1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 7 / 15 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon
Toplam 221 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Söylemek ayrı, kloz olarak poliçeye yazmak ayrı! Benim yukarıya aktardığım madde poliçedendir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    taytıs Avatarı

Gerçek Adı
    Tayfun
    Son Giriş
    23.09-2016
    Saat
    00:01
    Yaşadığı Yer
    ...

taytıs

Görüşmelerimde poliçeye yansıtabileceklerini söylemişlerdi. Hele bir bakayım efendim.
    İlginiz için çok teşekkür ederim Bulent bey

Üye
    eunsal Avatarı

Gerçek Adı
    Eren Ünsal
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    17:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara

eunsal

Benim aracımın otomatik vitesli olup kasko poliçesinin klozunun sonundaki açıklamalar bölümünde ÖZEL TERTİBATLI ARAÇTIR APARAT YOKTUR ibaresi yazılıdır.Bu ibare yeterlimidir.Yoksa olası bir hasarda bir sıkıntı yaşarmıyım.Aydınlatırsanız sevinirim.

Üye
    sudaelizi Avatarı

Gerçek Adı
    ayşen
    Son Giriş
    02.11-2016
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    izmir

sudaelizi

Özel donanımlı ötv muafiyetli aracımı, liste satış fiyatından kasko sigortası yaptıracağım. Ayrıca engelli klozu gerekir mi.

rambo4

selamlar
    özel tertibatsız alınmış 5 yılı dolmuş araç kaskosu nasıl olmalı.?
    yani araç olası bir pert durumunda kasko araç bedeli üzerinden ötv kesintisi yapılarak mı ödeme yapıcaklar .?

sadik55

geçen yıl anadolu kasko 1200 tl yaptırdım. bu yıl fiyatlar epey artmış durumda hasarsızlı indirimiyle(%30) 1400 tl fiyat verdiler

hawk14

bülent bey aracımı yarın teslim alacağım.2 senedir aracım var ama bu ilk ötv muaf aracım.yüzde 30 kasasızlık indirimine rağmen 1600 lira kasko tutuyor siz nasıl 1100 liraya yapabildiniz.kasko yaptırırken kaskocunun bana dediği aracı ötv li fiyatttan kasko yapacaklar.araç perte çıkarsa tüm parası ödenecek.bu doğrumudur.ötvsiz fiyattanmı yapmalıydık.sizden yorum bekliyorum
    düzeltme gerek kalmadı ben hallettim ilginize teşekkürler

vevis

bende 5 yıl bindiğim kendi aracımı satarak dedemin (%94 raporlu) adına 64bin tl satış fiyatı olan bir araç aldım. kaskosuna 2100 - 2400 tl aralığında fiyat çıkardılar. tabi benim adıma olmadığı için kosko indirimlerim uygulanmadı. kendi sigortacıma gittim ve sağolsunlar yine 64bin tl üzerinden 650 kasko + 350 ferdi sigorta yaparak toplamda 1000tl ye yaptılar. bukadar fark çıkmasının sebebide beni aracı kullanan kişi olarak gösterip eski kaskodaki indirimlerimi yeni poliçeye uyguladılar. Allah göstermesin aracın pert olması durumunda elime 64bin tl geçecek ve hiçbir muafiyet uygulanmadı.(full kasko) (şirket ismi yazmadım forumda yazılıp yazılmadığını bilmediğim için) şimdiki poliçemi yapan sigortacıdan Allah razı olsun yaklaşık 1400tl kazandırdı bana. bir çok arkadaşımı yönlendirdim. onlarada çok yardımcı oldular.

arkadaşlar mutlaka araştırarak kasko poliçenizi kestirin. arada uçurumlar olabiliyor. özellikle ilk poliçesini yaptıracak olanlar.

akın16

1-Aracınızın marka ve modeli? KİA CEED DİZEL OTOMATİK
    2- Satın aldığınız ay/yıl? 12.2012
    3- Hangi kasko firmasında kaç TL'ye kaskolattınız?GRUPAMA 1300
    4- Kasko poliçenizde Özel Tertibatlı Taşıt Klozu YOK..BUNDAN ÖNCEDE HİÇ YAPTIRMAMIŞTIM. İLK DEFA DUYDUM ..

Üye
    bordobereli35 Avatarı

Gerçek Adı
    Müjdat Acaroglu
    Son Giriş
    10.04-2014
    Saat
    04:02
    Yaşadığı Yer
    balikesir

bordobereli35

slm!Ne oldu engelliler kanun tasarilari düzenlenecek ti????Cit yok degil mi???ÖTV H sinifi v.s mevzuatlar degisekti????

Pasta,Börek,Tatli,Caylar icildi tik yok????Eeeee ne bekliyecektikki demi ama????

Üye
    forsa Avatarı

Gerçek Adı
    Ercü
    Son Giriş
    01.04-2016
    Saat
    21:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul

forsa

honda jazz engelsisz kasko (liberty sigorta)
    26 plaka 1348 tl
    karşıtarafın hasarı 100 bin tl
    araç pert olması durumunda kesilen fatura 30.100 tl 46bin tl ödenir klozu

ruzgargulu

Ben dün de yazmıştım ama şimdi bulamıyorum soru mu? Özel tertibatlı araç sahibiyim h sınıfı ehliyetim var.Aracın ruhsatında araç sahibi dışında kimse kullanamaz yazıyor.Ama benim eşiminde h sınıfı ehiliyeti ve aynı özrü var eşimin de benim aracımı kullanabilmesi ve kaskodan sorun çıkmaması için ne yapabiliriz ? Teşekkür ederim.

Üye
    xman5734 Avatarı

Son Giriş
    01.08-2016
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul/hadımköy

xman5734

Sn degerli uyeler herkese gonulden selam olsun:
    Oncelıkle 2013 model vw polo chrom edition otomatık benzinli arac almıs bulunmaktayım cok sukur; aracıma kasko yaptırmak ıstyrm bana tertıbat da dahıl olmak uzere full kasko taksıtlı ucretı olarak 1610 tl cıkardı vw kendı kaskosu ımıs euroco mu ne? Dıger sıgortalarada sormus satıscı 2000 ı buluyor falan dedıler. Hıcte anlamıyoruım bu ıslerdenılk kez aracım olacak yardımlarınızı beklıyor sımdıden verecek cevaplarınız ıcın tsk edıyorum saygılarımla.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

ruzgargulu, aracı kimlerin kullanabilecğeine dair kısıtlamalar kaldırıldı/değiştirildi. H sınıfı sürücü belgesi olan kişiler birbirlerinin aracını kullanabilir. Trafik yönetmeliğinde yapılan değişiklikle bu konu çok açık şekilde düzenlenmiştir: Sakatların kullandığı araçlarda bulunması zorunlu DAMGALI PLAKALAR iptal edildi!
    Bu mevzuat düzenlemesi uyarınca ruhsatınızdaki ibareyi değiştirmek için başvuru yapın.

Kasko için ben Engelsiz Kasko'dan yararlanıyorum. Oradan da fiyat almanı öneriririm. Ayrıca başka birkaç yerden de al fiyat.

Kasko yaptırırken, olası pert durumunda ÖTV'ye dair nasıl bir uygulama yapılacağı poliçede çok açık olarak yazmalı. Aksi halde can sıkıcı olur...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    xman5734 Avatarı

Son Giriş
    01.08-2016
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul/hadımköy

xman5734

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bulent abi cok tsk ederım eksık olma cok nazıksın mınık bır sorum daha olacak?
    Kaskoya artı aparat da dahıl dedıler bana o nasıl oluyor anlamadım dogus otonun mus sanırım kasko da euroco adında?

Sayfa 7 / 15 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon