2014 Evde Bakım Aylığı Miktarları ve Kişi Başına Düşen Aylık Gelir Sınırı - 2. Sayfa
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 1 2
Toplam 27 mesajın 16-27 arasındakiler
2014 Evde Bakım Aylığı Miktarları ve Kişi Başına Düşen Aylık Gelir Sınırı
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

NAKLOV0636

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    ben il müdürlüğüyle görüştüm bakanlıktan yazı gelmedi ayın 10 u gibi gelir oda 500 tl 510 tl anca olur dediler yaa bizim maaş kesilmişti şimdi kişi başı 518 lira gelir var yinemi vermiycekler

şimdi de bakanlığı aradım 510 tl 40 kuruş civarı dedi bu ne iş yaaa

okyanu

selam evde bakım aylığı eve giren kriter kalkıcak deniyordu 2014 yılında bir netice varmı?????

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de
    Üye
    Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    11.03-2014
    Saat
    23:11
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Blog Mesajları
    5

karakaya

okyanu, bu bir söylenti, bir gelişme yok.

Kendi İsteğiyle Yasaklandı
    Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    20.04-2014
    Saat
    21:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    22
    Twitter Hesabım

Kalem

arkadaşlar Torba tasarı biliorsunuz Meclis gündeminde. ve tasarıda evde bakım aylıklarıyla ilgili bir madde var. o maddeye göre eger yasalaşırsa artık aylıklar asgari ücret uzerinden değil memur aylık katsayısı ve Gösterge rakamının çarpımından elde edilecek miktara göre tespit edilecek.
    bu da sanırım yasalaşır.
    ne kadar ediyor diye dayanamadım hesap yaptım.
    731,481 tl çıktı. buna yüzde 5 ek ödemeyi de ekledim ve alınacak aylık 768,06 TL çıktı.
    yasa bu haliyle yasalaşırsa alacagınız evde bakım aylıkları 768,06 TL olacak bilginize.
    aslında asgari ücrete gre hesapladığım miktara çok yakın. sadece enflasyona göre düzenlenmiş yeni memur katsayısı işin içine girince bir miktar arttı hepsi bu. peki iyi mi kötü mü bu durum?
    Gösterge rakamı da memur katsayısı da 1 Ocak 2014 ile 31 Aralık 2014 arasında geçerli. dolayısıyla bu maaş eger bu hüküm yasalaşırsa ve sonra yeni düzenleme yapılmazsa çok değişmeyecek sabit kalacak...

kişi başına düşen aylık sınır ise yukarıdaki gibidir onlarda değişiklik yok. yine asgari ücretin üçte ikisi kadar.
    ...

okyanu

kişi başına düşen kriter değişmedi 2014 de gene bakım maaşı yok

matandberenice

Burada en büyük haksızlıklık kira ödeyen ile ev sahibi olanın gelirini aynı şekilde hesaplamak. Bu büyük bir kul hakkına girmektir.

kayacık

Evde bakım sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına geçecekmiş doğrumu bilgisi olan var mı..?

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    20.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    22
    Twitter Hesabım

Kalem

Evet, doğru kayacık. kanuni düzenleme yapıldı bu konuda. Ama henüz bütünleşik sistem evde bakım modülü devreye girmedi ve hazırlıklar tamamlanmadı daha. hazırlıklar tamamlanınca en geç 6 ay içinde sanıyorum vakıflara geçer evde bakım aylıkları.
    Bu süre içinde yeni Yönetmeliği de çıkartırlar zaten.

cilgin_1985

Bugun hesabima 765 tl yatmis bakim ayligi olabilirmi 25inde cekiyorduk bilgisi olan varmi

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    20.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    22
    Twitter Hesabım

Kalem

evet, bakım aylığıdır o.

perwer Bakım aylığına konu olacak maaşım brüt mü yoksa net maaşım üzerinden mi hesaplanıyor?

arkadaşlar gelir hesaplaması aldığım maaş ın net özerindenmi yoksa bürüt üzerin hesaplanıyor bil gisi olan varsa lütfen cevap yazınız ..?

ONURERENEGE

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Bakici paralari bu ay cok erken yatti nedenini bilen varmi

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye