Sayfa 11 / 12 İlkİlk ... 789101112 SonSon
Toplam 177 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

müminkeles

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba

İkizlerim var 3 yaşindalar raporlari % 60 ama engelli gibi şeyler yazmiyor fizik tedavi görmesi gerekli filan yaziyor
    Evde bakim parasi için nasil başvuru yapabiliriz

Ben askeri üçretli olarak çalişiyorum
    Eşim çalişmiyor ama babasi eşimin sigortasini onun yanında çalişiyormuş gibi askeri üçretten yatirmakta ikizlerimin haricinde birde 5 yasinaa oglum var o gayet saglıklı konu halkında yardımlarinizi bekliyorum

gormengelli

Merhabalar tekrardan @Kalem hanım. Biz çok şükür evde bakım ücreti almaya başladık. Şimdi annem memlekette yazları ve tatillerde kalmak için ev almak istiyor ve tapuyu benim üzerime yapmak istiyor. Bu durumda tapuyu kendi üzerime yaptırırsam konutu bildirmem gerekir mi?, bildirirsem evde bakım ücretine bir zararı dokunur mu? Aksi takdirde annem kendi üzerine tapuyu alacak.

Üye
    Csayin Avatarı

Son Giriş
    23.07-2016
    Saat
    22:13
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep

Csayin

İyi gunler melek hanım ben daha önce de soru sordum birşey soracaktım oturduğumuz ev ablamin üzerine ondan alıp annem alacak üzerine maaş bağlanacak bu ağustos alacagiz bu evden dolayı sıkıntı yaşar mıyım,

atipik

Evde bakım maaşı başvuru tarihinden itibaren geriye dönük olarak toplu ödeme yapılıyor mu?

hacer demirbilek

Melek ablacım
    bu ay zamlı vermediler maaşlarımızı yine 888 TL aldık allah bereket versin.

İbrahim blt

Mrb melek hanım. Bugün 2022 maaşı başvurusu yapmaya gittim. Memur kişi başı geliri 2022 maaşında asgari ücretin 3te biri olduğunu söyledi. Bu doğrumu acaba!

ceyhun001

@Kalem abla merhaba.annem kardeşim için 2022 aylıgı almaktadır.birde evde bakım maaşı almaktadır.hanede oturan kişi sayısı 4 tek çalışan olarak ben varım asgari ücretle onun dışında eve giren bir maaş yok.annemin almış olduğu evde bakım maaşı kesildi.sorgulamak için gittiğimde evet kesildi dediler. eve mektup gelecekmiş mektup daha gelmedi.kesilme sebebi taahhüt te uyulmadığını söylediler. ne olabilir dedim evde işe başlayan yada ev araba alınmış olabilirler dedi.bunların hiçbiride olmadı. lakin evde bende oturan kişi olarak bekar ve çalışanım evde benim üzerime. kesilme sebebi evden kaynaklanabilir mi ne yapmamız gerekir.
    Bilginize ve bilgisi olan arkadaşlara.
    Teşekkür ederim.

Ayışığı48 Selam

Merhaba @Kalem abla benim kayın validem özürlü ama kayınpeder vefat ettiği için yanımıza aldık eşim çalışmıyor eşim için evde bakım aylığı çıkartmak istersek kayınvalidenin kayınpederden emekli olması engel olurmu?

Üye
    mett Avatarı

Son Giriş
    28.09-2016
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

mett

Merhaba Sevgili Arkadaşlar,
    Kafama bir şey takıldı yardımlarınızı rica ediyorum.
    4 kişiyiz hanemize benim maaşım ve babamın emekli maaşı girmektedir. Babamın emekli maaşı 1.100 TL benim ise agi dahil 2.633 TL
    4/3733= 933 TL ile kişi başına aylık gelir sınırını 1 yılı aşkın süredir aşmış bulunmaktayız. Babamın emekli maaşı gelir olarak hesaplanıyor mu? Ayrıca uzun süredir bu şekilde gelir olmasına rağmen her hangi bir sorun yaşamadık.
    Eve giren para bu şekilde fakat zar zor denkleştirip konut kredisi çektik her ay kredi ödemesi gerçekleştiriyoruz.
    Ne yapmamı önerirsiniz.
    Yardımlarınız için teşekkür ederim.
    Saygılarımla

Onurarikan

@mett merhaba bu durumda sizi ileride ciddi sıkıntıya sokabilir. Şimdiye kadar bildirmeniz gerekti bakanlığa. İlk geldiklerinde bunu öğrenirlerse size faizli geri ödeme yaptırabilirler sorumluluk size ait onlar suçsuzuz diyip sıyırabilirler. Aynı durumda mağdur olan arkadaslar var.. İyi günler

Engelsiz03

Merhaba @Kalem hanım benim eşim engelli evde 4 kişi yaşıyoruz eşimin bakımını ben yapıyorum engelli bakım aylığını ben alıyorum ama şuan eve giren gelir engelli bakım aylıgı hariç 796 gl 12 tl ilk bir fazlalığım var acaba aylığım kesilirmi

ılgaz20

Bakım aylığı için geçen nisanda başvurduk. Mayısta inceleme heyeti geldi. Haziran ayının başında ''beyan edilen gelirle yaşam standardı arasında fark görüldüğü için aylık bağlanamayacağı'' cevabını aldık. Temmuzda itiraz ettik ve Ağustosun başında yeniden inceleme heyeti yolladılar. Bugün başvurumun kabul edildiği cevabını aldık ama bu 3 aylık süre içerisinde yapılmayan ödemeyi tazmin etme imkanı var mı bilmiyorum.

Üye
    elifffff Avatarı

Son Giriş
    18.11-2016
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    kocaeli

elifffff

Hayırlı geceler benim size bi sorum var. Annem üzerinden bakim aylığı alıyorum kardeşim 1650 TL alıyor diğer kardesim de yeni başladı 1300 aliyo evde 4 kişi yaşıyoruz ama kardesim yeni çalıştığı için daha bildirmedim kişi başına düşen geliri geçiyor muyuz acaba bi de bildirmem gerekiyor mu gecmiyorsa cevap verirseniz sevinirim.

Üye
    Aretias Avatarı

Gerçek Adı
    taner türkoğlu
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:02
    Yaşadığı Yer
    T.C

Aretias

geçmiyorsunuz bildirmenize gerek yok kişi başı gelir 785 tl

Üye
    elifffff Avatarı

Son Giriş
    18.11-2016
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    kocaeli

elifffff

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Çok teşekkürler

Sayfa 11 / 12 İlkİlk ... 789101112 SonSon

Başlığın Etiketleri