Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    srkn41 Avatarı

Son Giriş
    31.08-2016
    Saat
    19:40
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar ben bu sene liseden mezun oldum. Puanım 84. MEB hizmetli kadrosu tercih edeceğim ama aklımda bazı sorular var. Lütfen yardımcı olun.

Eğer atanırsam nerede çalışacağım nasıl belli olacak. Diyelim ki bir il bünyesine atandım. Hangi ilçe, hangi okul veya müdürlük bunun tespiti nasıl yapılacak?

Benim rahatsızlığım anemi olmam. Bağışıklık sistemim çok zayıf olduğu için temizlik vs gibi şeyler yaptırırlar mı? Bilgisayar kullanma becerim çok iyi aslında ama bilmiyorum.

Daha da önemlisi, LYS'den iyi bir puan bekliyorum. Diyelim ki ben hizmetli olarak atandım. Bu süre içinde de 4 yıllık bir bölüm okudum. Sonrasında ne olacak? Mezun olduğum bölümde çalışmak için tekrar kpss vs girmem mi gerekecek?

Teşekkürler,

Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:07
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

srkn 41 meb hızmetlıyı yazarsanız mebın bır avantajı var hızmetlıler için...bır defaya mahsus olmak üzere hakkarıyede çıksanız dıllekçe verıp kendı mahallenızdekı okulda bıle kalabılırsınız....hızmetlı olmak mebde zor gıbı görunsede bu avantajı dıyer kurumlarda yok.ayrıca meb alım yukseke oldugu için atanma şansımız yuksek oluyor.boş ta kalmak ıstemeyen ilk seçeneklere mebi koymalı bence arkadaşlara tavsıye edıyorum.çunku ben geçen yıl bu durumu yaşarken şurda bır kelıme bıle yardıma ıhtıyaç duyuyordum.şimdı yardımcı olma sırası bızdde.

Üye
    ozgurluk Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

4 yıllık örgün öğretim bir üniversite ye girerseniz gidemezsiniz, okulda devam zorunluluğu var,okul sadece sınavlara girmenize izin verirse ki bunu yapmazlar, amiriniz izin verir aynı şehirdeyseniz,aynı şehirde değilsede rapor alıp gidersiniz sınavlara, ikinci öğretim de okuyabilirsiniz ve açık öğretimde okuyabilirsiniz.

Üye
    srkn41 Avatarı

Son Giriş
    31.08-2016
    Saat
    19:40
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Peki arkadaşlar diyelim ki bir ilde meb hizmetli olarak atanadım. Ben nerede çalışacağım? Hangi ilçe, hangi okul? Bu nasıl belirleniyor? Benim tercihim veya oturduğum yer dikkate alınıyor mu?