+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 23 mesajın 1-15 arasındakiler
Avukatımı nasıl azledebilirim? [Hukuk]
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

iremsu Avukatımı nasıl azledebilirim? [Hukuk]

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    selam,
    avukatımla sözleşme yapmıştım.Ama o benden ziyade eşimle muhattap olup sürekli onu ikna ederek kararlarını uyguladı.
    Yani beni tınnnn lamadı,

artık avukat istemediğimi belirten bir email attım.
    ama gene tınnn

azledeceğim ama azletmemim hukuki boyutu olabilirmi bilmiyorum?

bu konu hakkında fikir sahibi olan varmı?
    teşekkürederim.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de
    Yasaklı Üye
    Gerçek Adı
    DADASH
    Son Giriş
    19.12-2010
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    erzurum

kayaozesen

sözleşmenin içeriği felan yok bende aynı durum sözkonusu oldu senden yüklü bir miktar para ister bu kadar mahkemene girdim 500 lira vercen felan der onu odedikten sonra vazgeçer ama onlar istediği gibi davandan çekliyor ve vermş olduğun parayı geri alamıyorsun taksimde bir eylem olmuştuya hatırlarsını darbeci baro taksime hoşgeldin diye evet aynen öyle darbe yapıyorlar adamlar ve elin kolun bağlı kalıoyr

hayrettin

iremsu notere gidiyosun notere 30 veya 40 lira tutuyor okadar kanuni bişey yok

iremsu

hayrettin ama sözleşme var(bir bulabilsem)

kalem daha davalar sonuçlanmadı ki
    açılmamış ama acılacak dava için ücret (emeklılık) belirlemişik
    ama adam emeklılığe gelesiye kadar bir dolu dava açtı benıde peşinde sürüklüyor
    sinirlerim bozulduğu için ben sadece emeklılık olsun diyorm artık
    bunun üzerine bana öyle bir kelam ettiki sankı bankamın avukatı (emeklı olmaya hakkın yok once meslek hastalığını ispatlıyalım)bunun uzerine bende vaz caydım.
    da öyle cayamıyormuşsun
    arkadaşım avukatınla tatlılıkla hallet diyor ama adam oralı değil

hayrettin

iremsu sözleşmede ne var seni maddi baglayan bir imza taütmü var peşin paramı verdin

iremsu

hayrettin sözleşmemı bulamıyorum
    yarın gunduz gözü ile aranacağım

para verdim tabıde başlangıçta ama verdiğim paradan vaz geçtim herhangi bir geri talebım yok
    yakamdan düşsünler yeter

ama sözleşmede tek taraflı vaz cayma ile ilgili bir madde vardı
    yarın eklerim olmazsa

ticet77

tek taraflı vazcayma senin lehineyse ne ala memleket değilse buyur burdan yak

yegane

benim bildiğim noterden azilname oluyor.

ama bir noter arkadas tavsiye etmiştiki, ne kadar süre için avukat lazımsa, vekaleti 3 ay 5 ay 1 yıl gibi süreli vermek daha akıllıcaymış,sonrasında birde azilnameye gerek kalmazmış..yeri gelmişken söyliyeyim dedim..

Ufukalp

iremsu ben senin bu konundan baştan beri birşey anlamadım ve bu yüzden de ilgili konuya tek yorum yapmadım.
    Vergi indirimi ile emeklilikte engelin sigorta başlangıcından önce ya da sonra olması farketmiyor ki.
    Hele hele meslek hastalığı olması hiiiç gerekmiyor.
    Ne yapmaya çalışıyorsunuz fransızım valla.

hel

sözlesmenin süresi detaylarını yazki ona göre bilgi verelim ve avukata genel vekaletnamemi verdin yoksa sen bunuda bildir iremsu arkadsım

iremsu

ufukalp, davanın başında oldukça sinirliydim ,kırgındım
    çünkü bana rapor al senı kulak durumuna göre yerleştirelim dediler...
    işe!
    ben rapor aldıktan sonrada 25/1 den rapor alıyor diye iş akdi fesih yapıldı.
    ozaman emeklı ederek ayrılıyım dedim.yok olamazsın dediler ...(o kısmını biliyorsun)
    bu bende hırs yaptı zaten kulaklar gitmiş bide bu darbe o hırsla vede eşimin gazıyla meslek hastanesine gittim..........(bazı yerleri atlıyorum forma yazmam sakıncalı olabilir merak ediyorsan öm atabilirsin ordan yanıtlarım)
    sonra avukat faslı başladı aslında iş hukuk hakımı ve avukat arkadaşım var.
    ama bu işi bilen olduğu için o avukatı tuttum.o gazla,
    sonra işe dönüş davası açalım dediler...tamam dedim ama bankamlada yazışıyorum emeklı olabılırım tarzında bülentbeyin hiç iş bilmeyenın bile anlayacağı dilde yazmış olduğu dilekçeyi bile görmezden geldiler
    maç başladı yani bir süre sonra makrininde ifade ettiği gibi topu taca atmaya başladılar
    öbür yandada avukat işe dönüşle uğraşmaya başladı meslek hastalığı içinde meslek hastanesi sonra araştırma hastanesi daha sonrada üniv. hastanesine döndü iş...çok bilmiş doktor farklı tezler üretmeye başladı yok kalıtımsal olabılırmıymıs efen 37 yasında yasadığım bişimi tetiklemiş miş te miş....
    bende başlarım bu işe dedim yahu emeklı maaşımı alıyım bankaylada engellı hakları ılede başka türlü uğraşıyım yoksa her hastane sonrası bir nevi depresyon yaşayacağım neyse işte ...şimdi bu gun bir yazı geldi haksız yere işten çıkarıldım kısmına ekleme yapacağım
    sanırım emeklılı hak edipte bukadar sürecten geçen biri olarak engellıler bızde rekor bende...

hepinizin bu konuya gösterdiğiniz içten ilgi için teşekkür ederim.
    genel bir vekaletname verdimdi.ve de onlarlada sözleşme yapmıştım sözleşme hastaneye verilen evrakların arasında gitmiş...bu cumartesi avukatımla yüz yüze randevulaşıcağız yaklaşımı sonderece poz.tif...
    eşime karşıda iyi niyetle yaklaşmış eğer cumartesi bu şekılde halledebılırsem
    yoksa bir nushayı alıp buraya cumartesi akşamı ekleyeceğim.

hayrettin

sevindim iremsu

iremsu

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    hayrettin ben daha sevininemiyorum ..öyle şans varki bende gider körün taşı gibi toslarım...
    misal bu sitede yaşadıklarım,reelde yaşadıklarım
    bazen diyorum ki çok gülümserim takmam büyütmem
    acaba böyle yaptığım için de her bir yaşadığım olay bir öncekine nispet yapar gibi
    ''hadi bakalım bunuda önemsemede ,bunada gülümsede görelim ''dercesineaha bu mavi adam gibi göz kırpar oldu YAŞAM bana

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye