Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    eserdem Avatarı

Son Giriş
    16.11-2016
    Saat
    12:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar
    Anneciğimle ben yaşıyoruz
    Annem bir başkasının yardımı olmadan yürüyemiyor
    74 yaşında Ananemin yaşadığını sanıyor yakın hafıza zaman ortyantasyonu kayıp ama adını biliyor ve beni tanıyor.. (bazen tanımıyor) Tarihi falan bilmiyor nerde yaşadığımızı gündemdeki olayları bilmiyor.. Ama camı kapa üşüyorum falan diyebiliyor tv yi kapa falan diyor yatıcam acıktım v.s diyor bu arada tvdeki olayları gerçek sanıyor..
    Demans teşhisiyle beraber serebravasküler durum mevcut.
    Yutma refleksi çok zayıf olduğu için peg takıldı yaklaşık 3 yıldır enteral besleniyor
    genelde hep koltukta oturuyor altını pisliyor
    devlet bez parasını karşılıyor bir bölümünü peg raporum da var elimde
    tamamen bakım hastası (nörolog evde bakım ücreti alabileceğimi söylemişti)
    Emekli sandığı emeklisi kendisi 1350 - 1380 para alıyor
    Ben maaşa haciz geldiği için işten çıktım. Ben şu an işsizim zaten çalışamamda çünkü bakıcı izine çıkıyor ben ilgileniyorum bakıcıyı takip ediyorum ve ekonomik olarak çok zor durumdayız.
    Evde annemle ben var.. evimiz kira 530 tl veriyoruz ataşehir taşrasındayız
    altını kirletiyor ben hep yanında olmaya çalışıyorum 3 sene önce falan sanırım darülüceze kabul etti ama veremedim..
    çok zor durumdayız birde bugün hastaneye gittim (Haydarpaşa Numune 2 Kasımda randevü almaya gelicekmişim) bu rapor işini nasıl hızlandırabiliriz. Saygılar

Üye
    eserdem Avatarı

Son Giriş
    16.11-2016
    Saat
    12:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

az öne yazdım büyük ihtimal ağır özürlü raporunu alırım. Ancak annemin üzerine kayıtlı 54 adet tapu var fakat hepsi istimlak edilmiş ve şerh konulmuş ne satabiliyoruz. Ne kiraya verebiliyoruz. Ne devir edebiliyoruz. Ayrıca aleyhimize açılmış veraset iptal davası var tapuların hepsi şerhli.. Kamulaştırma davaları açılmış 10 senedir bir tl para getiri yok zaten kirada oturuyoruz.. Açıkçası baya zorluk içindeyiz. Ne yapmalıyım hasta bir annem ve ben..

Antalyadaki arkadaşlar sen öyle bir şey olursa gel hallederiz falan dedi.. İptal de olmuyor tapular.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @eserdem öncelikle anneniz için % 50 ve üstü, ağır özürlü ibareli engelli sağlık kurulu raporu almalısınız. bu rapor olmadan evde bakım aylıgı baglanmaz. dediğinize göre raporu yokmuş çünkü.
    ağır özürlü rapor alındıgı takdirde bakımamuhtaç kabul edilir. burada sorun olmaz. gelir açısından da tapu işine girmezsem geliriniz uygundur. tapu meselesini de aile ve sosyal politikalar bakanlığı il/ilçe müdürlüğüne gittiğinizde sorarsınız. burada hukuki bilgi gerekiyor, benim bilgim yok bu konuda.
    siz bence dogrudan aile ve sosyal politikalar bakanlıgı il müdürlüğüne gidin, evde bakım aylıgı için başvurun. tapu meselesini de soyleyin. onlar size rehberlik eder. hem de rapor için yetkili hastaneler'den birine sevk eder. siz de bu yetkili hastaneler listesine bakın. size yakın olan hastaneleri arayıp ne zamana randevu vereceklerini öğrenin. en erken randevu veren hastaneye gidin. hastanelerle ilgili şikayetiniz olursa da alo 184 SABİM'i arayın.