Sayfa 6 / 12 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon
Toplam 174 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    teyze...siz nitro 301 sp istiyorsunuz dimi. 2000 liraya hicbir satici vermez size nitro.ben cok arastidim bu nitroyu. denemeye de gittim. sesi cok guzel. net, berrakti. valla begendim ama cepteki 2000 lirama odyocu burun kivirdi . tel lira indirim teklif etmedi. aglamakli dondum artikin.
    sizin isitme kAYBINIZA BU NITRO OLUR AGIR ISITEN KULAGINA. denediginizde begenirse hic kacirmayin.3900 liradan milim inmedi cunku satici

Üye
    teyze Avatarı

Son Giriş
    09.04-2015
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler bende intte ucuza göremedim
    ama o fiyata veren satıcıyı bu sitede biri kötülemiş .babamında gözü adamı tutmamış..
    genede bi gidip bende bi konuşacam annemle birlikte..

Üye
    canerarslann Avatarı

Son Giriş
    09.04-2015
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mehmet bey iyi günler

babamın sol kulağında işitme kaybı var ve bu yuzden bende cihaz araştırması yapıyorum bu forumun ve verdiğiniz cevaplara istinaden yapacağınız yorumun faydalı olacağını düşündüm. kulak içi cihaz arıyoruz mümkünse sgknın karşılayacağı ya da ucuz olanlardan tavsiyeleriniz nelerdir. maddi durumdan dolayı böyle arıyoruz. il ordu. teşekkürler

gk3403 - İlk kez işitme cihazı alacaklara veya yeniden cihaz almayı düşünenlere önerilerim

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

canerarslann,
    Testi yapan odyometrist, testin güvenilir yapılamadığını ve babanızın teste uyumunun 'kötü' olduğunu belirtmiş. Bu durumda test sonucunun da güvenilir olması beklenmez.
    Diğer yandan babanız işitme testine uyum gösteremiyorsa, kulak içi işitme cihaz kullanımında da zorlanabilir. Cihazı kulağına yerleştirme ve pil değiştirme işlerini iyi yapamayabilir. Ayrıca cihazı kaybedebilir de.
    Sizin yerinizde olsam, testin güvenilir bir şekilde yeniden yapılmasını sağlardım. Örneğin sağ kulağında çok hafif işitme kaybı olmasına rağmen kelimelerin %32'sini anlamıyor bulunmuş. Çok hafif kayba rağmen, anlama oranının bu kadar düşük olmasının bir şekilde açıklanması gerekiyor.
    Ayrıca kulak arkası işitme cihazı seçmenizi öneririm. Gerekirse bir ip yardımıyla gömleğine tutturarak kullandırabilirsiniz. Böylece kaybolması engellenir.

Üye
    teyze Avatarı

Son Giriş
    09.04-2015
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@shukufe

normal de nitro fiyatı 2800 demiş ,indirimle 2000 almanya montaj diyede karta yazmış..

annemde karasız nitromu ? intertonmu ?
    interton - st210-P - demiş 1500 tl
    ancak internette bilgi bulamadım

annem ikiside olur diyor..

Üye
    ismail yavuz Avatarı

Son Giriş
    14.09-2016
    Saat
    14:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bendede oticon adapto mevcut kulak içi 80 db kadar uygun 800 tl verecem 1 ay kullandım işitme kaybı arttığı için kullanamadım

Üye
    kfs Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    babamın Siemens Motion SX 3mi cihazına yarın Ankara'ya gittiğimizde güvenilir bir yerde ayar yaptırmak istiyoruz.

Önerebileceğiniz bir yer var mı?
    Ortalama kaç para öderiz?

Üye
    uğuracar Avatarı

Son Giriş
    31.10-2016
    Saat
    15:42
    Yaşadığı Yer
    kocaeli/gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugün kadıköy duysel de Ebru hanımla görüştüm. 5 yıldır gittiğim yer. işitme kaybının artabilmesi durumunda işime yarayacak cihaz sordum. widex deram 440 ve SIEMENS – 7 binax cihazlarından bahsetti. şimdilik ellerimdeki engelden dolayı kulak içi mi yoksa arkası mı? bunun kararını vericez geçici kulak arakası cihaz aldım. bakacam kullanabilecek miyim. bende phonak kulak içi certana modeli var, ama yeterli gelmiyor. işe başladım ve evin dışında iyi değil. Sorum widex, siemens ses kalitesi hakkında tecrübeleriniz. sol kula hiç duymuyor. cihaz sağ kulakta. NF2 hastasıyım (adı batsın). istiyorum ki işitmeyi anlamam artsın. gürültüler azalsın. dinlediğim ses anlaşılır şekilde yüksek kalsın. testlerim yapılınca buraya yükleyecem. Sayın Mehmet AKŞİT, Ebru hanıma güveniyorum, acaba bu isteklerim benim durumumda biri için hangi marka modelde gerçekleşir

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ellerinizde engel orani fazlaysa kulak arkasi alin derim. cunku kulak icinin bakimi zor gelebilir.

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

uğuracar,
    NF2, muhtemelen bildiğiniz gibi, sadece işitme kaybı yapmıyor, anlama kaybı da yapıyor.
    Hiç bir işitme cihazı, işitme sinirindeki problemi çözemez. Cihazların yapabildikleri, ortamdaki gürültü seviyesini azaltabilmektir.
    Ama çok temiz bir ses bile, işitme sinirinde problem olduğunda, beyin tarafından gürültülü algılanabilir.
    Sizin durumunuzu pek bilmeden yazıyorum. Ama Ebru hanımın zaten bunları düşünüp, ona göre cihaz deneyeceğinden eminim. Marka ve modellere çok takılmayın. Hangisiyle en rahat ettiğinize bakın.
    Geçmiş olsun.

Üye
    cabay Avatarı

Gerçek Adı
    cumhur
    Son Giriş
    06.06-2016
    Saat
    19:56
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

resound ben 5 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum kulak arkası

Üye
    hayaToprak Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Mehmet Bey,ben 20 yıldır kulak arkası işitme cihazı kullanmaktayım.Menenjit hastalığı geçirdim, ilerleyen tipte(sensorinöral tip) işitme kaybım var.Geçen yıl odyologun önerisiyle en pahalı en güçlü dedikleri cihazi (Oticcon CHİLİ SP9 )aldım hiç memnun kalamadım ötme ve basınç sorunları var, çok pişman oldum.Başka bir cihaz denedim(Beltone) o sorunlar olmadı memnun kaldım ama almakta kararsız kaldım çünkü odyoloğum ameliyat olmam gerektiğini söyledi.Açıkçası ameliyat olmakta istemedim.Sizce uygunmudur ne kadar doğru olur.Sağ hava 95,sol hava 85.Kemik Sağ 65 sol 67.İlgilenirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim.
    Konu hayaToprak tarafından değiştirilmiştir (26.07-2015 Saat 21:24 ).

Üye
    uğuracar Avatarı

Son Giriş
    31.10-2016
    Saat
    15:42
    Yaşadığı Yer
    kocaeli/gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

5 yıldır kulak içi kullanıyorum. 2 gündür kulak arkası kullandım çok zor geldi. takması ayarı. haftaya cumartesiye kadar denicem sonra kulak arkası , kulak içi karar verip 2-3 model denemeyi düşünüyorum. gürültüde dinleme sesini hangisi daha iyi yakalarsa onu alcam

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@hayaToprak

chili iyi bi cihazdir sizde 10 yillik kullanicisiniz hayret ettim otmesine kalibiniz ayariniz iyi olmamistir bence
    diger kulaginiz baya iyi duymasi az olan kulaginiz icin resound magna deneyin ben merak ediyorumda simdiki halde para biriktiriyorum magna icin

Üye
    hayaToprak Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @shukufe

Her ay farklı bir kalıp denedim sayamadım bile kaç kalıp değiştirdim hatta en son basınç azaltmak için ince küçük delik açtırdım ötme ve basınç azaldı ama yinede beni çok rahatsız ediyor bu sebepten duyduğum sesleri anlamakta zorlanıyorum.Bir senedir ses ayarlarıda bozuktu her hafta ayar yaptırmaya gidiyordum alışma süresindesiniz yavaş yavaş oturacak diyorlardı bir senede oturamadı ayarlar.Şimdi eski ayarlara göre daha iyi daha doğal ama ötme ve basınç olunca anlaşılmıyor bir çok şey.Sürekli gidip gelmekten de çok yoruldum artık.Beltone ye bir haftada alışmıştım sorunsuz.Şimdide bir an önce ameliyat diyorlar o yüzden kafam çok karıştı ne yapacağıcamı bilmiyorum.Bir gün ameliyat olmam gerekeceğini biliyorum ama zamanımı geldi acelemi etmeliyim onu bilmiyorum.

Sayfa 6 / 12 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon