Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 100 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

bLaCkRaCe

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Evet Bülent abi röntgeni yetiştiremedik maalesef, 2 kere ısrar ettik ama mecburen Perşembe'ye sarktı işimiz, tanıdığımız olsaydı bizde dün halledebilirdik ama buna da şükür yeter ki "H Sınıfı Ehliye Alabilir - Özel Tertibatlı Araç Kullanabilir" ibaresi olsun.

Bu hastaneden bir önce ki mesajımda belirttiğim haklarım için rapor almak istedim kabul edilmedi, 6 ayda 1 rapor alabilirmişiz zaten bu bize verilen dilekçede yazıyor, son 6 ayda hastanemizden rapor aldınız mı almadınız mı diye bir yazı var, EVET - HAYIR şıkları var işaretliyorsun.
    Maalesef istediğim olmadı sadece ehliyet raporu için başvurdum. Görevliler yardımcı olmuyorlar, kim kime dum duma. En erken gidenlerden biriydik annem benden çok uğraştı çok koşuşturdu takılmadan bütün doktorları gezdik ancak ORTOPEDİ ve RÖNTGEN işi çıkınca işimiz bir sonra ki sağlık kurulu gününe sarktı.

Bütün haklarımız değerlendirildiği bir rapor almamız imkansız, ehliyet ve durum bildirir raporunu almamız imkansız alacağımız her 1 rapor arası 6 ay olacakmış.

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul

allakasi

randevuya gerek yok elindeki kagıtla git eksik yerleri tamamlat tekrar randevu almana gerek yok kimse kimseye şöyle yap diye yönlendirmez orda iyice araştırıp tek seferde işinizi haletseydiniz iyi olurdu aynı hastaneden alamıyorsanız istanbulda hastane cok bir diyerinden ugraşa bilirsiniz vaktiniz varsa allah kolaylık ve sabır versin

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

bLaCkRaCe

Sonunda raporumu alabildim.

Ancak şunu yazayım kesinlikle ve kesinlikle Bülent abinin ilk mesajında yazdığının tersine işlemler tıkır tıkır işlemiyor, Bakırköy Sadi Konuk'tan 1 rapor çıkarmak bu kadar toz pembe değil. Eğer bir tanıdığım olsaydı işler hızlıca bir günde sorunsuzca bitebilirdi ancak olmadı 2'inci gün raporumu zor bela alabildim.

Eğer annem ısrarcı ve girişken olmasaydı kesinlikle ve kesinlikle Çarşamba gününe kalacaktı işim çünkü nüshaları imzalaması gereken müdür yardımcısı ancak o gün müsait olabiliyormuş.

Çalışanlar genelde yardımcı olmuyorlar, eksizsiz söyledikleri tek şey vezneye gidip ücret yatırmanız gerektiği, çok ketumlar hatta bazen haddi aşıp hastalara toplama kampında ki esirlermiş gibi muamele ediyorlar, asık suratlı fırça atmaya yer arayan ve bazıları terbiye sınırını aşan tipler.

Doktorlara gelince, soru sorarsanız gereğince cevap vermeye çalışıyorlar, diğer çalışanlara nazaran daha iyiler.

Mimari ise düzgün.Sağlık raporlarının verildiği C Blok asansörlü alt-üst katlara çıkarken sandalyedeyseniz sorun yaşamıyorsunuz.
    Bloğun girişinde rampada mevcut. C Blok 1'inci katta engelli tuvaleti mevcut ancak kokudan içeri girebilene aşk olsun hijyen sıfır. Bir tabelada engellilere muayene önceliği olduğu yazıyor ancak bunu denemeyin, kesinlikle tartışma çıkarabilirsiniz zaten doktorları gezmek en fazla 1-1,5 saat sürüyor işin bu kısmı rahat.

Randevumu internet üzerinden 12 gün sonrasına almıştım, hastanede işim Salı ve Perşembe günü tüm gün sürdü, Çarşamba günleri rapor verilmiyor bilginize.

Neticede şükür ediyorum raporumu alabildim, eğer buradan rapor alacaksanız bu mesajları okuyup bilgi edinin işinize yarıcaktır.

Üye
    Gokan_ Avatarı

Son Giriş
    14.11-2012
    Saat
    12:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Gokan_ Rapor alım süreci ve sonuç

Bizde Eylül ayında Bakırköy den aldık.İlk girişte kayıt süresi zaman alıyor biraz.Erken gitmek lazım.Muayeneler pek zaman almıyor ama muayene olmak içinde sıra beklemek gerekiyor.Psikolojiden puan almak istiyorsanız muhtemelen 6 ay takipte kalmanız gerekiyor.Film ,mr çekilmesi gerekirsede aynı güne yetişmiyor.Ücret olarakta 120 TL ödedik,sevkli giderseniz yada özürlü kimlik kartınız varsa para almıyorlar.Ayrıca sonradan mesaj geldi 25 TL daha hastaneye borcumuz varmış.Ne borcu olduğunu bilmiyoruz birara gidip bakacağız. SONUÇ:% 90 gerekirken, bizi %88 de bıraktılar.Şaka gibi.

Üye
    happymesut Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    18.11-2016
    Saat
    13:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul

happymesut

Merhaba arkadaslar bugün Bakırköy Sadi Konuk eğitim ve arastırma hastanesine H sınıfı ehliyet için basvuruda bulundum ben daha önçe telefonla görüştüğümde üçretli dediklerinden dolayı vezneye para uzattım ama basbakanlık veya iett engelli kartı olanlardan ücret alınmadığını bildirdiler yani 112 tl cebe kaldı.Bakırköyden rapor alacak arkadaslarımıza tavsiyem yanlarında 2-3 kişi ile gitsinler güzel organize olunursa işlemleri hızlı biter ben tek gittim cok ısrarcı veya cok hızlı davranmadım ortapedi doktoru zamanında gelseydi ve normal (saglam hasta) muaynesi olmasaydı bugün içinde bitirdim diye tahmin ediyorum ama saat 11 de bana sıra geldi ve doktorun filim istemeseyle malesef yarına kaldım.

Üye
    diyabet Avatarı

Gerçek Adı
    Yunus
    Son Giriş
    27.03-2013
    Saat
    23:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul

diyabet

Aynen kardeş bu yönetmenlik değişmediği sürece türkiyede ne özürlü ne sakat var bende BAKIRKÖY DR SADİ KONUK DEVLET HASTAHANESİ 0/0.40 raporumu 0/0.37 düşürüldü. TİP1 DİYABET+HİPERTİROİDİ BU YÖNETMENLİK DĞİŞMESİ LAZIM

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Bu hastaneye giderken iki kişi olarak gitmek çok yerinde olur. Böylece siz doktor kontrolüne girdiğinizde arkadaşınız da rontgen vb. sırasında yer kapmış olur. Aksi halde heyet saatine yetişemeyebilirsiniz. Bu da birkaç gün gecikme demek...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

bayseyyah Rapor randevusu hakkında

ötv indirimi için sadi konuk bakırköy/ist. hastaneden 182 arayarak randevu almak istredim.bana 25 nısana gün verdiler bu nasıl bir iş neden bu kadar geç bir tarih veriliyor anlamıyorum daha kısa süre içinde alabileceğim bir yer varmıdır acaba bilgi ric.?

Üye
    zeyno306 Avatarı

Gerçek Adı
    zeynep sağlam
    Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul

zeyno306 dr sadi konuk engelli raporu hakkında

bugün dr sadi konuktan engelli raporu için tüm branşları dolaştım ve iç hastalıkları beni göğüs hastalıklarına sevketti.112 tl girişte rapor parası ödedim ve gün içerisinde raporum çıkar diye düşünürken göğüs hastalıkları malesef randevusuz hasta almadığını söyledi ve ben 182 yi tekrar aradım 17 gün sonrasına kadar tüm randevuların dolu olduğunu söyledi.yani şaştım kaldım göğüs hastalıklarının benii randevusuz almamasına.iç hastalıkları sevketti diyorum dinlemedi bile randevusuz hasta almıyoruz dedi okadarrr.neyse bakalım randevu almayı becerebilirsek işlerim hallolucak hayırlısıyla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Zeynep, o tür polikliniğe sevklerde öncelik hakkını kullanmayı deneyebilirsin bence. Gerekirse başhekimliğe gidip bunu dile getirmeyi deneyebilirsin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ahmedd29 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    02.09-2016
    Saat
    09:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

ahmedd29

Zeynep hanım daha önce alınmış raporunuz varsa ücret ödemenize gerek yoktu.Sekreterler kraldan çok kralcı olabiliyorlar doktorla konuşsaydınız.Malesef beni de kardiyoloji 20 gün uğraştırmıştı.

Üye
    nuray_34 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    10:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Blog Mesajları
    34

nuray_34

aynı hastaneden ben 2007 de raporumu almak için tam üç gün uğraşmıştım demekkki epey bir değişiklik olmuş

Üye
    zeyno306 Avatarı

Gerçek Adı
    zeynep sağlam
    Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul

zeyno306

Sonunda aldım raporumu...tekrar 182 den randevu aldım ve gün içerisindede hallettim işlerimi..ilk kez rapor aldığım içinmiş o para da..ankaraya da yolladım..% 46 bakalım aynı dereceyle dönecekmi...

Üye
    mkabakci1 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Kabakcı
    Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    01:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

mkabakci1

Ankara'nın rapor derecesini düşürme yetkisi yok. Ancak hakem hastanesi ataya bilirler. Size dönecek evraklar arasında bir önceki raporunuz da olacak ki hakem hastanesindeki doktorlar önceki rapora bakıyorlar. Dediğim gibi Ankara rapor oranını değiştiremez fakat hakem hastanesi atayabilir.

Üye
    ravaha Avatarı

Son Giriş
    22.12-2013
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ravaha Rapor için Bakırköy Sadi Konuk hastanesinden randevu alamıyorum.

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mevcut t olan raporum yükseltmek için İl sağlık müdürlüğüne başvurdum. Beni Bakırköy Sadi konuk hastanesine yönlendirdiler. Mhrs üzerinden Sağlık kurulundan randevu almaya çalışıyorum ama randevu alamıyorum. Sistemde bi hata vardır diye 182 ile aradım almaya çalıştım randevular dolu dediler. 1 haftadır randevu almaya çalışıyorum. Geceleride deniyorum ama sonuçsuz. Sizce ne yapmam gerekiyor. Telefonla hastaneyi aradım randevu alamıyorum dedim ilgilenmediler bile biz karışamayız internetten alın dediler.

Mhrs üzerinde şöyle bi cevap alıyorum sürekli (Seçmiş olduğunuz arama kriterlerine uygun alınabilecek hiçbir randevu tanımlı değildir.)
    Şu an çaresiz şekilde bekliyorum.

Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon