1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 100 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    estranged Avatarı

Son Giriş
    18.03-2014
    Saat
    11:52
    Yaşadığı Yer
    Istanbul

estranged

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Bu hastaneye giderken iki kişi olarak gitmek çok yerinde olur. Böylece siz doktor kontrolüne girdiğinizde arkadaşınız da rontgen vb. sırasında yer kapmış olur. Aksi halde heyet saatine yetişemeyebilirsiniz. Bu da birkaç gün gecikme demek...
    Ayın 13'ünde bu hastanede sağlık kurulu randevum var.
    Hipertrofik kardiyomyopati hastasıyım, pdf'te gördüğüm kadarıyla % 50 alacağım sanırım.

Sorularım ise:
    Bu oranı kafalarına göre düşürebilirler mi?
    Elimde hastalığıma dair bilgilerin yer aldığı eko sonuçları var, yine de röntgen vb. işlemlerden geçecek miyim? Onlar da muayene edecek mi beni?
    Vergi indirimi ve engelli kimlik kartı almak istiyorum. Bu başvurumda ikisini birden alabiliyor muyum?
    Bu işlemler için ücret talep edecekler mi? Vergi dairesinden sevk alarak gitsem ücretsiz mi olur?

Şimdiden teşekkürler.

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

bLaCkRaCe

İnternet üzerinden randevu almam lazım ancak sağlık kurulu kısmı yok.
    Artık sağlık kurulu için netten randevu alamıyormuyuz var mı bilgisi olan.

Üye
    adil12 Avatarı

Son Giriş
    03.08-2016
    Saat
    17:09
    Yaşadığı Yer
    Çankırı

adil12

internettten alacaksın sağlık kurulu yazar orada genellikle cok yogun oluyor arkadasım sureklı bak ... yalnız tavsiyem başka hastahneden almaya bak sadi konuk tan ilk kez alacaksan işin zor zar zor puan verirler bir de düşürüyorlar puanları dikkat et?

Üye
    momentus Avatarı

Son Giriş
    15.07-2014
    Saat
    07:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul

momentus

1 Mart 2014'ten itibaren sağlık kurulu randevuları hastane web sitemiz üzerinden alınacaktır şeklinde duyuru yapmışlar. gece 12'de bi dene istersen.
    RANDEVU BİLGİLENDİRME

g
    ece girdim artık bu linkten randevu alınıyor.
    http://randevu.beah.gov.tr/
    Konu momentus tarafından değiştirilmiştir (01.03-2014 Saat 00:02 ).

Üye
    emrah1986 Avatarı

Gerçek Adı
    emrah
    Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul

emrah1986

şansımızı deneyelim dedik onda da tarih çıkmıyor.kısmetsizlik dedikleri bu olsa gerek.yalnız bişi dikkatimi çekti; zaten 48 kişilik kontenjanın bir kısmı dolu oluyor.sanırım bunlar hastaneye bizzat gidip randevu alanlar.gece 12'de girdiğinizde sayaç 400 kişiyi gösteriyor.ve bu 400 kişi 18 kişilik boş yer için yarışmış oluyor birbirleriyle.önemli olan katılmaktı zaten diyerekten kapattım artık parmaklarım yoruldu.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Emrah, tesadüfe bak ki yakın bir arkadaşım da dün bu Sadi KOnuk'tan sağlık kurulu randevusu almaya çalıştı ve alamadı Sağlık Bakanlığı'ndan kaynaklı bir sorun varmış, düzelmiş. Artık randevu alınabilecek: 1. Adım : Kimlik Doğrulama

Üye
    emrah1986 Avatarı

Gerçek Adı
    emrah
    Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

emrah1986

Keske sabah gelseymis abi, kontenjan bos oldugu icin sorun cikarmadilar.benim islemler yarina kaldi malesef.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Tüh! Neyse, en azından sen halletmişsin

Üye
    emrah1986 Avatarı

Gerçek Adı
    emrah
    Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

emrah1986

Aynen abi valla gece 3e kadar deneyip sabah 6da bastim gittim sansimi denemek icin.muracaattaki bay personel acayip ilgiliydi.ama bayanlar icin ayni seyi soyleyemeyecegim.oraya gelenleri oyle bi azarliyorlar ki benim icim burkuldu.h sinifi ve otomatik vites otomobil icin dedim hazir verdikleri dilekceye.bakim ayligi icin gelenlerde de ayni dilekceyi doldurdular.benim alacagim rapor oran ibareli mi olcak onu cok merak ediyorum.bir de giriste para istemediler.dilekcenin uzerinde herhangi bir oran alamazsam ucrete tabii tutulacagim yaziyor.

Üye
    emrah1986 Avatarı

Gerçek Adı
    emrah
    Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

emrah1986

Bu işlerle ilk defa uğraştığım için tuhaf geldi, prosedür gerçekten böyle mi?
    Bu hastaneden aldığım rapor ile -amacım hastaneyi kötülemek değil, diğer hastanelerin engelli raporları içinde geçerli söyleyeceklerim- kartal ve ataşehir ilçe emniyete gittim.Bu raporla ehliyet alabilir miyim diye sordum bana bir rapor alman daha lazım dediler."2918 sayılı karayolları kanunun 41.maddesinin bilmem kaçıncı fıkrasına bilmem kaçıncı bendine dayanılarak hazırlanan.." şeklinde bir ibare arıyorlarmış raporlarda.Özel hastaneden bile alabilirsin dediler fakat birkaç tıp merkeziyle görüşmelerimin neticesinde h sınıfı ehliyet alabilir tarzı raporları vermediklerini öğrendim.Devlet baba özel hastanelerin bu yetkisini elinden almış güya.Onların yalancısıyım, doğru da olabilir.Kıvrandım ettim en sonunda tekrar sadi konuğa gittim.Ortopedi doktorundan rica ettim böyle bir metin ekleyebilir miyiz, sadece sizin imzanız olsa bile yeter dedim tamam dedi.İnanılmaz anlayışlı bir doktor.Oradaki personelin eline kalsak allah muhafaza hazır raporu da elimden alırlardı.O kadar hadsizler ki doktora bile çıkışmaya çalışıyorlar.Biraz gerginliğin ve ortopedi doktorunun mücadelesinden sonra raporuma o ibareyi ekleyip tekrar düzenlediler.Artık raporumda her türlü ibare var Sadece sol alt ekstremite yazmıyor ama sol ayak bileği artrodezli diyor anlarlar heralde.bundan sonra da sorun çıkarsa kendimi imha ederim sanırım.

Daha önce böyle vaka ile karşılaşan var mıdır? Gerçekten emniyetteki prosedür böyle midir?

memati

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Tüh! Neyse, en azından sen halletmişsin
    benim 2007 de sağlık kurulu raporum var %99 sürekli ibareli, babam vefat etti,annem ile bana maaş bağlanacak ama sgk benim raporu kabul etmiyor,tekrar rapor istiyor..ackyatalak hastayim sadi konuktan randevu alcaz ama nasıl olacak.cihaza bağlıyım orada fazla duramam

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

1. Adım : Kimlik Doğrulama sitesinden saat tam 12:00'da şansını deneyeceksin.

Orada fazla kalamamaya dair ben olsam kurul başkanı ya da başhekimle ailemden birini görüştürür ve yardım isterdim. Aynı zamanda hasta hakları birimi ile iletişime geçmek de konuyla ilgili olarak fayda sağlayabilir.

memati

randevu almadan mı gönderecem ailemi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Bence evet, randevu almadan önce bu konuda bilgi edinin ki sonradan yorulmamış olun

memati

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hasta hakları birimine nereden başvurucaz?

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon