SGK havalı minder, akülü sandalye, aktif sandalye vb. ürünlerde alkışlanası iyileştirmeler gerçekleştirdi!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Yaş küçültmek için dava açılsa sonuç alınabilir mi? [Hukuk]
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

murat_001 Yaş küçültmek için dava açılsa sonuç alınabilir mi? [Hukuk]

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    arkadaşlar bir arkadaşım 1986 dogumluyum fakat yeni açılan sivil savunma itfaiyecil bölümü bitirdi itfaiyeci olmak istiyor aff memuru devlet havayollarında fakat yaşı 27 26 olması lazım yaş sınırı Eger yaş küçültme davası açarsa doğum tarihimi 1985 olarak değiştirebilirmi ? ?Bildiğim kadarıyla 22 yaşından sonra açılan yaş küçültme davaları sonuç vermiyormuş bu doğrumudur? hiç yaş küçülltme yapan varmı

Life

Yaş küçültme davası açabilmeniz için öncelikle sizin bir "HASTANEDE DOĞMAMIŞ" olmanız gerekmektedir. Yani doğum tarihinizle ilgili resmi bir kayıt olmamalıdır. Eğer bu şart tutuyorsa bulunduğunuz yer Asliye Hukuk Mahkemesine yaşınızı küçültmek için dava açabilirsiniz. Kaç yaş küçültebileceğiniz konusunda kanun "dış görünüş ile yaş arasında uygunluk olması"nı aramaktadır.Yani kaç yaş küçültebileceğiniz sizin dış görünüşünüze de bağlıdır. Göründüğünüzden daha küçük bir yaş talebinde bulunursanız davanız reddolacağı gibi bu hususta ikinci kez dava açma şansınız da yoktur.

Yaş küçültmenin şartları:

1- Tescil engeli olmayacak. Yani doğum tarihi ile nüfusa kayıt tarihi olan tescil tarihi arasında süre olarak fark yoksa küçülmez ama süre farkı varsa, o fark kadar yaşı küçülebilir.(örn: doğum tarihi 01.01.1980, tescil tarihi 15.02.1982 gibi olursa, bu tescil tarihine kadar küçülebilir)
    2- Yaşı küçülecek kişinin kendisinden sonra gelen kardeşiyle arasında en az 180 günlük süre olmalıdır.(tıbben asgari doğum süresi olduğu için)
    3- Devlet Hastanesinden kemik grafiği çekilmesi ve buna dayalı hastane raporu zorunludur.
    4- Tanık beyanıyla da desteklenince mahkeme müspet karar verecektir.

Spoiler Spoiler/Ayrıntı İçerik:

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

murat_001

evde doğum var ama söyle durum bu arkadaş normal yaşından daha büyük gösterir zaten iri yapılı biri bu sorun olurmu ki bazı insan hemen çöküyor bazı insan çökmüyor

Sehribanu

Yaş büyütülebiliyor ama küçültmek mümkün değil...
    Ben denedim olmadı,az kalsın ölüyordum,zor kurtuldum

murat_001

Sehribanu;

yani hiç uğraşmasın diyorsun ama sende yani ben anlamıyorum bu iş bence küçültülmesi gerek büyütülmemesi lazım çünkü büyütükmek sgk otamtik erken emeklilik kapısı açıyor küçükmek açmaz bence

tryy13

murat_001;

sevgili murat, yaş küçültme davası açılabilir ve evde doğum varsa şahitlerle birlikte kazanma olasılığı yüksektir.
    düşünüyorsanız yardımcı olabilirim, avukatlık yapıyorum

farabi

ben yasımı kücültmek istiyorum bazılarına sordum hastanede dogduysan olmuyo tescil tarihi ile dogum tarihi arasında mesafe olacak bilgisi olan cevaplasın lütfen

tryy13

hastane doğumluysanız hangi tarihte doğduğunuz açıktır. bu nedenle aksini ispat çok zor

özgür1

hemşireyim.formasyon alıp öğretmen olmak istiyorum. 40 yaş sınırına takılıyorum.yaşımı kaç yaş küçültebilirim?

tryy13

evde mi doğdunuz hastanede mi

özgür1

evde doğdum.ve 10 yaş civarındayken nüfusa kaydedildim. kardeşim var 1976 doğumlu.bir de dava için nasıl yardımcı olursunuz?

ferhat öz

merhabalar ben 1994 aralık 2 doğumluyum ama benden 40 gün önce doğan bir yeğenim var oda 1995 doğumlu aralık 2 benden 40 gün büyük olmasına rağmen kimlikte ise 1 sene yazıyor küçülte bilirmiyim evde doğdum bu arada . yardımcı olursanız çok sevinirim ve beni gören insanlar 1994 lü olamazsın diyorlar (Sinan Tok abi yardımcı olabilirmisin) sen yardımcı olamazsan beni bir kaç avukata yönlendirirmisin lütfen.

tryy13

ferhat gerçek doğum tarihin nedir? Yani gerçekte olan yaşın kimliğinde yazan yaş mı?

özgür1

sinan bey kaçırdık galiba doğum gününüz kutlu olsun.

Üye
    Gerçek Adı
    mehmet mustafa
    Son Giriş
    25.09-2014
    Saat
    12:48
    Yaşadığı Yer
    dünya

mb21

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    benimde kimlikte 01.01.1981,gerçekte 04.02.1980. dava açıp düzeltmeyi düşünüyorum.nekadar zamanda sonuçlanır?kaç lira gider?

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye