Sayfa 8 / 15 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon
Toplam 222 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kasko ile aparatın bir ilgisi yok tabii. Ama bayii fiyat verirken ikisi bir arada vermiş. Bence kasko kaç lira (ve ÖTV'ye dair klozu nasıl), aparat kaç lira (ve nasıl olacak, standardı ne) diye sormalısın bayiye.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    xman5734 Avatarı

Son Giriş
    01.08-2016
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul/hadımköy

xman5734

abı cok saol ALLAH razı olsun senden vallahı.
    aparat 1000 tl salıh sayar beye yaptrdım. normal otv sukadar dıye soylenmedı aparat dahil full kasko (1610 TL ) dedı bana bayii.otv ye dair derken otv ıstısnasız otv li full kasko dıyrsunuz yanı abim.Aparak tamamen elden olacak ıkı ayak protez bnm. ozaman yarın ılk ısım onu sormak olacak.ona gore senı gene rahatsız edebılırım abım bılgıne saygılar.

ruzgargulu

İlginize teşekkür ederim.Biraz önce emniyet müdürlüğünü aradım trafik kanununda yapılan değişiklik yüzde 90 engelli kişilerin araçları ile özel tertibatı bulunmayan yalnızca otomatik vitesli araçlarda geçerli olduğunu özel tertibatlı araçların halen yalnızca sahipleri tarafından kullanılabileceğini ve plakada engelli logosunun bulunmasının zorunlu olduğunu söylediler.

Üye
    xman5734 Avatarı

Son Giriş
    01.08-2016
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul/hadımköy

xman5734

ben aldım sıfır arac oyle bır zorunluluk yok kaldırıldı o ıbare (damga) bılgınız olsun tsklr ruzgargulu.

ruzgargulu

Aracınız özel tertibatlı mı ? yoksa normal mi engeliniz yüde kaç ? plakada damga olup olmaması bunlara bağlı aracı siz mi kullanıyor sunuz yakınınız mı?

Üye
    Çapa63 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    11:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    1

Çapa63

Merhabalar arkadaşlar, önclikle Bülent bey'e ve forum yöneticilerine çok teşekkür ediyorum.
    Belki bu size soracağım sorular sorulmuştur, ancak her yerden bir ses çıkıyor.
    Şimdi arkadaşlar,

Sizlere bazı sorularım olacak Lütfen cevaplarsanız çok sevinirim,

1- ÖTV-MTV istisnası ile sıfır araç satın aldığımızda; Kasko poliçemizde, Özel Tertibatlı Taşıt Klozu, “Özel Kloz” gibi bir madde mi yazdırmamız lazım.
    2- ÖTV-MTV istisnası ile alınan sıfır araç, ÖTV-MTV’li bedelden mi? yoksa ÖTV-MTV istisnasında “muaf” fiyattan mı kasko yapılmalı,
    3- Araçta ağır bir hasar olursa, Kasko şirketinin bizim aracımızı, “Pert mi? yapması uygun yoksa Hurdaya mı çıkarması bizim açımızdan iyi olur.
    4- Maliye’ye aracın hurda belgesini mi? yoksa Pert olmuş belgesini mi? vermemiz lazım.
    Bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Evet, şurada aktardığım gibi özel bir madde olmalı: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...ml#post1170094

Araç ÖTV'li (yani raiç bedel üzerinden) kaskolanır.

"Aracın tam hasarlı sayılabilmesi için aracın çalınmış veya pert (onarımı mümkün olmayan hasar) olması gerekmektedir.". Bir başka deyişle, araç trafikten çekilmiş olmalıdır; hurda harici alınıp-satılamamalıdır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Çapa63 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    11:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    1

Çapa63

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler Bülent Bey. Bizim "Engelliler" için Aracın tam hasarlı, çalınmış veya pert (onarımı mümkün olmayan hasar) olması durumunda, Kasko şirketinin trafikten çekilmiş olan aracın, Hurdaya çıkarıp bizlere hurda belgesiyle birlikte ÖTV’li olarak mı parasını vermesi daha iyi yoksa, Hurdaya çıkarıp bizlere hurda belgesiyle birlikte ÖTV’siz parasını vermeleri mi daha iyi.

Özetle; Hurdaya çıkan aracın ÖTV’li mi paramızı alsak iyi yoksa ÖTV’siz mi alsak daha iyi olur.

yazma3

selam arkadaşlar. kaskoda benimde sorum olacaktı şimdi ötv li fiyatı 64.000 olan citroen c4 ü 43,500 liraya aldım. Kasko şirketi iki tane fiyat verdi (ışık sigorta) biri 64.000 lira üzerinden 2.100 lira diğeri 46.000 lira üzerinden 1.700 lira sizce hangisini yapmalıyım. pert durumunda her ikisindede 46.000 üzerinden alacakmışım. çıkamadım işin içinden

Üye
    dua20 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    22.03-2016
    Saat
    16:19
    Yaşadığı Yer
    afyon

dua20

bir şey sorcam üc yadan üc aya maaş alanlar nasıl 0 araç alanır ödemeleri ay aymı yoksa 3 aydan 3 ayamı acaba

Üye
    TYK58 Avatarı

Son Giriş
    11.04-2013
    Saat
    23:00
    Yaşadığı Yer
    SİVAS

TYK58

karışık bir konu şu kasko yaptırmak..

1 -araç kaza yaptı , firma perte çıkardı... sonra yaptırııp satmak istiyor....

bu süreçte bizim karşımıza çıkacak süreç nedir... 100 bin tl aracın piyasa fiyatı...60-70 arası bizim aldığımız fiyat... bize ne kadar para verilir firma tarafından.

2- 60-70 bin verdi diyelim .. ben gidip 0 araç almak istediğimde yine 60-70 bin liraya 100 binlik araç alabiliyor muyum..

eğer bu sorum net cevaplanırsa bu kasko işini çözeceğim teşekkürler

Üye
    sincekara Avatarı

Gerçek Adı
    SUAT
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ısparta

sincekara

xman5734;

Merhaba kardeş,öncelikle aracınız hayırlı olsun,kazasız belasız kullanırsınız İNŞAALLAH
    Bende 2013 model vw tiguan chrom edition otomatık benzinli siparişi vermiştim araç türkiye,ye geldi henüz bayiye gelmedi kısmetse bu hafta gelecek üzerime ruhsat çıkaracaklar.Benim merak ettiğim acaba kasko için ne isteyecekler sizingibi bende endişeliyim aracı vw finans kredili alacağımdan mecburen ucuz kredi için aynı şirkete bağlı kasko yapılması gerekiyor,siz kaça anlaştınız bilgi verirseniz memnun olurum.

Forum Moderatörü
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    izmir

Liljan

kasko şirketim şöyle bir açıklama yaptı ...
    artık araçlar kasko yapılırken bedel yazılmayacak ..
    araçlar rayiç bedel den kaskolanacak ...
    olduda araç kaza yaptı diyelim ötv indirimli araç larda ötv düşülüp kalan bedel ödenir..
    şayet araç normal araç ise ötv indirimli değilse o aracın ikinci el piyasa fiyatı öğrenilip o ödenir...
    ötv indirimli araçlarda farklı bir işlem yok 8 yıldır ayn kasko şirketi ile çalışıyorum büyük bir firma

Üye
    atalayxx Avatarı

Gerçek Adı
    gülsüm
    Son Giriş
    05.12-2014
    Saat
    11:55
    Yaşadığı Yer
    edirne

atalayxx

ötv siz araç alırken benzinli yada dizel altenatif varmı yani istediğimizi alabilirmiyiz 1600 e kadar tabiii

Üye
    womit Avatarı

Son Giriş
    29.12-2014
    Saat
    00:21
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ

womit

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    engelsiz kasko ne yazık ki çok para istiyor.
    Sıfır Fiat linea için 1763 TL istedi. Pert durumunda ötv sorununu çözüyor.

Pert durumunda ötv sorununu çözmüyor ama...
    Axa 721tl
    Güneş 1054
    Allianz 1357 tl

ne yapmak gerek arkadaşlar.. yardım lüfen

Sayfa 8 / 15 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon