1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 13 / 15 İlkİlk ... 39101112131415 SonSon
Toplam 222 mesajın 181-195 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sugaysem Avatarı

Son Giriş
    20.06-2016
    Saat
    01:11
    Yaşadığı Yer
    kütahya

Sugaysem

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Poliçe tutarını hesaplarken ötv li mi hesaplıyorlar yoksa ötv siz mi? Eğer ötvli hesaplıyor ama herhangi bir kazada ise örneğin pert olan araçlar ödemeyi ötv düşüp yapacaklar o zamanda sigorta yaptırana haksızlık yapışmış olmuyor mu?

Üye
    ahmetfırat Avatarı

Son Giriş
    20.11-2015
    Saat
    00:23
    Yaşadığı Yer
    eskişehir

ahmetfırat

merhabalar...kasko yaptırdınızmı...ibareyi eklettirdinizmi....hangi sigorta....teşekkürler...

Üye
    navim Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin ulus
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    21:16
    Yaşadığı Yer
    mersin

navim

Arkadaşlar bende kasko yaptım yalnız engelli aracı olduğu için odeme yaparken vermedegim vergiler kesilir o şekilde ödeme yapılır diyor böyle birşey var mi

oabey
    Misafir Üye
    oabey Avatarı

oabey

uygulama çok saçma bece bu koşullarda kasko yapmayın, çünkü zaten kasko bişeyi karşılamıyor, tonla prim ödeyip bişey olursa arabanın ederinin anca %60 ını alacaksınız hiç yapmamak daha iyi
    araca bişey olsa tekrar indirimli alma hakkınız yok, araba çalınmış,ya da pert olmuş mantıken zaten trafikten çıkmış durumda, sigorta şirketi de birine satamaz ki sizden ötv kesip ödüyor, yani a kişisi 1000 lira prim ödüyor 30 luk araca, ae enhgelli kişisi e 30 luk araca 1000 ödüyüyor, araç çalındı, ötvden sigortaya ne ki ama size gelip 17000 ödiycek mesela, külliyen zarar, aynı aracı da bidaha alamayacaksınız.
    bu durumda trafik sigortası zaten ortalama masrafı ödüyor, primi cebinize koyun bişi olmazsa kardasınız, ufak bişi olsa kaskoculara kaptıracağınız para zaten yeter, büük bişey olursa da zaten kasko ödeseniz de zarara gireceksiniz. durup dururken %40 kazıklanmayın

Derekoy

Poliçeyi ötv li yapıyorlar, para vermeye gelince ötv siz yapıyorlar.0 km araçlarda her halikarda yenisi ile degistiriyorlar.Yalnız, 1. yıldan itibaren raic bedeli üzerinden ötv yı düştükten sonra parayı oduyorlar.Pelt olması durumunda bütün bunlar.hafif hasarlarda parça degisiminde zaten sorun yok.Yalnız kaskoyu kendini kanıtlamış şirketlere yaptırmak gerekli.

akın16

Bu konuyu direk basbakana yazalim biz bunlarin korkusuylami yasiyacaz buna bir çözüm bulsunlar herkez madur bugun arkaslarin basina gelen yarin bizim basimiza gelir

Üye
    ramsey28 Avatarı

Gerçek Adı
    Bahtiyar
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    09:13
    Yaşadığı Yer
    giresun

ramsey28

Engelli statüsünde ÖTV-MTV istisnası ile satın alınan araçların kasko poliçelerinde aşağıdaki maddelerin olması olası kazalarda sigorta şirketleri ile sorun yaşanmaması açısından çok önemlidir:

1. Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 53/4 maddesinde belirtilen araçlar bu kloz kapsamında olup, hasar vukuunda yönetmelikteki şartlar esas alınarak değerlendirilir. Bu kişilere ait araçların sigortalanması durumunda kısmi hasarlarda eksik sigorta uygulanmaması için araç bedeli 0 km araçlarda ÖTV'li bedel 1 ila 5 yaş arasındaki araçlarda ise piyasa rayiç bedeli üzerinden sigortalanır.

2. Tescil tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde sigortalanması koşuluyla, 0 km Engelli Statüsü'nde tescilli aracın poliçe süresi (1 yıl) içinde tam hasara uğraması halinde aracın hasar tarihindeki ikinci el piyasa değerine bakılmaksızın (Motorlu Kara Taşıtları Kasko Sigortası Genel Şartları'nın B.3.3.1.2 ve B.3.3.1.4 hilafına) aracın teknik özellikleri aynı olan yenisinin anahtar teslim bedeli (ÖTV'li bedel) tazmin edilir. Engelli Statüsü'nde tescilli aracın 1 ila 5 yaş arasında ve ilk ruhsat sahibinin değişmemiş olması durumunda poliçe süresi (1 yıl) içinde tam hasara uğraması halinde, vergi düşülmeksizin piyasa rayiç bedeli ödenecektir.
    Ödenecek tazminatın üst sınırı, poliçede belirtilen Sigorta Bedelinin poliçenin başlangıcı ile hasar tarihi arasındaki gün sayısı üzerinden Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) aylık ÜFE endeksine göre artırılmasıyla beklirlenir ve hiçbir şekilde bu üst sınır aşılamaz.

3. Yönetmeliğin ilgili maddesine göre yetkili kişi tarafından kullanıldığına dair belge ibraz şartı aranır. Aksi halde tazminat ödenmez.
    Aracın tam hasarlı sayılabilmesi için aracın çalınmış veya pert (onarımı mümkün olmayan hasar) olması gerekmektedir.

bunlara ek olarak
    4- aracın tam hasara uğraması durumunda hurdaya ayrılacaktır ibaresinide ekletebilirmiyiz araç alım hakkımızı öldürmemek için.

bu maddeleri ekletmemiz yetiyomu.

mesela benim aracımı yeni aldım. aracın sıfır fiyatı 79.000,00TL. fakat ben aracı ötv siz 55.000,00TL ye aldım. yukarıdaki maddeleri kasko poliçeme eklettiğimde tam hasar durumunda bana sigorta şirketi 79.000,00 tl mi ödeyecek ilk yıl sonrakilerde piyasa değeri. yoksa 55.000,00TL. mi ödeyecek .aracın hurdaya çıkarılıp çıkarılmadığını nasıl anlayacam hakkımın ölmemesi içi.

Üye
    join55 Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal Kılınç
    Son Giriş
    20.01-2016
    Saat
    20:52
    Yaşadığı Yer
    Ankara

join55

Hazine müsteşarlığı sayfasından o sigorta şirketinin yetkisi var mı bakın lütfen

Arkadaşlar,
    Birkaç gündür sigortamın istanbul dahil heryeri ile görüşüyorum.Çünkü Kasko sigortamda Engelli Klozu maddesi Hasar durumunda Karayolları trafik Yönetmeliğinin 53/4 maddesi gereğince H sınıfı ehliyet istemekte ,yoksa ödenmez diye birşey yazmış.
    1) yönetmelikte 53/4 diye bir bend yok. 53.maddede a,b,c,d,e..... gibi alt bendler var.
    Ayrıca ben %93 özürlüyüm E sınıfı ehliyetim var Ve aracımda Otomatik vites .Emniyetle yaptığım görüşmelerde Aldığınız aracı kullanmaya uygun ehliyetle kullanabilirsiniz dediler. Kaskomda özel tertibatlı diye bir hüküm de yok. Şimdi Klozdan H sınıfı ehlieyetle kullanılırsa hasar ödenir hükmünü kaldırmak için uğraşıyorum.
    Bu durumda kasko yaptıran var mı........

Üye
    dnsss Avatarı

Gerçek Adı
    deniz sese
    Son Giriş
    11.06-2016
    Saat
    19:22
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır

dnsss

merhabalar; ben %99 bedensel ve zihinsel anneannem adına arac almak üzereyim...vasisi benim..kasko işini araştırınca aşağıda yazılan bu bilgilere ulaştım..sorum şu ki ; malumunuz bizim araç özel tertibatlı değil aracı ben kullanacağım..bu durumda bu maddelerin yinede eklenmiş olması gerekiyor mu? aracı almama kısa bi süre kaldı kasko şirketleriyle görüşüyorum bilen arkadaşlardan en kısa sürede bilgi alırsam çok sevinirim..

1. Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 53/4 maddesinde belirtilen araçlar bu kloz kapsamında olup, hasar vukuunda yönetmelikteki şartlar esas alınarak değerlendirilir. Bu kişilere ait araçların sigortalanması durumunda kısmi hasarlarda eksik sigorta uygulanmaması için araç bedeli 0 km araçlarda ÖTV'li bedel 1 ila 5 yaş arasındaki araçlarda ise piyasa rayiç bedeli üzerinden sigortalanır.

2. Tescil tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde sigortalanması koşuluyla, 0 km Engelli Statüsü'nde tescilli aracın poliçe süresi (1 yıl) içinde tam hasara uğraması halinde aracın hasar tarihindeki ikinci el piyasa değerine bakılmaksızın (Motorlu Kara Taşıtları Kasko Sigortası Genel Şartları'nın B.3.3.1.2 ve B.3.3.1.4 hilafına) aracın teknik özellikleri aynı olan yenisinin anahtar teslim bedeli (ÖTV'li bedel) tazmin edilir. Engelli Statüsü'nde tescilli aracın 1 ila 5 yaş arasında ve ilk ruhsat sahibinin değişmemiş olması durumunda poliçe süresi (1 yıl) içinde tam hasara uğraması halinde, vergi düşülmeksizin piyasa rayiç bedeli ödenecektir.
    Ödenecek tazminatın üst sınırı, poliçede belirtilen Sigorta Bedelinin poliçenin başlangıcı ile hasar tarihi arasındaki gün sayısı üzerinden Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) aylık ÜFE endeksine göre artırılmasıyla beklirlenir ve hiçbir şekilde bu üst sınır aşılamaz.

3. Yönetmeliğin ilgili maddesine göre yetkili kişi tarafından kullanıldığına dair belge ibraz şartı aranır. Aksi halde tazminat ödenmez.
    Aracın tam hasarlı sayılabilmesi için aracın çalınmış veya pert (onarımı mümkün olmayan hasar) olması gerekmektedir.

Üye
    join55 Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal Kılınç
    Son Giriş
    20.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

join55

Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 53/e maddesinde bu durum açıklanmıştır. %90 ve üzeri engellilerin yurt içinden satın aldıkları araçları o aracı kullanmaya uygun ehliyeti olan herkes kullanabilir.Zaten ruhsatında da sadece 5yıl satamaz der. Baska bir ibare yoktu.Kaskoya baska ifadeler yazarlarsa kullananamazsınız.

kasap_sadik

1- Aracınızın marka ve modeli? nissan qashqai 2012
    2- Satın aldığınız ay/yıl? 2/2012
    3- Hangi kasko firmasında kaç TL'ye kaskolattınız? groupama genişletilmiş kasko.. 850 TL %65 hasarsızlık indirimli..
    4- Kasko poliçenizde Özel Tertibatlı Taşıt Klozu* gibi bir madde var mı? Olası hasarın karşılanmasına dair kendinizi nasıl garantiye aldınız? Var, sigortacım bu şekilde sıkıntı olmayacağını iletmişti. Bu arada daha önceden başka bir sigortacı kaskoya bu madde koymadan sigorta yapmıştı kendisiyle bir daha çalışmadım. Bu işi bilen kişi olması gerçekten önemli eğerli engelli tertibatı varsa poliçede mutlaka belirtilmeliymiş. Yoksa hatamız olmamasına rağmen biz magdur oluyoruz.

Üye
    ramsey28 Avatarı

Gerçek Adı
    Bahtiyar
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    09:13
    Yaşadığı Yer
    giresun

ramsey28

Arkadaşlar ben de yeni aracimi aldım fakat hiçbir sigorta şirketi arkadaşın yukarıda yazdığı klozu yapmadı. Sonra güneş sigortadan kasko yaptırdım engelli klozu var. Yanı aracın ÖTV siz bedelini odeyecekler ÖTV siz teminat altına alıp ÖTV li fiyattan kasko yapıyorlar. Sıfır araca mecbur kasko yaptıracağım için güneş sigortadan 1300 TL ye kasko yaptırdım. Saolsun lar buradaki arkadaşlar da bilinclenmemde çok yardımları oldu. Hepsine tek tek tesekkur ediyorum.

Üye
    25DADAŞ25 Avatarı

Gerçek Adı
    ERHAN
    Son Giriş
    25.10-2016
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

25DADAŞ25

Merhaba arkadaşlar, benim engeli kızım üzerine almış olduğum araç 03.01.2016 tarihinde kontak üstü çalındı araç Anadolu sigortadan kaskosu var fakat kontak üstü olduğu için sıkıntı olabileceği söylüyorlar ben kızımı günlük tedaviye götürüp getirmek için kullanıyordum çok mağduruz bu konu hakkında yardımcı olabilecek önerileriniz nelerdir ?

Oturan boğa abi özellikle senin yorumunu bekliyorum

Üye
    dnsss Avatarı

Gerçek Adı
    deniz sese
    Son Giriş
    11.06-2016
    Saat
    19:22
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır

dnsss

merhabalar sorduğum sorulara cevap alamadım fakat aracımı cumartesi günü teslim alıp hemen kaskoladım..fakat bugün sigortacım arayıp kaskonun not düştüğüm maddelerden dolayı kabul edilmediğini iletti..bu durumda ne yapılabilir ?tecrübeli arkadaslar bize yardımcı olurlarsa gercekten çok iyi olur..

bu arada araç volkswagen golf 2015 sigorta sirketi ise eureko sigorta 2030 liraya kaskolattım..

Üye
    join55 Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal Kılınç
    Son Giriş
    20.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

join55

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben ergo sigortaya yazmıştım.telefon edip kabul ettiklerini söylemişlerdi.Ayrıca liberty ile de yazıştım sonunda sadece ötv muafiyetiye
    le zeilname yaptılar

Sayfa 13 / 15 İlkİlk ... 39101112131415 SonSon