Sayfa 8 / 12 İlkİlk ... 456789101112 SonSon
Toplam 174 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hayaToprak Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hmm.....yaşamışsın görmüşsün belli.düşüncem bunlarıda yazdım bir birverdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

Üye
    smilser Avatarı

Son Giriş
    11.03-2016
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba benim oğlum 5buçuk yaşında yaklaşık 10 ay önce işitme güçlüğünü fark ettik tiz sesleri duyamaz dediler ama beni bazı kelimeler hariç gayet iyi anlıyor geniz etinden dolayı olduğunu sandığımız konuşmdaki boğukluk işitmeden dolayıymış kalabalıkta sorun yaşıyor sesleri ayırt etmede çift taraflı cihaz kullanması gerek diyorlar .eğer bu sesleri duymuyorsa nasıl oluyorda sesleri çıkarabiliyor saf ses sağ sol ort %48 konuşmayı alma sağ sol%35 ayırt etme sol %44 sağ%52bu değerlerle muhakkak cihaz deniyor sizce nasıl bir marka ve model almalıyım ?cihaz ayarlamaları konusunda çok tedirginim yanlış kullanımda zararlı olabileceği söyleniyor .yardımlarınızı bekliyorum .şimdiden teşekkür ediyorum.

Üye
    uğuracar Avatarı

Son Giriş
    31.10-2016
    Saat
    15:42
    Yaşadığı Yer
    kocaeli/gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

4kLV8J - İlk kez işitme cihazı alacaklara veya yeniden cihaz almayı düşünenlere önerilerim

Mehmet Bey
    işitme testim bu. Kulak içi mi, kulak arasını mı almalıyım? işittiğimi anlamak istiyorum. bende phoak certana kulak içi var. yetersiz geliyor kadıköy duysele defalarca ayarlattım. konuşmaları takip etmekte çok zorlanıyorum. istediğim cihazda rüzgar sesi kulaıma normal gebsin. phonak certana da rüzgar sesi berbat. 10 metre ofiste konuşmalarda az sıkıntı çekeyim. kafede, sahilde,loantada otururken masadaki arkadaşları anlayayım, rüzgar, fon müziği engel olmasın. tv seyrederken, müzik dinlerken yine 10 metre ofiste, kafede, sahilde,lokantada gürülü azaltması, kontrolü yaparken bendeki phonak cetana gibi bütün sesleri azaltmasın, konuşmalar kaaybolmasın. gürültü azalsın, konumalar sabit kalsın, alsın artsın. bunu phonak certana işitme kaybım 55 db ken kısmen yapıyordu. bu isteklerim için cihazın hangi özelliklerine dikkat etmeliyim.

Arkadaşlar,
    benimle benzer durumda olanlarınızdan
    ben şu cihazı kullanıyorun rüzgar sesi, konuşma anlama, gürütü kontrolü, konuşma yakalaması şu şekilde diye yorumlarınızı bekliyorum

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

mehmet bey dogrusunu yazar isin otoritesi olarak, ama bende yasadigimi yazayim ugur bey
    phonak certena diyosunuz. phonakin alt modelleri ruzgar sesini fena duyuruyor. naidanin 3 modelini kullandim ben baya. ruzgar sesi felaketti bilginize. ama naida 5 te ruzgar sesi yoktu. denedigim kullandigim cihazlar icinde bitek bu phonak naida 3 te ruzgar sesinden sikayet etmisimdir.
    sizin isitmeniz baya agirmis kulak icinden vazgecseniz diyorum.

Üye
    sin@n25 Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    10:43
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MERHABA shukufe
    benim yazıklarıma hiç mesaj yazmadınız size sormak istedim yeni cihaz almayı düsünüyorumda
    hangisini alayım diye burda arkadaşlar biraz yardımcı olsalar iyidir bizde elimizden geleni yapıyoruz bende sizlere yardımcı olmak isitiyorum banada implant
    dediler ben istemiyorum bana göre doktorlar kula arkası öneriyorlar gecen gün oticon bayisine gittim bana oticon chili denediler memun kaldım veya bunu kulanan arkadaslarımız varmı birde simens işitme cihazı denedim hem kana içi hemde kulak arkası simens nitro 301 sp kulak arkası nitro cic kana içi benim işitme kaybı %80 kana içi cihazlarda yeni cıkmıs % 120 ye kadar karsılıyormuş denedim ama duyuyorum kararı vermedimö ya hangi cıhazlar alayım diye düsünüyorum yan kanl içi yada kulak arkası hangisini alayım diye düsünüyorum arkadaşlar sizde yardımcı olursanız sevinirim..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

paradan haber ver sinansiemensin nitrosunu ben cok begendim. kullandigim chili 7 den daha net ses veriyordu. ama gozun kor olsun para3900 liradan milim inmedi. mecbur 2000 liraya odyometristimin indirdigi chili7 ye sukurler olsun dedim.
    80 db isitme kaybiyla ben olsam o kadar paralar verip kulak ici bile almaya cesaret edemem. ki siz kanal ici diyorsunuz. nitro yillardan beri var. ama iste yeni modeline binak diye bisiy ileve edip al sana kanal ici dmislerdir diyorum

Üye
    sin@n25 Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oticon chili 9 denediler ama süper ses fiyat 5500 tl 2 cihaz simens nitro cic kana içi oda iyi ama ya duymazsam ona cok üzülürüm bunu fiyatıda 6000 tl 2 cihaz shukufe sen bana hangi cihazları öneriyorsun simensmi oticonmu yada baska bi cıhaz..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

o kadar para sayacak olduktan sonra kulagin hangisini severse onu albide isitme grafigine bak. pes seslerin iyi degilse kulak icine bulasma derim.

Üye
    sin@n25 Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o zaman söyle diyelim kulak arkası oticon chili 9 yada kulak arkası simens nitro 301 hangisi daha iyi..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

benim kulagimla senin kulagin bir degilkiben olsam siemens icin o parayi veririm halada hevesim var nitroya bak

Üye
    sin@n25 Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kulak arkasımı yoksa kanal içimi

Üye
    cabay Avatarı

Gerçek Adı
    cumhur
    Son Giriş
    06.06-2016
    Saat
    19:56
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 5 yıldır resound kulak arkası kullanıyorum. çoook memnunum mutlaka denying derim. kulak içi aldım önce beni çok rahatsız etti.

Üye
    smilser Avatarı

Son Giriş
    11.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lütfen bana da yardımcı olur musunuz 6 yaşındaki oğlum cihaz kullanmak istemiyor ama değerleri yukarıdaki gib sizce ne yapmalıyım gözlük tipi verimşi olurmu

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

adanada iyi bir odyologu olan hastane varmi sizin 35 45 db isitme kaybinizla bu kadar az konusmayi anlamasi bi yanlislik varmis gibi
    hafif bi kaybiniz var gibi ama tiz seslere degilde ortalamasini yaziyorsunuz/
    tamda konusmasini tam yapacagi zaman yasi kucugunuzun tabi tiz sesleri alamiyorsa ne deddiginizi iyi anlamiyordur yazik
    iyi bir hastanede dogru olarak odyo olcumu olursa birde saticiniz rem cihazi ile ayar yaparsa korkmayin hafif kayip
    cihazi odyologunuzu bulduktan sonra ona danisarak alirsiniz

Üye
    smilser Avatarı

Son Giriş
    11.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    testler başkent de ,üniv.hast,devlet hastaneleri ve bir çok özel hastanede yapıldı yazdığım değerler 10ar birim farklı ama kanı aynı bi doktor bekle ölçümlerini6 ay daha beklet dedi bekledik değişim olmadı .önereceğiniz doktor odyolog varmı acaba

Sayfa 8 / 12 İlkİlk ... 456789101112 SonSon