1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 10 / 15 İlkİlk ... 67891011121314 ... SonSon
Toplam 221 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kanuni Avatarı

Son Giriş
    14.11-2016
    Saat
    10:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul

kanuni

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Agurak bilgilendirmen için sağol kardeşim,ben kaskomu axa ya yaptırdım ötv siz rakam üzerinden yapıldı aparat varsada ayrıyeten ücret alınıyor.Tamir konusunda ise herhangi bir işlem yapılmasa ne kaskoyu bozdurmak nede ücretli tamir yaptırmasam yeni poliçe düzenlendiğinde araç hafif hasarlı olmasına rağmen herhangi bir sıkıntı yaşarmıyım

Üye
    yyeniyurt Avatarı

Son Giriş
    30.10-2013
    Saat
    13:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

yyeniyurt Kasko sorunu bitmiyor

Selamlar, konuyla ilgili netleşen bir şey olmamasının nedeni devlet yetkililerinin bu konuyu çözümsüzlüğe terk etmeleri bence

şimdi birkaç soru-yorum-değerlendirmem olacak

biz 18 yaşından büyük % 90 üzeri engelli kardeşim için araç alacağız. babam mahkeme kararıyla yasal vasisi.

1. bu aracın kaskosu yapılırken ötv li fiyat mı yoksa bizim cebimizden çokan rakam mı esas alınacak

2. araç hırsızlık yangın kaza vs sebebiyle kullanılamaz hale (pert) gelirse hurdaya çıkarılır gibi bir madde ekletebilir miyiz.

3. birinci yıl oluşan hasarın ödenmesinde ötvli bedel üzerinden de ötvsiz bedel üzerinden de kasko yapsak ötvsiz bedelin (0 alırken cebimizden çıkan rakam) bize ödeneceği konusu doğru mudur?

4. aracın ilk yılı sonrasındaki uygulamalar nasıl değerlendiriliyor. (Örneğin aracın sıfır değeri 50.000 lira ötvsi 16000 lira cebimizden çıkan 34000 lira. ilk yıl hasar oluşursa 34000 lirayı bana veriyor ve aracı hurdaya çıkarıyor ama ikinci yıl kasko yaparken arabayı ikinci el olarak görüyor ve araç 50000 değil 45000 sayılıyor ötvyi (16000) düşünce bana 29000 lira ödeme yapmış oluyor burada bir hak kaybı söz konusu mu),

5. kardeşim 23 yaşında ve 20-30 yaş aralığı kasko şirketlerinin yüksek risk grubunda. fiyat istediğim bir acente bu durumdan dolayı yüksek bir prim çıkardı ancak adına araç alınan engelli aracı kullanamayacağı için yasal vasisi adına kasko yapılması veya kasko priminin vasinin verilerine göre hesaplanması gerekmez mi?

6. 50.000 liralık bir aracı kasko yapan şirket normalde 50000 liralıkı risk alıyor ancak ötv meselesinden dolayı bizim için 34000 liralık risk alıyor (aracı hurdaya çıkarmasının zorunlu olduğunu hatırlatırım çünkü aksi durumda bu rakam bizden çıkar) bundan dolayı normal bir vatandaş için hesaplanan primden daha düğşük bir prim hesaplanması gerekmez mi

aklımda daha soru ve yorumlar var ama bunları halledelim öncelikle ve bu sorulara cevap gelirken belki başka soru sormaya ihtiyaç kalmaz.

cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederken bir şey rica edeceğim madde madde cevap verirlerse numara koyarak hem benim hem de forumun diğer kullanıcılarının daha kolay istifade edeceğimi düşünüyorum.

selamlar, kolaylıklar

Üye
    yerdev Avatarı

Gerçek Adı
    mert
    Son Giriş
    29.01-2014
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    adana

yerdev

Arkadaşlar yakında ötvsiz araç alacağım inş. Hangi sigorta şirketini önerirsiniz, ?

Üye
    kadirörük Avatarı

Gerçek Adı
    kadir örük
    Son Giriş
    09.03-2014
    Saat
    17:17
    Yaşadığı Yer
    manisa

kadirörük ÖTV-MTV istisnası ile araç satın alan arkadaşlarımız, aldıkları araçlara ve kasko şar

ÖTV-MTV istisnası ile araç satın alan arkadaşlarımız, aldıkları araçlara ve kasko şartlarına dair şu soruları yanıtlarsa sanırım çok yararlı bir başlık olur:

1- Aracınızın marka ve modeli? honda civic 2011
    2- Satın aldığınız ay/yıl? 24 aralık 2010
    3- Hangi kasko firmasında kaç TL'ye kaskolattınız? dubai group
    4- Kasko poliçenizde Özel Tertibatlı Taşıt Klozu* gibi bir madde var mı? Olası hasarın karşılanmasına dair kendinizi nasıl garantiye aldınız? bu maddeden haberim yokdu

16.11.2013 tarihin de kaza yaptım. ağır hasarlı yaklaşık 22.000 TL parça+işcilik hasar var dediler. aracı hurdaya ayırdığımızda satış bedelini öderiz dediler. aracın değeri 46.000 TL iken bana maliyeti
    32.000 TL oldu. kasko şirketi 28 gün sora bana 29.000 TL öderiz dediler. şimdi benim izlemem gereken yol ne olmalı. aracı yaptırıp binmeye devam mı etmeliyim?
    yada kasko şirketi kasko bedeli olan 42.700 TL yi ödemesi için yapmam gereken birşeyler varmı? bu konu ile ilgili bilgi verilebilirse sevinirim
    teşekkürler

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar

Mami Junior

kadirörük;

Arabayı tabiki hurdaya çıkarttır, bu sayede kaskodan gelen parayla tekrar ötv indirimiyle araç alabilirsin.
    Ama perte çıkartma, hurdaya çıkart yani trafikter çektir, hurda belgesi verilicek sana.
    Birde pert olan araçta, aracın o günkü 2. el fiyatı verilir, o dediğiniz fiyatları vermez zaten, vermesi için aracın ötv sini ödemenizi ister.

Üye
    gokay Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    10.11-2016
    Saat
    19:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

gokay

Birkaç gün içinde yeni araç alacağım ve dolayısıyla kasko yaptıracağım.
    Mesajlardan okuduğum kadarıyla net bir şey yok.
    Sıfır ötv muafiyetli özel tertibatlı arabamı kaskolatırken net olarak önereceğiniz şey var mı?

Üye
    gokay Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    10.11-2016
    Saat
    19:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

gokay

Yani hurdaya çıkarmadan pert olarak kaydı yapılır ve kasko firmasının tasarrufunda bu şekilde kaportacıya satarsa biz ayvayı yedik...

Üye
    forsa Avatarı

Gerçek Adı
    Ercü
    Son Giriş
    01.04-2016
    Saat
    21:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul

forsa

Arkadaşlar durumun kargaşası şu.. pert denince iki kısıma ayrılıyor araç 1-hurda.. 2- çekme plaka ( çekme)... yaptırılıp kullanılması için satılması bu bizim sıfır araç almamızı engeliyor Engeli kasko... aracımız perte çıktıgında (çekme) yaparak aracın bütün parasını bize veriyor verdigi para ile ikinci el bir araç alıp senelik vergilerini ödeyerek devam ediyorsunuz.. Diger kasko şirketleri de.. 1- hurdaya cıkarıp aracın ötvsini ödüyor size de aracı alırken kaç lira ödediyseniz onu ödüyor. Siz de gidip ister sıfır ister ikinci el bir araç alıyorsunuz ve senelik vergilerden muaf oluyorsunuz . 2-- Kaskonuzda üsteki kloz yoksa aracı (çekme) yapıp size indirimli aldıgınız fiyatı ödüyor fakat siz o parayla (aracınız hala ortada oldugu için) sıfır araç alamıyorsunuz.. Burada kandıra biliyorlar bizleri.. (işte buraya dikkat edin) Gecen sene genarali deydim bu sene axsa

Üye
    alanya Avatarı

Son Giriş
    08.03-2016
    Saat
    16:05
    Yaşadığı Yer
    Antalya - Alanya
    Blog Mesajları
    1

alanya

Arkadaşlar sanırım hepimizin gözünden kaçan bir yasal düzenleme olmuş 30 Mart 2012 tarihinde bu düzenleme ile Engelli araçların rayiç değeri aşağıdaki form ile Vergi dairesinde belirlenecek ve kasko bu değer üzerinden yapılacak, böylece sigorta şirketlerinin ayak oyununa engel olunmuş olacak. Aslında güzel bir uygulama ama uygulayan var mı bilmiyorum, ama gelecek ay sipariş ettiğim aracımı teslim aldığımda ben bu EK2 formu ile şansımı deneyeceğim, ama siz sormadan ben söyleyeyim belirlenecek değer ÖTV'li olarak mı yoksa ÖTV'siz mi bende anlamadım zira aşağıdaki resmi gazetede bu konuda bir açıklama yok.

Motorlu taşıtlar vergisi genel tebliği yayınlandı (30 mart 2012)

Üye
    xman5734 Avatarı

Son Giriş
    01.08-2016
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul/hadımköy

xman5734

arkadaslar merhaba;

baya okudum okudum ama bende en az 3-5 sıgorta ıle gorustum bana cevap bıle veremedıler yemın ederım kanunun acıklıgı dedıler.

olay sundan ıbaret oldu.

benım aracım ben kaza yapmam halınde pertlık durumda bana ne odersınız aracı adıgınız faturadakı tutar kadar dedıler.

pekı ben pertlık durumdan sonra fatura tutarım olan otv ındırımlı tutark kadar verdınız dıyelım aradakı farkı cebımden odeyıp yenıden arac almalıyım ozaman otv ındırımı alamadan 5 yıl dolmadıgı ıcın evet malesef dedıler.

saolsun kı generalı polıce de de var zaten oturan boga sayesınde tsk ederım kendısıne burdan butun sorularıma cevap buldum ve lıste satıs fıyatı kadar odeme olcak bu gıbı durumlarda.,

ıyı gunler kazasız belasız olur araclarınız ıns

Üye
    lordcgds Avatarı

Gerçek Adı
    zübeyde
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul

lordcgds

bu siteyede emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.Arac konusunda çok yardımı oldu.

1- Aracınızın marka ve modeli? toyoto corolla 1.4 dizel
    2- Satın aldığınız ay/yıl? 12.2013
    3- Hangi kasko firmasında kaç TL'ye kaskolattınız? aksigorta 1800 tl
    4- Klozu? %90 engelli olduğu için özel tertibat yok.aracın pert olması durumunda ötv mağduriyeti yasamıyacamızı söledi.aracı satış fiyatından kaskolatması bunun için yeterli oluyo mu? yada nedir bunun puf noktası?

Üye
    jck Avatarı

Son Giriş
    31.01-2014
    Saat
    03:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul

jck

OturanBoğa;

Hocam ben cumartesi günü aracı alınca bunu mu göstermem gerekiyor? Bu konuda yardımcı olur musunuz? Hangi sigorta + kasko şirketini önerirsiniz? İstanbul Sultangazi'de yaşıyorum. 25 yaşındayım. Araçta vites kolunu sola alma aparatı olacak. Ben aracı full kasko yaptırmak istiyorum (hırıszlık terör vs.) Cumartesi aracı alıp memlekete gitmek istiyorum. Bunu 1 günde hallederler mi? Bilgilendirmenizi bekliyorum teşekkür ederim.

Üye
    forsa Avatarı

Gerçek Adı
    Ercü
    Son Giriş
    01.04-2016
    Saat
    21:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul

forsa

jck .. Türkiyedeki en iyi sigorta aksa şu anda genaralide engelliler için bişeyler yapmış yukarıda bi açıklama yazdım orayı oku..
    Digeri aracın motor şase nosu ile plakasını biliyorsan , yada sağdece motor şasesini biliyorsan bu gün bile hazırlata bilirsin cumartesi beklemeden yola cıka bilirsin.

Üye
    jck Avatarı

Son Giriş
    31.01-2014
    Saat
    03:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul

jck

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tşk ederim. Peki bu klozu kesin olarak eklettirmek mi gerekli?

Sayfa 10 / 15 İlkİlk ... 67891011121314 ... SonSon