Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kalpkası Avatarı

Son Giriş
    16.05-2013
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelikle geç cevap yazdığım için özür dilerim.

Parasını ödendi !

Avukata gittik,Avukat istersen karşı itiraz et fark etmez dedi biz o masraflarıda senden alırız gibide gayet emin bir cümle kullandı,şunu gördüm bu Ülkede arkanız yoksa ''0'' insansınız,Devlet'in umrunda bile değil inanın.

Burcun kapanma süresine kadar çektiğimi bir ben bilirim,geceleri uyuyamadım,2 defa hastanelik oldum,ödendi mutlumuyum hayır.

O para ödenmeseydi ne olurdu,şuan büyük ihtimal hapiste olurdum %99'da orada ölürdüm,%60 kalp kası çalışmayan birinin akibeti bellidir sonuçta,enteresan olansa Devlet bana bu raporu veriyor Devletin kurumları tanımıyor,bu kadar tezatlık dedim ya Türkiye'de sadece olur.

6.700 Lirayı Devlet benden aldı,elbetteki Haram olsun diyorum,o paramı Devlete bildirmeyen benden parayı alan o 10 sene öncesinin Memurlarınada Lanet ediyorum,elbetteki alınan paraları denetlemeyen başındakilerede,benim paralarımı ceplerine attılar,11 sene sonrada bana icra çıkarıyorlar ve ödetiyorlar,yiyeninde yanına kar kaldı elbetteki.

Devlet bana yardım yapmasın istemiyorum,inanın istemiyorum ama beni ve benim gibileride soymalarına izin vermesinler.

Belge alın diyorsunuz,keşke sakat olsam,nefes alabilsem,ama bunu dahi yapamıyacak kadar acizim,dedim ya kalp kaslarım çalışmıyor ama bana %60 sakat raporu verdiler,sırf Annemin bağkurunu alabilmek için aldım o raporuda,Devlet verdi Devletin makamı Bağkur kabul etmiyor bu kadarda komik bir durumdayız.

Devlet'in verdiği raporu yine Devletin kurumu Bağkur kabul etmiyor,neymiş yeniden rapor alacakmışım,sebeb soruyor (ben gidemiyorum,sokağa çıkınnca nefesim kesiliyor),kanun böyleymiş,yahu zaten kanun öyle dediniz rapor aldım,kanun 2 defa rapor almı diyor merak ediyorum ?

Merak edenler olursa Raporu uzun seneler öncemi aldım hayır,Bağkur istedi diye aldım yani 3 aylık bir süreçte,3 ay sonrada yeniden rapor al diyorlar,%60 sadece kalp kaslarımdan oysaki akciğerlerim hasarlı,Yüksek Troidim var ameliyat olamıyorum,Kalp kaslarım ve akciğerim hasarlı olduğu için,Şişli Bağkur bunu bana %60 rapordan sonra keşke onlarıda yazdırsaymışınız diyor

Neyse,açıkcası alay ediyorlar,Bağ-kur şişlideki merkezde okuyanlar varsa,utansınlar,Müdür bey Devletin raporunu tanımıyor ya bana neden o zaman rapor al getir diyorsunuz,enaz %60 olmalı diyede ekliyorlar,neyse benim Devletten beklentim yok artık,Devlet kendi adamlarına Devlet.

Dedim ya,Devletten beklentim yok,ALLAH c.c çok şükür en azından mezarım var,size tuaf gelmeyin gerçekten mezarım var diye seviniyorum,nedenmi Ölürsem kardeşimede eziyet çektirmesinler,bu konuda inanın çok huzurluyum.

Yardım diyorsunuz ya,Kaymakamlık-Muhtarlık-Valilik-demeyin çunki hiç bir anlamı yok,Devletin verdiği raporu yine Devletin kurumu tanımıyorsa,fazlada söze gerek yok.

En son kaymakamlık,kardeşim gitti bilgi alsın diye Şişli kaymakamlığı,kardeşimin eline 2 kağıt tutuşturmuşlar,emniyet ve kadın kolları için,ne içinse o kadın kolları anlayamadım,sonuçta bir hanımefendi değilim,neyse kardeşimde zaten ciddiye almamış,emniyete gidip imzalatmış,emniyet tekrar kaymakamlığa yönlendirmiş,kaymakamlık muhtarlığa,muhtarlık savcılığa,sonuç zavallı çocuk elbetteki yapamamış,bende vaz geçtim elbetteki.

Bu arada Şişli kaymakamlığı sağ olsun bana 3 ayda 150 Lira bağlayacakmış ama diyorki bu maaşı alırsan hastane masraflarını sen karşılarsın

150 Lira veriyor ama Hastane masraflarınıda ben ödüycem,bazen ayda 3-4 defa ambulansla hastaneye kaldırılıyorum,yoğun bakımda yatıyorum,ilacımın 1 tanesi 90 lira,sağ olsunlar 150 Lira verecekler,elbetteki almadım,benden daha kötü durumdakiler alsınlar,İnşaALLAH verirler onlarada inanın Türkiye'de işimiz duaya kalmış.

Çok uzun yazı oldu,kusura bakmayın,6 senedir insan tek başına olunca böyle,yazacak birşeyler arıyor,yinede seviniyorum en azından paylaşacak birşeylerim var acıda olsa,içinde yinede mutlu olunabilecek anları yaşamakta güzel,şuanda yaşadığım gibi.

Saygılarımla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    180

Hey Allahım! Ne denebilir bilemiyorum...

Herşeye rağmen sabırlar diliyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kalpkası Avatarı

Son Giriş
    16.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

Sn.OturanBoğa

Herşeyden önce ilginize teşekkür ederim,ve Amin İnşaALLAH diyerek güzel duanıza teşekkür ediyorum,ben böyle şikayet ediyorum ya inanın günümün 10 saatide şükür etmekle geçiyor

Mesela dün sokağa çıkmak istedim,100 metre gittim benim kalp stop noktasına geldi,tabiki ambulnas falan derken,çok şükür bügünde burdayım aranızdayım.

Elbetteki alıştım,bir şey daha var ben bunları yazıyorum fakat kimsede bu adam kendini acındırmayamı çalışıyor yada duygu sömürüsümü yapıyor demesinler lütfen ,ben yazmayı seviyorum,okumayı,araştırmayı,İnternetin nimetlerini elden geldiğince kullanmaya çalışıyorum.

Bunları neden yazıyorum biliyormusunuz,bu Bilgisayarı bana Taraf gazetesinde köşe yazarı bir ablam aldı,Evimdeki Lcd büyük Tvyi yine onlar aldı,şimdi diyceksinizki konuyla alakası ne,tek eğlencem Bilgisayar ve Tv izlemek bunun haricindede zaten birşey yapmaya,nefesimde kalbimde izin vermiyor.

Konuyla alakası şöyle,Devlet bana yardım yapacak ya,eşyaları görüp dedikleri tek şey senin evin çok lüks,eşyaları sat sonra yeniden baş vur biz gelip bakalım,ya ben Devlet'i artık anlayamıyorum,Başbakan tvlerde bas bas bağırıyor,engellilere daha güzel hayat,daha refah içinde yaşamaları için düzenlemeler yaptık,tabiki tvde denk gelirsem anında kanalı değiştiriyorum,neden derseniz sanki adam yüzüme bakarak benle alay ediyor,birazda elbetteki psikolojik dengem bozuk,bunuda kabul ediyorum,zaten doktorlar 15 gün psikyatri servisinde yatmamı istediler kabul etmedim

Psikyatri servisinde yatsam sanki tedavi edebilecekler,elbetteki doktorlarlada bunları konuşunca,evde dinlen haberlerden uzak dur deyip ilaç yazıyorlar.

Kısaca,adamlar lüks araçlarda,yada parayla oynarlar,yeşil karty alıp utanmadan,gerçek ihtiyaç sahiplerinin haklarını gasp ederler,inanırmısınız 6 senedir bu durumdayım Yeşil kartımı keşke bakabilseniz 3 defa ilaç yazdırdım toplamıda 100 lirayı kesinlikle bulmaz,neden çunki şükrediyorum insanların yardımıylada geçinsemde,onların gönderdikleri param cebimde olduğu sürece,yeşil kartımı inanın kullanmıyorum.

Aslında ne düşündüm biliyormusunuz,o kadar asabımı bozuyorlarki asla anlatamam,Nazi Askerleri varya filmlerde görürsünüz,inanın benim hastanede yaşadıklarımı Nazi askerleri ancak yaparlardı,onuda sanmıyorum ya en azından işi bitmiş der öldürürlerdi ama kendi Ülkemde Devlet açık açık süründürüyor.

Kısaca,bana Devlet'in yardım etmesi için önce evimdeki Lcd tvimi satmalıyım,sonra Bilgisayarımı satmalıyım,sonra dvd playerımı satmalıyım,sonra Annemden Babamdan kalan hatıra Antika eşyaları satmalıyım,sonra o 3-5 bin lirayı yemem lazım,aç kalınca Devlete gidip yalvarmalıyım,tenezül edip memur gelmeli evi gezmeli,süründüğüme,köpek gibi yaşadığıma inanmaları gerekiyor,inanırlarsa bana 3 ayda 150 lira verecekler ))

Sn.Başbakan seni seviyorum aslında,inan bazen gülüyorum,haberlerde inan yüzüne bakıyorum,içinden diyorumki,Ey Başbakan sen ne anlatıyorsun,ben ne yaşıyorum,sen hikayeler anlatıyorsun,senin Memurların Lafontenden Masallar.

Sn,Başbakan senin yerinde olsam ne yaparım biliyormusun,İnterneti açar bu konuları okurum,bu adamlar doğrumu söylüyorlar diye araştırırım,sonramı Kaymakamlık,Hastane,ne kadar havadan maaş alanlar varsa,bir müfettiş atar hepsini kapının önüne koyarım,yerlerinede işi bilen profosyonel,Halkla ilişkilerde başarılı,insanları atardım !

Onlara verilen paralar inanın yazık,bizim gibi inzanlara yaptıkları eziyete birde maaş vererek teşvik ediyorsunuz.

Daha yazacak çok şey var ama,fazlada boş yere yazıp,amma uzatıyor demeyin diye,susmak lazım

Hepinizi seviyorum,şikayet ediyorum ama inanın nefes almak dünyadaki en büyük hazine,belkide bu sıkıntılar olmassa galiba,yaşamın güzelliklerini göremeyecek kadarda nankör oluruz diye düşünüyorum.

Saygılarımla

Üye
    kalpkası Avatarı

Son Giriş
    16.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sn.avcıkomando

Teşekkür ederim ilginize,ambulans ücretsiz yani sonuçta birşeyler yapılıyor ama ben anlamıyorum,sosyal güvence falan soruluyor,bunlarla zaten o anlarda ilginecek durumda olamıyorum,iğneler maskeler vs,hastanede gözümü açıyorum.

Şikayet olayına gelince,siz sanıyorum bu sorunları yaşamadınız ALLAH c.c'de kimseye yaşatmasın.

Kimi kime şikayet edeceksin,inan iş şikayet safhasına gelince olay o kadar çıkılmaz bir durum alıyorki asla tahmin edemezsin,en son kaymakamlıkta yaşananlar,İstanbul'un göbeği Şişli Kaymakamlığı,dünyadan haber memurlar,sözüm ona yardım v.s elemanları inanın Dünyadan bir haberler,soru soruyorsunuz 2-3 kişi bir birine soruyor,siz kendi bilginizi söylüyorsunuz,adamların haberi yok.

Kardeşim ilgileniyor kardeşime 2 farklı kağıt verilmiş,1 tanesi kadın derneği tamda aklımda kalmadı kardeşimde elbetteki kağıdı çöpe atmış,diğeriyle Emniyete gitmiş,emniyet farklı yere,devamı muhtarlık v.s diye uzayıp giden bir sürü saçmalıklar.

Bu Ülkede ben inan bıktım,uğraşmaktan bıktım,her hastaneye borcum var çoğuda icralık,Şişli Araştırma Hastanesinde yaşadığımı asla unutamam Ambulansla götürdüler,borcum var diye almamışlar,başka Hastaneye yatırılmışım,yani burası Türkiye kimi kime şikayet edeceksin ?

Valilik diyorsun,Valiliğe nasıl gidicem istesemde gidemem,100 metre yürüsem nefes gidiyor,keşke iki ayağım olmasın ama sağlıklı oluyum bunu yürekten söylüyorum,en azından birşeyler yaparım,gerekirse Belediyeden izin alır tezgah açarım ben 11 yaşımdan beri hayatını çalışarak sürdüren biriydim,evde oturmak ne kadar zor asla anlatamam.

Elektrik borcumu ödedim en azından kafam rahatladı,bu yazım aslında herkese ders olsun,makbuzlarınızı asla anlatmayın,1o sene sonra borç ortdan kalkar diye birşey asla yok unutmayın.

Ödediğinize dair ispatınız yoksa asla hiç bir hakkınız olmuyor,adam makbuzun varmı diyor,bu kadar basit herşey.

Şikayetimi ALLAH c.c ediyorum,Devlet'e güvenmiyorum,bu kadar basit herşey.

Annem'den kalan Bağkur'u alabilmek için uğraştım ama Şişli Bağkur alay eder gibi,Rapor getir diyor %60 olmalı diyor,raporu götürüyorum bu olmaz,yeniden rapor al diyor,açıkca alay ediyorlar,bende uğraşmaktan bıktım artık,ne halleri varsa görsünler.

Üzüldüğüm ise bu memurlara ödenen maaşlar,havadan hiç birşey yapmadan para bu kadar kolay kazanılır,dünyanın hiç bir yerinde hiç bir Ülkesinde,böyle dünyadan habersiz iş bilmeden maaş alan memurlar sadece bizde vardır sanıyorum.

Memurlar yazıma alınmasınlar,darılmasınlar,ama yaptıkları işi öğrensinler,kanunları öğrensinler,hasta sakat insanlara yardımcı olmayı öğrensinler,olmayacak bir şey için,ezbere oraya git buraya git deyip,insanları yormasınlar,karşılarında sağlıklı insanların olmadığını birileri,bu memurlara öğretmeli.

Yada bu memurların yerine,kanunları bilen özürlü vatandaşlar atanmalı,çunki şuanki memurların Dünyadan haberleri yok,havadan maaş havadan para,özeti budur.

Üye
    kalpkası Avatarı

Son Giriş
    16.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben aynı durumu yaşamak değil zaten benim kalp,normal çalışmıyor,kalp kasları %70 hasar görmüş,4 hastaneden raporum var,normalde %60 sakat raporu verdiler ama Doktorlara kalırsam yataktan çıkmamalıyım

Bu durumda %60 sakat raporu,aslında açıkca birşey diyimmi,verdikleri sakat raporuda ne işe yarıyorsa ben hiç bir yaptırımını görmedim,Bağkur için al dediler aldım Sonuç Benden Cahil bir memur lütfederde Annem'im bağkurunu alabilirim diye,aslında bunu Sn.Başbakan Recep Tayip Erdoğan söylemişti bende gittim,ama Başabakanı kimsenin umursadığı yada ciddiye aldığı yok

Sn.Başbakan Recep Tayip Erdoğan diyorki,Bağ-Kur Erkek çocuklarda hastalık durumunda alabilir tvde dinledim inanındım gittim,memuruda diyorki rapor al getir ama %60 olsun onuda aldım,aynı memur bu rapor olmaz git yine al

Açıkcası kafa buluyorlar,ilaçlarımı eş dost alıyor Devlete yani Yeşil kartıma sadece 1 defa ilaç yazdırdım,10 liralık bir ilaç 2 seneden fazladır,ben kul hakkı istemem,benden daha kötü durumdakiler alsın,yani Devletimide seven bir insanım,bu hastalıkla birde Kul hakkı yemeye hiç gücümde yok cesaretimde,ALLAH c.c'de nasip etmesin Kul Hakkı yemeyi.

Valiliğe gidemem,ben ufacık heyecanda fenalaşan nefesi kesilen biriyim,sizler gibi sağlıklı haharetlide konuşmam anında fenalaşıyorum,bunları malesefki yaşadım,Şikayet ettiğim kurumlarda,Şişli Devlet Hastanesinde Baş hekim ayrdımcı Hanım Efendinin yanında Hastane görevlisi üzerime yürüdü enaz 6-7 Doktor yanında,sadece izlediler.

Şişli Devlet Hastanesi Acil Bakım Ünitesinde Doktor yani oranın sorumlusu,nefesim kesildiği halde bir Rapor için teste sokmak için,hakaret edip,kafamı bozma 6 ay sonraya gün veririm diyecek kadarda,Devleti umursamıyorlar,Başbakanı kimse takmıyor bile.

Bu arada Şili Devlet Hastanesinde yoğun bakımda 10 gün kaldım,kaç lira çıkardılar biliyormsun,tam 2.700 Lira Faizi ile şuan 4.300 Lira olmuş İcra kağıdı geldi,hiç birşey yapmadan,Taksim İlk Yardımda 10 gün yoğun bakımda kaldım 570 Lira çıkardılar ödedim,aradaki fark kimin cebine giriyor acaba ?

Elbetteki Devletin Cebinden gidiyor.

Kimi kime Şikayet edicem söylermisin ?

Not:Kaymakamlık bana bakım parası vermiyor nedenmi ?

Evimde lüks eşyalar varmış,Lcd tv ve Antika eşyalar,onları satmam lazımmış,Lcd tv hediye geldi tek zevkim tv izlemek,Eşyalar Rahmetli Annemden Babamdan kalma hatıralar,onlarıda satmam gerek,ev kiram 700 Lira,bodrum kattaki dairemden 500 lira alıyorum 200 lirayı bir dostım karşılıyor,Bodrum katta oturamıyorum rutubet bana zararlı.

Yardım etmeleri için,bu evdende çıkmalıyım yani,yardım vermeleri için,yerde yatmalıyım yada ahırda yaşamalıyım,bu zihniyetteli memurlarla bir daha muhatap olmak istemem.

Rahmetli Annem hastaydı,ve inan yemek yoktu yemeye,Bersay İletişim Sn.Ali Saydam,şirketinden her gün yemek yolladı evimize,hiç abartmıyorum Sn.Ali Saydam'ın düzenli yolladığı yemekleri ile Annem gıdasını aldı,öğlen akşam gelen yemeklerle,Hasta Annem'i o halde gören memur neymiş evde lüks eşyalar varmış,Devlet yardım yapamazmış,yapmadılarda,yapmazlarda.

Sn.Ali Saydam Beyfendiyede ALLAH c.c razı olsun diyorum,kim bilir benim gibi kaç kişiye yardım ediyor,erzak yemek yolluyor.

Şikayet diyorsun,ben yine şanslıyım,İstanbul'un göbeğinde oturuyorum ya kıyıda köşedeki yoksullar ne yapıyorlar?

Onları düşünce halime şükrediyorum,eminim açlıkla yaşıyorlar,bakımsızlıklada ölüyorlar,ALLAH c.c böyle Memurların eline kimseyi düşürmesin,Muhtaçta etmesin.

Üye
    kalpkası Avatarı

Son Giriş
    16.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim,

Valilik gelsin beni bulsun,ben o kadar uğraştım,Devletten maaşı alıp yan gelip yatıyorlar,sorsan hepside aç geziyordur maaşları düşüktür,ama iş çalışmaya gelince Devletin verdiği maaşı hakları ve avanta parayı hiç bir firma onların kara kaşı kara gözü için vermez.

Kaymakamlık,Devletin kurumu değilmi ?

Adamların umrunda bile değil,adamların odasına giriyorsun sanki Cumhurbaşkanı gibi tuaf komplekslerle cevap veriyorlar yani lütfediyor beyfendiler.

Oysaki Develt bunlara o maaşı hizmet için veriyor,krallık yapsınlar diye değil.

Kusura bakmasınlar ama bir laf var,Devlet malı deniz yemeyen keriz,bunu uygulayan malesefki Devlet çalışanları var.

Benim gibilerde böyle,bu tür forumlarda yazarak kendini avutmaya çalışır.

Devletle son işim kaldı,Ölünce Mezar işlemleri için,şükür ediyorumki Mezarım yerim var

Üye
    halil kürkçü Avatarı

Gerçek Adı
    halil kürkçü
    Son Giriş
    05.01-2016
    Saat
    17:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nasıl bir saçmalıktır ki 1999 depreminden sonrası 2000/2001 dönemine ait elektrik borcu çıkarılıyor bu tarihten 2015 tarihine kadar hiç yapılmadıysa 3 kere elektrik abone sözleşmesi yaptırıp borçsuz olarak yatırmış olduğum teminatları geri aldım bu dönemlerde borcum çıkmadı 2015 /10 ayda elektrik sözleşmemin üzerinden icra takibi başlatılmış anlayamadığım konu tedaş 2000 senesinde 2015 senesine kadar neredeymiş ayrıca zaman aşımı diye bir durum yokmu bunu tedaş idaresine gidip yetkiliyle görüştüğümde bana söylediği o zaman elektronik sistem olmadığı için ve sisteme yükleme durumunda çıkmış olduğu ayrıca ev sahibine ve tedaşa dava açabileceğimi ancak bir sonuç almamın pek mümkün olmadığını her şartlarda 1654 tl gibi bir borcumun olduğunu ancak faizsiz kampanya) ana borç olarak ödeyebileceğimi o borcunda 780 tl olduğunu söyledi şimdi ne yapmam lazım nasıl itiraz etmem lazım bilmiyorum ayrıca 1999 depreminden 5 ay sonra ailece gazi antep,e taşındık çocuklarımın pisikolojisi bozulmuştu deprem zamanı avcılar gümüş pala mahallesinde oturuyorduk ki depremin en şiddetli olduğu bölgeydi oturduğum evin sahibi vefat etmiş ayrıca da evi satmışlar sanırım bu konuda tedaşı pek ilgilendirmiyor sonuçta bu borç sanırım bana ödetecekler önerisi olan arkadaşlar varsa en acilinden cevap verirse çok sevinirim teşekkürler...

Üye
    berkemeteatasoy Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT DOĞAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    MARDİN-MİDYAT
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

borçtan dolayı kimse hapse düşmez.GEÇMİŞ DÖNEMDE BORÇLARIN FAİZİ ALINMIYOR BUNLA İLGİLİ TORBA YASA ÇIKMIŞTI.

Üye
    Semih can Avatarı

Son Giriş
    31.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ben Ayşegül ben babadan kalma evde esimle 4 senedir kalıyoruz bundan once annem oturuyodu ve 2007 den 2012 ye kadar bir tek fatura odememis o zamanlarda borç 17 bin kusurdu benimde bunu odiycek durumum yoktu çünkü 4 senedir isim hasta kanser hastası ve çalışamıyor annemle gorusmedigimiz için onun üstü ne olan aboneliği iptal etmiyo onun yüzünden de kendi üstümüze elektirigi alamıyoruz borç birikti birikti 37 bin oldu şimdi esimle beni bedas icraya vermis ne yapabilirim bilgisi olan varsa bana yardımcı olsun birşey yapabilirlermi

Üye
    DJ_BORAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Ali Şahin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:41
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Öncelikle arkadaşımın bütün yazdıklarını okudum bu konuda yapılabilecek bir çok şey var ilk etapta bunu belirteyim: Engelliler le ilgili bir çok stk ile temas kurmuş bir kişi olarak ilk şunu söylemek isterim.. Sizin durumunuzda olan bir kişi için elektrik borcundan dolayı yaşadığınız durum bizatihi bir maddi ve manevi tazminat davası gerektiren bir husus tur.. Çünkü idari borç rakiplerinde yasal süre 5 yıldır. Buna itiraz etmeniz gerekirdi. Ama borcu ödedim diyoesujuz ki bu dueumfa kanuna aykırı bir işlwm nedeniyle yine dava etme hakkınız var. Bakım aylığı na gelince. Memur il güzarlığı nın kurbanı olmuşsunuz. Mevzuatımızda muhtaçlık kriteri demirbaş eşyalar la değil gelir düzeyine göre belirlenir. Ayrıca sağlık giderleriniz de genel sağlık sigortası gereği devlet tarafından karşılanır. Yeterli geliribiz yoksa eğer. Yapabileceğiniz bir çok şwy var elimizden geldiği kadar yardımcı oluruz biz de engelliyiz ama elimiz ayağımız yürüyor hamdolsun ben sağlık bakanlığı nda görevli bir kamu personeli yim kurumsal uygulamalarla ilgili şikayetlerinizi ilgili birimlere ulaştırabiliriz anlatrıklarınız çok kıymetli bilgiler elimizden geleni yapmak insanlık vazifemizdir. Bir sorun var ise çözümün parçası olmak hepimizin görevidir diye düşünüyorum

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12