Sayfa 17 / 44 İlkİlk ... 713141516171819202127 ... SonSon
Toplam 651 mesajın 241-255 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:11
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

fringe

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @ayazefe

evet ist bölge müdürlüğü cevabında diyorki; edirne keşan ogm - çanakkale ogm bölge müdürlüğüne bağlı diyor,fakat ogm genel müdürlüğü yayınladığı listede edirneyi il olarak komple ist ogm bölge müdürlüğüne bağlamış..ilçe bazında liste yayınlamamış..il bazında yayınlamış..

Üye
    NESLİİ Avatarı

Gerçek Adı
    NESLİHAN
    Son Giriş
    14.09-2016
    Saat
    17:17
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale

NESLİİ

@ayazefe
    Bu konuda yorum yapan bir tek ben varım. Bende kesanin canakkaleye bağlı olduğunu söylemiştim zaten. Durumun çelişkili olduğunu hatta bence sonuçta yine canakkaleye aktarılacağını söylemiştim.
    Emin olmadığım tecrübe etmediğim hiçbir konuda yanıltıcı olmamak adına kesin BİLGİ vermedim. Fikir alışverişi yaptık..
    hepimiz için hayırlı bir başlangıcın hazırlıkları hakkında yorum yazıyoruz bu gergin tavırlara anlam veremiyorum.

@fringe siz ne karar verdiniz aradınızmı ankarayı? Gerçi istanbuldaysaniz sorun yok zaten. Bu aşamalar zor olsada Sonuçta güzel bir başlangıç olacak.

sercan.91

Arkadaşlar merhaba. Bilecik OGM yi kazananlar kayıt için Bursa OGM ye gelecekler bilginiz olsun

Üye
    uakça Avatarı

Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    21:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

uakça

Arkadaşlar merhaba,
    Ben dün izmir ogm bölge müdürlüğüne evrakları verdim. Belgelerin hepsini bilgisayarda doldurmak daha mantıklı, kolay ve okunaklı olması açısından. Bilmediğiniz kısımları doldurmayın örn. Sicil no, derece kademe, ünvan gibi. Orada zaten size söylerler olmazsa belgeleri doldururken arayın bağlı olduğunuz bölge müdürlüğü sorun verilen cevaba göre doldurun. Adli sicil belgesini savcılıktan alın garanti olur benim e devletten vardı önce kabul ettiler sonra herkese savcılık dedikleri için almak zorunda kaldım. Askerlik belgesini e devletten aldım kabul ettiler. Belgelerin hepsini sırayla ve düzgün bir şekilde verin yoksa aramakla, kontrol etmekle boş yere zamanınız gidiyor. Diploma ve raporun aslını istiyorlar eğer size lazımsa mutlaka noterden aslı gibi yaptırıp verin. Ben asıllarını verdim oradaki görevli işiniz olursa ne zaman isterseniz alabilirsiniz dedi. Sohbet ettiğimde çoğu kişi atama veya görevlendirme istemiş, kesinlikle kabul etmiyorlar özellikle bu ohal sürecinde işler dahada zorlaşmış. Bölge müdürüyle konuşsanız bile ters tepebiliyormuş ona göre konuşun. Benim anladığım kendi istediği yerde görevlendirilme yazısı için tek istisna tedaviden dolayı sürekli hastaneye gitmek zorunda olması, Bunun dışında görevlendirme yok. Zaten memurluğa yeni başladığımız için asalet onaylanana kadar bir görev yerimizde çalışacağız. Artık görevlendirmeyi, atamalar merkezden yani ankaradan yapıyorlarmış bilginiz olsun. Son bir bilgi atamanızı olduğu yer size gerçekten uymuyorsa yada gitmekten vazgeçerseniz, evraklarınızı vermeyin çünkü memur olarak işlem yapıldıktan sonra istifa ederseniz ve kurum bunu kabul etmezse ohal sürecinde istifası kabul olmayan memur işinde ayrılırsa bir daha memuriyete atanamazlar. Onun için dikkatli olun ve sağlıklı karar verin. Herkese kolay gelsin.

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:11
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

fringe

@uakça

merhaba yazından şunu anladım..benim hastalığım paranoid şizofreni ve yaklaşık 6 senedir aynı doktorun kontrolünde tedavi oluyorum.
    şimdi ben hastalığımı ve tedavimi öne sürerek yaşadığım ve tedavimi olduğum şehir olan istanbulda görevlendirme isteyebilirmiyim?
    yazından bunu anladım..çünkü tek bir istisna tedavi v.s demişsin..

tşk.

Üye
    uakça Avatarı

Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

uakça

@fringe evet bunu şuna dayanarak söylüyorum. Ben istanbuldan aradığımda atama olayı yada görevlendirme için hastanelik durumun, ilaç tedavin varmı diye sordular yok dediğimde ozaman olmaz demişlerdi. İzmir bölge müdürlüğüne geldiğimde bir kişiye daha aynı şeyleri söylerdiler. Size umut vermek istemiyorum ama bağlı olduğunuz bölge müdürlüğüyle görüşün çünkü durumunuz ciddi, ilac tedavisi, doktor tedavisi vs söyleyin. Birde yanlış bilmiyorsam bilgisayar bölümündeydiniz, tecrübeniz varsa bunuda belirtin gitmek istediğiniz yerde bilgi işlem şubesinde daha yararlı olacağınızı söyleyin bu size artı kazandırır.

Üye
    cgdmm Avatarı

Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    00:35
    Yaşadığı Yer
    mersin

cgdmm

Evrakları verdikten sonra lojmanı ve iş gününunu soylediler mi@uakça

Üye
    uakça Avatarı

Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

uakça

@cdgmm benim gittiğim yer manisa / akhisar burada lojman var ama boşmu dolumu bilmiyorum. Öğrendiğim kadarıyla şefliklerde lojman tutma olayı daha kolay ama bölge müdürlükte zor çünkü puan sistemi var ve en yüksek puanı olan lojman hakkına sahip. Ben oradayken bir memur geldi lojmanı sordu adam 10 yıllık memur, evli çocuklu puanı 50 -60 arası olduğunu söylediler en son giren kişide 160 puanla lojmana girmiş gerisini siz hesap edin. Eğer bölge değilde şefliklerde görev yaparsanız dolu değilse daha rahat tutabilirsiniz çünkü memur olduğunuz için öncelik sizin. Atandığınız yere bölge ogm sitesinden bakabilirsiniz, ben öyle öğrendim. İşe Başlama tarihine gelince belgeleri son teslim tarihi 23 eylül ondan sonra ancak komisyon kurulur ve güvenlik araştırması olur. Benim şahsi düşüncem ya ekimin ortası yada sonu, inşallah daha erken olur ama şu kesin 23 eylülden önce işlem yapılmaz sadece evraklar toplanır.

Üye
    EnemyHunter Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    Antalya

EnemyHunter

@uakça harcırah beyannamesini nasıl doldurdunuz birde dediğiniz ünvanları kadro derecesi vs ?
    Konu EnemyHunter tarafından değiştirilmiştir (03.09-2016 Saat 15:46 ).

Üye
    cgdmm Avatarı

Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin

cgdmm

@uakça çok teşekkür ederim. Sen lojman aldın mı yada ev tuttun mu

Üye
    savasyildiz Avatarı

Gerçek Adı
    savaş yıldız
    Son Giriş
    15.11-2016
    Saat
    00:33
    Yaşadığı Yer
    istambul

savasyildiz

sercan bende bilecik ogm ye yerleştim rica etsem bi kaç sorum olacak bi kaç dakikada olsa irtibata geçebilirmiyiz

Üye
    uakça Avatarı

Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

uakça

@EnemyHunter harcıhahda eş ve cocuk olduğu için bakmakla yükümlü olarak onları gösterdim. Siz eğer alinizde bakmakla yükümlü olduğunuz kim varsa onu yazın. Örn baba olmadığı için anne vs. ama mutlaka bölge ogm arayın aile varsa işin içinde. Ünvan olarak memur yaz dediler, derece kısmını boş bırak dediler öyle yaptım bende,

@cgdmm rica ederim. Hayır bugün akhisara geldim, hafta sonu olduğu için şeflik müdüryle görüşemedim. Hafta içi gelip lojman olayına bakmayı düşünüyorum ama zor olacak çünkü istanbulda çalışıyorum ve akhisara gelmem gerekli. Ev olayını sorduğumda 400 - 750 arası kiralık evler varmış. Siz gittiğiniz yeri araştırıp görmeniz gerekli, gerekli bilgileri oradan alabilirsiniz.

@savasyildiz sorularınız olursa buradan yazarsanız daha iyi olur çünkü bilmeyen arkadaşlar içinde kolaylık olur.

Arkadaşlar ben izmir ogmdeyken maaşı sormuştum bana denilen 2000 - 2200 civarı alırsın. Akhisara geldiğimde ise yangın nöbeti adı altında ek ödeme olduğu ve toplamda en fazla 2500 civarı bir maaş olacağı söylendi. Bu bilgiyide ogm de çalışan bir abimden öğrendim, bilginize.

Salmanctr

Engelli raporunun noter tasdiklisini mi istiyorlar.yoksa fotokopisini gotursek sorun olur mu

Üye
    bartın Avatarı

Son Giriş
    23.11-2016
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    Bartın

bartın

benden diplomamın aslınıda hastane raporumun aslınıda aldılar evraklarımı teslim ettim aslı şart yada aslının noter tastikli fotokopiside sorun olmaz sanırım ama elinizde aslı varsa getirin uzak mesafe yola çıkıpta tekrar geri dönüp vermek sıkıntı olur ne diploma ne hastane raporu sakın sadece fotokopi ile yola çıkmayın

Üye
    cgdmm Avatarı

Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin

cgdmm

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @bartin lojmanı naptin

Sayfa 17 / 44 İlkİlk ... 713141516171819202127 ... SonSon