Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 36 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    geceyry Avatarı

Gerçek Adı
    TAHİR KARAPÜR
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    HATAY
    Blog Mesajları
    1

geceyry

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Eğer araç trafikten çekiliyorsa ve size yeni bir otv siz araç alma hakkı doğuyorsa otv siz ödemeyi kabul edersiniz. Zaten olması gereken de budur

Üye
    theaprantice Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:59
    Yaşadığı Yer
    adana

theaprantice

Ama verdiği tutarları ötvsizde olsa aynı aracın muadilini alamayacağız neden kabul edelimki?

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar

Mami Junior

Bildiğim kadarıyla 2.el fiyatı verilir aracın.
    Sıfır fiyatı değil.

Üye
    geceyry Avatarı

Gerçek Adı
    TAHİR KARAPÜR
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    HATAY
    Blog Mesajları
    1

geceyry

@theaprantice

Eğer ilk yıl hurdaya çıkmış olsa belki sıfır fiyatında bir ödeme alırdiniz ama bu şekilde sadece ikinci el üzerinden fiyatlandırma yapılır. Bence kabul edin. Şuan hurdaya çıkıyor olması ve sizin yeni araç alacak şekilde belge almanız bile çok iyi birşey. Genelde kasko şirketleri çok uğraştırirlar.

centeli

arkadaşlar
    ben huırdaya çıkması karşılığı mercedes 2013 model aracımıza 82.750. tl bedeli kabul ettim aracımızı 120 bin tl ye saydılar ötv yi ödemediler bu şekilde kabul ettik
    fakat yeni kasko yaptırmak istediğimizde 2500-3000 tl arası yeni aracımıza kasko bedeli çıkıyor
    engellilere uygun kasko önereceğiniz varmı acaba

Üye
    theaprantice Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana

theaprantice

@centeli

2013 model aracınızın rayiç bedeli nedir acaba? Çünkü bize verdikleri bedelle biz yeni bir araç bile alamayacağız.Bu haksızlık değil mi?

centeli

@theaprantice

aracımızın kasko değeri 133.600 çıkıyor
    ben sıfırını aldım kardeş

Üye
    theaprantice Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana

theaprantice

@centeli

Bizimde aslında istediğimiz o benim aracım 2013 model ford focus titanyum.Rayiç bedel 56000 TL iken sigorta şirketi hurdaya ayırıp(orası bile net değilken) bize 2013 te aldığımız fiyat üzerinden ötv tutarını(28000 TL) düşerek 31270 Tl ödemek istiyor. Rayiç bedeli alana kadar savaşacağım.

Üye
    güncce Avatarı

Son Giriş
    15.10-2016
    Saat
    13:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

güncce

Bende aynı durumdan muzdaribim. Araç Pert oldu kasko şirketi hurda belgesi vermeyi kabul etti ancak rayiç bedelden ÖTV yi düşerek ödeme yapmak istiyor? Hurda belgesi alıp aynı Zaman da rayiç bedeli de alabilen varmıdır.

Üye
    theaprantice Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana

theaprantice

Şuan için mahkeme safhasında konu önemli bir gelişme olursa bildireceğim.Firmayla sıkı pazarlık edin.rayiç olmasada ona yakın bir tutar vereceklerdir.Mahkeme ile tehdit edin gerekirse

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul

enes75

Hurda Belgesi Veriliyorsa eğer, Hiç Kendinizi Yormayıniz, Kesinlikle otv düşürülerek ödeme Alırsınız,açık ve NeT.

Üye
    theaprantice Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana

theaprantice

ne demek uğraşmayınız ben anlamadım.Mahkeme versin kararı size ne.Böyle ezbere ağızlar hukuk arayışını etkisizleştiriyor.Devletin almadığı ötv yi sigorta şirketi neden alsın ki.Sonuçta kazanırsın veya kaybedersin.Ama aramayalım mı Hakkı'mızı.Poliçeye rayiç bedel yaz.Primi bunun üzerinden kes.Kaza olunca hurdaya ayır.Sıfır araç alma Hakkı veriyorum de.Sonrada 20 30 bini cebe indir.Lütfen daha yapıcı yorumlar yapalım

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul

enes75

@theaprantice
    Tabiki Konu ile Alakalı Dava açma Hakkınız var,ama Dava sonucu Karşı vekalet ücreti ve mahkeme masraflarını ödersiniz bence,Çünkü Otv siz aldığınız araç bedeliyle hurda belgesi hakkinizla yeniden Otv siz araç alma Hakkınız var.

Üye
    güncce Avatarı

Son Giriş
    15.10-2016
    Saat
    13:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

güncce

Kasko şirketi mahkeme yolunun açık olduğunu istersem dava açabileceğimi söyledi yani asla kendilerinden taviz vermiyorlar.

Kasko şirketinin verdiği ÖTV siz ücretle hurdaya çıkan aracın aynısını tekrar ÖTV siz alamıyorsunuz maalesef

Üye
    theaprantice Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana

theaprantice

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @enes75

Kazadan beri hiç görüşemediğimiz kargo şirketi dava açıldıktan sonra 10 kez aradı benimle pazarlık yapmak için 32 bin tl teklif eden sigorta şirketi 45 bine kadar fiyatı yükseltti.Ama benim için bu artık hırs oldu ve sonucu ne olursa olsun davamı devam ettireceğim.Kaldıki kazadan itibaren gecen süreyi düşününce yasal faiziyle zaten verecekleri paranın üzerinde parayı hak edeceğim.Bu yüzden sigorta şirketine o ötvyi hediye etmek istemiyorum.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon