Sayfa 12 / 15 İlkİlk ... 289101112131415 SonSon
Toplam 222 mesajın 166-180 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kemalbaser34,

benim bildiğim yeni poliçe yapılmıyor, ama eski poliçeler yenilenirken aynı kloz devam ediyor.

m3rsd

1) honda civic 1.6 elegance eco 2013
    2) haziran 2014
    3) 1200tl
    4) genişletilmiş kasko kapsamında yeni değer klozu var
    Merhabalar aracı haziran 2014 te sıfır olarak aldım kaskomda yeni değer klozu var ekim 2014 te kaza sonucu ağır hasarlı duruma geldi su an kaskonun bana dedigi aracınızı hurda yapicaz ve 38 bin vericez bence bu durum adil değil ben aracı 42 bine aldım ayrıca su anda ötv i.diyim yle aynısını (2014) almaya çalışsam 50 bin civarı poliçe de rayic bedel( su an 59 bin) yazıyor fakat 1 senede dolmadi olması gereken nedir Tşk ederim

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    21:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ugir

Yeni araç alıpta kasko yaptıran varmı??

%91 VE TERTİBATSIZ ARAC ICIN NASIL BIR kasko yaptırmamız lazım?

forsa;
    AXA mı Anadolumu peki?

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ugir

Kazım Özcan;

nasıl kasko yaptırmamız gerekir kazım bey? bir yardımcı olurmusunuz

Üye
    muven Avatarı

Gerçek Adı
    murat güven
    Son Giriş
    04.01-2015
    Saat
    21:10
    Yaşadığı Yer
    van

muven

İyi günler Bülent bey ben aranıza yeni katıldım. Yeni Axa sigortadan kasko yaptım kaskomun engelli klozunda üzerini çizdiğiniz ibare geçiyor. Acaba bu bana ileride sıkıntı çıkarırmı

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ugir

Bende anlamadım axa da gecen o ıbarenın nedemek oldugunu

Üye
    muven Avatarı

Gerçek Adı
    murat güven
    Son Giriş
    04.01-2015
    Saat
    21:10
    Yaşadığı Yer
    van

muven

arkadaşlar bu 3. derece ve noterce belirlenen kişilerce ibaresi. ben axa dan yaptırdım bu ibare benim kaskomun içeriğinde var. Axa kanunda olmayan bir maddeyi benim kaskoma nasıl ekleyebilir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Kanunda olmayan bir kısıtlamayı koyamaz. Bu ibarenin klozdan çıkartılması için AXA'ya başvurun derim. Kanun maddesi bu konuda çok net.

sayın

bülent bey lütfen ivedilikle cevaplayabılırsenız cok sevınırım.
    %95 özür durumu mevcut yenı arac alacagım .özür sahıbı anneannem .aracı torunu olarak ben kullanım yazdıracagım.kasko yaptırıken nelere dıkkat etmem gerekıyor.arac özel
    tertibatsız bir arac. kasko benım adıma olabılırmı hasarsızlık ındırımım mevcut .onu kullanmak ıstıyorum kasko polıcesınde neler yazılmalı

Üye
    Gazi Erdinc Avatarı

Gerçek Adı
    Erdinç
    Son Giriş
    24.08-2016
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Gazi Erdinc

Merhabalar.

06.01.2015 tarihinde 2014 model sifir araç aldım.

Skoda SüberB 1.6 TDİ
    Kasko Sirketi Anadolu sigorta
    Gazi oldugum için Anadolu sigortadan %35 indirimli Mehmetcik Kasko Policesi adı altında police Yaptırdirm.
    Kasko Ücreti: 1620 TL
    Policeye Gazi Ve özel tertibatlı Özürlü Aracıdır diye ibare koydurttum.

Aracın sifir degeri 99200 TL ÖTV İndirimli 64500 TL

Üye
    güneyli Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    19.01-2015
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    hatay iskenderun

güneyli

golf 6 vw kendi koskosu 930 tl 06/2012 bunu sordum gerek yok herhangibi hir sorun olmaz fatura bedeli degil kasko bedeli odenir dediler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Bu durumlarda poliçeye yazılmayan hiç bir şey bağlayıcı olmaz. Kendinizi garantiye almak için şuradakine benzer bir kloz yazdırmalısınız: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...ml#post1538037

Üye
    xman5734 Avatarı

Son Giriş
    01.08-2016
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul/hadımköy

xman5734

Sn cok degerlı uye arkadaslarım,
    kaskom trafık sıgortam geldı cattı 17 mart bu yuzden sogortacı arkadas bana gonderdıgı ornek polıce den engellılerle alakalı olan bolumunu
    aldım ve burdakı arkadaslara sormak ısterım aracım tertibatlı bu KLOZ yeterlımıdır acaba ? şimdiden cok cok tesekkur ederım....

