Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dotanu53 Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    12:53
    Yaşadığı Yer
    Rize Fındıklı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Bülent bey...
    Engelli olan çocukların sağlam olan kardeşlerle miras payı aynı mıdır?
    Gayri menkul bölüşümünde, medeni kanuna göre belirli miktarda engelliye fazla pay verilir diye biliyorum.
    Bu konuda miktar ne kadardır? Arazi, ev vs. bölüşümünde Engelliye,sağlam kardeşe göre% kaç daha fazla hak verilir?Bunu öğrenmek istıyorum.

Benim kardeşlerim, babamın bana biraz fazla hak vermesine itiraz ettiler.
    Geleneklere göre engelli çocuk mağdur duruma düşmesin düşücesiyle anne babalar sakat çocuklarına miraslarında fazlalık bırakırlar.Çoğunluk sağlam kardeşler buna itiraz etmezler ama istisnalar da vardır..
    Devlet bu hususta engelliye resmen hangi oranda hak vermiştir. Ben engelli olduğum için,zemin kat en kötü daire alabildim. Sen çalışamadın ve buna layıksın dediler. Çoğu anne babalar Sakat çocukları için özel çabalar sarfederler,ama bu kardeşiniz tek başına mücadelesini vermiştır.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    101
    Verilen Beğeniler
    164

Bu konuda bir bilgim yok..?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Aciya_Gülmek Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ayni soruyu bende soracaktim