Sayfa 9 / 15 İlkİlk ... 5678910111213 ... SonSon
Toplam 222 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

completetime

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ÖTV sorununu nasıl çözüyormuş, doğrusu çok merak ettim, ÖTV indirimli alınan araçların pert olması durumundaki uygulama bütün kasko şirketlerinde aynıdır, değişen sadece şirketlerin aldatma türleridir, ötv istisnalı 5 yılı dolmamış araçların pert olması durumunda kasko şirketi iki tür uygulama yapar,
    birincisi, aracın size ötv li fiatını öder aracı dışarda ucuza yaptırıp satar, bu durumda araç trafikte olacağı ve 5 yılı dolmadan satıldığı için vergi dairesi aracı alırken başta ödemediğiniz ötv yi sizden tahsil eder ve 5 yıllık süre doluncaya kadar da yeniden ötv indirimli araç almanıza izin vermez ..
    ikincisi ise aracın size ötv siz fiatını öder, araç tamamen hurdaya çıkarılır size hurda çıkış belgesi verilir ve siz bu hurda belgesi ile aracı trafikten düşürdükten sonra vergi dairesine durumu bildirir, 5 yıllık sürenin dolmasını beklemeden yeniden ötv muafiyetli bir araç alabilirsiniz, kasko şirketlerinin uygulaması budur,

ben başka türlü hallederim diye kasko şirketi yalan söyler , başka türlü hallederim diyorsa nasıl hallettiğini söylesinde bizde kaskoyu onlara yaptıralım

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar

Mami Junior

@completetime ,

Çok güzel açıklamışsın.

Üye
    womit Avatarı

Son Giriş
    29.12-2014
    Saat
    00:21
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ

womit

completetime;

Evet katılıyorum. aracı aldım ve Axa dan 700 tl ye kaskolattım. olurda kaza yaparsam başım dertte

sakura71

Ergo sigorta geçen sene 1050 tl ilk kaskomdu. Bu sene yenilettim hasarsızlık indirimi ile 890 tl oldu.

Üye
    skaya Avatarı

Gerçek Adı
    KAYA
    Son Giriş
    15.07-2015
    Saat
    12:20
    Yaşadığı Yer
    KÜTAHYA

skaya

Benim Kasko poliçemde
    "Diğer Ek cihazlar :Özürlü Gaz Tertibatı" diye bir ibare var.
    Sizin bahsettiğiniz Özel tertibatlı taşıt klozu bumudur. bilemiyorum. yoksa başka bir madde mi eklenmesi gerekiyor.

Üye
    ENGELTANIMAZ ENGELLI Avatarı

Gerçek Adı
    ŞABAN YAŞAR
    Son Giriş
    04.02-2016
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    KAHRAMANMARAŞ

ENGELTANIMAZ ENGELLI

2013 honda civic 1.6 125 beygir sedan dream otomatik elden gaz fren tertibatlı

Üye
    ahmetx Avatarı

Son Giriş
    04.10-2013
    Saat
    13:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

ahmetx

Benim bir sorum olacak, kasko işlemlerini ruhsat sahibi ya da vasisi mi yapıyor yoksa ben dayısının oğlu olarak araca kasko yaptırabilir miyim ?
    Bu arada engel oranı %90.

rezber

vasisi yapabiliyor. tabi kaskoda engelli bireyin adına oluyor.

Üye
    ahmetx Avatarı

Son Giriş
    04.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

ahmetx

Hgs'yi de mi vasisi çıkartıyor ?

rezber

18 yaş altında ise zaten vasisi olmadan hiç bir şey yapamaz ki

Sivasli

Ben ötv indirimsiz araç alacağım. Alacağım aracın fiyatı yaklaşık 70-80 bin arası olucak. Uçuk kasko bedelleri ödemek istemediğimden acaba engellilere bir kasko indirimi uygulanıyormu öğrenmek istiyorum ?

Üye
    ahmetx Avatarı

Son Giriş
    04.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

ahmetx

Bu arada vasisi olmadan ruhsat sahibi dışındakiler HGS ve KASKO işlemlerini yürütebiliyor, bilginize..

Üye
    nusret doğan Avatarı

Gerçek Adı
    nusret doğan
    Son Giriş
    27.05-2016
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    edirne

nusret doğan

Arkadaşlar kasko firmaları kasko bedelini normal araç fiyatından alıyor, kaza sonrası pelt durumunda ötv yi düşüp para veriyor, bura da sigorta karlı çıkıyor, hukuksal bir girişim yapıldı mı acaba?

yani engelliye verilen hakkı sigorta kendi lehine gasp etmiş olmuyor mu?

Üye
    kanuni Avatarı

Son Giriş
    14.11-2016
    Saat
    10:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul

kanuni

Değişen Kasko şartları ne tam olarak bilmiyorum . Arabanın camurluk ve tanpon kısımlarında hafif hasar mevcut ,elden yaptırmaya kalksam bilirsiniz basit işlemlerde olsa uçuk ücretler isteniyor Kasko nun bitişinede bir ay gibi kısa bir zaman var bozdursam mı ? diye düşünüyorum bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar akıl verirse sevinirim

AGURAK

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selamlar kanuni arkadaşım,hafif hasar varsa bence cepten halledin ve kaskonuzu deldirmeyin..hasarsızlık indiriminiz sonraki senelerde iyi rakamlarda indirim almanızı sağlayacaktır.mesela şu anda sıfır alıp ortalama 1100 tl den kasko yaptırabileceğim aracımı 3 yıldır hasarsızlık indirimi olduğundan 750 tl gibi bir rakama kasko yaptırıyorum.buda her yıl ortalama 350 tl gibi bir indirim anlamına geliyor.ama 400-500 tl civarında tutacak bir hasarı kaskoya giydirecek olursam hem indirimim yanacak hemde bir sonraki kasko bedelim hasar yapmış biri olduğumdan daha yüksek risk sebebi ile 1100 tl den de yüksek çıkacak.üstelik aracın hasar kaydına da bu hasar yazılacaktır sanırım.bence çok yüksek bir rakam değilse cepten ödeyin.ben 450 tl lik hasarı cepten yaptırdım.ama bu yıl ki indirimim o kadar çıkacaktır.

kanuni;
    bu arada foruma konu olan mevzu ile ilgili net bir yanıt çıkmamış gibi görünüyor.. ötv indirimli aracımı 3 hafta sonra teslim alacağım ve kasko işi nasıl olacak hala çözemedim.araba için firmaya ödeyeceğim ötv'siz rakam üzerindenmi yoksa aracın satış bedeli üzerinden mi kasko yapılacak.ayrıca firma bana bir fatura kesecekmi.yani araç bedeli bana kesilen faturadanmı kasko bedeli isle ilşkilenecek anlayamadım.ilginçtir satıcı da bilmiyor.günü gelsin bakalım diyorlar.. ötv indirimli kaskolanmış aracı ile pert veya benzeri yüksek hasar durumu yaşamış arkadaşlar lütfen bilgi versinler..bilgilerinizi paylaşmak için sıkıntının başınıza gelmesini beklemeyiniz lütfen.bu forumun açılış amacına ters düşmeyelim bence..

Sayfa 9 / 15 İlkİlk ... 5678910111213 ... SonSon