Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ankiloz Avatarı

Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    13:56
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @habip50 sen haklarını bilmezsen sırtına binen çok olur. Biraz okuyup araştırın.
    Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

ENGELLİ KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI VE ENGELLİLERİN DEVLET
    MEMURLUĞUNA ALINMALARI HAKKINDA YÖNETMELİK
    Madde 16:
    (2) Engelliler, engelliliklerini artırıcı ve ek engel getirici işlerde çalıştırılamaz.

bu maddenin ilgili bendi uyarınca amirin sana " seni yhs olarak atadılarsa, seni bu işi yapabilir olarak kabul etmişlerdir, benim sorunum değil " diyemez. Bir dilekçe yazıp raporunu ekleyerek ilçe müdürlüğüne şikayet ettin mi adamın aklını alırlar..

kaldı ki tekerlekli sandalyede olan ve koltuk değnekleri ile yürüyebilen arkadaşlar var. Bunlarda hizmetli olarak atanıyorlar. Bunlara da "seni yhs olarak atadılarsa, seni bu işi yapabilir olarak kabul etmişlerdir, benim sorunum değil" mi diyecek senin amir..

Üye
    bertan Avatarı

Gerçek Adı
    Rojhat
    Son Giriş
    15.12-2016
    Saat
    08:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ankiloz kardesim bu maddeleri nereden buldun eger oyleyse isimiz kolay yasal hakkimizi dayanak gosterebiliriz

Üye
    habip50 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    Nevşehir
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

@ankiloz

ankiloz arkadaşımız doğru söylüyor; kitaba göre dedikleri doğrudur!

bizim mevzuatlarımız kazuistik tir yani ayrıntılıdır, her şey yazar iş uygulamaya gelince gerçeklerle yüzleşiriz.

şimdi ankiloz arkadaşıma şunu söylemek isterim. aynı mevzuatlarda engellilerin çalışma yerleri ortamları ve ihtiyaç duydukları araç gereçleri de sağlayacakları yazar. rampası olmayan, asansörü çalışmayan, kılozeti olmayan bir okula atananlar varsa müdürlerine ankilozun bahsettiği mevzuatlarıda alıp bir gitsinler ve bu benim hakkım sizde burda yazılanları uygulamak zorundasınız bi desinlerde anlasınlar anyayı konyayı =) sonra beni arasınlar yardımcı olurum...

ankiloz engellilerin karşılaştıkları bütün sorunları ilçe mem e bir dilekçeyle çözü vermiş ee akıllı adam nede olsa bizim gibi eşek değil =) mevzuat biliyor

ilçe mem e şikayet ettiğin müdür muhtemelen egitim bir sen lidir. onun aklını almak yerine bence senin yerini değiştirirler, orada işler diğer okulla aynı ise bidaha değiştirirler sonra bi daha değiştirirler üstelik bunu yaparken de senin dilekçeni alırlar. öyle işte arada kaynar gidersin....

yeni atanan arkadaşlara acizane önerim;

arkadaşlar atandığınız okul size asgari koşullar sağlıyorsa ortamınızdan memmunsanız yapabileceğiniz işlere yakın işlerde verilmişse Allaha şükredip sakin bir şekilde idarecinize ve diğer arkadaşlarınıza saygılı bir şekilde davranarak size verilen görevleri en iyi şekilde yapmaya çalışın, içerisinden çıkamayacağınız tartışmalara girmeyin, mevzuata hiç girmeyin.

yhs sınıfındaysanız görevde yükselme sınavlarına çalışıp gih veya diğer alanlara geçmeye çalışın. gih deyseniz şef olmaya çalışın, şef seniz şube müdürü olmaya çalışın.

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    13

arkadaşlar tamam yasada bizlere pozitif ayrımcılık veriliyor ancak arkadşında dediği gibi siz mevzuata takılır da idareye habire bişeler diretmeye çalışırsanız onlarda sizlere bişeler diretmeye çalışır o bakımdan karşılıklı anlayış ve saygı önemlidir yapabileceğiniz işler verilmişse yapmanız gayet doğru bir davranış olacaktır

Üye
    ankiloz Avatarı

Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    13:56
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @habip50 benim müdürüm de eğitim bir sen'liydi. İlk iş günümde bahçe temizlettiler, yarıda bırakıp yanına gittim. Ben bu işleri yapamam benim şöyle şöyle engelim var dedim. Yapabildiğin kadar yaparsın dedi. Ben o işleri hiç yapamam çünkü benim engelim ayakta durmama ve tozlu ortamda çalışmaya müsade etmiyor dedim. Raporu verdim, yönetmeliğin ilgili maddesini gösterdim ondan sonra tamam o zaman dedi ve beni masabaşına verdi.
    Sen yeterki derdini anlatmayı bil ve dikleşmeden dik durmayı becer. Benim söylediklerim insan evladı olanlar için değil, senin bahsettiğin şekildeki amirler için.
    İlçe'deki adam senin sorunu çözmezse, il'e gidersin. Orasıda mı yardımcı olmadı BİMER diye bir yer var, oraya yazarsın derdini, verdiğin dilekçelerin tarihlerini ve sayılarını verirsin, sana yardımcı olmayan kim varsa hepsinin adını verirsin o zaman akıl almaya kıdem sırasından başlarlar.
    İşimden olurum korkusu ile korkup geri durursan amir sana yat dediğinde yatar, kalk dediğinde kalkarsın. O adamlar senin patronun değil, senin patronun devlet.
    Tabi bu sözlerim kendisine yapamayacağı işler verilenler için.. İnsan olan zaten yapabileceği işten kaçmamalı, aldığı paranın hakkını vermeli. O paranın içinde yetimin, öksüzün hakkı da var. Tek kulağında işitme kaybı var diye %40 rapor alıp, sınava girip atanıp, ondan sonra da ben engelliyim deyip hizmetli olarak yapması gereken işlerden kaçan adam için değil sözlerim. Örnekteki gibi arkadaşlar kadrosunun gerektirdiği işleri yapmalıdır.
    tekerlekli sandalyeli veya koltuk değnekli bir insana temizlik yaptırmaya veya çay getir götür işleri yaptırmaya kalkacak bir dangalak, bu ülkede yoktur diye düşünoyorum.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12