Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 29 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dantenecati Avatarı

Gerçek Adı
    Necati
    Son Giriş
    19.10-2016
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya

dantenecati Özel Hastanede Yanlış iğneden dolayı felç sonrası dava..? [Hukuk]

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar ben Alanya da yaşıyorum. 2013 Kasım ayında göğüs ağrısı için gittiğim Özel Başkent Üniversitesi Hastanesinin acil bölümüne müraacat ettim. Ekg yapıldıktan sonra doktor kas gevşetici iğne vuracaklarını ve göğsüme merhem sureceklerini söyledi. İlk başta iğneyi istemedim ama doktor agrımın daha iyi ve çabuk keseceğini söyleyerek beni ikna etti sonuçta doktor bende tamam dedim. Hemşire olan bir erkek şahıs 2 ilaç karıştırarak uzanmamı istedi. Sağ kalçamdan iğneyi soktu ve o anda bacağım kasıldı. İlacı vermesiyle ayağıma doğru soğukluk indi. 5 dakika içerisinde sağ bacağımın dizden aşağısını oynatamaz ve hissetmez oldum. 2 gün sonra emg yapıldı ve enjeksiyon sonrası siyatik sinir lezyonu düşük ayak tanısı koydular. İlk işim bir avukat tutmak oldu. İğneyi yapan hemşire ve doktor hakkında ceza davası açtım. Doktor ve iğneyi yapan kişi normal olabilecek bir komlikasyon olarak kendilerini savundular tabi olayı en başından beri şahit arkadaşım vardı. Fizik tedaviler gördüm, demirli ayakkabı yapıldı 1 kilo ağırlığında onu kullandim, dengede sorunlar yaşadım feci şekilde ağrılarım oldu ve hala arada çekiyorum AFO denilen bir plastik sayesinde yürüyorum, sinirler için kutusu 300 tl lik ilaca rapor bağlayıp kullandırttılar ve şuanda da antidepresan kullanıyorum. Devlet hastanesinde heyete soktular ve orada %38 lik saçma bir rapor çıkardılar. Bu sırada dava devam ediyordu. Mahkeme heyet raporu ile bütün emg sonuclarını evrakları İstanbul adli tıpa gönderdi. 3 ay sonra oradan benim alehime iğne yapımında bir kusur olmadığını gösteren bir sonuç geldi. Hakime hanım duruşmayı 1 ay sonrasina atarak raporları tekrar yenilememi söyledi. Bir ay içerisinde heyet raporuna itiraz ettim. Manavgat devlet hastanesine sevk ettiler orada tekrar heyete aldılar. Buradan çıkan sonuçla Antalya Araştırma hastanesine sevk ettiler ve oradada heyete aldılar. Oradan %40 engelli olduğumu gösteren engelli kimlik kartı alabileceğimi, ötv indiriminden yararlanabileceğimi, otomatik vites özel tertibatlı araç kullanır ve H ehliyeti alabileceğimi gösteren süresiz rapor aldım. Engelli kimlik kartımı aldım. Ebgelli ücretsiz otobüs kartımı aldım. Engelli H ehliyetimi aldım ve bunların hepsini tekrar mahkemeye sundum. Doktorlar ayağımın kalacağını söylüyor. O kişiler halen o hastanede çalışmaya devam ediyor. Antalya il sağlık müdürlüğüne şikayet edeyim derken müdür yardımcısının bana özel hastanelerin doktorları kendi himayelerinin altına girmediğini söyleyerek kibarca beni odasından kovması, bu hastanenin başhekiminin mahkemede görüşürüz diyerek beni odasından kovması ve benden utanmadan 100 tl muayene parası istemeleri yenilir yutulur cinsten değil. Suanda ceza mahkemesi halen devam etmekte. 13 Mayıs ta 6.duruşma karar duruşması var hakim kendi karara bağlayacakmış. Yani benim bacağım kaslarım eridi inceldi bacağım hissetmiyorum oynatamıyorum. Mağdur olan benim ama böyle bir ülkede suçlu olanda ben oluyorum. Bu işin sonu nasıl olur ne olacak nasıl bir karar çıkacak az çok bilen arkadaş varsa ve kısada olsa bir açıklama yaparsa sevinirim başka ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Kısada olsa açıklama bekliyorum bilen arkadaşlardan. Bu arada Başkent üniversitesi hastanesi haberal chp ye ait. Şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    mrhawk Avatarı

Gerçek Adı
    Av. Mehmet Yaşar ŞAH
    Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    ankara

mrhawk

@dantenecati
    Öncelikle çok geçmiş olsun...
    şöyle ki yargıtayın doktorun en ufak hatasından dahi sorumlu olduğuna kadar bir çok kararı mevcut ama adli tıp çoğu zaman her hangi bir hata yoktur komplikasyon deyip geçiyor ancak dediğim gibi yargıtay tamamen ters görüşte olduğu için şansınız yüksek...
    Tekrardan çok geçmiş olsun
    saygılarımla
    Av.Mehmet Yaşar ŞAHİN

Üye
    dantenecati Avatarı

Gerçek Adı
    Necati
    Son Giriş
    19.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya

dantenecati

Teşekkür ederim ben parasında pulunda değilim zaten amacım onlar ceza yesin diplomaları yok olsun ben nasıl işsiz kaldıysam onlarda kalsın. Ayın 13 ünde herşey belli olacak bu ülkede az da olsa adalet kaldı mı kalmadı mı göreceğiz. Tekrar teşekkür ederim ilginiz için.

Üye
    GameOwer Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Emre
    Son Giriş
    22.02-2016
    Saat
    15:55
    Yaşadığı Yer
    ankara

GameOwer

Mehmet bey benzer bır olay benım basıma geldı bende mahkeme acmayı dusunuyorum. Bu tur davalarla ılgılenıyordanız ozelden ırtıbata gecıp daha detaylı gorusmemız mumkun mu

Şefika

Öncelikle size çok geçmiş olsun @dantenecati it iti ısırmaz diye bir söz söyler büyüklerimiz bunun doğruluğunu bu tür olaylarda öğrenmiş oluyoruz. hiç kimse kendisinde kusur bulmuyor mümkün mertebe açık kapatmaya çalışıyorlar. benimde buna benzer ama bu derece büyük olmayan durumlar geldi başıma ve hatalarını asla kabul etmediler. inşallah bu davadan siz galip çıkarsınız ve hak yerini bulur

Üye
    dantenecati Avatarı

Gerçek Adı
    Necati
    Son Giriş
    19.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya

dantenecati

Haklisin sefika it iti isirmaz dogru bakalim neler olacak . Mrhawk diger arkadasin dedigi gibi dostami size verebilirim tabi konusmak lazim.

Polat34

@dantenecati
    Aynı olay oğlumun başına geldi özel bir tıp merkezi/poliklinikte sağ bacağından iğneden dolayı düşük ayak oldu 2-3 aydır hastane hastane geziyoruz biray fizik tedavi gördük ama hiçbir faydası oldu denemez
    Bizde mahkemeye verecez iğne vuran hastane yanlışını kabul ediyor
    Sonuç ne olursa olsun mahkemeye gidecez Oğluma afo verildi bacağında incelme Görülüyor
    Internette bu durum başına gelmiş ve iyileşmiş kimseyi bulamadım daha sizin son durum nasıl acaba
    Her doktor ayrı bir şey söylüyor kimi ameliyat kimi fizik tedavi kimi afo kimi kaplıca yani kime inanacağımızı nasıl bir yol izleyeceğimizi şaşırdık

Üye
    av mustafa Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.06-2016
    Saat
    01:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul

av mustafa

vakit kaybetmeden öncelikle sorumlular hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunun daha sonra maddı manevı tazminat davası açınız

Üye
    dantenecati Avatarı

Gerçek Adı
    Necati
    Son Giriş
    19.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya

dantenecati

Gecmis olsun cok uzuldum boyle beceriksiz kisiler yuzunden ne hallere dusuyoruz. Carsamba gunu karar durusmasi var ceza. Durusmadan sonra sonucu bildirecem.

Polat34

@dantenecati
    Geçmiş olsun kardeşim ben sana telefon numaramı yazacam konuşalım senle.
    İnşallah dava lehine sonuçlanır

Üye
    dantenecati Avatarı

Gerçek Adı
    Necati
    Son Giriş
    19.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya

dantenecati

Duruşma yapıldı.
    GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ:
    Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine 02/01/2014 tarihli raporu dikkate alındığında davaya konu olay nedeniyle katılanın vücudunda meydana gelen yaralanmanın duyularında ya da organlarından birinin işlevinin sürekli zayıflaması ya da yitirilmesi niteliğinde olup olmadığının tespiti amacıyla Alanya Cumhuriyet Başsavcılığına müzekkere yazılmasına,
    Bu nedenle duruşmanın 07/10/2015 günü saat 10:20'ye bırakılmasına karar verildi.

Herşey ortada gözle görülür seyler olmasina ragmen hala sacma sapan bir dava sonuclanmiyorsa afedersiniz ama ... böyle ülkeyi...

Üye
    şişiksami Avatarı

Gerçek Adı
    imas
    Son Giriş
    02.10-2016
    Saat
    02:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul

şişiksami

@dantenecati
    arkadaşım sonuç ne oldu acaba

Üye
    dantenecati Avatarı

Gerçek Adı
    Necati
    Son Giriş
    19.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya

dantenecati

Ceza davasını kaybettim
    2 sene önce %38 lik raporum adli tıpa gitmişti ordan normal olabilecek komplikasyon olarak olumsuz sonuç gelmişti. Ve ben %40 rapor aldım engelli oldum son duruşmadan bir önceki duruşmada hakim tekrar bir heyet raporu istedi sevkimi çıkardı ve %44 rapor aldım normalde davayı kazanmıştım son rapordan dolayı hakim ona göre karara bağlayacaktı. Lakin hakim değişmiş son duruşmada başka bir bayan hakim vardı oda aldığım raporları görmezden gelerek 2 sene önceki adli tıp raporuna göre karara bağladı şu anda dosya yargıtayda ordan çıkacak sonucu bekliyorum. İşte böyle saçma sapan adaletsiz bir ülkede yaşıyoruz. Lanet olsun böyle ülkeye...

Üye
    şişiksami Avatarı

Gerçek Adı
    imas
    Son Giriş
    02.10-2016
    Saat
    02:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul

şişiksami

@dantenecati
    geçmiş olsun inşallah yarğıtay bozar kararı ne zamandır dosya yagıtay da

Üye
    dantenecati Avatarı

Gerçek Adı
    Necati
    Son Giriş
    19.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya

dantenecati

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Valla yeni gitti ya 4 ay oldu tesekkur ederim insallah bozar

Sayfa 1 / 2 12 SonSon