Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 56 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    seyhansonay Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    06:18
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar yaşlı ve engelli bakım merkezi açmak istiyorum ama bunun için hiçbir maddi olanağım yok. sadece bu işte10 yıllık tecrübem var.herşeyden önce 8 yıldır %93 özürlü 80 yaşında anneme bakıyorum. eğer böyle bir kurum açabilirsem çok iyi hizmet verebileceğime inanıyorum.bana bu konuda yardımcı olabilecek; dernek,vakıf,şahıs yada kredi imkanlarından yararlanabileceğim herhangi bir destek arıyorum.

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:33
    Yaşadığı Yer
    BOLU
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

böyle bir yer,bolu valiliği tarafından boluda açıldı.

yaşlı ve engelli bakım evleri valiliklerin izniyle açılabiliyor.gerekli bilgiyi valiliklerden öğrenebilirsiniz.

Üye
    seyhansonay Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben resmi işlemlerin hepsini biliyorum,yönetmelikleri biliyorum. ama benim tek sorunum, açmak için maddi kaynak olmayışı. ben bunun için destek bekliyorum

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:33
    Yaşadığı Yer
    BOLU
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

maddi destek ,bu devirde kimse vermez.

Üye
    seyhansonay Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işte ben verecek yada yardımcı olacak yada ortak olacak birini arıyorum. hayırlısı varsa kaderde neden olmasın?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    11:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    4

Seyhan, daha önce böyle bir soru sormuşsun aylar öncesinde:Yaşlı ve özürlü bakım merkezi açmak için devletten veya özel sektörden yardım..?

Bu iş çok ciddi bir iştir. tek başına yardımla vs altından kalkabileceğin bir iş değil. Piyasası oldukça revaçta. Öncelikli tavsiyem bu konuyla ilgili olarak açılmış kurumları ziyaret etmen ve bu işin pratiğini görmen.
    Bunca ay bu sorun hakkında bilgiye bile ulaşamadıysan ve aynı soruyu soruyorsan bence bu işten vazgeç...
    Kimse tanımadıgı iş deneyimi olmadıgı biriyle ortaklıga ve işbirliğine girmez ki...

Üye
    seyhansonay Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

değerli KALEM; ben 8 yıl bir fiil yaşlı bakımevi yönetiminde çalıştım. kısacası buişin nasıl altından kalkılıp kalkılmayacağını çok iyi bilirim. ben aylar öncede bu ilanı verdiğimde amacım birilerinin beni resmi işlerde aydınlatması için değil. maddi kaynakta yardımcı olması içindi. tekrar söylüyorum benim tek derdim maddi kaynak bulmak. ister devlet kanalıyla ister özel sektör kanalıyla. kısacası bir yaşlı bakım ve engelli bakım merkezi nasıl açılır ,nasıl işletilir,kimler çalıştırılır, nasıl hizmet verilir tüm konularda bilgi ve tecrübe sahibiyim. onun için bana akıl verecek birine değil maddi destek verecek birine ihtiyacım var. sanıyorum anlaşılmıştır.

Üye
    alidrac Avatarı

Son Giriş
    25.09-2011
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bulunduğun yerdeki ticaret odaları iş adamları ve de valilik,kaymakamlık gibi tüm kurumların kapısını aşındrımalısın buradan olacak iş değil...

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:12
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    105
    Verilen Beğeniler
    28
    Blog Mesajları
    1

Seyhan hanım,

Dilerim yanlış anlamazsınız.

Yaşlı ve engelli bakımı oldukça profesyonel bir iştir. Bu işi iyi bilen, mesleki altyapısı olan, bu konuda eğitim almış kişi ve ekiplerce yapılmalıdır. Zaten SHÇEK'in ilgili yönetmeliklerinde de çalışacak kişilerle ilgili sınırlamalar getirilmiştir.

Sizin bu konudaki mesleki altyapınız nedir bilemiyorum. Ayrıca işin hangi boyutunda yer alacağınızı, ne görev yapacağınızı, beklentilerinizi vs. de belirtmemişsiniz. Şimdi böyle bir yerin açılış maliyetleri bir yana, personel maaşları bile 1 yılda 150-200 bin TL tutar. Kirası, vergileri, elektriği, suyu, SGK primleri falan da bir yana...

Sonuç olarak ortaya 400-500 bin TL gibi sermaye koyacak özel kişi, şirket, dernek veya vakıflar bu işi yapacaklarsa bile profesyonel kişilerle çalışmayı tercih ederler. Çünkü bu riske atılamayacak kadar büyük bir meblağdır.

Anladığım kadarıyla sizin kendinizin ortaya koyduğunuz bir sermaye yok. O zaman hiç kimse böyle bir riske girmez.

Belki bu kadar büyük oynamak yerine evde bakım hizmeti veren bir iş kurmayı düşünseniz daha yerinde olur. Buralarda sertifika almış kişiler de çalışabiliyor ve bir bürodan tüm işi yönetmek mümkün. Yani büyük paralar gerekmiyor. Bu tür bir girişim için kadınlara verilen iş kurma kredisine bile başvurabilirsiniz sanıyorum.

Üye
    seyhansonay Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili metepe; öncelikle ben bayan değilim. rumuzumdan eğer bayan anlaşılıyorsa hemen değiştiricem. neyse konumuza dönecek olursak herkesin bilmediği veya yanlış anladığı bişey var, zaten herkes bu işleri doğru anlasa vede bilseydi şuanda sayıları 90-100 olan bakım merkezleri 1000 lere ulaşırdı. ben 8 yıl bilfiil bakımevi işletmesinde bulundum. yönetim kadrosunda. işyeri kardeşime aitti ama bazı özel sebeplerden dolayı devretmek zorunda kaldık. ondan sonrada maddi olanaksızlıklardan dolayı tekrar açmak nasip olmadı. bu işlerin zannedildiği gibi 400-500 bin lerle değil 40-50 binlerle kurulabileceğini biliyorum.personel konusunda da kimlerin çalışacağını, gelir gider hesaplarının nelere mal olacağını çok ii bilirim. ben bu işyerini sadece bana para getirsin ayda binlerce lira kazanayım diye açmak istemiyorum.80 yaşında %93 özürlü olan annem ve onun gibi yaşlı ve özürlü kişilere hizmet vermek amacıyla açmak istiyorum. aslında şuanda bir ilçenin sydv aracılığıyla işkurma kredisi alabileceğim proje hazırlıyorum. eğer kısmetse projem kabul olursa açabileceğim. yeterki inan vede çabala.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:12
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    105
    Verilen Beğeniler
    28
    Blog Mesajları
    1

Seyhan bey,
    Seyhan isminde bir bayan tanıdığım olduğu için öyle zannettim. Onun için hemen özür dilerim.

Ama 40 bin TL gibi rakamlara sadece işin kontağını açabilirsiniz. Siz işletme maliyetlerini dikkate almıyorsunuz. Ben yaklaşık 20 yıldır rehabilitasyon ve özel eğitim işindeyim. 10 tane personele ayda 1000TL maaş verseniz yılda 120.000TL sadece maaşları tutar. Hiç bir işyeri de ilk günden tam kapasite çalışmaz. Eğer kafanızda kreş vs. gibi küçük bir işletme varsa elbette 40-50 bin TL'ye başlayabilirsiniz. Ama işletme giderleriniz bir yanda teminat olarak durmuyorsa çok büyük riske girmiş olursunuz ve büyük sıkıntı çekersiniz.

Neyse... bu işi yapabilmenizi gönülden arzu ederim. Çünkü eksikliği olan bir alan bu. Size kolaylıklar diliyorum.

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Akıl vermek bana düşmez ama fikrimi belirtmek istiyorum yınede. Deneyımli birisiniz böyle bir hizmet veren herhangi bir kurumda çalışsanızda olur. Fkt o kurumlara girerken deneyım olarak bir belge yada diploma istiyorlarsa sizde yoksa buna diyeceğim yok. fkt yinede özel kişilere kendi evlerınde bakabilirsınzı bence.

Üye
    seyhansonay Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili metepe; evt hiçbir işyeri ilk günden tam kapasite çalışmaz bununla birlikte personelde tam kadro çalıştırmak zorunluluğu yok. benim açacağım bakım merkezi öyle 100-150 kapasiteli biryer değil. 25-30 kapasiteli bir yer düşünüyorum. buna görede tabiki gelir gider tablosu değişecek. kurulum maliyeti azalacak,çalıştıracağım mesleki personeli yarı zamanlı çalıştırabileceğim. dediğiniz gibi ne iş kurarsan kur ilk zamanlar tabiki sıkıntılar olacaktır. ama inanın şuan çektiğim sıkıntıların yanında hiç kalır.

sevgili mesut ;sanada tşk ederim fikirlerin için ama zaten ben anneme bakıyorum onun için şuan dışarda biryerde çalışabilmem zor.

Üye
    LALUNA Avatarı

Son Giriş
    12.04-2012
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Seyhan Bey Merhaba,

Siteye yeni üye oldum.
    Merak ettim, bakımevi projeniz hakkında bir gelişme kaydedebildiniz mi?
    Biz de bu konu hakkında araştırma yapmaya yeni başladık.
    Bu konu hakkında bilgi paylaşırsanız sevinirim.

Bu arada 3 yıl Antalya' da ikamet ettim.

Üye
    şebako Avatarı

Son Giriş
    30.05-2012
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mrblr seyhan bey.. personeli yarı zamanlı çalıştırmak nasıl mümkün oluyor mesleki personeli yarı zamanlı gösterebiliyormusunuz ?diyelimki size destek olduk neler sunacaksınız buna nasıl ikna olacağız özürlü insanlarla iş yapan kişinin çok vicdanlı olması lazım onların üzerinden kazandığınız parayla yaşam sürdüreceksizniz gerçekten herşey kitabına uyarak ve herkesin hakkını vererek en az 30 hastayla ne kadar kara geçilir bunlarla ilgili bilgi almak isterim saygılar..

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon