Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    1Şans Avatarı

Gerçek Adı
    Samet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:01
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL (samsun)
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba, ben üniversitede son sınıfa geçtim. Sınava lisansdan girdim. Okulumun 1 senesi daha var ben bu sene tercih yapabiliyormuyum yoksa seneye mi yapıcam? Yapabiliyorsam olduki tercihim geldi . Üniversite mezunu değilim nasıl olucak ?

Üye
    enes_mrl Avatarı

Son Giriş
    09.01-2017
    Saat
    19:09
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mezun olmayanlar tercih yapamaz ataması yapılmaz

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    20:29
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    5

Tercih ekranı size geliyor mu sisteme giriş yapıp denediniz mi? Herhangi bir uyarı var mı? ==> https://ais.osym.gov.tr/

Sınava lisanstan girmiş olamazsınız çünkü daha yeni son sınıfa geçmişsiniz, 2016 ekpss başvuru kılavuzunda ilgili madde de şöyle der;

EKPSS’ye; ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans veya lisans programlarından mezun olan veya EKPSS’nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvurabileceklerdir. Birden fazla öğrenim düzeyinden mezun olan adaylar mezun oldukları en üst düzeyden EKPSS’ye başvurmak zorundadır.

Siz sınava ya lise ya da önlisans mezunu olarak girmişsinizdir, tercih ekranı açılmıyorsa bulunduğunuz ildeki ÖSYM Sınav Koordinatörlükler'ine diplomanızla beraber giderek sorunun giderilmesini talep edin 3 tl karşılığında öğretim durumunuzu güncelleyerek tercih ekranınızı açarlar ve tercih yapabilirsiniz.

Tercih yapabiliyosanız ki şu an lisans mezunu olarak tercih yapabileceğinizi sanmıyorum (dediğim gibi mezun değilsiniz daha yeni son sınıfa geçmişsiniz) ama tercihleriniz sonucu atanırsanız göreve başlamanız gerekir, üniversiteyi de ya dondurursunuz ya da ikinci öğretime geçersiniz.

Üye
    ozgurluk Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

2 yılınız varken sınava neden lisans dan girdiniz? Lise diplomanız ile neden girmediniz ? Alttan ders bırakmazsanız 2017 yazında diplomanızı alacaksınız, 2017 başlarında da bir atama daha yaparlar onda da tercih edemeyebilirsiniz, anca 3üncü atama olursa 2017 icinde o zaman tercih yapabilecek durumunda olursunuz. sonuçta atanırsanız sınava girerken teyit ettiğiniz belgeleri vermek zorundasınız.

Üye
    1Şans Avatarı

Gerçek Adı
    Samet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL (samsun)
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    1

Ben lisansdan girdim. Seneye okul bitiyor, alttan dersim yok. Ya kendimi denemek amacıyla girdim. Ben diploma meselesini konustum hocalarla sıkıntı olmaz. Dönem biter bitmez diplomanı veririz dediller. Uzatmayiz dediler. Ya diplomadan sıkıntı çıksa bile 1 sene hazırlanmayı düşünüyorum da dedim bi sorayim belki bu sene tercih yapabilirmiyim diye. Benim ösym sayfamda tercih listesi felan geliyoya o yüzden sordum.

Üye
    enes_mrl Avatarı

Son Giriş
    09.01-2017
    Saat
    19:09
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tercih listesi tercih yapabileceğiniz anlamına gelmez diyelimki yaptınız ve yerlestiniz eğer ki sınava girdiğiniz düzeyden mezun olmadiysaniz kesinlikle aramanız yapılmaz çünkü diploma isticekler 2.veya 3. Tercihleri bekleyin puaninizi boş yere yakmayın

Üye
    Serhat79 Avatarı

Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üniversite 3. sınıfta olduğunuza göre, 2 yıllık eğitimin karşılığı "önlisans" diplomasına hak kazanmış olmanız gerekir. Belki önlisanstan girseydiniz şimdi tercih yapıyor olacaktınız.

Üye
    1Şans Avatarı

Gerçek Adı
    Samet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL (samsun)
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yok ben lisansdan girdim diyorum. Kaç kere diyicem. Vallahi lisansdan girdim. 3.sınıfta olunca lisansdan girebiliyosun.

@enes_mrl
    Teşekkür ederim