Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 38 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Smilemisty Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Engelli Adayları Yeni Rapor Almayacak. Resmi bi yazı herkesin kendi fikrine güvenmeyin.

Üye
    eren_21 Avatarı

Son Giriş
    13.12-2016
    Saat
    22:16
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kurtulus heyet doktoruyla gorustum ısdıhdam kısmına evet yazan yanlıs yapıyor dedı dıyarbakırda 50 rapor ınceledım hepsınde degerlendırılmedı yazıyor sımdı ne yapmak lazım

Üye
    eren_21 Avatarı

Son Giriş
    13.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doktor bana dedı atandıgın kurum senden yenı rapor ısterse gel o zaman calısabılır ya da memur olabılır raporu verırırım dedı sımdı verdıgım raporda engel durumunu belırtır dedı ben dedım kı hocam baska ılllerde olan arkadaslar ısdıhdam kısmında evet yazıyor bana oraya evet yazılmaz yazan yanlıs yapıyor

Üye
    Kurtulus1905 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    23:07
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

atanda görürsün istenirmi istenmez mi...
    arkadaş anlamak istemiyomusunuz?
    burada rapor klavuza göre eksiksiz ise istenmez diyo...
    gel gelelim bu benim kendi fikrim değil ben bunu 2 senedir araştırıyorum
    ekpss klavuzunu 1 kere okusan ne demek istediğimi anlarsın bence sen kendi fikrini kendine sakla milleti yanliş yönlendirme...

Üye
    mrizaktk Avatarı

Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    12:25
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İl saglik mudurlugine gittim sordum bu kisim isaretli degil diye napmam gerek dedim ordaki gorevlide anlatti yeni rapor alman lazim dedi 1 bucuk ay felan surer dedi istersen simdi baslatayim dedi istersenizde dusunun karar verin dedi sonra kalsin dedim aile ve sosyal pilitiklar bakanligina gittim bu konuyu bilen birine danistim sen bekle dedi kurim belki ister belki istemez dedu isterse zaten seni sevk eder dedi istemezsede atarlar dedi ama kendin bilin istersen simdi yaptir dedi yani o kisim kurima kalmis bisi belki ister belki istemez

Üye
    Kurtulus1905 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@mrizaktk

la arkadaş kanser ettiniz ama beni...
    kurum sadece 2 şeye bakar....

1. Raporda istihdam işaretlimi
    2. çalıştırılamayacağın işlerin niteliği (yani tutupta duyma engelli birini santral memuru yapmamak için)
    sana bekle diyen memur yanlış yönlendiriyo çünkü kurum yeni rapor istediğinde 15 gün süre verir ve sen o sürede raporu çıkaramazsın (ekpss klavuzunda yazılı)
    illede bana inanmıyosan dene gör...

Üye
    eren_21 Avatarı

Son Giriş
    13.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kurtulus sen dıyorsun ıyı guzelde ben dıyarbakırdan aldım hıc kımsenın ısdıhdam kısmı ısaretlı degıl benım arkadasımında oyledı atandı sorun cıkmadı doktor bana dedı bız yazmıyoruz orda cıkan butun raporlara baktım hıc bırınde yazmıyordu hepsı degerlendırılmedı yazıyor ben bu raporla sınava gırdımse eger atamalarıda lazım en cok ne ıster gıt heyete gır clısabılır raporu al der bende gıder alırım ben dıyarbakırdayım doktora dıyorm yenıden heyete gıreyım aynı sonuc olacak dıyor bana dedıgı bız sadece engel durumunu belırtıyorruz orda ısdıhdam ıs guc karısmıyoruz ben ne yapayım sımdı

Üye
    mrizaktk Avatarı

Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kurtulmus ben millete boyle yapin demiyorim yasadigimi paylasiyorim ben beklemeyi heyet yollarsa yeni rapor almayi tercih ediyorim

Üye
    Smilemisty Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    1

Arkadaşlar her kurum illede yeni rapor isticek diye bişey yok. Atandığın kuruma göre değişir. Kurtuluş arkadaşımızın dediği şu yönden doğru; şimdi istihdam kısmı değerlendirilmiş rapor alındığı zaman atama süresi uzamaz ve çıkabilicek bi sorun kalmaz. Kurumların raporda en çok dikkat ettiği konu, raporun daimi olup olmadığı yani engeli geçici olan birinden yeni rapor istenme ihtimali daha yüksek. Ağır engelli değilseniz, istihdam kısmı değerlendirilmemiş olsa bile atanmanıza engel değil sadece göreve başlama süresi uzar.

Üye
    Kurtulus1905 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: eren_21 Mesajı Gör
    kurtulus sen dıyorsun ıyı guzelde ben dıyarbakırdan aldım hıc kımsenın ısdıhdam kısmı ısaretlı degıl benım arkadasımında oyledı atandı sorun cıkmadı doktor bana dedı bız yazmıyoruz orda cıkan butun raporlara baktım hıc bırınde yazmıyordu hepsı degerlendırılmedı yazıyor ben bu raporla sınava gırdımse eger atamalarıda lazım en cok ne ıster gıt heyete gır clısabılır raporu al der bende gıder alırım ben dıyarbakırdayım doktora dıyorm yenıden heyete gıreyım aynı sonuc olacak dıyor bana dedıgı bız sadece engel durumunu belırtıyorruz orda ısdıhdam ıs guc karısmıyoruz ben ne yapayım sımdı
    kardeşim eğer arkadaşın istihdam kısmı işaretli olmayıpta atandıysa bu bir hatadır...
    ayrıca rapor alırken istihdam için aldığını dilekçede belirtmelisin (o zaten doktorun değil memurun işi)...
    ve son olarak seni diyarbakırdaki doktor takip ediyor ama atıyorum bursaya atanırsan ve yeni rapor istenirse seni bursadaki bir hastaneye gönderme olasılığı çok yüksek ve sen 15 günde oradan rapor alamazsın...
    neden işini garantiye almıyosunki?

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Smilemisty Mesajı Gör
    Arkadaşlar her kurum illede yeni rapor isticek diye bişey yok. Atandığın kuruma göre değişir. Kurtuluş arkadaşımızın dediği şu yönden doğru; şimdi istihdam kısmı değerlendirilmiş rapor alındığı zaman atama süresi uzamaz ve çıkabilicek bi sorun kalmaz. Kurumların raporda en çok dikkat ettiği konu, raporun daimi olup olmadığı yani engeli geçici olan birinden yeni rapor istenme ihtimali daha yüksek. Ağır engelli değilseniz, istihdam kısmı değerlendirilmemiş olsa bile atanmanıza engel değil sadece göreve başlama süresi uzar.
    bakın arkadaşlar kurumun yeni rapor isteyeceği durumlar bellidir ve bunlarda istisna olmaz...
    1. rapor sürekli mi değil mi? (eğer sürekli değilse süreklisini ister)
    2. çalışabilir durumda mı? (istihdam işaretli değil ise yada değerlendirilmedi yazar ise istihdam işaretlisini ister)
    3. çalıştırılamayacağı işin niteliği belirtilmiş olmalıdır (örnek: yoğun dikkat gerektirebilecek işler dışında çalışabilir gibi) bununda nedeni duyma engelli birinin santral memuru olmasının önüne geçmektir.
    BUNLARDA İSTİSNA OLMAZ BUNLAR DIŞINDA YENİDEN RAPOR İSTENMEZ...

Üye
    mrizaktk Avatarı

Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kurtulus smilemisty ve diger uyeler ben raporu 2013 ekimde aldim daimi %70 oran var kronik losemi 79 puan aldim orta ogretimden 3642. siradayim ilk atamada tercih yapamadim 2. 3. de olur gibime geliyo isdihdam kismi ve calistirilamayacagi is alanlari bos sizce isterlermi atansam yeni rapor yoksa atarlarmi bu sekil
    Kesin bisey demenizi beklemiyorum tahmininizi almak istiyorim

Üye
    Kurtulus1905 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mrizaktk Mesajı Gör
    Kurtulus smilemisty ve diger uyeler ben raporu 2013 ekimde aldim daimi %70 oran var kronik losemi 79 puan aldim orta ogretimden 3642. siradayim ilk atamada tercih yapamadim 2. 3. de olur gibime geliyo isdihdam kismi ve calistirilamayacagi is alanlari bos sizce isterlermi atansam yeni rapor yoksa atarlarmi bu sekil
    Kesin bisey demenizi beklemiyorum tahmininizi almak istiyorim
    sana kesin olarak söylüyorum yeni rapor istenir eğer istenmezse ve seni atarlarsa ilerde mutlaka bir sorunla karşılaşırsın çünkü bu bir hatadır...

Üye
    mrizaktk Avatarı

Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tamam saolun tesekkurler yardimiziniz icin

Üye
    eren_21 Avatarı

Son Giriş
    13.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kurtulus sen calısıyor musun bıyerde atandın mı yada tamam ben senı anlıyorum ama bana doktorda memurda bız yazmıyoruz dıyor atandıgın zamangel calısabılır yada memur olabılır raporu vereyım dıyor ben ne yapayım sımdı sorun olmaz dıyor benım raporum sureklı omur boyu bızde engel oranları 0 40 70 degısmıyor hangı ıle gıtsemde aynı oran ve ayrıca bursaya atandım dbakırdan alacagım rapor ordada gecerlı olur kurum sana gıt ılla burdan al dıyemez

benım arkada ogretmen engellı kadrosundan gırdı raporu dbakırdan almıs aynı benım gıbı ataması oldu sorunda cıkmadı atandıgın kuruma baglı aslında

ayrıca heyet doktoruna ben sordum neden ısdıhdama evet yazmadınız dıye baskaları yazıyor dedım doktor bana dedıkı yazan hata yapıyor ben ne dıyeyım sımdı bu durum karsısında

Üye
    Smilemisty Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @mrizaktk

Geçmiş olsun arkadaşım, ben forumda MEBe atanan bi kaç arkadaşla konuştum raporunda istihdam kısmı boşmuş ve yeni rapor istememişler. Benimde yazmıyo raporumda. Yeni rapor isterlerse de çıkartırım

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon