Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmed Kılıç
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    18:32
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Ahmedkilicc

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Dedigime çıkıyor yine ilkokul ve ortaokul mezunları katılabilir. Lise hariç yani ortaöğretim hariç

Üye
    LugaL Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    16:27
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaras

LugaL

@Ahmedkilicc
    Adaş, liseyi bitirip EKPSS'ye girmeyi bende istiyorum fakat yaş oldu 24 açıktan lise okuyayım diyorum hem zor oluyor hemde minimum 3 yılda bitirebilirim oda bi ihtimal derken yaş olacak 27 hadi mezun olduk diploma aldık EKPSS'ye hazırlanıp girdik onuda başarıyla geçtiğimi varsaydım yine yaş olacak 28 29 belkide 30 yani neresinden bakarsan bak geçecek bir 6 senemiz, ben ortaokul mezunuyum keşke ortaokul mezunu engellilerde EKPSS gibi bir sınav ile kadroya alınsaydılar şimdi bu kadar zorlanmazdık. Kura'yı tercih etmemin sebebide budur belki bir kaç yıla kadar şansımız biraz varsa kurada çıkarız diye...

@cemil er
    Cemil; öncelikle yardımcı oldugun için teşekkürler kardeşim. Aile ve sosyal politikalar dairesi dediğin sosyal hizmetler mi oluyor? ikincisi ösym'ye gidip sisteme girmek derken ösym web sitesi üzerinden mi sisteme gireceğim ?

Zamanın Ötesinde

Okul okumamanın zararları... birgün mutlaka karşınıza engel olarak çıkıyor.. Tabi neden okumadığınızı siz daha iyi bilirsiniz.. belki özel bir sebebi vardır ama siz, siz olun lise'yi mutlaka okuyun.. imkanınız varsa ünide okuyun.. yoksa açıktan üni okuyun..

Üye
    cemil er Avatarı

Gerçek Adı
    cemil
    Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul

cemil er

@LugaL

Rica ederim abi nedemek her ilin bulundugu ilçede aile ve sosyal politikalar dairesi vardır internetten araştır hangi ilde ilçede oturuyorsan orayı ara ekpss ön başvuru kayıt yapılıyormu diye sor yapılıyorsa orda yapıcaksın veya yakın yere yönlerdirir oraya kayıtlar başladığında gidip ön kabul formunu doldurup yine bulundugun ilçenin ösym bürosuna gidip onlar kaydını tamamlıcak fotorafını çekip siteye kaydını tamalıyıp sana sifre vericekler bide bankaya 15 tl yatır dicekler ücreti yatırdıktan sonra kaydın tamamlıcak sana verilen sifreyide sisteme kendin girip değiştirmeyi unutma
    Aile sosyal politikalar ve ösym giderken götürcegin belgeler var onlarıda unutma abi

Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmed Kılıç
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    18:32
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Ahmedkilicc

Lugal demek istediğim liseyi bi şekilde bitir 30 olsun 40 olsun ne adamlar var 30 da ilkokula başlıyor bitiriyo 3 sene de bitirirsin zor değil

Üye
    LugaL Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    16:27
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaras

LugaL

@Zamanın Ötesinde

evet bazı özel sebepler vardı okumamaızda etkisi olan. annem babam yıllar önce ayrıldı her ikisinden de 4 kardeşim ile birlikte ayrı yaşamak zorunda kaldık yıllar sonra annem bizleri yanına aldı fakat okutmaya gücü yetmedi annem ile birlikte çalışıp iki kız kardeşimi okutmaya çalıştım ve yıllar sonra açık öğretimden önce ortaokulu bitirdim bu yılda liseye kayıt yaptırdım daha çok sebepleri var ama saymaya kalksam uzun bir yazı olur...

@cemil er
    bunlar tamamen kura başvurusu için yapılacaklar dimi cemil kardeşim

@Ahmedkilicc
    bende öyle tahmin ediyorum 3 yıl gibi süreyle bitirim gibi düşündüm bi bitirebilsem direk ekpss'ye başvuracağım zaten sıradan bir memurluk olsun yeter bana fazla büyük bir hayalim yok fakat yaş konusunda kaygılarım var acaba yaş ilerleyince kadroya alınabilir miyim yinede gibisinden

Üye
    cemil er Avatarı

Gerçek Adı
    cemil
    Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul

cemil er

@LugaL

Aynen abi kura için bunlar

chaplin1905

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    slm.açık lise konusunda çok endişen olmasın.bende hastalık sonucu engelli kalınca orta okuldan sonra devam edememiştim.sonraları abimler zamanında açık lise oku diyip beni 2011 de kayıt etmişlerdi ama ben seninki ile benzer korku ve düşünceler nedeniyli gitmemiştim..2014 te ise 26 yaşında kendi kaydımı yaptırıp(yeniletip)başladım açık lise okumaya..ve şimdi neden yıllar önce başlamadım diye kafamı duvarlara vuruyorum..çalışma hayatına atılmak isteyince çok ceremesini çektim orta okul mezunu olmanın.. lise mezunu olmayanlar neredeyse adam yerine konmuyor..memurluk,büro memurluğu,masa başı gibi işler için işkurda başvuru dahi yapamıyorum..orta okul ezunu dedin mi sadece temizlik ve benzeri işler için düşünüyorlar seni.ücrette asgari ücret oluyor..biraz düzgün iş bulmanın bile mümkünü yok.....

neyse açık liseye gelince;başlarda çok zorladı ama sonraları kolaylaşmaya başladı.kitaplar çok zor görünüyor ama sınav soruları çok kolay oluyor..biraz çalışma ile geçersin.ben çok çalışıp hep yüksek notlar ile geçtim.şimdi bu yıl mezun olacağım ve yine bu yılki ygs ye girip açıktan üniversitede okumaya devam edeceğim..sadece 2011 yılında başlasam şimdi neredeyse en azından 2 yıllık üni mezunu olmuştum..geç başladığım için çok pişmanım ama yine geçte olsa başkadığım için çokta memnunum..bence daha fazla zaman kaybetmeden bir an önce başla liseye..ocakta bu yılın 2. dönemi için ilk kaydını yaparsın..ayrıca atamalar zamanında(neredeyse bir buçuk yıla yayılmış olan 3 atama oluyor) mezun olabilicek durumdaysan 2018 ekpss sınavına girebilirsin.kazanırsan mezun olduktan sonra atanabilirsin.hemen başlarsan 2019 yılı içinde mezun olabilirsin..yaş konusunda ise endişen olmasın.açık liseye gidenlerin çoğu senden 10 yaş falan büyük..hala çok gençsin.tekrar edeyim inan sınavlar çok kolay.bu konda çok endişe etme.kitaplar seni korkutmasın.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12