Sayfa 7 / 12 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon
Toplam 177 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    okyanu Avatarı

Son Giriş
    16.11-2016
    Saat
    21:30
    Yaşadığı Yer
    Bursa

okyanu

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kalem hanım cevap ların ıçın çok tşkler bir sorum da yeğenim üniversitede burs parası alıyor okuyor diye bu parada hane gelirine dahılmi acaba hakkınızı helal edin

ozan 6507

Evde bakım gelir hesaplamasi nasil yapiliyor
    Konu ozan 6507 tarafından değiştirilmiştir (03.03-2016 Saat 14:48 ).

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    20:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    4

Kalem

@okyanu evet, alınan burslar da hane gelir hesabına eklenir.

@ozan 6507
    evde bakım aylıklarında gelir hesabı hane geliri esas alınarak yapılır. hanede ikamet edenlerin resmi ya da gayri resmi tüm aylık gelirleri toplanır ve hanede yaşayan kişi sayısına bölünür. sonuç 784,97 Tl altındaysa gelir uygundur. aksi durumda gelir şartını yerine getirmediğinizden evde bakım aylıgı baglanmaz.

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:01
    Yaşadığı Yer
    Bursa

basari

@Kalem

ya bu bakım aylığı niye 888 tl asgari ücret düzyinde değilmiydi bu yani niye 1300 tl değil onu anlamadım ben

Üye
    kaplan19 Avatarı

Gerçek Adı
    M.Gökhan
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    00:11
    Yaşadığı Yer
    çorum

kaplan19

melek hanım ben oğlumla yaşıyorum hane halkı sayımız iki. oğlum %83 oranında ve sürekli ibareli ağır özürlü raporumuz var. 2022 alıyoruz. bakım aylığı alabilirmiyiz 2022 harici ne mal mülkümüz var nede gelirimiz. bakım aylığı hanede iki kişi olduğumuz için alabilirmiyiz? hiç bir akrabamı bakıcı olarak istemiyorum ben oğluma bakıyorum zaten ölene kadarda bakacam.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    20:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    4

Kalem

@kaplan19
    hanede toplam iki kişisiniz ve 2022 aylıgından başka geliriniz yok.
    evde bakım aylıgı için geliriniz ve rapor uygun. oğlunuz bakıma muhtaç durumda kabul edilirse evde bakım aylıgı baglanacaktır ve siz de bakıcısı olursunuz.
    Çocuğunuzun bakıma muhtaç olup olmadığı şu linke göre degerlendirilecektir, dikkatle inceleyiniz:Engelli bakıma muhtaçlık kriterleri!
    çocuğunuz, linkte sayılan A,B,C,D bentlerinden en az birinde tam olarak bağımlı veya en az ikisinde kısmen bağımlı ise bakıma muhtaç kabul edilecektir.
    yalnız bu değerlendirilme yapılırken yaşından kaynaklı yapamadıkları değil engelinden dolayı yapamadıkları değerlendirilecektir. siz de linki incelerken buna göre degerlendirme yapın.

gelir ve raporunuz uygun demiştim. çocugunuzun raporuyla birlikte aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğüne gidip evde bakım aylıgı için başvurunuzu yapın lütfen. başvurunuzdan sonra hanenize bakım hizmetleri değerlendirme heyeti gelecek ve incelemede bulunacaktır.
    heyetin kararı olumlu olursa evde bakım aylıgı baglanacaktır.

Üye
    kaplan19 Avatarı

Gerçek Adı
    M.Gökhan
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    00:11
    Yaşadığı Yer
    çorum

kaplan19

çok teşekkür ediyorum hanede 2 kişi olunca alıyorsa iyi.

Üye
    okyanu Avatarı

Son Giriş
    16.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa

okyanu

kalem hanım bakım aylığı müracat yerini aradım devletin verdiği burs sayılmıyormuş dedıler şimdi iki arada kaldım siz sayılıyor dediniz o zaman gelır kriteri fazla oluyor müracat edersem ret olur şimdi napmam gerek

erdogan hasan

kalem abla öncelikle paylaştığın bilgiler için teşekür ederim 2 yıl önce iş kazası geçirdim sağkol dirsek üstü kolumu kaybettim 477tl işgöremezlik 958tl+ek ödenekle beraber malulen emekli maaşı alıyorum toplam 1500tl civarı maaş alıyorum eşim ve 2 çocuğumla beraber 4 kişilik bir aileyiz çocuklarımın 2side okuyor eşim 2-3 ay okulda çalıştı bende evde yemek katıp ısıtıp yiyemedim okulda eşime çıkış verdi evim kira eşim benim üzerimden bakım parası alabilirmi veya nasıl maddi destek alabilirim verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür diler teşekür ederim

ocanbolatt

@Kalem
    Verdiğiniz bilgiler için ve ilginiz için çok teşekkürler Melek hanım.
    Şunu tam anlamadım onu sorucaktım kız kardeşim başka şehirde üniversite okuyor ama ikametgahı babamla aynı evde aynı evde değil farklı illerdeyiz yani oda ev halkına dahil ediliyormu?
    Teşekkürler şimdiden..

tuncaytufekci

melek hanım,anneme %94 ağır engelli raporu verdiler.bakım parası için başvurmak istedik.annem ve babam ikisi kalıyorlar.üzerlerine hiç bir şey yok babamın 1900 tl emekli maaşı var.bakıcı için ablamı göstermek istedik fakat onunda dul maaşı var kocasından,olmaz dediler.ben üvey oğluyum benim eşimi bakıcı gösterelim dedik altlı üstlü oturuyoruz.hesaplamada sizin maaşınızıda ekliyorlar diyorlar.eşimi bakıcı gösterirsek benide gelir hesabına dahil ederlermi .yada ablamın gelirini hesaba katarlarmı.bir sitede bakıcı geliri hesaba dahil olmaz diye okudum ama bugün bakım parası için gittiğim kurum olmaz dedi.bir bilgi verirseniz sevinirim.hayırlı akşamlar.şimdiden tşk ediyorum.

memoss

Selam melek hanım.
    Ablam özürlü, babam 1450 tl ve annem 1370 tl emekli maaşı alıyor
    özürlü ablam üç ayda bir 1500 tl maaş alıyor, ben çalışmıyorum.
    Babam ayrı evde yaşıyor, eşim bakıcı olursa babam ayrı yaşadığı için
    babamın emekli maaşı gelir hesabına katılır mı? EVDE 6 KİŞİYİZ

Üye
    okyanu Avatarı

Son Giriş
    16.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa

okyanu

Selam burs parası yeğenim aldığı için kişi başına 13 tl geçiyor evde 4kişiyiz bunla ılgılı esnek bır uygulama varmı

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:46
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Blog Mesajları
    10

mac72

@ocanbolatt
    25 yaşını geçmemişse evet dahil edilir..

ocanbolatt

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @mac72
    Teşekkürler verdiğiniz bilgi için

Sayfa 7 / 12 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon

Başlığın Etiketleri