ENGELLİ ARAÇ KLOZU
    Karayolları Trafik Yönetmeliği nin 53/3/Ç maddesinde belirtilen araçlar bu kloz kapsamında olup, hasar durumunda yönetmelikteki şartlar esas alınarak değerlendirilecektir. Bu kişilere ait araçların sigortalanması durumunda, kısmi hasarlarda eksik sigorta uygulanmaması için araç bedeli ÖTV`li bedel üzerinden sigortalanır. Yönetmeliğin ilgili maddesine göre araç sahibi tarafından kullanılması zorunlu hallerde "H sınıfı" sürücü belgesi ile, diğer (aracın kullanımı için özel tertibat bulunmadığı) hallerde üçüncü dereceye kadar kan ve sıhri hısımlarından bir sürücü veya noterce düzenlenmiş iş akdine bağlı olarak istihdam edilen bir sürücü tarafından kullanıldığına dair belge ibraz şartı aranır. Aksi halde hasar tazminatı ödenmez. Aracın hasar sonrasında hurda belgeli olması durumunda sigortalıya aracın ilk ediniminde istisna edilen ÖTV tutarı, aracın hasar anındaki rayiç bedelinden düşülerek tazminat ödemesi gerçekleştirilir. Poliçede yer alacak yeni değer klozu bu duruma istisna teşkil etmez. Kasko Genel Şartları 3.3.2.2.onarım masraflarının sigortalı aracın rizikonun gerçekleştiği tarihteki değerini aşsın veya aşmasın, ağır hasarlı aracın onarımının mümkün olduğunun eksper raporu doğrultusunda tespit edilmiş olması durumunda, aracın Karayolları Trafik Yönetmeliğinin ilgili maddesi hükümleri doğrultusunda trafikten çekildiğine dair -trafikten çekilmiştir- kaşeli tescil belgesi sigorta şirketine ibraz edilmeden araç sahibine sigorta tazminatı ödenmez. İlgili genel şartlar çerçevesinde aracın sigorta şirketine devri veya sigorta şirketince belirlenecek alıcıya devir ve satış şartlarının sağlanması gerektiği durumlarda sigortalı tarafından aracın ilk ediniminde istisna edilen ÖTV vergi muafiyeti vergi dairesine iade edilerek trafikten çekme belgesi alınarak şirkete teslim edilecektir.

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul

KÜREKÇİ

Deyerli arkadaşlar bende 10.03 2015 tarihli yeni poliçe yaptırdım.2 yıl önceki poliçelerde kapsam genişletilerek tazminat ÖTV li olrak ödemeli ibaresi vardı.Yeni yaptırdığım poliçede tazminatta ÖTV kesilecektir maddesi var.Sitede arkadaşların yazılarını okuyunca kafam takıldı kaskoyu yaptıdığım sigortacığı aradım.Bana söylediği 2 yıl önce sigorta şirketlerinin bazıları bunu genişleterek ÖTV ödenir maddesi koyuğorlardı şimdi bu madde kalktı.Sigorta şirketlerinin hepsinde uygulanan madde bana mail attığı maddeleri koyuyorlarmış yani artık sıtandartmış.

ENGELLİ ARAÇ KLOZU
    Karayolları Trafik Yönetmeliği nin 53/3/Ç maddesinde belirtilen araçlar bu kloz kapsamında olup, hasar durumunda yönetmelikteki şartlar esas alınarak değerlendirilecektir. Bu kişilere ait araçların sigortalanması durumunda, kısmi hasarlarda eksik sigorta uygulanmaması için araç bedeli ÖTV`li bedel üzerinden sigortalanır. Yönetmeliğin ilgili maddesine göre araç sahibi tarafından kullanılması zorunlu hallerde "H sınıfı" sürücü belgesi ile, diğer (aracın kullanımı için özel tertibat bulunmadığı) hallerde üçüncü dereceye kadar kan ve sıhri hısımlarından bir sürücü veya noterce düzenlenmiş iş akdine bağlı olarak istihdam edilen bir sürücü tarafından kullanıldığına dair belge ibraz şartı aranır. Aksi halde hasar tazminatı ödenmez. Aracın hasar sonrasında hurda belgeli olması durumunda sigortalıya aracın ilk ediniminde istisna edilen ÖTV tutarı, aracın hasar anındaki rayiç bedelinden düşülerek tazminat ödemesi gerçekleştirilir. Poliçede yer alacak yeni değer klozu bu duruma istisna teşkil etmez. Kasko Genel Şartları 3.3.2.2.onarım masraflarının sigortalı aracın rizikonun gerçekleştiği tarihteki değerini aşsın veya aşmasın, ağır hasarlı aracın onarımının mümkün olduğunun eksper raporu doğrultusunda tespit edilmiş olması durumunda, aracın Karayolları Trafik Yönetmeliğinin ilgili maddesi hükümleri doğrultusunda trafikten çekildiğine dair -trafikten çekilmiştir- kaşeli tescil belgesi sigorta şirketine ibraz edilmeden araç sahibine sigorta tazminatı ödenmez. İlgili genel şartlar çerçevesinde aracın sigorta şirketine devri veya sigorta şirketince belirlenecek alıcıya devir ve satış şartlarının sağlanması gerektiği durumlarda sigortalı tarafından aracın ilk ediniminde istisna edilen ÖTV vergi muafiyeti vergi dairesine iade edilerek trafikten çekme belgesi alınarak şirkete teslim edilecektir.

Üye
    xman5734 Avatarı

Son Giriş
    01.08-2016
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul/hadımköy

xman5734

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bence de KÜREKÇİ kardeş;
    bu kanunlara ulastım ben 53/ç beni tatmin etmedi OturanBoğa bülent abının de ekrem beyle konusmasında gecen 53/4 maddesını bulamadım benim görüşüm bu 53/ç olmamalı başımıza kesın is acılır sıgorta sırketlerı basımızı agrıtabılır.
    bence 53/ç degil de 53/4 ilave edilmesi sartk 3 gundur arastırıyorum 53/4 olması sart 53/ç yonetmelıgını okuyun ben okudum polıcem de oyle hazırlanmıs ama yaptırmayacagım bu klozu koyarlarsa yaptırıcam kararım kesın ve net.
    hem bıze gelen teklıflermı yoksa ısın uzmanı olan ekrem beyın yazıgına mı ınanalım haksızmıyım neyse konuyu daha fazla uzatmadan 53/4 maddesı sart koydurun arkadaslar saygılarımla ıyı aksamlar.

Sayfa 12 / 15 İlkİlk ... 289101112131415 SonSon