1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 56 / 58 İlkİlk ... 64652535455565758 SonSon
Toplam 857 mesajın 826-840 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

mehmett06

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @yakups hocam merhabalar ben her branşta sıralamaya girenlerin illeri açıldığı için istediğim ile yerleşemedim farklı bir ile yerleştim. Fakat yaşadığım yere gelmek istiyorum. Bunun için nasıl bir yol izlemeliyim? Tayin için belli bir zaman dilimi var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Üye
    attracttive Avatarı

Gerçek Adı
    tarık
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:53
    Yaşadığı Yer
    izmir

attracttive

arkadaşlar öğretmenlikte yaş şartı kalktı diye biliyorum. konu ile ilgili güncel bilgisi olan var mı?

İbo12345

Haziran 2016 da atanan engelli ogrtmenler 15 agustos da maaş alacak mi...

yakups

@mehmett06 Hocam şu sıralar özür durumu tayinleri yapılıyor.Eğer göreve başladıysanız buna başvurabilirsiniz.Yok göreve başlamadıysanız şubatta tekrar olacak o zaman başvurabilirsiniz.Mebbis denen ekran üzerinden başvuru yapıp raporunuz ve gerekli evraklarla milli eğitim müdürlüğüne başvuruyorsunuz.Hizmet puanı sıralaması yapıp ona göre tayininiz yapılıyor.Yani bir okulu 3 kişi tercih ederse kimin hizmet puanı yüksekse onun tayini çıkıyor.Sizin puanınız şu an sıfır.Şubatta da taş çatlasın 12 olur.Yani dezavantıjlısınız.Bu tayin için adaylığın kalkması gerekmiyor.Ancak size staj uygulaması olabilir.Bu durumda tayin hakkı verirler mi bilmiyorum.Ancak siz başvurun kabul edilmezse size söylerler zaten.Bu dediğim şekilde her yıl şubat ve ağustos aylarında şansınızı deneyeceksiniz ne zaman çıkarsa artık.Mebbiste özür durumu başvuru ekranında engelliliğe bağlı yer değişikliği şıkkı var onu işaretleyip gerekli yerleri dolduracaksınız.Kısacası eş durumu sağlık durumu özrü isteyenlerle yarışacaksınız çıkmama ihtimali de var.Deneyeceksizin her dönem tek çaresi bu.

Üye
    mehker Avatarı

Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    eskişehir

mehker

yakup hoca, biz şimdi atandığımız ildeki bir okulda öğretmenlik yapmak istediğimize dair dilekçeyi il milli eğitime verdik. peki atandığımız bu okulda ne kadar süreyle görev yapacağız? örneğin daha sonra norm kadro fazlası oldu' benzeri bir sebeple istemediğimiz halde bizi o okuldan alıp başka uzak bir okula aktarabilme ihtimalleri var mı? eğer öyleyse bu büyük sıkıntı!

yakups

@mehker Norm fazlası olmadığınız sürece isteğiniz dışında başka okula veremezler.Norm fazlası olursanız malesef başka okula verebilirler ancak verecekleri okul çok da kötü olmaz.Öyle bir durumda dava açarsanız belki sonuç alabilirsiniz.Onun dışında engelli öğretmenlere özel bir yönetmelik yok.

Üye
    Eda* Avatarı

Son Giriş
    29.08-2016
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    Bursa

Eda*

2017 de kaç defa ogretmen atamasi olacak ?? 2017 şubattan sonra başka ogretmen alımi oluyor mu??

Üye
    sipNOz Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    06.10-2016
    Saat
    20:14
    Yaşadığı Yer
    Adana

sipNOz

Bu öğretmen atamalarında Konaklama Himetlerinde 2 kişilik yer belirlenmiş, hangi şehir ve kaç puanla aldığını nasıl öğrenebilirim acaba

Suskun Mutsuz Umutlu

@Eda* 2017 gelmeden atama olursa 1 defa daha olur olmazsa 2 defada olabilir yada geride engelli öğretmen adayı bırakılmıcak şekilde hepsi alınır. bilmem anlatabildim mi eda hanım

Üye
    Eda* Avatarı

Son Giriş
    29.08-2016
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    Bursa

Eda*

İlginize teşekkürler..benimde endisem bu zaten...ek atama olacağı için şubatta son kez alım yapmazlar umarım..

Ya da dediğimiz gibi tüm engelliler atanır inş...seneye mezun olacaklar ve formasyonu yetismeyenler de hesaba katilir

Suskun Mutsuz Umutlu

@Eda* benimde formasyon haziranda bitti başvurulardan 15 gün sonra bitti. 15 gün beni bekleseler bende başvuru yapacaktım hayırlısı siz benim konumdaki belirttiklerimi uygulayın. mutlaka faydası olur.

İbo12345

@yakups hocam benim okulum hala belli olmadı 1 eylülde seminerler var bu durum nasıl olacak seminere katılacak miyiz .

bilişim@

Benimki de hala belli değil yarın belli olacağını söylediler

İbo12345

Bende şimdi sivas mem aradım daha belli olmadı bu hafta içi belli olur dedi seminere de katilmayacaksiniz dedi . Her mem çok farklı hareket ediyor bu nasıl bi şey....

Üye
    infazkoruma Avatarı

Son Giriş
    23.09-2016
    Saat
    19:40
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir

infazkoruma

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar aranızda bipolar veya benzer bir rahatsızlığı olupta atanan kimse var mı acaba?

Sayfa 56 / 58 İlkİlk ... 64652535455565758 SonSon