Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 46 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

sarasota

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bunlar tamamen öneri zaten öneriden de öte gitmez sanırım

xpitonxd

Abi benim tanıdım %45 şizofreni hastası öğretmen var.Adam 10 yıllık sınıf öğretmeni ve sınıfından teog sınavında çok başarılı öğrenciler var.
    Biz engelliyiz parya değiliz..
    Konu xpitonxd tarafından değiştirilmiştir (15.11-2016 Saat 23:46 ).

mkn06

mesela bende kronık enzım eksıklıgı var . sımdı bu calıstaya gore bu hastalık engellılık sınıfından cıkarılırsa memur olarak olarak atanamıyorum demı ?

xpitonxd

Tüm engellilerden tekrar rapor istemenin önünü açacaklar.Memur olur veya olmaz diye.Bu zaten vardı istihdam olur diye.Şimdi önünü açacaklar rahatlıklar isteyecekler.Bir çok engelli mağdur edilecek.

mkn06

yanı soyle mı. bu kısı bu ısı yapabılır uygun yada yapamaz dıye mıdegerlendırme yapılacak. eger oyle ıse cok magdurıyet olur

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:21
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Blog Mesajları
    3

mami23082

inşallah uygulamaya sokulur 7 ve 8 bence olumlu olmuş bu ülkenin gerçekten sıkıntılarını çekenler için ...

Üye
    deep_blue85 Avatarı

Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    13:39
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Blog Mesajları
    5

deep_blue85

7. ve 8.maddeye neden bu kadar takıntılısınız anlamak imkansız.Kişi hayatını yaşamakta zorlaştırıcı bir etkiyle karşı karşıya kalsa ve bunun sonucunda kendisini engelli statüsünde görmek istese ve en nihayetinde yeni düzenlemeye göre engelli sayılmasa bunun vebalini sizler ödeyebilir misiniz?Ben de şizofreni hastasıyım ve şizofreni ve bu tür ruhsal engeller engellilik statüsü için yeterince ağır rahatsızlıklar zaten.Siz ortapedik engelli grubunda olabilirsiniz öbürü görmedir öbürü işitme,diğeri de zihinsel ayrımcılık yapmayalım derken kendi içimizde ayrıştırılmışız bana göre.Bu dünyanın tüm kahrını ortapedik,işitme ve görme engelliler çekmiyor kardeşim emin olun şizofreniler olarak bizler sizin aklınızın ucundan bile geçmeyecek acılarla karşı karşıya geliyoruz.Bu sebepten dolayı hakkımızı aramak da bizim en doğal hakkımızdır.

sarasota

@deep_blue85 haklısın kardeşim

Üye
    selo_selo07 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:47
    Yaşadığı Yer
    Aydin
    Blog Mesajları
    1

selo_selo07

2 nushadaki 12 maddeyı anlayamadım emekli ile ilgili

Üye
    attracttive Avatarı

Gerçek Adı
    tarık
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    izmir

attracttive

sarasota hocam. 7. madde ile ilgili rapor alanların hakları elinden alınır mı? çıkan yönetmelikler geriye dönük işler mi onu merak ediyorum.

Üye
    Faruk33 Avatarı

Gerçek Adı
    Faruk Özer
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    15:18
    Yaşadığı Yer
    Mersin

Faruk33

11. 13. ve 14.madde kesinlikle uygulamaya koyulmalıdır.Bedensel rahatsızlığı olan adam Hizmetli atanmasın

sarasota

Hiç bir fikrim yok
    @attracttive

xpitonxd

@deep_blue85 @Faruk33

Arkadaşlar
    İkinizede katılıyorum.Ne engelliler ayrıştırılmalı nede bedensel engelliler hizmetli olmalı.

Üye
    justvatu Avatarı

Gerçek Adı
    hakkı
    Son Giriş
    16.11-2016
    Saat
    16:44
    Yaşadığı Yer
    izmir

justvatu

çok saçma engellileri ayrıştıracaklarına sahte engelli raporları alanlarla,bunları verenlerle ilgili çalışma yapsınlar.
    Kronik engelli olup ta , sadece kendini engelli sayan ortopedik engelli insanlardan daha zor durumda (sağlık açısından) olan insanlar var. Ortopedik -zihinsel-kronik vs. diye herkes kendini diğer bir engel grubundan üstün görüp diğer grupları engel grubundan saymayıp hastalık diye adlandırmaya çalışması çok yanlış bir düşüncedir her engelin kendine göre zorlukları vardır.

Suqer

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aslında devlet, maaşlara barem koyarak bütün engellilere istihdam sağlamalı, bu ekpss sınavı kaldırılıarak çalışmak isteyen her engelli bireye mesela, Eski adı ile İlkokul ve ortaokul mezunu bir engeliye asgari ücret, lise mezununa net 1800, önlisans mezununa 2100, lisans mezununa 2300₺ maaş vermeli.
    Çalışmayan pek çok engelli zaten 2022 maaşı alıyor.2022 maaşınvermek yerine memur olarak bu barem doğrultusunda çalıştır.Çalışmaya engeli olmayıpta, çalışmak istemeyen birinin maaşınıda kesersin.Böyle bir uygulama yapılsa çok güzel olur.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon