cic ile ite veya iic arasındaki farklar nelerdir?

STARKEY X Serisi IIC Görünmez Kulak Kanalı İçi işitme cihazı

STARKEY X Serisi CIC Tamamen Kulak Kanalı İçi işitme cihazı

STARKEY X Serisi ITC Kulak Kanalı İçi işitme cihazı

STARKEY X Serisi ITE Kulak İçi işitme cihaz

Kulak içi cihazları hiç düşünmediğimden bu farkları bilmiyordum. Ufak bir araştırma ile diğerlerine göre (ite veya itc) en küçük olanının cic (completely in canal) olduğunu öğrendim. Fakat bu cihazların kullanımı rahat mı? Sürekli kulak tıpası takmışım gibi bir his olmuyor mu? Kulak içi cihaz kullananlar bu konudaki yorumlarınız nelerdir?

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Mehmet Akşit

Burcu merhaba,
    İlk önce işitme testinden başlayalım:
    Test sonuçları güvenilir gözükmüyor. Özellikle kemik yolu eşiklerinin (açılı ve köşeli parantezler) tecrübeli bir uzman tarafından yeniden saptanması gerekiyor.
    Testin düzgün yapıldığını kabul etsek bile, doktorun sol kulak için beklemesinin nedenini anlayamadım. 500 Hz eşiğin 60 dB'e kadar düşmüş zaten. Bekledikçe, kemik yolu eşikleri de düşebilir. O zaman da ameliyat riske girer.
    Kadıköy Duysel'de Ebru Hanım vardır. Aynı zamanda Marmara Üniversitesi'nde doktora yapıyor. Kendisiyle bir konuşmanı öneririm. Benim ismimi verebilirsin.
    Telefonu: 0216 330 5831. İşitme testi tekrarlasın. Denk gelirse üniversiteden de bir doktorun fikrini almasında fayda var.
    Cihaz meselesine gelince...
    Sol kulakta cihaz takılacaksa bile önce ameliyat konusunun kesin sonuca varması gerekiyor: Yapılacak mı, beklenecek mi? Yapılacaksa, ne zaman yapılacak?
    Cihaz takılacaksa, üç nedenden dolayı kulak arkası olmasında fayda var:
    1- Kulak içi cihazlar genellikle yüksek frekans işitme kayıplarında kullanılır. Sizin ki daha çok alçak frekans kaybı.
    2- Kemik yolu eşiklerinin hava yolundan daha iyi olduğu işitme kayıplarında (sende olduğu gibi), kazanç ihtiyacı artar. Kanal içi cihazların kazancı daha sınırlı olduğundan bu ihtiyacı karşılayamayabilir.
    3- Otoskleroz, giderek işitme kaybının ilerlemesine neden olabilir. Kazancı zamanla arttırmak gerekebilir.
    Bu konuda da Ebru Hanım'ın fikrini alabilirsiniz.
    Geçmiş olsun.

Üye
    bdo Avatarı

Gerçek Adı
    Burcu
    Son Giriş
    10.11-2014
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    Yalova

bdo

Mehmet bey cevabınız için teşekkür ederim. Fakat yazdıklarınız beni biraz tedirgin etti neden testin güvenilir olmadığını düşünüyorsunuz? En kısa zamanda testi tekrar yaptıracağım.

satlas

cıc cihazı kullanım açısından daha kolay olur.ama kişiye göre değişir.mehmet beyin önerisini takip edin derim ben

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Mehmet Akşit

Orta kulak hastalıklarında kemik yolu işitmenin saptanması her zaman kolay olmaz.
    Ameliyat kararı verebilmek için hava yolu eşikleri ile kemik yolu eşikleri arasındaki farka da bakılır.
    Eğer bu fark yanlış ölçülmüşse, ameliyat kararını ve sonucunu olumsuz etkileyebilir.
    Kemik yolu ölçümlerinde kullanılan yöntemlerden biri, bir kulağı maskelerken diğer kulağı test etmektir. Gönderdiğiniz testte maskelemenin doğru yapılmadığı görülüyor.
    Bu nedenle tecrübeli bir uzman önerdim.

virgulay

sağ38 db
    sol 45 db havayolu olmak üzere
    otosklreroz ve çınlamaya bağlı işitme kaybım var.bi kaç yer gezdikten sonra phonak virto q 50 10 model iştme cihazı almaya karar verdim12 kanal + adaptive feedback maneger 2 otomatik program 3 manuel prgramlı KULAK İÇİ cihaz için bugün kalıp verdim.cihazı denediğimde sesler iyiydi ama Mehmet Akşit BEYİN YAZDIKLARINI GÖRÜNCE ACABA KULAK ARKASI DAHAMI İYİ OLURDU DİYE DÜŞÜNDÜM.
    Bu cihazdan kullanan varmı acaba?

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Mehmet Akşit

virgulay,
    İşitme testini görmeden yorum yapmak doğru olmaz...

virgulay

Mehmet AKŞİT bey fotograf yükleyemediğim için sonuçları buraya yazıyorum
    saf ses ortalaması
    hava yolu sağ 38, sol 45 db
    akustik immitansmetri OKB(dapa) sağ -32, sol-64
    konuşmayı alma sağ40, sol 50
    konuşmayı ayırtetme sağ%92 sol %84
    en rahat ses yüksekliği sağ 80 sol 80
    tedirgin edici ses yüksekliği sağ 110 sol 110
    tabloda 50 ile 60 db arasından başlayıp mavi olan 4000 frekansta 60 db düşüyor
    otosklerozum ve pulsatil çınlamam var.çocuğum küçük olduğundan şimdilik ameliyat düşünmedim
    mehmet bey bu sonuçlara göre odyometristin bana önerdiği 12 kanallı phonak virtoQ 50 cihaz kulak içi uygunmudur? uygunsa nasıl bir kalıp ve ventilasyon çapı olması gerekiyor?yada sizin öneriniz nedir?
    Çok çok çok teşekkür ederim vereceğiniz bilgiler için

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Mehmet Akşit

Odyogramı görmeden olmaz!
    Tek tek hangi frekanslarda hangi eşikler bulunmuş bilinmesi lazım (Hem hava hem de kemik yolu için).
    Cihazın uygunluğunu anlamam için ise 'Gerçek-Kulak Ölçümü'nü görmem lazım.

shukufe

odyo testini yukleyemiyorsan bile en azindan 250 500 1000 2000 4000 frekanslarini yazsaydin.mehmet bey mazur gorsunbide phonak alacaksan gatases var mithatpasada.savas bey bu phonaklarin dilinden anlayan bilgili bir odyometrist.

virgulay

Mehmet AKŞİT Bey nolur beni mazur görün işyerindeki bilgisayardan yükleyemiyorum. o nedenle frekansları buraya yazıyorum cevabınız benim için çok önemli
    Odyogram
    kırmızı ve mavi cizginin ikiside 50 İLE 60db ORTASINDAN başlıyor

KIRMIZI

250 500 1000 2000 4000 8000

60 40 50 30 20 20

MAVİ
    250 500 1000 2000 4000 .... 8000

50 40 50 40 40 40 60

ODYOGRAM SONUCUM BÖYLE YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Mehmet Akşit

İşitme testinin resmini çekip, mehmetaksit@erisci.com 'a gönderebilirsiniz.

virgulay

mehmet bey verdiğniz adrese nrcnyldz14 adresinden gönderdim.umarım almışsınızdır tesekkürler

satlas

mehmet hocam kanal içi cıc (starkey c serisi) cihazım düğünden sonra tuhaflaştı.Düğünde gerçi çok davul çalındı.Şuanda cihazım normal modda kulladığım modun ses seviyesi yetmiyor.cihazımda 4 mod yükletmiştim 4 mod en yükses ses moduydu daha önce çok yüksek ses olduğu için kullanmazdım.fakat şimdi 4 mod bile yetersiz geliyor.

Sizce arıza nedir ? yazılımsal bir hatamıdır yoksa mikrf.hoparlor arızasımıdır.

işitme cihazları düğün davul zurna gibi etkinlikler zarar veriyormu ? aynı zamanda bu kullanıcı hatasımıdır ? garanti sürem devam ediyorda ...

shukufe

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ariza kulakta bence,bi gunahi olmayan calisip duran cihazi niye sucluyosun sen bakiim
    en dusuk ayarla davul dinlicektin cihazi cikaramiyosan bencekulagin icine etmisin bana kalirsa.

Sayfa 10 / 12 İlkİlk ... 6789101112 SonSon