Sayfa 8 / 8 İlkİlk ... 45678
Toplam 120 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mesut41 Avatarı

Son Giriş
    01.11-2016
    Saat
    16:12
    Yaşadığı Yer
    kocaeli

mesut41

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sürekli raporunuz var ise heyete bence girmeyin , süreli raporlarda süresi dolmadan heyetegirilmesi bence büyük bir hata. sizlerden istenen rahatsızlığınızı gösterir bir belge üstelik raporunuzun süresi bitmeden nasıl rapor isteniyo hastane bu kadar hata yaparmı kardeş merak ettim bence il sağlıkla iyi konuş elinde hak varken kanunsuz iş yapıyorsunuz bence on kere düşünün bir kere yapın yönetmeliği söyleyin kurumlara haberleri yok çoğunun

Üye
    notfound Avatarı

Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    19:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

notfound

O zaman ben maddeleri okuyayım, ona göre gösteriyim onlara.

gncfb

@notfound sana 10 gündür aynısını diyorum her zaman sende aynısını diyorsun. bu dediğimi yapamayan yalnızca sensin işin ilginç tarafı aslında bunuda almana gerek yok hiç bir kurum istemiyorda bilmeyen memurların karşısında bilmeyen engelli çıkınca gene mağdur engelli oluyor memura göre hava hoş sende dolan dur.

cagribekar

Buradaki 2 3 arkadaş dışında rapor yenilemek için aranan veya arayani bilen duyan var mı

Üye
    notfound Avatarı

Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

notfound

@gncfb

"Madde 9
    (4) Kişinin ya da kişiyi sevk eden kurumun talebi halinde, kişinin sağlığına etkisi dikkate alınarak çalıştırılamayacağı işlerin niteliği ile raporun kullanım amacı bölümüne; bireyin yararlanmak istediği hak ve hizmetlere ilişkin talepleri belirtilir.

(8) Özürlü sağlık kurulu raporlarının kişinin başvuru tarihinden itibaren en geç yirmi iş gününde tamamlanarak ilgiliye verilmesi esastır.

Madde 13
    (4) Bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlar ile süreli raporların geçerlilik süresi dolmadan tekrar rapor alınmak istenmesi durumunda, mükerrer rapor tanzimini önlemek maksadıyla, ilgililerin daha önce özürlü sağlık kurulu raporu alıp almadıklarına ilişkin beyanı istenir. İlgilinin beyanı üzerine veya bir başka şekilde, evvelce özürlü sağlık kurulu raporu verilmiş olduğunun tespiti halinde tekrar rapor verilmez. Kullanım amacına uygun olarak düzenlenmiş ve bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlara sahip kişilerden kurumlarca yeniden rapor istenilmez.

Madde 14
    (1) Raporların usulüne uygun olarak düzenlenip düzenlenmediği, formdaki bilgilerin tam olarak doldurulup doldurulmadığı kontrol edilerek, gerekiyorsa eksik ve yanlışlıklar düzeltildikten sonra raporlar; kurum müracaatı ise üç nüsha, kişisel müracaatlarda ise iki nüsha olarak düzenlenir ve başhekim tarafından onaylanır.

(4) Özürlü sağlık kurulu raporu vermeye yetkili sağlık kurumları, özürlü sağlık kurulu raporlarına ait bilgileri Sağlık Bakanlığı veri tabanına aktarır. Sağlık Bakanlığı, veri tabanındaki bu bilgileri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının belirlediği veri yapısında Ulusal Özürlüler Veri tabanına aktarılmak üzere her ayın ilk haftası Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına elektronik ortamda gönderir. Ayrıca, Sağlık Bakanlığı bu bilgilerin Ulusal Özürlüler Veri tabanına aktarılması amacıyla uygun servisler hazırlar. Özürlülük bilgilerinin Ulusal Özürlüler Veri tabanına aktarılmasına yönelik teknik yöntem ile özürlülük bilgilerinin elektronik ortamda alınmasına ilişkin usul ve esaslar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından belirlenir.

Madde 18
    (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kayıp oranları, vücut iş görme gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez.

(2) Ancak, süreli verilen raporlar ile ilgili olarak hastaneye yeniden sevk işlemi uyarınca veya herhangi bir sebeple yeni bir rapor istenmesi durumunda, özür oranları, bu Yönetmelik hükümlerine göre yeniden belirlenir."

Madde 13'ün 4.fıkrasında süreli raporun geçerlilik süresi dolmadan tekrar rapor verilemeyeceği yazıyor.

buraktuc

Kardesim atandigin yere git sekreterlikten evragin aciliyeti vardir yazisini al hastanede bashekimin yanina cik derdini anlat onlar zaten seni heyet odasina gonderecek bashekim onay verdigi icin hastane senin rapor isini halledecek kurumada haber ver bak gunler geciyor bir hafta daha bitti

Kamu hastanelerine memur olarak atandim kars tum ilçeler diyor beni merkezimi yoksa ilçeyemi verirler konu hakkinda bilgisi olan varmi

Üye
    notfound Avatarı

Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

notfound

@buraktuc

O zaman bu yolu da deneyeyim. Ben de tüm ilçeler diye atandım

Üye
    notfound Avatarı

Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

notfound

Dilekçeyi başhekime gösterdim ama kabul etmedi.

buraktuc

Sen daha raporu almadinmi

Üye
    clmapo Avatarı

Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    16:53
    Yaşadığı Yer
    adıyaman

clmapo

@notfound kardeşim kusura bakmada biraz pasif yaklaşıyorsun gibime geliyor. Bak sana yukarıda madde madde açıklamışlar. Hastane yönetiminin de atandığın kurumunda bunları biliyor olması gerek nasıl halledemiyosun anlamadım. Allah yardımcın olsun

Üye
    emre10 Avatarı

Gerçek Adı
    emre 10
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:26
    Yaşadığı Yer
    bursa

emre10

gnfbc durum bildirir sağlık kurulu raporunu 6 hekim imzalıyor değilmi

Üye
    notfound Avatarı

Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

notfound

Başhekim yardımcısı ile de görüşeceğim olmaz ise il sağlık müdürlüğüne gidip sağlık kurulunda bir kişinin ismini verdiği bir kişi ile görüşeceğim.

Üye
    clmapo Avatarı

Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    16:53
    Yaşadığı Yer
    adıyaman

clmapo

@notfound kardeşim yapacağım edeceğim değil şimdiye halletseydin keşke. Sıkma canını memuriyetine birşey olmaz ama biraz gecikeblirsin

Üye
    notfound Avatarı

Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

notfound

@clmapo

Teşekkürler

Üye
    Kadir Has Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir Has
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:55
    Yaşadığı Yer
    Antalya

Kadir Has

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Beni arayan olmadı sağlık bakanlığı vhki olarak atandim

Sayfa 8 / 8 İlkİlk ... 45678

Başlığın Etiketleri