+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon
Toplam 33 mesajın 1-15 arasındakiler
Özürlü maaşı ve evde bakım parası için gelir şartı kaldırılsın diye imza topluyoruz
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

ezgili dünyam Özürlü maaşı ve evde bakım parası için gelir şartı kaldırılsın diye imza topluyoruz

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engelli bireylere maaş yada evde bakım parası verilmesi için ailenin gelirinin, her aile bireyi için çok düşük rakamların altında kalması şartı aranmaktadr.Sosyal bir devlet olmanın gereğini, bu şartın kaldırılması en kötü ihtimalle iyileştirilmesi ile yerine getirilmesini talep ediyorum.Böylece daha fazla engelli bu haktan yararlanabilecek ve sürdürülebilir ekonomik şartlara kavuşabilecektir.
    Bu metni http://www.basbakanlik.gov​.tr/Forms/Bimer/pApplicati​onEntry.aspx
    adresine gönderiyoruz.

blueboyfe

Çok doğru bütün herkes bu konuyla hassayetle yaklaşmalı, maaş almak için gerekli mali şartname ÇOK ÇOK ağır, Peki bu vasilerin geleceği ne olacak ?

300 bin civarında aile bu haktan faydalanıyor ancak bu sadece günü kurtarmaktan ibaret, Vasileri ( anne/baba vb) gelecekte çok büyük sıkıntılar bekliyor çünkü bakım maaşını almak için uymaları gereken zoraki bir mali şartname var ortada.

Üstelik bakım maaşının belli bir ödeme günü olmadığı gibi ödemeler 5 inci hatta 6 ınci haftaya dahi sarkmakta, buda aileleri daha da borç batağına sürüklemekte.

Bu kanunun çok acil iyileştirilmesi gerekli. Sayın Başbakan bu konuda seçimlerde iyileştirilme yapılacağını söylemişti, İnşallah yakın zamanda gerçekleşir.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

dua

bu haklı çağrınızda arkanızdayım.kişi başı gelir durumunu 50 yada 100 lira geçiyor olmamız ve bu yüzden maddi durumumuzun iyi sayılması hoş bir durum değil.biten sosyal yaşantımızı saymıyoruz bile.kızım c5 omurilik felci seviyesi yüksek ,ter bezleri çalışmadığından sıcaktan çabuk bunalıyor ve evden çıkmak istemiyor.denize,pikniğe gidelim diyoruz hep gönülsüz oluyor.kim ne derse desin bütün aileler bu maaşı hak ediyor.umarım kriter kalkacak söylentisi doğrudur.

atildertli

babamın maaşı sınır a geçio olabilir. bizler ayrı bireyiz.o maaş benim gelirim değil ki

ögretmen-

hadi herkez meil ztsın ben attım
    tüm kurumlara meil atın

ögretmen-

hadi arkadaşlar göreyim sizi lütfen 2 dk zaman ayırıp gönderin.
    bazıları tc kimlik no larını yazmaya çekiniyolarmış.
    arkadaşlar korkmayın. bu sadece kampanya

ezgili dünyam

Duyarlı arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Gelir şartı kaldırılsın yada ücret oranı genişletilsin diyoruz. Öyle durumlar oluyor ki, geliri 10 lira aştı diye bu maaştan yararlanamayanlar oluyor.

recepaydın

ben gönderdim bütün arkadaşlarımıda göndermeye davet ettim

sonbahar.44

slm arkadaşlar göndermeye göndeririz ama gayleye alırlarmı rasgele bi yazıp göndermek olmazki yanlış anlamayın güzel bi dilekçe örnegi gibi bi yazı çıkarılsın herkes kendi adını yazsın beni yanlış anlamayın lütfen ben böyle düşünüyorum bekliyorum görüşrüz..

recepaydın

arkadaşım baştaki yazıyı gönderecen zaten facede bu konuda bi site var şu ana kadarda yaklaşık 2.500 kişi bu meili gönderdi gayeye alsınlar almasınlar ne kaybederiz

bilgeadam

ben yolladım 7 ay uğraştıktan sonra 3 ay aldım evde bakım parasını maaşım 10 lira sınırı aştım diye kesilmişti

ezgili dünyam

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Evet facebookda olan sayfa bizim sayfamız, biz elimizden geleni yapalım da, tabi diğeri devlete kalmış, yaparlar yada yapmazlar bilemeyiz. Hele ki, bilgeadamın yazdığı gibi, 10 lira geçti diye maaşlarının kesilmiş olması gerçekten çok acı. Gelir orananı sınırsız olmasa bile makul bir rakam olmalı diyoruz. Hepimiz için hayırlısı olur inşallah. Dilekce örneğini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz, önemli olan aynı içerik olması.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye