Konu Kapatıldı! + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 27 mesajın 1-15 arasındakiler
Eşim boşanmak istiyor ama ben istemiyorum. Ne yapabilirim? [Hukuk]
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

garraro Eşim boşanmak istiyor ama ben istemiyorum. Ne yapabilirim? [Hukuk]

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Yöneticilerden bu başlığın silinmesini istedim.

Sakatlandıktan sonra eşim beni terketti!
    Medeni kanuna göre yasal haklarım nelerdir!savcılığıa şikayet dilekçesi öreneği var mı bu konuda?

garraro

hayır boşanmak istemiyorum,süründürmek istiiyorum!
    Türk Medeni Kanununun 185. maddesinin:Eşler birlikte yaşamak, birbirine sadık kalmak ve yardımcı olmak zorundadırlar
    ve o şuan yanımda değil!
    savcılığa önce şikayet dilekçesi sunmak istiyorum,geri gelmesi konusunda,gelmezse o zaman boşanma davasını açarım.şuan zaten yeterli mazeretim var.yanımda olmaması yeterli sebeb boşanma için.
    ama biraz da o uğraşssın istiyorum!

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

ALİ İMRAN

MADDE 164.- Eşlerden biri, evlilik birliğinden doğan yükümlülüklerini yerine getirmemek maksadıyla diğerini terk ettiği veya haklı bir sebep olmadan ortak konuta dönmediği takdirde ayrılık, en az altı ay sürmüş ve bu durum devam etmekte ve istem üzerine hâkim tarafından yapılan ihtar sonuçsuz kalmış ise; terk edilen eş, boşanma davası açabilir. Diğerini ortak konutu terk etmeye zorlayan veya haklı bir sebep olmaksızın ortak konuta dönmesini engelleyen eş de terk etmiş sayılır.

Davaya hakkı olan eşin istemi üzerine hâkim, esası incelemeden yapacağı ihtarda terk eden eşe iki ay içinde ortak konuta dönmesi gerektiği ve dönmemesi hâlinde doğacak sonuçlar hakkında uyarıda bulunur. Bu ihtar gerektiğinde ilân yoluyla yapılır. Ancak, boşanma davası açmak için belirli sürenin dördüncü ayı bitmedikçe ihtar isteminde bulunulamaz ve ihtardan sonra iki ay geçmedikçe dava açılamaz.
    not:eşiniz haklı bir sebebi olmasada terk sebebiyle mal paylaşımındaki haklarını kaybetmez.

garraro

ortada pek mal yok zaten.olanı da onun olsun.ben mal derdinde değilim.
    yapılan hem vicdani yönden hem de hukuki yönden yanlış bişey.
    ben bunun hesabını sorma peşindeyim.
    şu aşamada boşanma davasını ben açarsam zaten istediği olmuş olacak.
    neyse benim bir savcı arkadaşım var en iyisi ona danışayım ben bu konuyu

----------

kalem boşanma davasını açarsam zaten onun istediği olacak,anlatabiliyor muyum?
    heralde beni bu halimde bırakıp gitmesinin bir cezası vardır?(boşanmanın dışında,dediğim gibi boşanmak ona ceza değil mükafat olur)

Üye
    Gerçek Adı
    Şehriban
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:02
    Yaşadığı Yer
    İzmir,Karşıyaka
    Blog Mesajları
    1

Sehribanu

Siz sakatlandıktan sonra bırakıp gittiyse,geri gel demenin ne anlamı var?Hiç birşey eskisi gibi olmayacak ki..Evliliğiniz yıkılmış,zorla yürütülen bir evlilikten ne size ne de ona bir faydası olur...Gidene gitme demek bir fayda etmez,giden gitmeye karar verdiyse,onun için herşey bitti demektir...Sizin yapabileceğiniz en iyi şey,kendinize eşiniz olmadan yeni bir hayat kurmak olacaktır...
    Süründürmekle elinize bir şey geçmez,belli ki kaldıramamış bu yükü..İnsanlara kaldıramayacak kadar yük yüklememek lazım,birgün yarı yolda kalabiliyorlar...

halilibrahim

demekkı yanlış ınsanı secmişsiniz konuyu uzatıkca ona ceza vereceğinizi (en uzun sure ıkı senede bıter evlılığınız mahkeme kararıyla sız kabul etmesenız bıle )sanıyorsunuz ama yanılıyorsunuz sız ruhen çok zarar gorursunuz

N. UÇAN

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: atoksal Mesajı Gör
    Sakatlandıktan sonra eşim beni terketti!
    Medeni kanuna göre yasal haklarım nelerdir!savcılığıa şikayet dilekçesi öreneği var mı bu konuda?
    Eşiniz hakkında, C. Başsavcılığı'na şikayet dilekçesi vererek, suç duyurusunda bulunmanız için suça ilişkin tüm delilleri savcılığa vermeniz gerekiyor.Savcı delillere dayalı olarak sizin şikayetinizi inceler ve bu inceleme sonucunda, savcı, eşinizin suç işlemediğine kanaat getirirse (Savcı, şikayet kapsamında suç unsurları oluşmadığı yönünde gerekçe gösterdiği takdirde ) TAKİPSİZLİK kararı verir. Saygılar.

birkul

empati yaparsanız arkadaşın ne hissettigini anlarsınız az çok. beni engelli oldugum için tercetmesini hazmedemiyorum diyor. ve istediginide vermek istemiyorum diyor bunun içnidirenmek istiyorum diyor. ruh sğlıgın bozulru diyorsunuz zaten eşinin bu şekilde davranmasıyla bozulmamışmı o sağlık bence yapabildigini yap ama yaparken acı çektigini hissetirme ona sana bunu yapabiliyorsa seni aciz durumda görmekte hoşuna gidebilir hukuki oalrak yada ne şekilde oluyorsa acı çektir. ama senin acı çektigini aciz oldugunu düşünmesin bunu ona hisettirme ve hep güçlü ol

çok zor birşey bunca yıl hayatı paylaş sonra bir olumsuzlukta çıkıp gitmek istesin. iğrenç ötesi ALLAH kolaylık versin sana

garraro

kral ve bumerang06 arkadaşlar teşekkür ederim.
    beni galiba siz çok ii anladınız.
    dediğim gibi beni üzen sadece şuan soyadımı taşıması.ben zaten sildim,bu saatten sonra onadan bana eş olmaz.
    ama daha yapacaklarım var!adalet her ne kadar benim yanımda olmasa da bizde kendi adaletimizi uygularız.

biri

başta kalem adlı üyeye (hanfendiye)bi çift lafım var yani, kusura bakmayın ama ;nerdeyse ,terkeden o şerefsize alkış tutacaksınız
    kusura bakmayın ama bu olay sadaece o arkadaşa yapılmış bir şerefsizlik değildir
    bu evlenirken iyi günde, kötü günde,sağlıkta,hastalıkta diye bahsedilen anlaşmaya yapılabilecek en büyük ihanettir.lanet kınıyorum allahtan tek dileğim aynısı başına gelir inşaallah.
    arkadaşım bileni bul elinden geleni yap seni bütün kalbimle destekliyor böylesi insanları lanetliyorum

aferits

Hemen asıp kesmeyelim. İnsanlar beklenmedik olaylarda değişik tepkiler verir.
    Eşini bir müddet yalnız ve sakin bırak buna mutlaka ihtiyacı vardır.
    Belkide aklıselim ile düşününce yaptıpından utanabilir.
    Yaşanmış bir olaydan örnek vermek istiyorum.
    "Tanıdğım evli çiftten erkek olanı çok genç yaşta kaza geçidi ve of landı eşi bunalıma girdi ve eşini terketti. Bir zaman sonra bayan tekrar eşine döndü ve uzun yıllardır çocukları ile birlikte yaşıyorlar.
    Lütfen hemen insanları asıp kesmeyin ve hakaret etmeyin.
    İnsanlara fırsat verin verinki doğru yolu bulabilsinler.
    Velevki bu eşte bulamdı dünyanın sonu değilya işi kan davasına dönüştürmek niye.

biri

(isminizi yeni okudum)Melek hanım özür dilerim. gerçekten kimse kötü günde onu terkedecek biriyle evlenmez herkez karşısındakine güvenipte evleniyor.hepimiz yanıla biliriz.
    benim amacım belkide kanunlar ,kurallar elimizi bağlıyor ama hiçbir şey dilimizi bağlayamaz.
    en azından hepimizin böylesi insanları kınamamız ve hatta (bunu demeyi sevmiyorum ama)lanetlememiz lazım.
    bence, bu da bişeydir.

ikinci bahar

kalem,
    adam bunalım geçiriyor felç olmak ve terkedilmek nedir sen bilir misin?
    kadın acizliğinden dolayı boşanmak istiyor bzilerin anladığı bu şu ana kadar.
    özeli tam olarak bilmiyoruz ve de afaki kalıcak her konuşma.
    savunma avukatlığı yapmana gerek yok.
    kadın bakıcı değildir filan gereksiz bu konular.
    adamın morali dibe vurmuş kalkmış feminizm tripleri atıyosun.
    canı isteyen evlilikte canı isteyince boşayamaz yok öyle ,bedel ödemeden gidemez.
    süründürecekse süründürsün en azından heyecan hırs gelir hayatına.
    körükörüne kabullenmekten iyidir.
    hadi ''sayın admin ,bu mesajlarımı da silin ''yazın da göreyim'!!
    sevgiler..

empatizan

Sayın atoksal,
    Eşinizin sizden boşanmak istemesinin nedeni salt sizin sakatlanmanız olmayabilir.
    Siz sakat kalmadan önce her şey güllük gülistanlıktı da sonra mı aranız bozuldu?
    Sakatlanmanızın ruhsal tezahürlerini acaba eşinize nasıl yansıttınız?
    Onu hırpalamış, üzmüş, karamsarlığa ve mutsuzluğa sürüklemiş olma ihtimaliniz yok mu?
    Ben seven bir kadının, sakat kaldı diye eşini terk edeceğini sanmıyorum. Kim bilir altında başka ne sebepler vardır.
    Evlilik birliği iki kişinin verdiği ortak kararla yürür. Taraflardan birisi bu birliği sürdürmek istemeyince ayrılık diğer tarafın çıkarlarını zedeliyor diye niye hemen intikam damarları kabarır anlamıyorum. İyi günde ve kötü günde birlikte olmak, gönül rızası ile olacak bir şey. Eşiniz, bu birlikteliğin sürmesine razı değilse, ne diye intikam peşinde koşuyorsunuz?
    Ondan nafaka almak gibi maddi bir talebiniz varsa ve bu sizin kanuni hakkınızsa, alırsınız olur biter.

empatizan

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Aslında siz de hemen hemen aynı şeyleri yazıp gayet açık ifade etmişsiniz kalem.
    Ben sizin yazdıklarınızdan farklı olarak sadece evi terk eden hanımın boşanmak istemedeki tek sebebinin eşinin sakatlığı olmayabileceğini ve hatta olmadığını düşündüm.
    Biten evliliklerin ardında üçüncü şahısların bilemeyeceği ve hatta tarafların bile net olarak göremediği pek çok birikmiş sebep vardır.
    Biten bir evliliği zorlamanın ya da intikam alma hırsına bürünmenin anlamsız olduğu konusunda hemfikiriz.

Konu Kapatıldı!
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye