Sayfa 2 / 12 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 177 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ahmettatar Avatarı

Son Giriş
    07.05-2016
    Saat
    12:51
    Yaşadığı Yer
    zonguldak

ahmettatar

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Evdeki yaşlı kişi için zaten teyzem evde bakım aylığı alıyordu. Yaşlı kişiye artık bakamadığı için bize gönderdi. İkametgahını değiştirince demekki onun içinde bakım aylığı alabileceğiz.

2016 yılının en güzel haberini vermiş oldunuz bana. İlginiz için çok teşekkür ediyorum. Selamlar, iyi akşamlar.

Üye
    A-KILIC Avatarı

Gerçek Adı
    •
    Son Giriş
    02.05-2016
    Saat
    23:05
    Yaşadığı Yer
    Tuzla, İstanbul

A-KILIC

Kalem abla bende engelli bir çalışanım hem çalışıp hem bakım parası alıyorum, bu yönetmelikte bir değişiklik oldumu acaba ? Gelir kriterim uyuyor...

Üye
    murat89f Avatarı

Gerçek Adı
    murat maral
    Son Giriş
    16.11-2016
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Blog Mesajları
    2

murat89f

@Kalem abla evde bakım maaşı gelir kırterlerine dahil mi ?

Üye
    mrtgbn Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    03.09-2016
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul

mrtgbn

@Kalem hanım yeni yönetmenlik ne zaman çıkacak. Ayrıca kira gideri gelir hesaplaması ndan dusecekmı

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    20:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    4

Kalem

@A-KILIC çalışırken de bakım hizmetleri değerlendirme heyetinin kararı doğrultısunda evde bakım aylıgı alınabilir. bu konuda sorun yok ablam. çalışıyorken de bakıcıya ihtiyaç duyanlara evde bakım ücreti ödenir.

@murat89f
    evde bakım aylıgı gelir hesabına alınan evde bakım aylıkları hiçbir şekilde dahil edilmez ablam.
    2022 aylıgı gelir hesabına alınan evde bakım aylıkları dahil edilir ama. öğrenmek istediğin buysa.

@mrtgbn
    yeni yönetmelik ne zaman yayınlanır bilemiyorum ablası. ama bu ay artık yayınlarlar diye düşünüyorum.
    evde bakım aylıklarında kiralar gelirden düşülmez. hiçbir gider düşülmez gelirden. yeni yönetmelikte ne düşünürler ne yaparlar bilmem. ama kira giderinin gelirden düşüleceğini sanmıyorum. yeni yönetmelik yayınlansın bakarız o zaman. dilerim yanılırım.

Üye
    murat89f Avatarı

Gerçek Adı
    murat maral
    Son Giriş
    16.11-2016
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Blog Mesajları
    2

murat89f

@Kalem ablacım cevabın için teşekkürler birde özelden hesaplaman için birşeyler yazmıştım onlarada bakma ansınz varmı acaba ?

Üye
    erdal22 Avatarı

Gerçek Adı
    erdal
    Son Giriş
    26.02-2016
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    edirne

erdal22

@Kalem abla kişi başına düşen aylık gelir ne kadar oldu belli oldumu

Üye
    zafer63 Avatarı

Son Giriş
    14.03-2016
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa

zafer63

Ablam ve annem 2022 yasadan faydalanıyor 3kişilik bi aileyiz anneme evde bakım ucreti için basvurdum muhtaçlik sinirina takılır mı

semih0606

@Kalem hanım ben öğretmenim. Gorme engelli kızım var. Hanede 5 kişiyiz. Öğretmenlerin devamlı olmayan (yıl bazında) Ek dersleri var. Bunlar hesaba katılıyor mu?veya nasıl bir hesaplama yapılıyor? Mesela ocak şubat aylarında az temmuz agustos ayında ek ders yok. Ek ders hesaplaması yapılır mı?

kübra nur çevrük

2800 tl maaşım ve %90 engelli kızım var başkada bir gelirimizi yok. evde bakım maaşı 3 sene önce kesilmişti başvuru yapayım mı sayın hocam

ilyas genç

%93 engelli 13 Yaşında çocuğum var gecen sene üzerine engelli arabasi aldım sosyal hizmetlere bildirmemişim diye gecen ay Evde bakım parasını kestiler. tekrardan gelir testine tabi tuttular 5 kişilik bir aileyiz gelirim 2.500 olmasına rağmen maaşı kanaatten kesmişler bu nasıl bir saçmalık anlamıyorum..tekrardan itiraz ettim dosyanın yeniden incelenmesini istedim..neye göre kanaat veriyorlar bu kanaat önderleri kim yine karar olumsuz cıkarsa ne yapmalıyım acaba bilmiyorum..bir fikir verirsenız sevinirim..

Üye
    okatur Avatarı

Gerçek Adı
    okan turan
    Son Giriş
    16.01-2016
    Saat
    17:25

okatur

bizde bildirmedik araba aldığımızı acaba sorun olurmu bu bakım parası için kişi başı düşen geliri geçmiyor aile içinde böldüğümüzde sorun olmaması için ne yapmaıyım bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler...

tılafsınlı

@Kalem abla işe girince bakım maaşını iptal ettirdim geçenlerde hesaba baktık bi miktar para var almamızda sıkıntı var mı? yeni gelir kriterlerine göre de bakım maaşına başvurabiliyorum hanedeki kişi başına düşen aylık gelir sınırı geçmiyor ama ilçe sosyal hizmetler çalışan kişi bakım maaşı alamaz dedi . ama engelli başkasının bakımına hala ihtiyaç duyuyor dedim olsun çalışabiliyorsa alamaz dediler

Filistin

Araba dediginiz akülü engelli aracimi

ilyas genç

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hayır akülü araba deil otomobil indirimli halıyle 29.bin tlye hatta bankadan krediyle aldık aldığımız kredinin dokümanlarını sosyal hizmetlere bildirdik yinede kanatları olumsuz cıktı niyeyse

Sayfa 2 / 12 İlkİlk 123456 ... SonSon

Başlığın Etiketleri